Skocz do zawartości
IGNORED

Udiofilskie dylematy...


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym podpiac jakies glosniczki pod PIANORACFTa 400 (ampituner 125 WATTS) i hmm... nie wiem jakie :( Slyszalem ze ta YAMAHA udzwiegnie wiele wiec strzelilem z grubej rury i szukalem czegos o B&W 602 s2 no ale za pewien czas bede studentem i boje sie ze poprostu bedzie mi wszystko dudnilo (tak wyczytalem gdzies na tym forum) w malym pokoju (bo pewnie do takiego trafie :(. Myslalem tez o PARADIGM 3 3v.3 i... nie wiem :( Co o tym sadzicie ??? Warto tyle wydawac na modernizacje PIANOCRAFTa ??? A moze cos mniejszego ??? Np. PARADIGM MINI MONITOR ELTAX 3+ lub jakies TANNOYe ??? Prosze o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze będą szybkie kolumny z jaknajmiejszym niskotonowym tylko nie może latać jak w bmkach dresów więc musi być solidny. Wejdź do sklepu podłącz małe głośniki podstawkowe i włącz jakąś swoją płytę z wybuchami (musisz mieć kilka kopi bo uciekając ze sklepu nie dasz rady wyjąć płyty) jeśli głośnik nie wychyli się na 5 centymetrów to trafiłeś w dziesiątkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... To serio moze pomoc ??? Ja slucham raczej rocka gdyby zalezalo mi na techniawie kupilbym sobie wzmacniacz samochodowy i tube ;) ew. altusy...

Chodzi mi o to czy PARADIGM 3 v.3 naprawde duzo basu daje ??? Jak tak to cos DOBREGO ale z mniejszym ale dynamicznym... No i pytanie ostatnie czy warto inwestowac w tego PIANOCRAFTa ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie po to pisze... Glosniczki mam ale chcialbym zmienic na cos lepszego przy okazji lekko "podjarany" tekstami ze sprzet powinien udzwignac wiecej... No ale jezeli modernizacja nie ma sensu to poprostu zaoszczedze troszke pieniazkow :) choc pozniej w ramch modernizacji trzeba bedzie wydac nieco wiecej :(

Mam dylemat dlatego TU jetem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś starszej wersji Pianocrafta i mi się nie podobało. Warunki akustyczne były bardzo złe, więc powyższa opinia może być niemiarodajna. Wydaje mi się natomiast, że kupowanie całego Pianocrafta tylko po to, żeby potem i tak zmieniać głośniki jest mało opłacalne.

 

Jeśli wyjątkowo zależy ci na sprzęcie o małych niestandardowych wymiarach spróbuj zestawu Teac serii 300. Do tego zestawu można kiedyś było dokupić małe dobrze z nim zgrane kolumienki Teaca, albo inne dowolnej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, zdaje się, że mam kłopoty z rozumieniem tekstu pisanego jak większość rodaków.

 

Jeśli MASZ już Pianocrafta to kup sobie trzydzieści-czterdzieści płyt (zamiast tych nowych kolumn) i oddaj się słuchaniu. Nie zamartwiaj się na razie doborem głośników albo grzebaniem w środku - chyba, że to lubisz. Za jakiś czas (pół roku?) albo przyzwyczaisz się do dźwięku i uznasz, że na razie to wystarczy albo zaczniesz znajdować w nim poważne wady. Wtedy ewentualnie zacznij zastanawiać się nad doborem całego nowego zestawu np. starszego Rotela.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poprawić brzmienie to ewentualnie wymień kabelki głośnikowe na np. Jamo Flat (niezłe i w dobrej cenie - do dostania w RTV Euro AGD). Te oryginalne w Panocrafcie nie są najwyższych lotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie zle wyrazilem !!! PIANOCRAFTa juz mam od pol roku i (nie to ze nazekam bo dzwiek mi odpowiada) tyle ze (jak pisalem) slyszalem ze ampituner radzi sobie dobrze takze z innymi wiekszymy kolumnami stad ma decyzja o zmianie... Skoro moge miec z tego wiekszy pozytek wydajac zaoszczedzone pieniazki to moze warto ???

