Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, qot napisał:


Piszecie o modyfikacjach swoich lampowców, a możecie coś zaproponować z bierzącej oferty z Ali? Może warto spojrzeć na ciś nowego...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To napisz chociaż jaka lampa Cię interesuje, jakie brzmienie, jakiej muzyki słuchasz. Bo tak to pytanie typu podobają mi się nowe samochody. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii cen: nowy Yaqin ms 650b kosztuje w naszym kraju ok 7,5kzł. Na tym tle kwota 1,4kzł nie wydaje się być wygórowana, a zakres zmian brzmienia w mojej ocenie jest wart tej sumy.

Oczywiście na Ali można go kupić za równowartość ok. 5kzł, ale do tego dochodzi koszt wysyłki oraz vat (nie wiem, jak wygląda kwestia cła).

Dla mnie znaczenie ma również fakt, że mogłem posłuchać wzmacniacza w swoim systemie przed zakupem i wyrobić sobie opinię nt jego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 19:53, Ricambi napisał:

 Jak tylko zacząłem się bawić w lampy, to kupiłem miernik i zaoszczędziłem dzięki niemu kupię pieniędzy i nerwów. Udało mi się też kupić bardzo tanio wiele używanych lamp w doskonałym stanie.

jaki to i gdzie można kupić taki miernik ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Seyv napisał:

Nie chcę odbierać radości ze sprzętu ale dokładanie połowy kwoty wartości wzmacniacza na upgrade nie wydaje mi się opłacalne. Tym bardziej, że przy odsprzedaży będzie bardzo ciężko odzyskać choć parę złoty z tej operacji (co może być przyczyną, że wzmacniacze takie lądują na dłużej u kogoś bo raczej nie jest to sprzęt docelowy). To co piszę jest jak łyżka dziegciu w beczce miodu ale może skłoni kogoś do zastanowienia się nim wyda 3 tyś na wzmacniacz, kolejne 500 czy więcej na lampy i 1,5 tys na upgrade bo za 5 tyś można poszukać już coś bardziej docelowego.

Szukałem, słuchałem do 12kzł, nie znalazłem. Jedyne z czym mogę obecnie równać brzmienie mojej MS30L po modyfikacji z Audynami i Mullardami jako wejściowymi to Accuphaze za 30k zł?. Wzmacniacz kupowałem już ze świadomością upgreadu, który dla osłuchanego melomana, jest uważam niezbędny, aby wejść jeszcze klasę wyżej. Oczywiście trzeba też mieć czym nakarmić ten wzmacniacz, aby wykorzystać jego potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yamaha-mr napisał:

jaki to i gdzie można kupić taki miernik ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , mój kupiłem w stanie na desce za chyba 5 stówek i działa bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
17 minut temu, [email protected] napisał:

Szukałem, słuchałem do 12kzł, nie znalazłem. Jedyne z czym mogę obecnie równać brzmienie mojej MS30L po modyfikacji z Audynami i Mullardami jako wejściowymi to Accuphaze za 30k zł

Jakbym nie słuchał MS30L (również po upgradach) to może bym podjął dyskusję ale z kimś kto twierdzi , że czarne jest białe argumentów nie znajduję - przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Seyv napisał:

Jakbym nie słuchał MS30L (również po upgradach) to może bym podjął dyskusję ale z kimś kto twierdzi , że czarne jest białe argumentów nie znajduję - przepraszam.

Chciałem tylko podkreślić, że to na prawdę dobry wzmacniacz, tylko musi się zgrać z kolumnami i okablowaniem. Musi też mieć dobre źródło. Jak Tobie się nie zgrało, to rozumiem. Zapomniałem dodać, że to był najlepszy wybór pod moje kolumny i streamer?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 minuty temu, [email protected] napisał:

Musi też mieć dobre źródło.

Ale dla niego nie ma różnicy z czym gra. Gra swoje i już. Różnice w źródłach? Z tym wzmacniaczem one nie istnieją...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seyv napisał:

Ale dla niego nie ma różnicy z czym gra. Gra swoje i już. Różnice w źródłach? Z tym wzmacniaczem one nie istnieją...

Wpadnij do Zabrza, to Ci zademonstruje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzucę kilka uwag odnośnie mojego wzmacniacza.

Nie twierdzę bynajmniej, że jest on 8 cudem świata i może konkurować z prawdziwie hi-end'owymi urządzeniami. Sądzę jednak, że znalezienie podobnie zbudowanego i brzmiącego wzmacniacza w cenie poniżej 10kzł może być bardzo trudne (oczywiście mogę się mylić;-).

