Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Policzmy. Za Yaqina 10l zapłaciłem 350f plus 330f modyfikacja plus lampy 150f. Razem ponad 900f czy kupiłbym coś lepiej grającego w tej cenie ? Raczej wątpię.

Wklejam co było modyfikowane.

Aktualnie gra ma lampach mocy KT77 golden lion + l

Wejściowe GE 5814 WAP 5 stars black anoda plus 6n1p te będą zamienione na podobno niesamowite 6n1pe bardzo rzadkie z 3 "tależykami" z fabryki z niwosybirska. Czekam na przesyłkę z Rosji.

Wszystko to się wygrzewa dopiero 2 dzień ale już jest lepiej niż się spodziewałem.

 

-Wymiana cyny na wszystkich punktach lutowniczych.

-Usunięcie układu zasilania napięcia ujemnego ( fixed bias ) dla lamp EL34 i zastąpienie go układem automatycznej polaryzacji lamp mocy ( autobias ).

-Dodanie układu opóźnionego załączania napięcia anodowego.

-Dodatkowa filtracja napięcia anodowego 330uF.

-Dodanie bezpiecznika w zasilaczu napięcia anodowego.

-Podniesienie potencjału żarników.

-Poprawna symetryzacja żarzenia.

-Czyszczenie PCB z kalafonii.

-Naprawiono uszkodzone ścieżki na PCB.

-Usunięcie PCB ( mocowanie kondensatorów )oraz przewodów pod kondensatory w zasilaniu anodowym. Teraz są przylutowane bezpośrednio do PCB.

-Wymiana potencjometru z 20k na 50k ALPS.

-Wymiana kondensatorów 0,22uF X2 na 0,22uF WIMA.

-Kondensatory sprzęgające (Mundorf Supreme 0,47uF).

-Wymiana kondensatorów w zasilaniu anodowym na Rubycon i Philips.

-Usunięcie niepotrzebnych połączeń do obudowy.

-Dodanie rezystorów na wyjście głośnikowe ( 220R 5W ). Zabezpieczą transformatory głośnikowe przed uszkodzeniem, w przypadku wypięcia kabla z terminala głośników.

-Poukładanie kabli, kosmetyka itp.

-Zmiana lampy wejściowej z 6N1P-EW na ECC82.

-Zmiana punktu pracy lampy dla ECC82 oraz poprawne podłączenia żarzenia. Zamiennie można zastosować 12AU7.

-Diody LED zasilane są z napięcia 6,3V AC.

-Przelutowanie gniazda sieciowego 230V AC.

-Pomiary i testy.9ab08d0859bc76ad80f5b462e6a10018.jpgc53a218a39057a2572a83baea1bfbd80.jpgcc62e2352cd825cf246f3afdc5d7b0fe.jpg

 

Ps zdjęcia z aukcji jeszcze ze starymi lampami

 

Wysłane z mojego SM-T719 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Przepraszam za literówki ale pisze z tabletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 tygodni słucham Yaqina MS30L po ugrade (wymiana kondensatorów, regulacje itp.) i jestem zdziwiony tak dużą poprawą w jakości dźwięku. Bardzo dziękuję Panu Mariuszowi z SinusAudio za usługę upgrade. Wzmacniacz gra rewelacyjnie jak za pieniądze, które kosztuje. Pan Mariusz przed wysyłką napisał mi, że w końcu ma bas. Tak myślałem o co chodzi, przecież ten wzmacniacz miał bas, ale zrozumiałem jak wzmacniacz posłuchałem, kiedy do mnie wrócił. Bas stał się wielowymiarowy, bardzo dobrze kontrolowany, teraz moje Tannoy Precision, grają rewelacyjnie ze swoim tanim partnerem. Nie piszę dla reklamy tylko dla osób niezdecydowanych, polecam spróbować posłuchać Yaqina, bo uważam, że często jest to niedoceniany wzmacniacz. Z miesiąc temu zastanawiałem się, czy czegoś lepszego nie kupić. Już w ciemno miałem kupić Cayina CS55t, ale znalazł się kolega z forum, który był w mojej okolicy i miał Cayina A55TP, po godzinie odsłuchu i podłączeniu z powrotem Yaqina do Tannoy Precision, zarówno ja jak i on wyleczyliśmy się z chęci zakupu Cayina. W tedy postanowiłem Yaqina ulepszyć bo z Tannoy Precision barwowo dobrze mi się zgrywał. Update faktycznie przyniósł bardzo znaczącą poprawę. Wzmacniacz w byłem tygodniu wypożyczył ode mnie kolega bo bas u mnie na odsłuchach bardzo mu się podobał i porównuje do swoich monobloków Phasta na diabełkach i też uważa, że bas to duży plus teraz Yaqina, nie czaruje może tak jak diabełki barwą i separacją, ale bas ma zdecydowanie lepszy, a różnica w cenie pomiędzy nimi dość znacząca. Mój Yaqin gra z lampami mocy EL34 RFT i sterującymi Siemens EF95 -grają mocnym dołem. Ostatni tydzień testuję natomiast GE JAN 5654W które są bardziej łagodne, ale mają szerszą scenę i bardzo dobre detale. Update znacząco poprawił kontrolę zarówno tonów niskich jak i średnicy, dodatkowo pojawiła się większa detaliczność – kondensatory zostały wymienione na Mundorf Supreme. Uważam, że Yagin MS30L jest w swojej cenie rewelacyjnym wzmacniaczem, a nie ukrywam trochę tranzystorów już przerobiłem i jednego ciągle używam, ale od kiedy mam lampę jestem oczarowany brzmieniem lampowym. Konstrukcji lampowych tez już kilka przesłuchałem i to co reprezentuje sobą MS30L naprawdę jest w jego cenie dużym atutem. Ale każdemu proponuje najpierw posłuchać, bo każdy z nas ma swoje upodobania. Tak naprawdę ważne oczywiście jest sparowanie wzmacniacza z kolumnami i jakbym nie kupił Tannoy Precision to na pewno nie miałbym potrzeby poszukiwania i słuchania lampy.