Jak jedank glupota bedzie wydawania pieniazkow to pozbieram na calosc (czyli ampituner i glosniczki). Wiec jak ??? Naprawde nie warto ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już powinieneś zweryfikować na drodze odsłuchu. Jeżeli wynik będzie zadowalający to pomyśl ewentualnie o takich kolumienkach, które będą punktem wyjścia do dalszej wymiany sprzętu. Jeśli jednak masz za mało pieniędzy, temat jest bardzo odległy to daj sobie z wymianą spokój i zbieraj kasę na później. Za kilka lat może będzie Cię stać na dużo lepszy system i kolumny będą znowu za słabe, szkoda zabawy. Jeszcze jedno pytanie czy kabelki łączące wierze z kolumną są pojedyncze czy podwójne. Mój kolega kupił mały zestawik Technicsa i zwrotnice ma gdzie?....... w wzmacniaczu. Tak więc żadnych innych kolumn nie podłączy, a i same kolumny Technicsa się do niczego nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelm11

(Konto usunięte)

zgadzam sie z jednym przedwpisywaczem ;-)

Zmien kable na jakies lepsze i dzwiek Cie oczaruje

Natomiast jak zmienisz kolumny to gwarantuje Ci ze za 3mcy napiszesz ze nie masz kasy ale musisz tego pianocrafta opylic i co myslimy o ( tu pada jakis wzmak)...bo jestes pewny ze pianocraft nie wysterowal tych kolumienek a one ( jak czytales maja taaaki potencjal) ;-)))

Gwarantuje Ci ze bedziesz mial niezla zabawe przez kilka lat ;-) no ale moze wlasnie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam podwujne w starszych PIANOCRAFTach byly ponoc cienkie co bardzo nie podobalo sie klientom... Szukam kolumn z glosem raczej pelniejszym dlatego wybralem przykladowy PARADIGM 3 v.3. Na sprzecie sie nie znam i mowie (a rczej pisze...) to co wyczytalem (o ampitunerze) na jakims forum... Trafilem TU bo znalazlem odnosnik na jakims forum (z tekstem "polecajacym"). Chcialem wybrac cos do 2 tys dlatego wybor padl na PARADIGM 3 v.3 (lub np. ACUSTIC ENERGY EVO ONE)... No ale jezeli nie ma sensu wchodzic w takie koszty to moze dowiem sie czegos o kabelkach ??? Na ktore warto zwrocic uwage ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać jakiś sklep, gdzie mają Pianocrafta(ewentualnie zabierz swojego) i Paradigmy Monitor 3v.3(ewentualnie wypożycz do domu), niech ci podłączą to razem, jeśli zagra dobrze to nie pozostje nic innego jak zakup. Pianocraft na pewno wysteruje te Paradigmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pianocraft na pewno wysteruje te Paradigmy." - wiem ze nieraz bardzo trudno wyrazic mysl "na chlopski rozum" ale prosilbym o troszke jasniejsze stwierdzenie... Jestem (jak zreszta widac...) laikiem i przepraszam za klopot ale nic na to niestety nie poradze :( Oczywiscie WIELKIE DZIEKI za odpowiedz !!!

 

Czyli jednak moge pobawic sie glosnikami ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. , że je napędzi-dźwięk nie powinien być pudełkowaty, słaby, pozbawiony basu - to oznaka, że wzmacniacz sobie nie radzi. Paradigmy serii Monitor są stosunkowo łatwym obciażeniem dla wzmaka, dlatego Pianocraft powinien sobie poradzić-oczywiście trzeba to sprawdzić !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zabawę z głośnikami, choć nie jest wykluczone, że fabryczne Yamaszki mogą okazać się najlepsze....ja bym jednak spróbował-szczególnie, że firmę Paradigm darzę uznaniem i lubię szkołę dynamicznego dźwięku z mocnym basem, którą reprezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boisz się dudnienia, a Paradigmy słyną z basu. Coś tu nie rozumiem. Do tej Yamahy wystarczy klasa tannoy m2, mają wszystko gdzie trzeba(oczywiście w tej klasie) i kosztują w tej chwili grosze. Ale ma wątpliwości czy coś poprawisz. A skąd ty wziąłeś 125 watów. To chyba pobór prądu z gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz ze jestem laikiem ??? ;) Na ampitunerze na tylnej sciance mam napisane tak jak widac ponizej:

230 VOLTS 125 WATTS

50 Hz ~

 

 

Boje sie o dudnienie w PRZTSZLOSCI daltego nie chce probowac z B&W 602 S3 a co do PARADIGM to wlasnie nie wiem czy tam jest tak "podkreslony" bas... Dlatego tez zadalem pytanie o inne MODELI glosnikow w ktorych zarowno glos jak i bas bylby OK. Myslalem tez o np. MINI MONITORach PARADIGMa ale to tylko przyklad i postanowilem zdac sie na ludzi ktorzy na sprzecie znaja sie milion razy lepiej ode mnie... Wole miec pewna odpowiedz od "normalnych" ludzi niz pojsc do sklepu gdzie kazda para glosnikow bedzie wymazonym modelem dal PIANOCRAFTa :(

Coz zyjemy w takim a nie innym kraju a tu kazdy chce zarobic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,125 wat poboru, to najwyżej oddaje 60 watt na dwa kanały czyli 2x30 w. I to na 4 ohmy. Zostaw te kolumny, szkoda kasy, do pokoju akademickiego będą pasować jak ulał, niejeden ubaw zrobisz, a zbieraj na cos lepszego. Jesteś i tak w dobrej sytuacji, bo ja w Twoim wieku miałem Ewę, a może Alinę? Szczyt techniki tranzystora przenośnego. Nie bierz tak sobie do serca tego co piszą pisma audiofilskie, to jest zabawa dla pokornych i bogatych. Lepiej kup płyty i słuchaj, bo najpierw to trzeba robić.Przyjdzie czas na lepszy sprzęt,bo kto raz posłuchał, będzie dążył do tego za wszelką cenę. pozdrawiam. Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak myślałem,125 wat poboru, to najwyżej oddaje 60 watt na dwa kanały czyli 2x30 w."

Tego nie rozumiem :( Dalczego 2x30 a nie 2x60 ??? Czemu dzieli sie to JESZCZE na 2 ???

 

"I to na 4 ohmy."

Hmm... I tu blad... Nie 4 a 6 Ohmow choc nie mam zielonego pojecia jaki to ma wplyw na muzyke :(

Z fizyki wiem ze ohmy to opor a opor ma doprowadzic do (chyba) nie "przepalenia" sie czesci. Ale pojecia nie mam czym sie roznia glosniki 4,6 cz 8 ohmowe od siebie... Pomozecie ???

 

Dzieki WAM zaoszczedzilem pieniazki i choc nie wiem czy na dlugo to jest plus ;). Oprucz powyzszych pytan, ktore z tymi pierwszymi nic wspolnego nie maja, to mam ostatnie pytanie... Co z kabelkami ??? Skoro moglbym sie pobawic to jakimi ??? Jamo Flat - to jeden z przykladow ale jak on moze wplynac na moj zestaw ??? No i najwazniejsz... Warto ???

 

Co do wszystkich pytan... Niestety w Warszawie nie mieszkam i bardzo ciezkie byloby wyporzyczanie x kabelkow na same "testy"... Stad me pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, gdybyś wymyślił urządzenie, które oddaje tyle co pobiera, miłbyś Nobla. Niestety straty w prostych konstrukcjach sięgają 50%po kolei -wzmacniacz, kable,głośniki, wszędzie prądu ubywa. Yamaha robi wszystko na 4 ohmy lub 8, a to co pisze w instrukcji trzeba włożyć do bajek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kabelkami na pewno warto-żeby nie wydawać za dużo - Jamo Flat za ok. 10 zł/m będzie ok-różnicę w brzmieniu zauważysz na pewno in plus-lepszy bas, cztystszy dźwięk.

Teraz sprawa kolumn. 4-ohmowe są trudniejsze dla wzmacniacza niż 6 lub 8-ohmowe. Do pianocrafta tylko 6 lub 8 -ohmowe, bo z 4 ohmowymi może sobie nie poradzić. Jesli Monitory 3, będą za bardzo "basowały" możesz spróbować Mini Monitory - są także 8-ohmowe (prawdopodobnie, bo producenci często naginają ten parametr), ale i tak daję głowę, że Yamaszka je wysteruje.

Pewnie, można też spróbować z tannoyami serii M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.