Ms 650b jest SETem na lampie 845, w układzie dual mono (wspólny dla obu kanałów jest tylko transformator zasilający, osobny mniejszy do zasilania przedwzmacniacza). Każdy kanał ma swój dławik i solidną baterię kondensatorów Nichicona. Można rzucić okiem okiem na "rozbierane" zdjęcia mojego wzmacniacza na facebooku Sinusaudio. Jedyne, czego można by sobie życzyć to montaż przestrzenny, zamiast jednej dużej płyty. Dlatego wydaje mi się on dobrą bazą wyjściową do upgradu, z czego skorzystałem i nie żałuję. W obecnej wersji brzmi bardzo satysfakcjonująco i jestem przekonany, że zostanie na długo w moim systemie.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany odsłuchem, to zapraszam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Seyv napisał:

Jakbym nie słuchał MS30L (również po upgradach) to może bym podjął dyskusję

Tak, to domena tego forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Noszę się z zamiarem kupna Yaqina i mam kilka pytań:

1. Jak sprawdza się przy użytkowaniu codziennym z tv? Obecnie mój tv jest podłączony do wzmacniacza i w momencie kiedy odpalam tv, odpalam również wzmacniacz. Czy to nie będzie problem dla"lampy"? Czasami wiąże się to z częstym włączaniem i wyłączaniem wzmacniacza, zmianami głośności itd. Jak wzmacniacz lampowy sprawdza się w takim zwykłym, normalnym użytkowaniu? Czy to szkodzi lampom? Jak użytkować żeby sprzęt nie ucierpiał?

2. Szukam modelu, który oprócz tego że zagra bardzo dobrze, wręcz rewelacyjnie ? zagra nieco ocieplonym dźwiękiem. Wiem, że to kwestia wymiany lamp, ale może któryś z Yaqinow gra w ten deseń?

3. Myślę o MS-90b. Czy to dobry kierunek?

4. Gram z Maliny + Hifiberry DAC. Czy warto kupić jakiś lepszy DAC?

5. Bardzo ważne: czy moje Pylony Diamond Monitor będą ok do takiego, dajmy na, to 90b? Efektywność: 88dB, impedancja: 8 ohmow.

Z góry dziękuję za pomoc. Na pewno mi się przyda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

imbryk82

Szczerze mówiąc nie polecam Ci stosowania wzmacniacza lampowego do tv. Lampy nie dość, że wymagają czasu na rozgrzanie, to przy częstym włączaniu i wyłączaniu będą się szybciej zużywać, a ich wymiana zwykle jest dość kosztowna. Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się zaopatrzyć w dwa wzmacniacze - jeden do tv, raczej niedrogi tranzystor i drugi do słuchania muzyki, lampowy jak najbardziej wskazany:-)

Sam stosuję takie rozwiązanie - w systemie "komputerowym" mam Reloopa HA 200 (kupiłem używany za 350 zł i w tej cenie to rewelacja) połączonego z Eltaxami Liberty 5, a w systemie "muzycznym" mam Yaqina MS 650b.

Niestety nie znam modelu MS -90b, ale bez trudu znajdziesz opinie na jego temat. Efektywność Twoich kolumn nie jest zbyt wysoka, ale nie powinno stanowić to problemu, chyba, że lubisz dać czadu i zapewniać muzyczną rozrywkę sąsiadom;-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Yaqina MS90b. Gra pięknie, ale od wczoraj mam dziwny problem. Podczas słuchania wyłącza się. Słychać jakby coś " pyknęło", w kolumnach chwilowe "buuuuuu" i cisza. Dioda mruga na zielono/czerwono. Wyłączam wzmacniacz za chwilę włączam i działa. Po jakimś czasie znowu to samo. Już miałem tak 3 razy. Co to może być?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, imbryk82 napisał:

Kupiłem Yaqina MS90b. Gra pięknie, ale od wczoraj mam dziwny problem. Podczas słuchania wyłącza się. Słychać jakby coś " pyknęło", w kolumnach chwilowe "buuuuuu" i cisza. Dioda mruga na zielono/czerwono. Wyłączam wzmacniacz za chwilę włączam i działa. Po jakimś czasie znowu to samo. Już miałem tak 3 razy. Co to może być?

