Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Imacman, 18 Lut 2009, 22:09

 

>Super, jestem pod wrażeniem. Mam pytanie, ile takie coś kosztuję? W jakim stopniu jest odczuwalna

>różnica pomiędzy modowanym o surowym CD?

 

Tam jest wmontowany nowy kompletny DAC ze stopniem analogowym na lampach. Dźwięk tak przebudowanego CD nie ma nic wspólnego z tym jak gra Onkyo fabryczne, Onkyo tu "robi" tylko za "nosiciela", czyli napęd i obudowę. Równie dobrze taki DAC mógłby być autonomicznym urządzeniem wolnostojącym podłączanym do dowolnego napędu przez kabel cyfrowy.

A co do dźwięku, to na ubiegłorocznym Audio Show cedek przedstawiony na mojej fotce służył nam jako główne źródło w systemie do prezentacji. A przecież mogliśmy tam postawić dowolne, drogie źródło.

Moje cedeki porównywałem z takimi sławami jak Naim CD5i, Linn Genki, Meridian 506.24, Unison Research Unico CD... dopiero Accuphase DP65V okazał się lepszy od przebudowanego Onkyo.

 

>McGyver - robisz takie modyfikacje?

>

A i owszem, na forum jest więcej zdjęć przebudowanych przeze mnie cedeków, w tym cztery różne modele Onkyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Powiem tak,

Onkyo jest mi marką szczególnie bliską ponieważ przygodę z „prawdziwym sprzętem” zacząłem parenaście lat temu właśnie od Onkyo.

Zakupiłem wtedy wzmaka A-8820 i CD DX-6700. Grało to pysznie, piec ładnie kład basy, scena była określona, namacalna, a co najważniejsze szczegółowa i wieloplanowa. W kolejnych latach miałem między innymi serię A9210, następnie 9211, 9511, 9711 i 9911. Z CD-kami było tak samo – cały czas w górę, aż do Integry rzecz jasna.

Designerzy Onkyo od lat mieli wyczucie stylu i smaku deklasując tym samym konkurentów. Wzmacniacze Denona i innych marek do dziś wyglądają śmiesznie przy produktach Onkyo. To samo tyczy się CD-ków, są przepiękne, zwłaszcza modele: kultowy DX6850, ascetyczny DX7111 czy klasycznie piękne DX7511 do DX7911, do tego znakomite do tuningu i konwersji.

 

Reasumując całość:

Onkyo jest firmą nierówną, firmą w której poszczególne modele nie są traktowane jako kolejne szczeble rozwoju lecz jako „solowe” osobne projekty bardziej bądź mniej udane.

 

Przykładowo CD DX7111 gra lepiej niż DX7211 a nawet DX7311 co jest nienaturalne i nielogiczne wręcz.

Podobnie ze wzmakami, brak jest logiki.

 

Jeśli chodzi o pójście Onkyo w stronę produkcji kin domowych to niestety, większość marek tak postąpiło. Szkoda tylko, że nie ma dziś na rynku Wzmacniacza, ba, zestawu stereo Onkyo który można by nabyć i skonfrontować.

Przez eksperymenty z kinem marka ta spowszedniała i niestety stała się dość plastikowa.

Wątpie by Onkyo kiedykolwiek odbudowało swój wizerunek marki elitarnej z lat 80-tych i 90-tych…

 

Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki271

 

Mylisz sie, ONKYO nadal robi dobry sprzet i solidny. Jedynie 2 najnizsze modele sa produkowane poza Japonia, a reszta na miejscu. Ceny sa nie male, ale sa to solidne klocki.

A-9755

A-9555

A-9355

Dx-7555

Dx-7355

 

A-933

C-733

T-433

To jest czesc tylko z oferty stereo ONKYO.

 

W konstrukcji kina domowego Onkyo jest w czolowce nie mowiac o linii INTEGRA.

 

Mimo iz ONKYO nie jest reklamowane i nie wystepuje w testach czasopismach to i tak bije wszystkich na glowe sprzedaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki271, 7 Kwi 2009, 11:07

 

>Designerzy Onkyo od lat mieli wyczucie stylu i smaku deklasując tym samym konkurentów. Wzmacniacze

>Denona i innych marek do dziś wyglądają śmiesznie przy produktach Onkyo.

