Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem dzis w komisie 2 gramofony.

Fonica GM 5010 cena 190zl

dual CS 528 190zl

Co mozecie powiedziec o tym modelu Fonici nigdzie nie znalalzem informacji o nim. Czy warto go zakupic. A moze lepszy bedzie Dual.

Tego Duala mozna obejrzec na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dzieki za kazda pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do sprzedania gramofon Bernard G603 - czyli jeden z najsolidniejszych gramofonow zrobionych przez Fonike. Mam plywajacy subpanel i ciezki stalowy talez, wszystkie osie obrotu ramienia sa lozyskowane. Moja cena wyjsciowa to 100 zl , ale jestem sklonny do negocjacji. Po prostu u mnie stoi nieuzywany , a szkoda by sprawne urzadzenie sie marnowalo na polce. Moge do gramofonu zaoferowac natansza wkladke Ortofona OM3E lub Foniki Mf-104 - obie wkladki nieuzywane.

Po szczegoly pisz na:

[email protected]

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duala będzie ci ciężko serwisować.

Bernard może nie najmłodszy ale da radę, chyba że się wstrzymasz i poszukasz np jakiegoś starego japończyka.

Pamiętaj że od gramofonu tylko 15% brzmienia reszta to przedzmacniacz gramofonowy (nawet taki "najgorszy" zewnętrzny będzie lepszy od tych robionych w zmacniaczach) i koniecznie dobra wkładka MM (napewno nie foniki czy najtańsza ortofona choć z drozszymi nie ma też co szaleć przy gramofonach do 200 zł z 2 ręki.

Przed zakupem wytnij sobie tarczę na talerz z jakiejś starej książeczki o gramofonach (oczywiście z państwowej biblioteki :) ) i sprawdź czy kreski się nie ruszają.

Postaw gramofon na równej bardzo stabilnej podstawie i śmiej się z tych co mają gramofony za 3000 podłączone do kiepskich wewnętrznych przedwzmacniaczy i z wkładkami za 100zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - właśnie dałem koledze do przeglądu i 'tuningu' mojego Bernarda 434. Mam pytanie - czy lepiej kupić gotowy przedwzmacniacz czy spróbować zrobić coś samodzielnie? Czy 250 zł wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 % brzmienia to gramofon reszta przedwzmacniacz i wkładka...Pamiętajmy jeszcze o prawidłowym wyjustowaniu ramienia i wkładki bo bez tego wiele nie osiągniesz, a możesz zniszczyć płyty i samą wkładkę.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w Puzonie Panowie mieli wykonać tani przedwzmacniacz lampowy. Kiedyś w rozmowie z Nimi mówili o tym. Mam nadzieję, że się pojawi bo to może być ciekawa alternatywa dla lampy Pro-Ject'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega RB300 lub RB250 ale nie wiem jak wyglada sprawa z mocowaniem. Jeśli chcesz znać szczególy to wywołaj Jozwe bo On ma zdecydowanie więcej informacji na temat ramion i pisał w którymś wątku o tych ramionach.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.