Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bo dość długiej nieobecności na forum:)

 

Co do nowości ONKYO to nowy zestaw z dzielonym wzmacniaczem i cd

http://www.component.se/forum/index.php?showtopic=12735

 

I na dodatek link z przed 20 lat ONKYO

 

http://www.youtube.com/watch?v=cFuXuvq0nWs&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo C-5000R i cała nowa linia razem :)

to miło ale :

C-1VL za 1500 E sprzedawało sie raczej słabo

liczyłem na następce DX-7555 czyli coś za ok. połowe ceny C-5000R

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że ceny podane w Euro za każdy z elementów z serii R5000 na niemieckiej stronie są wysokie, mam nadzieje że w Polsce będą dobrane do naszego rynku odpowiednio niższe, bo w innym wypadku bardzo słabo się będzie sprzedawało tak jak C-1VL :)

 

Nowy filmik pokazujący serie R5000 i inne nowości Onkyo ale Pan mówi po niemiecku więc nijak nic nie rozumiem :(

 

Może ktoś przetłumaczy i napisze co mówi o serii 5000 :)

Pzdr.

 

 

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że ceny podane w Euro za każdy z elementów z serii R5000 na niemieckiej stronie są wysokie, mam nadzieje że w Polsce będą dobrane do naszego rynku odpowiednio niższe, bo w innym wypadku bardzo słabo się będzie sprzedawało tak jak C-1VL :)

 

Nowy filmik pokazujący serie R5000 i inne nowości Onkyo ale Pan mówi po niemiecku więc nijak nic nie rozumiem :(

 

Może ktoś przetłumaczy i napisze co mówi o serii 5000 :)

Pzdr.

 

 

ceny są proporcjonalne do techologi, małej planowanej sprzedaży oraz pozycjonowania produktów.

Jeżeli ( w co wat[pie ) pojawią się w Polsce to w cenach 6000-10000 kzł za element

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będzie problem z odsłuchem nowej linii Onkyo gdyż dostepna tylko na zamówienie :(

a nie mówiłem.....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-1969

 

No mówiłęś mówiłes w sumie pisałeś hehe ale fakt :(

 

Swoją droga jestem ciekaw koledzy jak to się będzie miało cenowo.

Czy wogóle oficjalnie ONKYO POLSKA poda na swojej stronie ceny poszczególnych elementów z nowej serii....

Wiadomym też jest że Media Markt sprzedaje też Onkyo i mają czasem super ceny w promocji lub bez VAT a to już by była super okazja jeśli była by dostępna w tej sieci sklepów nowa linia Onkyo :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-1969

 

No mówiłęś mówiłes w sumie pisałeś hehe ale fakt :(

 

Swoją droga jestem ciekaw koledzy jak to się będzie miało cenowo.

Czy wogóle oficjalnie ONKYO POLSKA poda na swojej stronie ceny poszczególnych elementów z nowej serii....

Wiadomym też jest że Media Markt sprzedaje też Onkyo i mają czasem super ceny w promocji lub bez VAT a to już by była super okazja jeśli była by dostępna w tej sieci sklepów nowa linia Onkyo :)

super seny są za zestawy a nie pojedyńcze elementy , a po drugie nikt w MM czy innym sklepie dla kretynów nie wprowadzi dosprzedażytak drogich elementów a szczegółnie bez reklamy w mediach a w tych Onkyo praktycznie nie istnieje.

W ostatnich latachwidziałem tam tylko serie 5VL oraz xx35 czyli modele z pzredziału 1-2 kzł

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super seny są za zestawy a nie pojedyńcze elementy , a po drugie nikt w MM czy innym sklepie dla kretynów nie wprowadzi dosprzedażytak drogich elementów a szczegółnie bez reklamy w mediach a w tych Onkyo praktycznie nie istnieje.

W ostatnich latachwidziałem tam tylko serie 5VL oraz xx35 czyli modele z pzredziału 1-2 kzł

 

pojawił się nowy katalog Onkyo na 2010/2011.

zadnych informacji których byśmy nie znali , zaskakuje odchudzenie ofert stereo.