Pewno lampy, zabezpieczenie się włącza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma Cayin CS-88A ? jak to gra ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 17:43, imbryk82 napisał:

Kupiłem Yaqina MS90b. Gra pięknie, ale od wczoraj mam dziwny problem. Podczas słuchania wyłącza się. Słychać jakby coś " pyknęło", w kolumnach chwilowe "buuuuuu" i cisza. Dioda mruga na zielono/czerwono. Wyłączam wzmacniacz za chwilę włączam i działa. Po jakimś czasie znowu to samo. Już miałem tak 3 razy. Co to może być?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam też tego Yaqina. Nie mam na szczęście problemu jaki opisujesz. 

To wygląda na poważny problem. Wzmacniacz jaki czas gra do wyłączenia? Powtarza się to za każdym razem czy tylko 3 razy na słuchanie dziesiątki czy setki razy?

Czy ustawiałeś bias (mierzyłeś miernikiem)? 

Czy może podpiąłeś kolumny 4ohm do 8 (i odwrotnie)?

Czy któraś z lamp nie jest do końca zamocowana? 

 

Ps. Jest jeszcze inne rozwiązanie, jeśli to Twoja pierwsza lampa. Wzmacniacz lampowy jak się włącza to pół minuty czy coś koło tego uruchamia się i dopiero potem można grać. Być może jako nowy w lampie ten czas włączania błędnie interpretujesz jako buuuuu + wyłączenie, zamiast zaczekać? :)

Ps.2. Zmieniałeś lampki? Te 4 ruskie NOSy w pre są naprawdę dobre (6SN7 - 6N8S - rus.6H8C), nie trzeba ich zmieniać, ale te 2 małe (12ax7) warto zmienić na NOSy.

W dniu 13.01.2021 o 12:28, hifibloke napisał:

Czy ktos ma Cayin CS-88A ? jak to gra ? 

W wątku Cayina są na pewno dziesiątki opinii o nim, dlaczego nie użyjesz szukania? Informacje, których szukasz już są. I w postach i w recenzjach (użyj google by znaleźć).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ricardozamora napisał:

Mam też tego Yaqina. Nie mam na szczęście problemu jaki opisujesz. 

To wygląda na poważny problem. Wzmacniacz jaki czas gra do wyłączenia? Powtarza się to za każdym razem czy tylko 3 razy na słuchanie dziesiątki czy setki razy?

Czy ustawiałeś bias (mierzyłeś miernikiem)? 

Czy może podpiąłeś kolumny 4ohm do 8 (i odwrotnie)?

Czy któraś z lamp nie jest do końca zamocowana? 

 

Ps. Jest jeszcze inne rozwiązanie, jeśli to Twoja pierwsza lampa. Wzmacniacz lampowy jak się włącza to pół minuty czy coś koło tego uruchamia się i dopiero potem można grać. Być może jako nowy w lampie ten czas włączania błędnie interpretujesz jako buuuuu + wyłączenie, zamiast zaczekać? ?

Ps.2. Zmieniałeś lampki? Te 4 ruskie NOSy w pre są naprawdę dobre (6SN7 - 6N8S - rus.6H8C), nie trzeba ich zmieniać, ale te 2 małe (12ax7) warto zmienić na NOSy.

 

-> Czasem sytuacja ma miejsce kilka minut po włączeniu, czasem kilkadziesiąt. Czasem w ogóle się to nie wydarza. Po wyłączeniu wzmacniacza i ponownym włączeniu działa normalnie, nic się złego nie dzieje.

-> Biasu nie mierzyłem miernikiem, ustawiałem tylko wg wskaźników na obudowie. Tam są jeszcze inne "śrubki" do kręcenia, ale na tym się nie znam, więc nie ruszałem

-> Kolumny podpiąłem chyba dobrze. 8 ohm więc podpiąłem przewody (chyba czerwone) do gniazd 8ohm, ten drugi kolor ma tylko jedną opcję (piszę z pracy i nie widzę teraz sprzętu)

-> Lamp nie ruszałem. Sprawdzałem tylko jak świecą (w całkowitych ciemnościach) i wyglądają ok (tak samo wszystkie). Więc pewnie są dobrze zamocowane

-> Rozruch wzmacniacza mam już ogarnięty, te "buuuu" to zupełnie co innego ?

-> Lamp nie zmieniałem. Jeszcze. Jakie 12ax7 warto wybrać? Czy mają one wpływ na brzmienie?

