Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

super sprawa mimo braku niskich reszta to nadrabia. chociaż gram w 24m2 jest wystarczajco głosno. szukam teraz przyzwoitego rca do gramofonu . miałem tara labs decade i żałuje że sprzedałem

 

Taka jest cena gdy wybieramy monitory zamiast kiepskich podłogowek. Dużo nie tracisz, patrząc na tabele częstotliwości instrumentów małe monitory nie odtwarzają niskiego fortepianu i organów no i bas nie przestawia ścian. Za to wysokie,średnica, scena i separacja instrumentów nadrabia brak niskich tonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, tabletki robily mi do nagłosnienia telewizora, tylko i wylacznie. Ale jak raz sprobowalem w tych 55m2 z otwarciem na hall w koncercie symfonicznym to...sam rozumiesz.

Kefy 107 (pierwsza wersja) są tak z 30 razy wieksze (2x25cm na basie). Czy lepsze? Nie wiem. Na ich bazie zlozyłem system salonowy z plikami cd i tv, taki do kotleta. I ma to teraz sens. Swego czasu byly uważane za jedne z lepszych aidziofilskich kolumn.

Oczywiscie muzyki slucham bardziej audiofilsko na głównym i sypialnianym systemie.

 

W kazdym razie te 50sig są rewelacyjnymi monitorami, nieco słodzacymi, czarującymi Mają rewelacyjną holografię, scenę. Ja bym je wstawił bardziej do 10-13m2. Spokojnie mogą konkurować z 1sc. Mniejszy bas ale chyba większe wyrafinowanie. Kolega zrobił bardzo dobry interes odkupując je odemnie. Tym bardziej, że były w bardzo dobrym stanie. No i są przepiękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Cztery pary monitorów do przeanalizowania.

1. Reference 3A MM de Capo

2. Adam Vox Enosh

3. Spendor classic 3/1

4. KEF LS50 black edition

 

Pierwsze bardzo ciekawie opisywane zwłaszcza w połączeniu z lampą bardzo zalecane - odsłuchiwał ktoś?

Drugie udało mi sie posłuchać w delegacji. Przez krótki czas ale zaciekawły mnie bardzo.

Spendor classic zawsze był dla mnie alternatywą dla ProAc D2, podobnych rozmiarów skrzynka. Wcześniejszy model nazywał sie chyba SP3/1R2 - czy one sie różnią? W tych świerzszych membrana niskotonowego jest w kolorze czarnym (przynajmniej na fotce tak wygląda)

Czwarte najbardziej znane mi ls50. Zaciekawiła mnie tylko wersja kolorystyczna bo wyglądają pięknie w czarnym macie i ta struktura - może ktoś z was odsłuchiwał te Kefy z jakąś lampą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referene 3A bardzo dobrze sprawdzą się w muzyce rockowej i np. w metalu.

Mocny bas, dociążona średnica powodują, że dźwięk gitary ma masę i drive.

Łagodne dla skopanych nagrań, można na nich słuchać praktycznie wszystkich płyt i nigdzie nie będzie bólu zębów i uszu.

Bardzo muzykalne, grają dużym wolumenem, wielogodzinne odsłuchy na nich to sama przyjemność.

Minusem jest obniżona przejrzystość brzmienia, słabsza szczegółowość i uśrednienie barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3A opisał przedmówca i polecalbym tylko do lampy i do pomieszczenia nie mniejszej niż 18m2.

Ls50 tylko mocny pull-push. Se odpada

 

107 nie są jakimś vintagowym objawieniem. Przyjemne miękkie granie. W sumie nie zdziwilbym się gdyby ktoś ich użył w systemie głównym. Kef kiedyś robił dobre kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referene 3A bardzo dobrze sprawdzą się w muzyce rockowej i np. w metalu.

Mocny bas, dociążona średnica powodują, że dźwięk gitary ma masę i drive.

Łagodne dla skopanych nagrań, można na nich słuchać praktycznie wszystkich płyt i nigdzie nie będzie bólu zębów i uszu.

Bardzo muzykalne, grają dużym wolumenem, wielogodzinne odsłuchy na nich to sama przyjemność.

Minusem jest obniżona przejrzystość brzmienia, słabsza szczegółowość i uśrednienie barw.

 

Dlatego wstawia się tweeter Morel ET-338 i hajend pełny.