 

Hm, polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Wystarczy obejrzeć fotki starszych wzmacniaczy Denona:

http://farm4.static.flickr.com/3287/3100022559_d3ae9ed334.jpg

http://exaudio7.netserwer.pl/allegro/denon/pma-980r_1/pma-980r_1.jpg

http://www.hifi-wiki.de/images/3/3c/DenonPMA920-1.jpg

 

>To samo tyczy się CD-ków,

>są przepiękne, zwłaszcza modele: kultowy DX6850, ascetyczny DX7111 czy klasycznie piękne DX7511 do

>DX7911, do tego znakomite do tuningu i konwersji.

 

Z tą podatnością na tuning też bym polemizował.

 

>Reasumując całość:

>Onkyo jest firmą nierówną, firmą w której poszczególne modele nie są traktowane jako kolejne

>szczeble rozwoju lecz jako "solowe" osobne projekty bardziej bądź mniej udane.

>

>Przykładowo CD DX7111 gra lepiej niż DX7211 a nawet DX7311 co jest nienaturalne i nielogiczne

>wręcz.

 

Akurat Onkyo 7111 i 7211 grają IDENTYCZNIE, a różnią się wyłącznie funkcjonalnością i wyposażeniem. Płyta główna jest identyczna, jedynie 7111 pozbawiono wyjścia cyfrowego.

 

W tej chwili mam w domu DX7111, DX7211, DX7511 (dwa egzemplarze), miałem kilka DX7711, DX7911, DX7031, DX7130, DX7333, a jedzie do mnie kolejny DX7711, porównanie więc mam. Ciekawi mnie DX7555 ale nie będę go kupował tylko po to by tę ciekawość zaspokoić. Z wyglądu najbardziej podoba mi się szampańska edycja DX7111.

 

Poza tym co to jest Onkyo 7311? Nie ma takiego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Masz racje, kazda firma ma w swoim dorobku piekne i solidne klocki. Na zachodzie ONKYO jest bardziej cenione niz u nas w kraju. Sam mam w posiadaniu zestaw ONKYO Integra serii xx50 i kolumny Twojego wykonania na Vifach przerobione ESA Ost....2000. Dla mnie gra to swietnie i wielu osobom sie podoba ten dzwiek. Kilku tez czeka w kolejce kiedy bede sie go pozbywal :)

 

Odnosnie Dx-3111 to fakt, taki nie istnieje. ONKYO ma 2-3 rozne oznaczenia na ten sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i się udało :) DX-C909 dołączyła do zestawu. Pomimo podobieństw zewnętrznych konstrukcja mechanizmu jest inna niż późniejszych modeli. Dużo większa jest też elektronika, na które sporo miejsca zajmuje część logiczna obsługująca rozmaite funkcje zmieniarki. Również o wiele bardziej rozbudowana jest sekcja przetwornika, zwłaszcza jego sekcja analogowa konstrukcją przypominająca model DX-7510 (po 3 op-amp'y na kanał). Oczywiście brzmienie również przewyższa moją dotychczasową zmieniarkę DX-C320.

pozdrawiam wszystkich fanów Onkyo :)

post-21898-100006321 1241077680_thumb.jpg

post-21898-100006322 1241077680_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sporo klocków z tej linii już miałem, ale starałem się brać tylko najnowsze modele z tej linii wzorniczej. Serwisówki do tego CD niestety również nie posiadam, ale generalnie poza serią integra, niższe oznaczenie modelu to starsza technologia. Proponuję raczej modele DX-7510 (lub DX-7051 bo to te same kompakty, w pewnym momencie miałem oba na stole), DX-7310 lub DX-7031 (w tym wypadku DX-7031 to nie to samo co 7310, mam obydwa z czego 7031 na sprzedaż). W przypadku tych dwóch ostatnich to 7031 jest prostszym i mniej funkcjonalnym urządzeniem, tor audio za przetwornikiem ma również uboższy. Wszystkie te kompakty mają poza niewątpliwym urokiem wizualnym mają swoje zalety. Mają wewnątrz sporo miejsca gdzie można włożyć lepszy przetwornik, oraz pracują na laserze Sony KSS-240A, który jest w tej chwili bardzo tani i łatwo dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam czy może ktoś mi napisać jak się spisuje odtwarzacz CD ONKYO DX 7555 będzi emi to gralo z nowymi kolumnami paradigme studio 60 v5 i amplituner kina domowego onkyo 906. Pozdrawiam i czekam na opisnei o tym cd.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

z tej serii były 3 tunery 4211 , 4511 ( niałem ) oraz 4711 .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegow.