 

Czy faktycznie dużo trzeba w nim pogrzebac ? Czy lepiej dołożyć do Fezz Audio ?

 

Proponuje posłuchać jednego i drugiego, do moich Precision oryginalny Yaqin MS30L mi bardziej odpowiadał, być może jakbym miał wolne i zamulone kolumny to może preferencje moje byłyby inne. Miałem to szansę, ze słuchałem obu po sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

cisza to foty dwie dam, yaqina.

z telefonu, więc jakość poszła do lasu.

tak w ogóle to doszły do mnie bardzo ciekawe 6n1pe nie ew a tylko e.

rok produkcji 1963. triple mika, black boxesd anode. nie wiem jak grają bo w ten sam dzień wsadziłem nowe psvane 12au7 tII. zestaw ten od razu po włożeniu skopał tyłek wygrzanemu juz kompletowi GE 5814 WA 5stars i  6n1p.

wzmacniacz mam przerobiony na wejsciowe ecc82

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-92-14935782752551_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam ostatnio wymieniłem kondensatory w wzmacniaczu Yaqin ms 34 d pytanie ma do Państwa jak długo muszą się wygrzewać dźwięk zrobił się bardziej ostry, bardziej szczegółowy, wymieniłem również lampy na rft, Pytanie czy ta natarczywa góra z czasem się uspokoi mówicie na forum o 200 godzinach pracy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio wymieniłem kondensatory w wzmacniaczu Yaqin ms 34 d pytanie ma do Państwa jak długo muszą się wygrzewać dźwięk zrobił się bardziej ostry, bardziej szczegółowy, wymieniłem również lampy na rft, Pytanie czy ta natarczywa góra z czasem się uspokoi mówicie na forum o 200 godzinach pracy

Przede wszystkim żeby zdiagnozować co jest przyczyną zmian i jakich nie wolno modyfikować więcej niż jednego elementu na raz. Zamontuj stare lampy i daj się wygrzać kondensatorom. Po około 50-70h powinny osiągnąć właściwe parametry pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio wymieniłem kondensatory w wzmacniaczu Yaqin ms 34 d pytanie ma do Państwa jak długo muszą się wygrzewać dźwięk zrobił się bardziej ostry, bardziej szczegółowy, wymieniłem również lampy na rft, Pytanie czy ta natarczywa góra z czasem się uspokoi mówicie na forum o 200 godzinach pracy

Jakie kondensatory zastosowałeś i jakie masz lampy sterujące?

 

RFT jako lampy mocy na pewno nie wyostrzają góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Widze że wątek prawie kona więc odrobinę odgrzeję kotleta. Otóż jestem posiadaczem starusiekiej lampy Manta V5 na lampach 6p, której słuchałem z 8-9 lat po czym przerzuciłem trochę tranzystorów by finalnie na rok zatrzymać się przez rok na Klasie T,- bardzo dynamiczny i zywiołowy wzmacniacz. Przypadkiem jednak podłączyłem na chwilę starą Mantę i nie ma już powrotu do tranzystora. Manta ma swoje ograniczenia bo to mocno budzetowa konstrukcja ale sposób podawania dzwięku nie ma sobie równych wsród tranzystorów.

