Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do tej pory nie natknalem sie jeszcze na takie modele ONKYO :)

 

http://audio-heritage.jp/ONKYO/amp/integraa-929.html

 

Jak A-8870, a dual mono :)

 

http://audio-heritage.jp/ONKYO/amp/integraa-919.html

 

http://audio-heritage.jp/ONKYO/amp/index3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem amplitunera ONKYO TX-NR1000 oraz CD DX-7555, jest to naprawdę świetny amplituner sprawdzający się zarówno w stereo jak i w KD jednak mam problem z doborem kolumn do niego. Tymczasowo słucham go na b&w 603S3 jednak to nie są głośniki do tego amli dźwięk jest bardzo dynamiczny jednakże środek bardzo cofnięty i ten krzykliwy wysokotonowy... masakra.

 

Zastanawiam się nad JAMO Concert 11 lub B&W 804s a może coś innego sam nie wiem i nie mam za dużej możliwości odsłuchów. Mam nadzieje że ktoś z forumowiczów mi w tym pomoże znając produkty ONKYO.

post-14638-100005524 1221384656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Pierwszy raz piszę w tym wątku , z racji poszukiwania odtwarzacza mam pytanie odnośnie tego modelu

 

http://www.thevintageknob.org/THEVAULT1/DXG10/DXG10.html

 

I jak on się ma do konkurencji ? czyli do czego można by porównać dzwięk jakiej klasy? albo jej brak

 

Warto ten model brać pod uwagę ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedż dodam że do tego jest pre i końcówka

 

MAG

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów!

Użytkownikiem ONKYO, zostałem bardzo niedawno:

 

http://www.audiostereo.pl/ONKYO_CP1260_F_czy_to_zagra_46454.html

 

Po kilku miesiącach przyznaję, że to co oferuje ten gramofon, odpowiada mi (przynajmniej na razie). Ponadto wzbudza zaufanie i robi pozytywne wrażenie solidność i precyzja wykonania najdrobniejszych nawet detali. No cóż, w tamtych latach sprzęt produkowali Japończycy. Ponieważ mój egzemplarz (model) jak się zdołałem zorientować, jest obecnie raczej unikalnym urządzeniem, miałem sporo trudności z pozyskaniem szerszych informacji na jego temat. I tu w sukurs, przyszedł mi nieoceniony Dirk Gardi z Niemiec. Jest on administratorem i właścicielem specjalistycznej witryny poświęconej ONKYO.

 

http://www.gardi.de/onkyo_integra_liste_a-z.htm

 

Wszystkim polecam ten adres gorąco! Po nawiązaniu kontaktu mail'owego, otrzymałem pokaźny pakiecik szczegółowych materiałów dotyczących mojego patefona (pdf.). Myślę że wielu z Was wygrzebie sobie na tej stronce sporo interesujących informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olos

Te sprzęty występują w niemieckim katalogu ONKYO z drugiej połowy 1995 roku. Jeśli potrzebujesz skany z danymi daj znać. DX-6850 Integra był oceniany w HIFI Vision 1/92 (Spitzenklasse) oraz Audio 9/92 (Spitzenklasse: Klang oberragend). A-8850 Integra był oceniany w STEREO 10/91 (Spitzenklasse Sehr gut), HIFI Vision 11/91 (Obere Mittelklasse), HIFI Test 2/92 (Aussstattung Sehr Gut) oraz Stereoplay 2/92 (Spitzenklasse). Do kompletu brakuje Ci T-9890DSR. ;). Katalog mam, pism z recenzjami nie. Cen nie znam.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zwolenników Onkyo,fajnie że taki taki klub jest bo opinii na temat Onkyo jak na lekarstwo,mało lub niezbyt pochlebne.

Używam Onkyo od półtora roku i jestem bardzo zadowolony(amplituner kd tx sr 504+dvd 404)

ale przyszedł czas na krok do przodu i mam ochotę na niezłe stereo,na pierwszy ogień poszły kolumny,

wymienilem je na Wharfedale evo 2 20(przedtem m-audo)teraz kolej na klocki,tylko jakie?

Myślałem o nowej lini Onkyo wzmacniacz A 9155 lub A 9355 +cd 7355 czy tym sposobem poprawie znacząco dzwięk z kolumn?zupełny brak recenzji,opisów,opinii wyżej wymienionych klocków,dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dystrybutor Onkyo jest w konflikcie z większością wydawców magazynów papierowych.... Wydawcy twierdzą, że nie płacił za reklamy, dystrybutor twierdzi, że wydawcy w recenzjach po koleżeńsku faworyzują sprzęt sprzedawany przez konkurencje. Prawda zapewne leży po środku...

 

Recenzji Onkyo (i np. Tannoy też) w prasie brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Fajnie, że postał taki wątek bo przynajmniej wiem gdzie podpytac w razie czego o Onkyo. Jakoś tak wyszło że również stałem się fanem i po trosze kolekcjonerem Onkyo. Mój aktualny zestaw to A-8870, DX-6870, DT-901, TA-RW9090, DX-C320, T-4051R (ale idzie do mnie T-9890DSR).Jedzie do mnie jeszcze ES-600PRO, bo to rzadki i ciekawy klocek. Do kompletu będę jeszcze szukał EQ-201. Mam jeszcze A-803 i DX-7510 którego zostawiam sobie ze względu na to, że ma tani i łatwo dostępny laser jak i dlatego, że udało mi się dostać do niego nowy mechanizm. Kilka kompaktów naprawiłem. Do aktualnego stanu doszedłem wymieniając klocki Onkyo na co raz wyższe modele. Miałem DX-7210, DX-7031, T-4210R, TA-2820, TA-6210, TA-RW211. Na chwilę obecną mam jeszcze srebrnego DX-7110 do którego wmontowałem odbiornik pilota z innego kompaktu onkyo i będę go wyatawiał z pilotem na allegro niedługo. Tuner i wzmacniacz też będę wystawiał, więc jak ktoś miałby ochotę to dam znać. Jak dotrą do mnie te 2 w/w klocki to pstryknę fotę i podeślę na forum.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Imacman, 18 Lut 2009, 20:15

 

>Witam, posiadam Onkyo A-10 rocznik 1980, dla mnie rewelacja. Odkrywam na nowo stare płyty. Niestety

>CD - to tylko poczciwy DX-7111.

 

No to wewnątrz tego cedeka masz od cholery miejsca na wstawienie zaintubowanego DACa "lampucera", ot tak jak na fotce na dole.

 

>Pozdrawiam Marek

 

Pozdrawiam

Mac

post-3550-100003518 1234987496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.