Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez moje ręce przewinęło sie trochę Onkyo Integra z serii które są na fotkach . Klocki te , a szczególnie kompakty i tunery , to co do wyglądu , to jak dla mnie mistrzostwo świata .Nawet napisy na obudowie pisane specyficznym gotykiem są jedyne w swoim rodzaju. Chyba projektanci siezapatrzyli na McIntosh . Wygląd był dopracowany w każdym calu . Niestety , potem było tylkogorzej.Jeśli chodzi o granie tej serii. To cedeki miały delikatne zapiaszczenie na górze ,więc dla mnie nie do przyjęcia. Wzmacniacze zintegrowane , miały trochę płaską charakterystykę dźwięku , i też minimalne zapiaszczenie. Ale miały świetną ciszę .Oczywiście że to gra na jakimś niezłym poziomie , i te słabsze strony są w tym kontekście zauważone. Model Cd z fotki miałem , ale czarny . Nie mogłem do niego pilota żadnego dopasować.Ostatnim nabytkiem jest u nie Onkyo Integra tuner T 4650 . kupiłem przez sentyment i żeby czasem nacieszyć oko. Pomijając fakt że ten tuner świetnie gra , to przepięknie wygląda. Ja wiem że guziczki , ale jeden lubi , a drugi nie. Nie wiem jak grały wyższe serie Integra Onkyo.Może ktoś napisze ? pikop58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

info dla miłosników Onkyo seria x555 wyszła z produkcji czyli cd 7555 , a 9555 i t 4555 bedą w sprzedazy do wyzcerpania zapasów . niestety na IFA Berlin chyba nie bedzie ich bezpośrednich następców .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem:

 

Wie ktoś może jaka jest przyczyna chwilowego ściszania się jednego kanału we wzmacniaczu Onkyo Integra A-8850?

Dodam, że wzmacniacz generalnie sprawny, sprawdzony, pomiary wychodzą wzorowo, przekaźniki wyczyszczone w serwisie etc.

Obecnie pan z serwisu w desperacji słucha wzmacniacza całymi dniami, czekając na "ściszenie się" kanału, ale problem jest taki, że zanim złapie miernik (czy jak to się tam nazywa) i przystąpi do pomiarów, wszystko wraca do normy...

Byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam problem z moim amplitunerem onkyo 575x, tylne kanały zaczynają grac dopiero gdy zrobię naprawdę głośno, wcześniej kolumny nie dostają sygnału. Podobne rzeczy dzieją się z kanałami przednimi, choć tu dzieje się tak rzadziej. Co jest grane, że nie gra? :) Zimne luty? Przekaźniki? od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słabą stroną wzmacniaczy onkyo są przełączniki obrotowe. W swoim A-8870 mam podobny problem, a przyczyną jest prawy przełącznik (direct/regilacj/tape1/tape2) CZasem trzeba nim troche pokrecic zeby styki ruszyć, a od czasu do czasu zdjąć pokrywę wzmacniacza i psiknąć przełącznik (jest na płytce a do gałki idzie tylko cięgno). Podobnie ma się sprawa z przełącznikiem wejść tyle, że dostęp do niego jest trudniejszy i wymaga rozmontowania sporej części wzmacniacza i wylutowania go z płytki (przerabiałem to u siebie). Jak jest brudny to sam przełącza wejścia.

 

szymku, 3 Lis 2009, 22:08

 

>Mam problem:

>

>Wie ktoś może jaka jest przyczyna chwilowego ściszania się jednego kanału we wzmacniaczu Onkyo

>Integra A-8850?

>Dodam, że wzmacniacz generalnie sprawny, sprawdzony, pomiary wychodzą wzorowo, przekaźniki

>wyczyszczone w serwisie etc.

>Obecnie pan z serwisu w desperacji słucha wzmacniacza całymi dniami, czekając na "ściszenie się"

>kanału, ale problem jest taki, że zanim złapie miernik (czy jak to się tam nazywa) i przystąpi do

>pomiarów, wszystko wraca do normy...

>Byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

>Słabą stroną wzmacniaczy onkyo są przełączniki obrotowe. W swoim A-8870 mam podobny problem, a

>przyczyną jest prawy przełącznik (direct/regilacj/tape1/tape2) CZasem trzeba nim troche pokrecic

>zeby styki ruszyć, a od czasu do czasu zdjąć pokrywę wzmacniacza i psiknąć przełącznik (jest na

>płytce a do gałki idzie tylko cięgno). Podobnie ma się sprawa z przełącznikiem wejść tyle, że dostęp

>do niego jest trudniejszy i wymaga rozmontowania sporej części wzmacniacza i wylutowania go z płytki

>(przerabiałem to u siebie). Jak jest brudny to sam przełącza wejścia.

 

Już zrobione i nie były to przełączniki...

 

Serwisant nie wchodził w szczegóły ale podobno dobrał się do płytki pod płytą główną czy coś i przelutował styki... Jestem wobec powyższego niemiernie szczęśliwy i spędzam czas na słuchaniu :)

 

No i powoli ostrzę zęby na a-9755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

 

Jestem miłośnikiem marki Onkyo od wielu lat. Od kilku kompletuje klocki tej marki.