Ja masz lampę i pomieszczenie ok. 20 mkw, to może być strzał w „10”.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berylowy tweeter ma najnowsza wersja BE

W tej z i na końcu siedzi tekstylny Dynavox td2801xl ( lekko modyfikowany) - koszt 30$ szt

Słabszy - mniej szczegółowy ale nienatarczywy, ale ładnie wpasowuje się w całość

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 

Czy wlożę kijek w mrowisko jak się Panów spytam o wasze preferencje monitorkowych obudów otwarte czy zamknięte Panowie wolicie i które otwarte uważacie za najlepiej zestrojone na dole pasma?

To chyba też monitorkowy jest wątek?

 

Z otwartych:

Totem Mani2 ( ale cholernie trudne do wysterowania )

Dynaudio Special 25

Ruark Equinox

JBL Ti 2000

JBL Ti 1000

RLS Nereida

 

Z zamkniętych:

Sonus Faber Extrema ( tez potrzebują pieca )

Aktywne Backes&Muller: BM 4, BM 6, Sigma

 

Wole zamknięte - lepszy impuls , czytelność i kontrola

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzięki za fajny wątek. Czytam z zainteresowaniem. ;)

 

Przy okazji mam pytanie Na poniższym filmie na podstawkach stoją dwie pary zasłużonych monitorów 3-ki Harbeth i RLS Callisto, które mieszczą się w ramach wątku.

 

Kojarzy ktoś monitory bez maskownicy wiszące na ścianie - czas 2:16? Co to jest? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę z boku...

Bólem zdecydowanej większości współczesnych monitorów jest ich...wielkość. Zauważcie, jakiej wielkości monitory robiono 30-40 lat temu, a jakie robi się dziś. Czemu o tym piszę ? Ano dlatego, że sam właśnie boleśnie przekonuję się, że PRAWDOPODOBNIE współczesny człowiek padł ofiarą mody na kompaktowe rozmiary głośników. Fizyki pan nie oszukasz. Z jednej strony mówimy o "monitorach", z drugiej chcemy mieć jak najbardziej "duży" wypełniony dźwięk....Tak się nie da, albo jeśli już to w przypadku naprawdę drogich..kosmicznie drogich konstrukcji. Przypomina to poszukiwanie najszybszego samochodu, kiedy szuka się nie wśród klasy premium, ale w klasie niższej średniej.

Do napisania tego postu skłoniła mnie refleksja po przeczytaniu tego wątku od A do Z oraz własne, dość bolesne rozczarowania, kiedy to całkiem przeciętny monitor z początku lat 80-tych rozkłada na łopatki całkiem (ponoć) porządny monitor z lat współczesnych. Po pierwszym zachwycie na półkę wraca skromny monitor z zamierzchłych czasów. O czymś to świadczy.

Zwróćcie uwagę na jeszcze jeden fakt. Praktycznie większość osób zgadza się, że jednym z niekwestionowanych liderów jest tu SF Extrema. Popatrzcie na ten monitor. To jest skrzynia ( a nie pudełko do butów udające kolumnę ) bardziej przypominająca ściśniętą niewielką podłogówkę niż typowy monitor wedle obecnych standardów. Właśnie o tym mówię. Dobry monitor to wyjątek. Dobra podłogówka zdarza się znacznie częściej. Sam z powodów lokalowych jestem skazany na monitor, niestety.

Wydaje mi się, że fan monitorów skazany jest wcześniej, czy później na wieczne poszukiwanie czegoś, czego i tak nie osiągnie. No chyba, że sprzeda nerkę, a i wtedy szanse na osiągnięcie audio nirvany ma niewielkie.

Dla mnie osobiście obecny trend polegający na wciskaniu ludziom obudów wielkości "pudełek do butów" mających jakoby oferować świetny dźwięk jest ślepą uliczką. I nie zrozumcie mnie źle. Jestem jak najbardziej za monitorami ( gdyby ich nie było, mógłbym sobie dać spokój z audio, albo przejść na słuchawki ), tyle, że poszło to nie w tę stronę, w którą powinno, przynajmniej, jeśli mówimy o stawianiu dźwięku na pierwszym miejscu, a designu daleko dalej.

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wręcz przeciwnie:)

 

Mam inne zdanie, ale nie rzecz w tym, żeby teraz zacząć przerzucać się przykładami i własnymi racjami :-). Raczej niech z uśmiechem każdy zostanie przy swojej opinii i cieszy się muzyką :-). Mój post był tylko wyrazem mojej własnej, niezależnej opinii, którą chciałem się tu podzielić, nie próbując nikomu jej narzucać :-).

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.