Nowa seria R nie występuje ( jeszcze )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do dystrybutora Onkyo, Pan z którym rozmawiałem widział już osobiście te klocki które przyszły do nich (pewnie tylko demonstracyjne modele) ale na tą chwile nie są dostępne te klocki i cennika też jeszcze nie mają.

 

Tyle udało mi się dowiedzieć.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos mi wytlumaczyc chodzi mi o najnowszy bluray onkyo bd 808, sluchajcie jesli nic sie nie zmieni bedzie to odtwarzacz bez wsparcia dla 3 D niby to nie jaks tragedia ale skoro konkurenci daja to np denon 2011 czy marantz 7005 to nie bardzo rozumiem juz polityki onkyo nie wspominajac ze konkurenci daja kozliwosc odtwarzania w/w odtwarzaczach format Super audio cd a onkyo nie . onkyo jeszcze pozbylo sie wyjsc analogowych 7.1 nic z tego nie rozumiem, a juz najgorsze to jest to ze w nizszych modelach jest hdmi 1.4 i wparcie dla 3d. No nic trzeba bedzie sobie kupic odtwarzacz denona albo marantza. Jednego klienta maja mniej, a mysle ze nie tylko jednego..... Pozdrawiam i moze jest ktos to w stanie wytlumaczyc co to jest za polityka skoro smieszne odtwarzacze smsunga czy lg juz maja wsparcie dla 3d. A am A i konkurenci daja 32 bitowy procesor audio a onkyo 24 ....

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos mi wytlumaczyc chodzi mi o najnowszy bluray onkyo bd 808, sluchajcie jesli nic sie nie zmieni bedzie to odtwarzacz bez wsparcia dla 3 D niby to nie jaks tragedia ale skoro konkurenci daja to np denon 2011 czy marantz 7005 to nie bardzo rozumiem juz polityki onkyo nie wspominajac ze konkurenci daja kozliwosc odtwarzania w/w odtwarzaczach format Super audio cd a onkyo nie . onkyo jeszcze pozbylo sie wyjsc analogowych 7.1 nic z tego nie rozumiem, a juz najgorsze to jest to ze w nizszych modelach jest hdmi 1.4 i wparcie dla 3d. No nic trzeba bedzie sobie kupic odtwarzacz denona albo marantza. Jednego klienta maja mniej, a mysle ze nie tylko jednego..... Pozdrawiam i moze jest ktos to w stanie wytlumaczyc co to jest za polityka skoro smieszne odtwarzacze smsunga czy lg juz maja wsparcie dla 3d. A am A i konkurenci daja 32 bitowy procesor audio a onkyo 24 ....

Lolek

tzw. najnowszy model 808 to klon denona 1610/marantza 5004 jedynie dodatkowo wyposażony w wyjscie optyczne

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw. najnowszy model 808 to klon denona 1610/marantza 5004 jedynie dodatkowo wyposażony w wyjscie optyczne

 

Witam ja mysle ze to klon ale wyzszych modeli niz te ktore ty pdales bo sam BD 807 onkyo to bylo to samo co w marantz 7004 a w denonie 2010 wiec mysle ze onkyo poprostu malo im zalezy na BD skoro tak naprawde wszyscy ju zmaja odtwarzacze bd ze wsparciem 3d a oni jako jedyni nie maja i przez rok po d*pie dostana bo wszyscy beda kupowac marantza lub denona, a ci ktorzy maja mniej kasy kupia jakiegos samsunga czy cos z lg. Naprawde za diabla nie jestem w stanie pojac myslenia ich inzynierow biorac pod uwage co sie dzieje na rynku i widzac co konkurencja robi? Ale moze tacy sa bogaci ze stac ich na taki gest zeby ludzie kupowali zamaist ich sprzet to kupia konkurencji. Ja na pewno nie dam takiej samej czy podobnej ceny za odtwarzacz ktory daje i jest mniej wyposazony jak denon czy marantz. I tak jeszce jedno mi sie nasunelo pewnie Wam tez, wszyscy pisza o tym ich beznadziejnym wrecz tandetnym pilocie i zobaczcie nie potrafia zmienic pilota zeby cos wiecej nie poszla w gore cena, a denon zmienil model i zmienil tez pilota gdzie i poprzedni byl o niebo ladniejszy i lepiej zrobiony. Ale co jak co w koncu kino powinni robic dobre bo cd to raczej marne robia i malo kto poleca nawet ci co maja ten sprzet to proponuja cd innych marek. Wiec odtwarzacze Bd powinni robic naprawde wypasione a nie ze skromniej wyposazone to jeszcze taki gadzet jak pilot jest z epoki lat 90-tych. Pozdrawiam inzynierow z ONKYO i wlasnie stracili klienta i mysle ze nie jednego :_)

