Jump to content
McGyver

Klub miłośników chińskich lampowców

Recommended Posts

39 minut temu, broniasz napisał:

U mnie jak padały,czasami dwie naraz,po prostu gasły.

Mam obecnie trzy wzmacniacze lampowe, a miałem też kilka innych wcześniej. Nigdy żadne lampy nie padły, wszystkie sprzedałem ze wzmacniaczami i mam odzew od klientów, że grają do dziś lub grały kilka lat.

2 minuty temu, McGyver napisał:

Raczej parami.

Dwie górne lub dwie dolne z stopnia wejściowego.

3 minuty temu, McGyver napisał:

Parami muszą być takie same. A drivery lamp mocy wszystkie cztery muszą być jednakowe.

Nic nie pisałem o tych lampach, te powinny być jak najlepiej dobrane w każdym kanale.

25 minut temu, Ricambi napisał:
Godzinę temu, broniasz napisał:

Mam obecnie trzy wzmacniacze lampowe, a miałem też kilka innych wcześniej. Nigdy żadne lampy nie padły, wszystkie sprzedałem ze wzmacniaczami i mam odzew od klientów, że grają do dziś lub grały kilka lat.

Kolejny farciarz.

34 minuty temu, broniasz napisał:

Kolejny farciarz.

To nie ma nic wspólnego z fartem. Kupuję wzmacniacze od normalnych sprzedających, prawie zawsze z oryginalnym kompletem zastępczym lamp mocy. Taka oferta nie jest najtańsza, jednak w moim przypadku zapewnia brak stresu.

Jeszce jedna bardzo ważna sprawa - napięcia! Sprawdzajcie napięcia żarzenia lamp, powinny wynosić napięcia nominalne +/- 5%, lepiej dla lamp kiedy wynoszą +/- 3% lub mniej. Te napięcia bezpośrednio rzutują na życie waszych lamp. Zmiana napięcia żarzenia o 10% zmniejsza czas życia lampy o około 20-25%.

• Like 1

xavian
9 godzin temu, Ricambi napisał:

Tutaj link do

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

EDIT.

Prawdopodobnie lampy stopnia sterującego to V1 i V2, jednak nie miałem tego wzmacniacza, może ktoś pot ?:-)wierdzi?

Nic mi to nie mówi. Które to są te 2 lampy które warto wymienic? :-)

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

7 godzin temu, jilted napisał:

Miłość do żelastwa ze świecidełkami od choinek, o kiepskiej renomie? Może być i tak. Hahaha ;d

A po polsku.

W dniu 19.10.2020 o 05:28, SynSama napisał:

Nic mi to nie mówi. Które to są te 2 lampy które warto wymienic? 🙂

Zmieniasz symetrycznie V1 lub V2 w obu kanałach na takie same i najlepiej parowane lampy.

4 godziny temu, Ricambi napisał:

Zmieniasz symetrycznie V1 lub V2 w obu kanałach na takie same i najlepiej parowane lampy.

...ale sterujące nie mają oznaczeń V1, V2 (?)

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...