Czytając od połowy ten wątek, z waszych wypowiedzi wnioskuję że:

 

1. EL34 to bardzo rozlazły bas z brakiem średnicy ale w miare przyzwoite wysokie, srednia dynamika

 

2. KT88 to zadziorna lampa z ogromną dynamiką kłującymi wysokimi i bez średnicy, bardzo szybki, szczupły i punktowy bas

 

3. 6550 motowana w Bewitch ma wszystkie cechy kt88 plus dodatkowo ładna średnica

 

4. EL84 w śladowych ilosciach opisana jako bardzo barwna średnica dobre wysokie i w miare niski i szybki bas.

 

Na ali jest obecnie konstrukcja Yaqin MC-84L, czy ktoś tego miał przyjemność posłuchać?

Priorytetem dla mnie jest idealnie gładka średnica i klarowne wysokie ale bas przydałby się szybki.

Czy EL84 spełni moje oczekiwania czy lepiej dołozyc w strone Bewitch na 6550?

Czy może są jeszcze inne konstrukcje na EL84 lub 6550?

 

I pytanie jeszcze czy Yaqin mc-100b i Ms-110 graja tak samo? Maja inne sterowanie ale lampy mocy te same plus pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EL34 to wlasnie srednica, ta lampa to zaczatek ladnego lampkwego grania, kt wg ma barwe jak tranzystor ale uciagnie nawet malo efektywne paczki. Co do wolnego basu z yankow to szukal bym innego winowajcy niz lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mam bardzo efektywe 100 dB SANSUI SP-X9 więc wielkiejmocy nie potrzeba ale zależy mi bardzo na tym ciepełku i barwnej średnicy. KT88 więc odpada na wstępie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi kolumnami to szukal bym na twoim miejscu czegos na lampie 2a3, 45 lub 300b

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ta 300b to przereklamowane gówno, reszty nie znam.

 

Jest taki Yanek za $900 ale to tylko 10W czy na prawdę wystarczy?

Ja wiem że lampa wiele potrafi ale to 10 wat.

No i w czym taka lampa 2A3 jest lepsza od el84 czy awet el34?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede nawet tego komentowal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam słowa przedmówców, osobiście nie słyszałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam posluchac, 300b charakteryzuje sienslabym wzmocnieniem i potrzebuje wysokoskutechnych paczek, na dodatek jest droga, stad opinie malkontentow. Wejdz do klubu 300b, zapytaj moze ktos jest z twoich okolic i zaprosi Cie do siebie. Na powtarzani zaslyszanych idiotycznych opinii dobrego systemu nie zlozysz. Przedewszystkim sama w sobie lampa nie gra, liczy sie aplikacja tej lampy i umiejetne dobranienreszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klubami to jest tak że jak zbierze się banda to trzyma się kupy celebrując swoje zabawki do czasu kiedy trafi się nowa zabawka zobowiązujaca do członkostwa w innej grupie. Ta grupa zrzesza wszystkich, tak właścicieli danej pampy jak i tych którzy ją słyszeli albo tylko o niej słyszeli. Dlatego ta grupa jest bardziej rzetelna od klubów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kaze ci sie zapisywac do klubu tylko poprosic kogos zeby ci dal posluchac, bo tylko tak mozesz stwierdzic czego chcesz a nie czytajac opinie wszystko wiedzacych. Posluchaj czegos na el34, kt, el84 i naprawde polecam 300b. Mialem wzmaki na innych lampach ale dopiero trzysetka spowodowala prawdziwy usmiech zadowolenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ta 300b to przereklamowane gówno, reszty nie znam.

 

Patrz na filmik poniżej (od 1:30). Audi 6 - tak samo przereklamowane gówno. Gość zapłacił furę kasy a w terenie nie jedzie.

 

Dokładnie tak jest z tą lampą 300B. Płacisz dużo $ a otrzymujesz ledwie parę Watt. Przekaż innym. 300B to kompletne gówno i padło.

 

(Im mniej osób będzie chciało 300B, tym będzie lepiej, np. ceny NOS będą niższe. )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak czarny dymek puściła. Mój obecny wzmacniacz jest na dwóch lampach 6n1 w po co daje w okolicach 12-15 watów. W praktyce słucham max na 10 więc wykorzystuję nie więcej jak 5-7 watów a może i mniej. Pytanie tylko czy mnie się spodoba brzmienie tej lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego takie rzeczy nt kt88 piszecie? Sposób grania wzmacniacza w dużej mierze zależy od topologii, a nie samej lampy. Fakt, kt88 może dostarczyć dużej mocy i dlatego dynamiką zbliża się do tranzystora. Nie mogę się zgodzić, że kt88 ma kłujace wysokie tony, bo u mnie nie ma.