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mysle ze to klon ale wyzszych modeli niz te ktore ty pdales bo sam BD 807 onkyo to bylo to samo co w marantz 7004 a w denonie 2010 wiec mysle ze onkyo poprostu malo im zalezy na BD skoro tak naprawde wszyscy ju zmaja odtwarzacze bd ze wsparciem 3d a oni jako jedyni nie maja i przez rok po d*pie dostana bo wszyscy beda kupowac marantza lub denona, a ci ktorzy maja mniej kasy kupia jakiegos samsunga czy cos z lg. Naprawde za diabla nie jestem w stanie pojac myslenia ich inzynierow biorac pod uwage co sie dzieje na rynku i widzac co konkurencja robi? Ale moze tacy sa bogaci ze stac ich na taki gest zeby ludzie kupowali zamaist ich sprzet to kupia konkurencji. Ja na pewno nie dam takiej samej czy podobnej ceny za odtwarzacz ktory daje i jest mniej wyposazony jak denon czy marantz. I tak jeszce jedno mi sie nasunelo pewnie Wam tez, wszyscy pisza o tym ich beznadziejnym wrecz tandetnym pilocie i zobaczcie nie potrafia zmienic pilota zeby cos wiecej nie poszla w gore cena, a denon zmienil model i zmienil tez pilota gdzie i poprzedni byl o niebo ladniejszy i lepiej zrobiony. Ale co jak co w koncu kino powinni robic dobre bo cd to raczej marne robia i malo kto poleca nawet ci co maja ten sprzet to proponuja cd innych marek. Wiec odtwarzacze Bd powinni robic naprawde wypasione a nie ze skromniej wyposazone to jeszcze taki gadzet jak pilot jest z epoki lat 90-tych. Pozdrawiam inzynierow z ONKYO i wlasnie stracili klienta i mysle ze nie jednego :_)

Lolek

generalnie mysle że firmy bardzo ostrożnie podchodzą do BD - jak wiadomo większość modeli firm nie-koreańskich to OEM y np. Magnavoxa/Philipsa i Onkyo tu nie jest wyjatkiem. Osobiście bardzo sie zawiodłem oferta Onkyo w tym sygmencie i raczej myśle ze zdecyduje sie na Marantz BD-5005 lub....Philipsa BDP8000 ( kocham napędy szcelinowe ! )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mysle że firmy bardzo ostrożnie podchodzą do BD - jak wiadomo większość modeli firm nie-koreańskich to OEM y np. Magnavoxa/Philipsa i Onkyo tu nie jest wyjatkiem. Osobiście bardzo sie zawiodłem oferta Onkyo w tym sygmencie i raczej myśle ze zdecyduje sie na Marantz BD-5005 lub....Philipsa BDP8000 ( kocham napędy szcelinowe ! )

 