 

Napisałem wczoraj do Premiumsound bo sprzęt jest na gwarancji. Póki co cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Może ten problem wynika z za dużego obciążenia sieci jak już wzmacniacz trochę gra? Masz może wiele prądożernych sprzętów podłączonych do 1 byle jakiej listwy wpiętej do kontaktu? Wzmacniacz najlepiej podobno wpinać bezpośrednio w sieć, nie w listwę.

Z 12ax7 mam Amperexa (tzw. Bugle Boy) i jest świetny. Słuchałem też Psvane i są ok (nie NOS). Prawdopodobnie każdy NOS i każda seryjnie produkowana znanych firm (EH, TS, Sovtek i inne znane w sklepach) będą lepsze od fabrycznej chińskiej w Yaqinie. Ja bym polował na NOSy jednak w ludzkiej cenie, a wcześniej zrobił sobie listę 12ax7 wartych uwagi (użyj szukania na forum, było na pewno sporo opisów przez ostatnie dwie dekady jakie lampki jak ludzie oceniają). 

6SN7 w Yaqinie są ruskie NOS i są one dobre. Nie zmieniałbym, choć na pewno można lepiej - ale najlepiej zacząć od zmiany 12ax7 - bo masz dwie i są byle jakie,  te 6SN7 masz 4 i już masz całkiem ok. Takie s u mnie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - na marginesie, to okazyjna aukcja, bo normalnie są koło 50zł/sztuka. Zresztą gość ma wiele ciekawych lampek tanio i szybko schodzą.

Ostatnio słucham 6SN7 ale w innym wzmacniaczu, NOS firmy RCA i one wyraźnie ocieplają brzmienie. Takie słodkie są. Wiadomo, trochę traci dźwięk na szczegółowości, ale lampki ciekawe. W Yaqinie ich nie próbowałem bo mam tylko 2 a potrzeba 4.

16 godzin temu, imbryk82 napisał:

Biasu nie mierzyłem miernikiem, ustawiałem tylko wg wskaźników na obudowie. Tam są jeszcze inne "śrubki" do kręcenia, ale na tym się nie znam, więc nie ruszałem

Kup koniecznie miernik. Po 1. dlatego, że mierniki te w wzmacniaczach nie podadzą Ci wartości prądu a tylko mniej więcej typowy zakres. Po 2.moga działać źle lub słabo. Po 3.- i to chyba najbardziej Cię zainteresuje - bias to nie jest coś, co ma być ustawione na jednej wartości na zawsze, powinien być w pewnym zakresie, a od tego na jaką wartość ustawisz zależy jaki dźwięk uzyskasz! Bias dla kt88/6550 ustawiałem zawsze w przedziale 37-44mA, zazwyczaj koło 40. Jak dasz mniej, to dźwięk jest bardziej tłusty, basowy (oczywiście kosztem szczegółowości i wysokich tonów), jak dasz więcej to odwrotnie. W pewnym momencie robi się zbyt ostry, detaliczny ale w nieprzyjemny sposób itd. Przy większym biasie lampy też się szybciej nieco zużywają. Warto kupić sobie albo miernik zwykły albo taki z cokołem, do którego wkładasz lampę. Wtedy szybciej zmienisz sobie na pożądaną wartość. Skala na wzmacniaczu może pośrodku mieć wartość która wcale niekoniecznie idealnie pasuje to lampy ani do Twojego gustu, więc nie traktuj jej jako wyrocznię. Mam taki miernik, ale wcześniejszą wersję, polecam: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja bym na Twoim miejscu rozwiązał problem z gaśnięciem nagle, bo jest poważny. Jeśli nie dojdziesz sam co jest powodem, musi to ktoś inny rozwiązać. Dobrze byłoby ustalić chociaż czy to problem ze wzmacniaczem (wtedy korzystasz z gwarancji i serwisu) czy problem z Twoim prądem/siecią lub działaniem innego urządzenia.

