Skocz do zawartości
IGNORED

Jak żony znoszą wasze audio-fanaberie ..


Gość dareck

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dareck

(Konto usunięte)

Na szczęście jestem jeszcze kawalerem. Ale i tak spieszę się z kupnem wymarzonego sprzętu przed spotkaniem z żoną. Wydaje mi się, że po zaobrączkowaniu może być po zabawie w audiofilstwo. Czy jakaś kobieta akceptuje waszą pasję i wydatki z tym związane ? Czy dochodzi do awantur na tym tle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko cieszy się że nie musi sprzątać pokoju odsłuchowego – zamykam go w sumie przed dziećmi.

Po za tym kto tu fanaberie ma dajesz na kosmetyki, ciuchy i masz spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemow. Trzeba wytlumaczyc o co w tym wszystkim chodzi, pokazac roznice w dzwieku. Moja zona potrafi wychwycic roznice w brzmieniu i opisac je bez slownictwa audio zupelnie trafnie i dokladnie. Razem jezdzimy na odsluchy i spotkania audio.

Wytrwalosci a znajdziesz zone przyjazna Twemu hobby.

Pozdrawiam,

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRAMAT!!!!

Nienawidzi kabli, A gdy przywloklem do domu glosnik Centralny Tannoy RC to 2 dni mi robila awantury. (jest nieprzecietnie duzy)

Niestety sprzet stoi w pokoju dziennym i teraz kombinuje jak te wszystkie kable pochowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz byl temat, w ktorym kadzilismy zonom :)

A powaznie - znajdz zone, ktora zrozumie Twoja pasje, chyba jednak lepiej zeby nie byl audiofilka - moze lubic inny dzwiek (a wtedy 2 systemy - pomijajac koszty to jeszcze doszlaby kwestia "umawiania sie" na odsluchy w konkretnych godzinach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jest cudowna, nie robi mi prawie żadnych wyrzutów, na nowym mieszkaniu będę adoptował nasz większy z dwóch pokoi i będą w nim ustroje akustyczne: piramidki, ćwierć wałki itp. Rozumie moją pasje i mimo zgłaszania pewnych estetycznych uwag nie mam problemu, jednej rzeczy nie polecam pytać żony o zdanie który np. wzmacniacz według niej brzmi lepiej. Była tydzień obrażona jak zmieniłem zamówienie u dystrybutora. Poza tym jak jest możliwość wyboru koloru to jej pytam o sugestie. Życzę innym tak tolerancyjnej żony. Ona na swoje potrzeby nie wydała nawet części tego co ja na sprzęt, a nie protestuje jak mówię że kabelki to jakieś trzy tysiące.

Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolio

(Konto usunięte)

Witam.

Moja żona rozumie moje zainteresowanie, choć nieraz zarzuca mi że graniczy to z fetyszyzmem. Tolerancja jest dla rzeczy które już są, a jeżeli mam coś kupić nowego muszę ją przekonać, że to jest dobra okazja.

Powoli zaczynam brać pod uwagę wygląd urządzeń i ich tzw. współczynnik akceptacji przez żonę. Tego wskaźnika nie posiadają jednak ustroje akustyczne z których musiałem zrezygnować, i aktualnie jestem na etapie zakupu mebli, które będą spełniać podobne zadanie w naszym wspólnym saloniku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam dwie drogie pasje. Oprócz, oczywistego tutaj audiofilstwa, są jeszcze skoki spadochronowe. Skakanie było pierwsze, więc w audiofilstwie skorzystałem już z doświadczeń. W skokach pomogło zabieranie kobiety na lotnisko, pokazywanie wesołego i radosnego środowiska, wytłumaczenie od postaw konstrukcji spadochronu itd. Udało się nawet namówić ją na skok. I teraz traktuje moją pasję trochę jak swoją.

 

Przy sprzęcie tak samo. Najpierw Audioshow, wspólne wizyty u audiofili, w sklepach, oswajanie z cenami, pokazanie, że wymiana sprzętu to nic niezwykłego. A na lampę namówiła mnie już sama :-)) No i po każdym nowym zakupie nie pyta się już, czy to już ostatni, tylko zabiera się za magazynowanie kartonów :-)

 

Oczywiście to wszystko zadziała, jak masz w miarę partnerski układ. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w związku i żadnych szans na dyskusję, współczuję. Jeżeli natomiast ożeniłeś się z blondynką, która otwiera Ci piwo, to chyba nie masz też problemów ze sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frisky>

No to jesteśmy pokrewnymi duszami. Ja z kolei ,zaczynałem od audiofilstwa, a potem były skoki. Nie dało się pogodzić finansowo obu pasji , więc po 2000 -ach skoków zrezygnowałem na rzecz sprzętu - i teraz fruwam tylko przy muzyce : ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona bardzo lubi słuchać muzyki i każdą nową płytę wita z zaciekawieniem. Poza tym sama przekonała się, że dobry sprzęt to dobry dźwięk - moim zdaniem ma słuch lepszy ode mnie. Co do wydatków to mówi "ciężko pracujesz to powinienieś w końcu coś z tego mieć" (z drugiej strony sam mam świadomość, że są pewne niezbędne domowe wydatki a hobby musi być na drugim miejscu).