Witam mysle ze nie tylko ja czy ty sie zawiedlismy mysle ze wiele osob sie zawiodloale na szczescie sa jeszcze takie firmy jak wlasnie denon czy marantz. a jesli myslsiz o marantzu topomysl czy nier lepiej kupic denona taniej zaplacisz bo denon zawsze jest tanszy od marantza a bebechy sa te same. Moze troszke lepiej marantz gra lepiej w stereo, wiec jesli myslisz o muzyce stereo z tego bluray to wtedy deliktanie lepszy jest marantz, ja osobno kupuje cd wiec dla bluray ma byc tylko dobry w kinie na stereo mi nie zalezy. Ale wiesz pocieszajace jest to ze moze jak dostamna po tylku w przyszlym roku to na koniec przyszlego roku w koncu i oni dadza odtwarzacz bluray godny w stosunku do innych firm. Tylko co z tego jak wiele osob juz w tym czy w przyszlym roku pokupuje marantza denona czy philipsa bo ten pewnei tez lada moment da cos w 3d. Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy ktos z was kalibrowal ktorys z wyzszych modeli amplitunerow onkyo poprzez ten mikrofon ktory jest dolaczany do zestawu? Bo pytalem sie w kilku sklepach dobrych ze sprzetem i pracownicy mowili ze jak jezdza do klientow na ustawianie sprzetu to oni wszystko ustawiaja recznie odleglosci i tp rzeczy a nie poprzez ten mikrofon. Niby wg nich recznie lepiej sie ustawia i lepiej to potem gra. Co wy o tym sadzicie i jakie sa wasze spostrzezenia w tym temacie? Pozdarwiam i czekam na wypowiedzi.

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem laikiem i nie wiem czy TX 805 to wysoki model ale robiłem kalibracje za pomocą tego mikrofonu i uważam że wszystko ustawiło się ok. Jedyne do czego mogę się przyczepić to chyba to że trochę słabo słychać w tylnych głośnikach ale to może być wina pomieszczenia i rozstawienia tylnych głośników. Ogólnie to swietny pomysł z tym mikrofonem dla takich leniuchów i laików jak ja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tekst i zdjęcia nie moje tylko z netu.

 

"Przygodę z Onkyo, dzięki firmie EIC zaczęliśmy od wizyty w pewnym hotelu, gdzie prezentację miał prawdziwy powrót do korzeni. Dzielony zestaw stereo złożony z końcówki mocy (M-5000R) oferującej 150 wat na kanał, przedwzmacniacza (P-5000R) z przetwornikiem 192kHz/32Bit i możliwością podłączenia komputera przez USB oraz odtwarzacza CD (C-5000R) z technologią Active Current Control. Prąd płynął przez kable Furutech, a zestaw połączono z kolumnami Monitor Audio PL300 za pomocą przewodów Chord, Całość prezentowała wyjątkowo analogowe brzmienie, jak na coś zrobionego w erze cyfryzacji... wszystkiego. Mamy nadzieję, że będziemy mogli się nieco bliżej przyjrzeć zestawowi już wkrótce"

 

 

Odemnie

 

Ps. Widać że musi mieć bardzo dobrą wydajność prądową by takie potężne kolumny napędzić :) W sumie kondensatory mające pojemność ponad 100 tys. to zagwaranują!

post-11746-059617100 1286966649_thumb.jpg

post-11746-068456800 1286966657_thumb.jpg

post-11746-070592800 1286966665_thumb.jpg

post-11746-067329300 1286966673_thumb.jpg

post-11746-018755500 1286966690_thumb.jpg

post-11746-072673000 1286966696_thumb.jpg

post-11746-056328300 1286966729_thumb.jpg

post-11746-027528100 1286966744_thumb.jpg

post-11746-003282600 1286966751_thumb.jpg

post-11746-016608700 1286966758_thumb.jpg

post-11746-023010100 1286966765_thumb.jpg

post-11746-015833400 1286966771_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam jak myslicie czy bdedzie roznica w stereo czy podczas ogladania filmow jesli chodzi o DAC 192 kHz/24-Bit Burr-Brown kontra 192 kHz/32-Bit Burr-Brown chodzi mi np o onkyo 3008 v 5008 i czy jesli w 5008 ma transformator toroidalny to w 3008 jest jakis zwykly transformator skoro tylko jest napisane ze jest transformator :-) Pozdrawiam i czekam na odpwoiedz.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

japońska firam "Dzwięk" poszła za modą i wypuściła rozbudowany zew dac model DAC-1000 > Na razie na Japonie cena ok 600-700 E .

post-8854-001922000 1291117833_thumb.jpg

post-8854-077898900 1291117839_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.