Obecnie posiadam:

 

Amplituner Onkyo TX DS787

Końcówka mocy Onkyo M282

CD Onkyo DX7222 ( zmieniona sekcja przedwzmacniacza , taki już kupiłem )

DVD Onkyo DV-S535

MiniDisc Onkyo MD-2321

Deck Onkyo TA 2630

 

 

Kable głośnikowe MONSTER CABLE Power Line 2

Interconnecty KLOTZ

 

Amplitunera na razie wymieniać nie zamierzam bo to podobno 2 model od góry w tym roczniku , w kinie sprawuje się rewelacyjnie ale nurtuje mnie moja końcówka mocy. Nie wiem czy ktoś z Was miał z nią styczność. Obecnie końcówka podpięta jest pod Pre-Out na front.

 

Dźwięk w kinie mnie satysfakcjonuje. Chciałbym rozwinąć trochę stereo.

Mam dwie opcje:

 

Kupić wzmacniacz Onkyo a końcówkę podpiąć dla bajeru na 7.1

Zostawić końcówkę tam gdzie jest a pieniądze przeznaczone na wzmacniacz dołożyć do kolumn. Obecnie mam M-Audio bo jakieś kupić musiałem do kina a przymierzam się do Audio Academy.

 

Co Panowie Onkyowcy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam! Drugi wpis na forum i od razu wpis do kolejnego klubu :) Poniżej sprzęty ONKYO w moim posiadaniu:

 

1. "Taśmociąg" TA-6711

2. Tuner T-4711

3. Zmieniarka na 6CD, DX-C390

4. Amplituner TX-DS595 (to w salonie, do KD).

 

Przyznaję, że mam jakiś sentyment do tej marki, od którego nie potrafię od wielu lat się uwolnić. Z pewnością niemały wpływ na to miało uważne studiowanie katalogów sprzętu HI-FI (z Pewexu oraz przywożonych "z Zachodu"). O takim sprzęcie mogłem sobie w podstawówce (przełom lat 80tych/90tych) tylko pomarzyć względnie pomacąć u kuzyna (miał tego dużo z Francji) więc dzisiaj na dźwięk nazw ONKYO, TECHNICS, PIONEER (jeszcze ze starym znaczkiem!) czy AKAI od razu cieplej mi się robi na sercu. Chociaż oczywiście obecnie występuję ogólne plucie na te marki i stawianie ich na równi z niegdysiejszymi Unitrami czy Diorami, co mnie osobiście drażni. No cóż, bardzo wielu ludzi w ten sposób widocznie dowartościowuje swoje marne żywoty :) (co widać bardzo dobrze również na tym forum).

 

Chociaż jednej rzeczy nie sposób nie zauważyć, przyglądając się tym wszystkim sprzętom. Dzieli je około 8-10 lat w produkcji (magnetofon to rocznik gdzieś tak 1996, tuner 1997/8, amplituner 2002 a zmieniarka 2006) i oszczędność aż krzyczy z każdej strony w tych nowszych klockach. Już aluminiowy front bardzo się różni: w starych elementach ma grubość ok. 2-3 mm a w tych nowych to cienka blaszka, ot żeby była. Przyciski również jakieś rachityczne (głównie chodzi mi o mikrostyki - słychać różnicę przy wciskaniu, tańsze i mniej pewne elementy). Więc nie uwierzę, że również w środku nie ma tak daleko posuniętych cięć kosztów.

 

To taka oznaka naszych czasów, kiedy wszystko jest jednakowo tandetne tylko sprzedawane pod różnymi markami albo są produkty "premium" kosztujące chore pieniądze a niekoniecznie lepsze. I brak solidnej, porządnej średniej półki, które kiedyś w/w firmy reprezentowały. Tak jest wszędzie począwszy od zegarków, sprzętu RTV/AGD a na samochodach kończąc. Ale to już temat na inną dyskusję, takie narzekanie przy piwku :)

 

I na zakończenie: ONKYO poszło w sprzęt KD, który robi moim zdaniem bardzo dobry, ale ta nowsza linia audio to już jednak nie to (myślę o elementach "pure HI-FI"). Czy ktoś miał do czynienia z ich nową grupą cyfrowych wzmacniaczy: A-9555, A-9755? Zastanawiałem się kiedyś nad tym ostatnim ale z braku możliwości odsłuchu bałem się ryzykować. Jakie wrażenia odsłuchowo-estetyczne?

post-26755-100001443 1266922814_thumb.jpg

post-26755-100001444 1266922814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapowiedziano oficjalnie nowe av-amliyunery na maj 2010 :

 

TX-SR 608 : 650 E

TX-SR 578 : 550 E

TX-SR 508 : 450 E

TX-SR 308 : 350 E ( 5.1)

wszystkie oczywiście z dekoderami HD oraz HDMI 1.4 ( ARC oraz 3D )

wzorniczo bez zmian do seri xo7 jednak jak widac wzrost ce - jezeli ktos nie potrzebuje nowych bajerów niech sie rozgląda za promocja aktualnej serii

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na maj tez zapowiedziano podstawowy BD player : BD-SP 308 .

Podstawowo wyposażenie ( USB zamiast czytnika SD ) w cenie 229 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie róznica soniczna bedzie niewielka , nowszy model otrzymał węższą obudowe w tzw. nowym stylu ( mówimy o 1997 roku - niektórzy cwaniacy na a....o przedstawiaja serie "11" jako prawie nowość ! )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.