 

Ostatnio słuchałem SE na el34 i: kiepska scena, kiepska barwa oraz mułowaty bas - wątpię, że mogłoby się to komuś podobać. Pytanie, czy winna jest lampa, czy sam układ (i proszę nie pisać o kablach) :-) ?

 

Poszło z Commodore 64

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wczesniej, ze najwazniejsza jest aplikacja, aczkolwiek lampy zachowuja swoj charakter

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. EL34 to bardzo rozlazły bas z brakiem średnicy ale w miare przyzwoite wysokie, srednia dynamika

 

2. KT88 to zadziorna lampa z ogromną dynamiką kłującymi wysokimi i bez średnicy, bardzo szybki, szczupły i punktowy bas

 

3. 6550 motowana w Bewitch ma wszystkie cechy kt88 plus dodatkowo ładna średnica

 

4. EL84 w śladowych ilosciach opisana jako bardzo barwna średnica dobre wysokie i w miare niski i szybki bas.

 

 

 

Parę fajnych lamp pominąłeś, np. 6V6 lub 6L6.

 

300B lub 2A3 w single ended parallel to droga zabawa, ale wspaniała. W SE jeszcze lepsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 300B. Nigdy jej nie słyszałem a nawet niewiele o niej czytałem ale przeglądając Ali natrafiłem na parę zdjęć przedstawiających wnętrze takiego wzmacniacza ukazujące jak prosta jest jest aplikacja. Na zdjęciach widać dosłownie parę elementów transformatory i same lampy. Sądzę że dość trudno coś spieprzyć przy tak prostej konstrukcji więc zakładam że każdy chińczyk na tych żarówach powinie zagrać na poziomie 300B. Wybór tych wzmacniaczy jest ogromny ale widzę w zasadzie tylko dwie konstrukcie gdzie 300B łączona jest z 6N8PJ jak na pierwszym zdjęciu i 300B + 6N8PJ + 12AT7 z drugiego zdjecia jak w przypadku Yaqina. reszta to kosmetyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-54755-0-25148200-1516800820_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to takie proste, za to jakiek klasy bedzie to dzwiek w duzej mierze odpowiedzialne sa trafa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Liczy się cały wzmacniacz a np. transformatory głośnikowe mają większe znaczenie niż same lampy. Podobnie zasilanie.

Jak masz 100 dB kolumny to rozglądał bym się za jakimiś SE.

Osobiście nie słyszałem 300b która by mnie urzekła - miały swoje zalety ale i wady dla mnie nie akceptowalne. Za to bardzo lubię KT 88.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszałem 300b która by mnie urzekła - miały swoje zalety

Jeśli mógłbyś coś więcej o 300b to pomogłoby mi wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się cały wzmacniacz a np. transformatory głośnikowe mają większe znaczenie niż same lampy. Podobnie zasilanie.

Jak masz 100 dB kolumny to rozglądał bym się za jakimiś SE.

Osobiście nie słyszałem 300b która by mnie urzekła - miały swoje zalety ale i wady dla mnie nie akceptowalne. Za to bardzo lubię KT 88.

Skoro lubisz brzmienie kt to logiczne ze 300b nie jest dla ciebie. Ale nie mowimy o wlasnych preferencjach tylko o tym co kolega szuka, a tak naprawde nie bedzie wiedzial puki nienposlucha czegos na kt i 300b, to dwa skrajne sposoby presetafji dzwieku. Kt mocne, szybkie, ze sporym drajwem, potrafiace poszarpac nawet oporne kolumny. 300b cieple, swietna scena, barwa, separacja, polecana dla wielbicieli wokali. Gralem ja roznych lampach ale dopiero 300b mnie trafila.

Jeśli mógłbyś coś więcej o 300b to pomogłoby mi wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Nie sluchaj nikogo, nikt nie siedzi w twojej glowie i nie wie co lubisz, a jak widzisz powyzej kazdy ma inne preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czego chcę bo dosyć długo słuchałem prostej lampki ale znudzony odswiezylem brzmienie bardzo dynamicznym wzmacniaczem tranzystorowym. Uciecha trwała do momentu kiedy podłączyłem na powrót skromną lampkę. Podoba mi się w niej gładkość wokali i łagodne gładkie wysokie tony. Gdyby tranzystor był taki subtelny a jednocześnie miał swoją dynamikę byłby bna ideałem. Po latach doświadczeń wiem że na tranzystorze niemożliwe dlatego jestem skłonny poświęcić nawet dynamikę na rzecz tej subtelności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.