Żeby nie wyszedł z tego pean - muszę godzić się na pewien kompromis jeżeli chodzi o głośność słuchania :-) (jak powiedziałem żona ma lepszy słuch i to co dla mnie jest OK dla niej bywa za głośno).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> pal

Amerykańskich kryminałów sie w życiu naoglądałem, więc wiem co i jak. Śpię spokojnie (snem sprawiedliwego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakbysmy my reagowali gdyby kobiety zaczely probowac nas przekonywac do radosci wywolanej zakupem butow czy innych ciuchow, perfum, ogladaniem ckliwego melodramatu czy podobnymi rzeczami. Dlatego sadze ze nie nalezy nikogo na sile przekonywac do niczego. Zamiast tego uczmy sie tolerancji: ja slucham metalowego rocka na moich kablach za $100 za metr czy wyklejam cale mieszkanie pojemnikami od jajek:), a ty idziesz na zakupy i wracasz z kiecka drozsza niz te kable:) lub sluchasz Iglesiasa na mini wiezy:). Nie jest to latwe ale to chyba jedyny sposob. Inaczej wczesniej czy pozniej beda konflikty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fadeover

 

ja mam 1200 ale skoncze dopiero jak "puszcze w powietrze" grand utopie :-)). A pogodzilem to w ten sposob.

 

od października do kwietnia: audiofil>skoczka

od maja do września: skoczek>audiofila.

 

Bo muzyki najlepiej slucha sie po ciemku, a skacze najlepiej jak jest cieplo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jest cudowna, wszystko kupujemy i uzgadniamy razem, słyszy niuanse i lubi "sprzęty".

W zasadzie akceptuje znaczne poświęcenia na rzecz poprawy dźwięku... po 3 wielkie cegły leżą już miesiąc na skrzynkach kolumn, są obrzydliwe nawet dla mnie, ale brzmienie poprawiają a nie stać nas chwilowo na granitowe płyty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow,

wiecie, że i mi skoki łażą po głowie? przymierzam sie do tego jak pies do jeża, ale widze, że audioskoczek to stworzenie tłumnie wystapujące w przyrodzie - czyli nie taki ze mnie dziwak jak myślałem ;)))

 

na wiosne leze sie zapisać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze zonaty, ale moja partnerka (ktora BEDZIE moja zona za jakis czas :) ), z kazdym miesiacem (tygodniem?) wykazuje coraz wieksze zainteresowanie audiofilizmem (przynajmniej sprzetem bo muzyki slucha zupelnie innej niz ja), wiec nie bedzie w tym malzenstwie kiedys tak zle :)

 

Pozdrawiam (zony tez :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snowline - brzmi obiecujaco - przynajmiej nazwa. :-)

Uff, wlasnie wywalczylem jakis kablowy kompromis - teraz czeka mnie zakup 22m kabla do satelit oraz 2x2m plus 1x1m czegos lepszego na przody i centralny (KD) i mozolne upchanie ich pod listwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość redo

(Konto usunięte)

my tu gadu gadu a nie jedna zdzira potrafi zdusić jedyną przyjemność i pasję życia jaką jest muzyka

mam kolegę, który ma dom-pałac o pow. ponad 250m i a muzyki słucha w komórce w suterenach. sprzęt za 35 tys wciąga wilgoć

nie miał szczęścia do żony audiofilki :)

tylko kałacha kupić na stadionie i ustrzelić.. :)

 

tak naprawdę to nie jest ani trochę śmieszne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redo: jesli ten gosc ma tak duzy dom to dlaczego nie "wybudowal" sobie dedykowanego pokoju do sluchania muzyki albo nie przeznaczyl na ten cel jednego z juz instniejacych? mogl to zrobic nawet w piwnicy gdzie mialby poza tym swiety spokoj...chyba ze nie ma piwnicy w tak duzym domu ;p

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myslalem ze nie pozwala tylko trzymac sprzetu na "oczach" w salonie...a jesli tak to tylko sie rozwiesc albo rzeczywiscie...zastrzelic ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.