 

Informuje iz sprzedaje swoj obecny system Onkyo, jesli ktos bedzie zainteresowany to podaje linki do ogloszen:

 

http://www.allegro.pl/item666266364_onkyo_a_933.html

 

 

http://www.allegro.pl/item666257828_onkyo_c_733.html

 

pozdrawiam :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z tych trzech wymienionych miałem tylko ostatni, najnowszy z nich. Gra poprawnie jak na kompakt tej klasy, na kolana nie powala, ale można go poprawić. Jest podatny na modyfikacje części analogowej toru audio. Ja wymieniłem mu wzmacniacze operacyjne na nowsze i poprawił się zarówno na basie jak i na górze.Chciałem powymieniać jeszcze sąsiadujące z nimi elektrolity, ale trafił się wyższy model i nie dokończyłem sprawy. Jeśli chodzi o te pozostałe to trzeba by poszukać serwisówek i spojrzeć co mają w torze audio i jakie mają lasery. W 7210 siedzi popularny i niedrogi KSS-240A. Podejrzewam że w tych pozostałych mogą być KSS-210 które są również w podobnej cenie rzędu 50,-. Kupując którykolwiej z tych modeli trzeba się liczyć z koniecznością wymiany paska napędowego mechanizmu. Koszt paska to 1,-, wymiana też nie jest jakoś strasznie skomplikowana. W każdym razie sprzęty bardzo fajne i jeśli są w dobrym stanie wizualnym i dobrej cenie na pewno warte rozważenia. Osobiście polecam jednak od razu najwyższy model z tej linii jeszcze przed Integra czyli DX-7510 (DX-7051). Solidniejsza mechanika, więcej funkcji. Wyjście optyczne oraz analogowe stałe+regulowane sterowane z pilota serwopotencjometrem. Oczywiście DX-6850/6870 grają lepiej niż ten w/w wymieniony (mam obydwa u siebie) ale ciężko jest trafić na egzemplarz z laserem w dobrej kondycji, a nowe są niedostępne. Jestem w trakcie próby transplantacji innego lasera do Integry i jeśli mi się to uda to się dopiszę do wątku na ten temat. Jeśli naprawa będzie możliwa i niezbyt skomplikowana to na pewno warto brać Integrę. Z resztą jak to zrobię to będę miał na sprzedaż 1 szt DX-6850.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, też bardzo lubię sprzęt ONKYO :) pozwolę sobie i ja coś skrobnąć, jestem posiadaczem TX-7740, DX-C311 z wyprowadzonym optykiem oraz ta-2810. mogę tylko tyle powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu. nie jest to może wysoka półka ale i tak jest lepiej niż sprzęt kolegów ;-) w najbliższym czasie myślę nad jakimi ładnymi kolumnami bo moje magnaty mi jakoś nie pasują. poza tym poluje na jakiś ładny wzmak i cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała ciekawostka dla miłosników i oponentów marki Onkyo : firma obniżyła ! ceny sugerowane za nowe amplitunery ( spadek od 30 do 100 E )

307 kosztuje 269 E

507 kosztuje 329 E

577 kosztuje 399 E

607 kosztuje 499 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy oficjalnie 3 nowości Onkyo:

integra A-9377 za 329 E - wygląda na przyzwoity budżetowy wzmak ( 2x90E ) prawdopodobnie zastapi modele A-9155 oraz A-9355.

cyfrowa integra A-5VL za 399 E ( w techologi VL , 2 wejscia cyfrowe )

cd/sacd C-5VL za 399 E

 

ps jeden podstawowy minus produkcja nie w malezji a w chinach

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

osobiście czekam na dwa modele ( hipotetyczne ) Cd-7577 oraz wchodzące do sprzedazy bdp-507 ( dane sa znane ale cena nie moim zdaniem ok 500 E )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.