Odnośnie zmian lamp, to najpierw kup sobie miernik biasu i naucz się z niego korzystać. Potem poznaj dźwięk na różnym biasie, bo różnica między takim 38mA a 44mA jest naprawdę znacząca. Jak już poznasz dźwięk z różnym biasem i dźwięk swoich fabrycznych lamp (co może potrwać kilkadziesiąt do nawet kilkuset godzin bo lampy będą się wygrzewać i grać coraz lepiej), to dopiero weź się za zmianę lampek sterujących tych dwóch 12ax7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna wzmacniacza lampowego. Po przeglądnięciu mnóstwa tematów doszedłem do wniosku że chyba jedyne na co mnie na razie stać, to kupno chińskiego. Mam więc pytanie do Was co i gdzie mógłbym kupić do 2 tyś. zł.? Generalnie lubię dźwięk ocieplony i chciałbym posłuchać lampowego brzmienia mojego zestawu. Miałby on grać z nowo zakupionymi kolumnami Magnat Transpuls 1000. Źródła- gramofon Denon GT750, Marantz CD 63 mkII, oraz dojdzie jakiś odtwarzacz sieciowy również z chin. Czy jestem w ogóle w stanie dostać coś do 2000 zł? Czy to nie ma większego sensu. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 04:54, zibijz napisał:

Mam więc pytanie do Was co i gdzie mógłbym kupić do 2 tyś. zł.?

Zdarzają się używane Yaqiny MS-30L w cenie ok. 2 tys. zł, czasami nawet po ulepszeniach. Nie bój się używanych lampowców, nierzadko - będąc już po upgrade'ach lub wymianie lamp - są lepsze od sklepowych nówek! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ms-30l i od nowości podczas załączania anodowego, towarzyszy temu szelest w głośnikach. W zależności jakie lampki mam w sekcji przedwzmacniacza to jest to raz ciche a raz głośne. Szczególnie głośne na rosyjskich militarnych. Mój znajomy też to zauważył ale większość pisze że u nich jest cisza. Oczywiście wzmacniacz później gra idealnie bez zastrzeżeń. Czym to jest spowodowane u dlaczego u jednych ten efekt jest a u innych nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do lampowca made in China po sporej przerwie i przerzuceniu trochę gratow.

Powiem szczerze że ładnie mi się słuchało kiedyś kilka lat yaqina ms30l po zmianie kondensatorów i lamp mocy na rft a sterujących na rtc5654 i powrót na lampę okazał się świetnym wyborem.

Obecna mingda mc34a (pozdrawiam byłego właściciela) zdaje się grać jeszcze lepiej niż wyżej wymieniony yaqin. Jako że ostatnio obcowałem z tranzystorami mam wrażenie szorstkości wokali, może podpowiecie czy to sterujące mają taki wpływ czy po prostu takie jest brzmienie jego? Są jacyś posiadacze tej Mingdy?

Również małe pytanko czy ktoś odsłuchiwał jakie zmiany przynosi w niej zmniejszenie/zwiększenie biasu?

6 godzin temu, bumbum napisał:

Mam ms-30l i od nowości podczas załączania anodowego, towarzyszy temu szelest w głośnikach.

Też tak miałem i użytkowałem z takim efektem ok 3 lat. 

Próbowałem dokręcić potencjometr, poprawić luty itd, ale nie pomagało na dłuższą metę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ten wzmacniacz praktycznie bez modyfikacji, jedynie lampy wymienione i raczej szorstkości wokali nie zauważyłem. Być może wzmacniacz był modyfikowany pod gust poprzedniego właściciela i jest to kwestia zastosowanych we wzmacniaczu lamp, czy kondesatorów.

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Readko napisał:

Witam

Posiadam ten wzmacniacz praktycznie bez modyfikacji, jedynie lampy wymienione i raczej szorstkości wokali nie zauważyłem. Być może wzmacniacz był modyfikowany pod gust poprzedniego właściciela i jest to kwestia zastosowanych we wzmacniaczu lamp, czy kondesatorów.

Pozdrawiam

 

Napisałem z priv, jakbyś miał chwilę daj znać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 17:06, JJ3171 napisał:

Też tak miałem i użytkowałem z takim efektem ok 3 lat. 

Próbowałem dokręcić potencjometr, poprawić luty itd, ale nie pomagało na dłuższą metę.

Potencjometr to nie jest bo nawet próbowałem go przytrzymac w innej pozycji podczas załaczania przekaźnika. Mam tak od nowości a wzmacniacz był tez na pełnym upgrade w Sinus Audio i jest to samo. Jestem ciekaw czym to jest spowodowane bo część osób to ma a u niektórych jest cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 17:06, JJ3171 napisał:

Jako że ostatnio obcowałem z tranzystorami mam wrażenie szorstkości wokali

No i sprawa szorstkości zażegnana, kilka spraw się nałożyło na to. 
Teraz jest jeszcze lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych kolegów jestem posiadaczem Yagina 650b i chciałbym zmodyfikować go znacie może kogoś dobrego i obeznanego w temacie z zachodniopomorskiego .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.