Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Szeryfo napisał:

A ja myślę, że założycielowi wątku chodziło właśnie o podstawkowce. Przecież ich powszechna nazwa to monitory.

Czyli altus 140 też będzie monitorem bo stoi na podstawce ?  

Jak autor tematu sądzi ? 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę więc w temacie - najlepsze monitory  jakie mialem to:

1. art emotion monitor

2. Mini utopie 

2. tannoy eaton

3. dynaudio s25 II

Wszystkie o innym charakterze , każda doskonała.

Dosłownie na moment miałem na występach gościnnych sf electra amator I i zapewne są w pierwszej trójce razem z extremą , której słuchałem już w 3 systemach,  kiedyś jedne albo drugie kupię i przerobię dogłębnie.

Ostatnimi czasy posiadałem lub dalej posiadam między innymi: kef ref 104ab, kef ref 101, celestion ditton 44, reference 3a decapo be,  audio note AN/J, harbeth acoustic hl mk III l, harbeth shl5 plus, harbeth 30.1, sonus faber guarneri memento, tannoy srm12x, snell e3 i drugie tyle podłogowych kolumn.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatan,

No to dostrzegam spore podobieństwa między nami :-). Ja obecnie posiadam ART Emotion Monitor które grają w 15m2 i jest idealnie. A że kolumn nie zmieniam często to przez najbliższe kilka lat nawet nie pomyślę o zmianie. Poprzednio były Sonus Faber Guarneri Memento, a wcześniej Chario Academy Millenium 2. Moje pierwsze prawdziwe monitory to ProAc Studio 100, które do dziś darzę ogromnym sentymentem.

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szatan napisał:

Na artach można skończyć przygodę, to kunszt strojenia kolumny idealne wypośrodkowanie wszystkich cech i do małego pokoju są jednym z najlepszych głośników ever - mi jedynie zabrako nieco wolumenu i skali dźwięku.

Aktualnie widzę, że ktoś sprzedaje art deco 8. Do jakiego pomieszczenia będzie to optymalna kolumna i czy to podobny poziom do art monitor? U góry też jest crescendo chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję, ale niespecjalnie jakoś tak... Już trzeci raz się zabieram za to (dwa razy się wycofałem) i ciągle nie wiem czy dobrze robię. Coś bym może zmienił, ale ARTy są ciężkie do zastąpienia za coś, co nie kosztuje majątku.

Deco 8 widziałbym w pomieszczeniu 15-20 m2. Ja mam jakieś 27 m2 i jest ok, ale tu już Deco 15 lepiej by weszły. Słucham w bliskim polu, bo one preferują węższe rozstawienie. Nie wiem jaki masz wzmacniacz, ale zdecydowanie lampa wyciąga z nich o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolumny są w moim systemie najsłabszym elementem choć to trochę szukanie dziury w całym, bo lubię jak to gra. Właśnie może poza basem, który jest średniej jakości i odstaje od reszty. Dlatego zastanawiam się nad monitorami lub mniejszymi podłogówkami. Pomieszczenie jest ogólnie duże, prawie 30m do tego otwarte schody. Ale to co na zdjęciu, czyli wnęka w której stoi sprzęt już taka duża nie jest, więc pewnie nawet monitory by się sprawdziły. Miotam się trochę, bo chciałbym zrobić skok jakościowy i mam sto pomysłów na minutę, ale organizacja używanych kolumn u siebie w domu do odsłuchu nie jest taka prosta. Najpierw chcę zrobić listę to przesłuchania. A wzmacniacz to końcówka mocy w klasie A, BAT vk 200. P.s. sory za te zabawki, ale już nie mam na to siły

20200302_211302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco 8 będą za małe. One nie walą basem, więc całościowo przekaz będzie za lekki. Chyba że będziesz słuchał z bliska jak monitorów, wtedy metraż nie straszny. Otwarte schody mogą akustycznie robić psikusy. Klocki to klasyk. Ucz dzieci co znaczy dobra muzyka. Mój 14-latek nie tknie hip hopu, ale słucha Pink Floyd, że Pearl Jam i uwielbia płytę Jeffa Buckleya ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szatan napisał:

Mini utopie mogą się fajnie wpisac, fajnie grają z tłustą elektroniką i mają świetny bas.

Również tannoy z pro serii np srm12x, lgm12

Kudosy i art też się odnajdą, cabasse irose - jest dużo dobrego:)

No właśnie mini utopie znów uciekły mi sprzed nosa. Są mezo utopie. Ciekawe jak mają się do mini. Będę polował na te wymienione przez Ciebie pozycje. Jak coś trafi się w pobliżu to będę słuchał. Boję się kupowanie bez przesłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek80 napisał:

Pomieszczenie jest ogólnie duże, prawie 30m

Wyobraz sobie, ze aktualnie - pewnie przejsciowo - slucham w pokoju 30 m na Tannoy-ach Eaton - monitory z glosnikami 10 cali i z naglosnieniem takiego pomieszczenia nie maja problemu.  Lada moment ma wpasc do mnie szatan aby posluchac jak one sie sprawuja w takim pomieszczeniu i odnies ich granie u mnie do ich grania w swoim 18-to metrowym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Witam klubowiczów, dużo wiedzących, trochę wiedzących i nic nie wiedzących tak jak ja. Zastanawiam się nad zakupem monitorów. W związku z tym, że mogę na razie przeznaczyć max 4kz, to oczywiście będą musiały być używane i raczej z dolnej półki tego klubu :).

1. Z czym mają grać: T+A Power Plant i T+A Music Player, okablowaniem zajmę się później :).

2. Gdzie to ma grać: pokój około 18m2 (5,3m X 3,5m), kolumny muszą stanąć na dłuższej ścianie, jedna około130cm od okna, druga około 200cm od ściany, odsunięte między sobą okło 200cm. Ja siedzę w odległości około 250cm od kolumn.

3. Czego słucham: 90% to jazz, czasami rock lata 60-80, trochę klasyki i opery, ale raczej sporadycznie

4. Dlaczego monitory: Bo w drugim systemie są wolnostojace, a i żonie się podobają ?. Wife factor bardzo ważna sprawa.

5. Nad czym się zastanawiam: JM LAB 905, JM Lab 906, Proac Studio 100, Jamo Concert 8 i wyczytałem tu na forum o głośnikach Gamut Phi 3, niestety niewiele na ten temat w necie. 

I tak sobie myślę, czy moje typy są ok., czy może jest jeszcze coś co powiniennem rozważyć.

Dziękuję za Pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.