Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Margol napisał:

No nie wiem,to w końcu JBL Monitor Studio,mylisz to z głośnikami podstawkowymi.

A ja myślę, że założycielowi wątku chodziło właśnie o podstawkowce. Przecież ich powszechna nazwa to monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Szeryfo napisał:

A ja myślę, że założycielowi wątku chodziło właśnie o podstawkowce. Przecież ich powszechna nazwa to monitory.

Czyli altus 140 też będzie monitorem bo stoi na podstawce ?  

Jak autor tematu sądzi ? 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TUX napisał:

Z tymi JBLami to już przesada. Sam fakt że wielkie kolumny stoją na podstawkach nie czyni z nich monitorów. Proszę nie zakłócajmy jedenego z najbardziej merytorycznych wątków na forum ?

TUX

Proszę zatem o ukamienowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę więc w temacie - najlepsze monitory  jakie mialem to:

1. art emotion monitor

2. Mini utopie 

2. tannoy eaton

3. dynaudio s25 II

Wszystkie o innym charakterze , każda doskonała.

Dosłownie na moment miałem na występach gościnnych sf electra amator I i zapewne są w pierwszej trójce razem z extremą , której słuchałem już w 3 systemach,  kiedyś jedne albo drugie kupię i przerobię dogłębnie.

Ostatnimi czasy posiadałem lub dalej posiadam między innymi: kef ref 104ab, kef ref 101, celestion ditton 44, reference 3a decapo be,  audio note AN/J, harbeth acoustic hl mk III l, harbeth shl5 plus, harbeth 30.1, sonus faber guarneri memento, tannoy srm12x, snell e3 i drugie tyle podłogowych kolumn.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatan,

No to dostrzegam spore podobieństwa między nami :-). Ja obecnie posiadam ART Emotion Monitor które grają w 15m2 i jest idealnie. A że kolumn nie zmieniam często to przez najbliższe kilka lat nawet nie pomyślę o zmianie. Poprzednio były Sonus Faber Guarneri Memento, a wcześniej Chario Academy Millenium 2. Moje pierwsze prawdziwe monitory to ProAc Studio 100, które do dziś darzę ogromnym sentymentem.

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szatan napisał:

Na artach można skończyć przygodę, to kunszt strojenia kolumny idealne wypośrodkowanie wszystkich cech i do małego pokoju są jednym z najlepszych głośników ever - mi jedynie zabrako nieco wolumenu i skali dźwięku.

Aktualnie widzę, że ktoś sprzedaje art deco 8. Do jakiego pomieszczenia będzie to optymalna kolumna i czy to podobny poziom do art monitor? U góry też jest crescendo chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję, ale niespecjalnie jakoś tak... Już trzeci raz się zabieram za to (dwa razy się wycofałem) i ciągle nie wiem czy dobrze robię. Coś bym może zmienił, ale ARTy są ciężkie do zastąpienia za coś, co nie kosztuje majątku.

Deco 8 widziałbym w pomieszczeniu 15-20 m2. Ja mam jakieś 27 m2 i jest ok, ale tu już Deco 15 lepiej by weszły. Słucham w bliskim polu, bo one preferują węższe rozstawienie. Nie wiem jaki masz wzmacniacz, ale zdecydowanie lampa wyciąga z nich o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolumny są w moim systemie najsłabszym elementem choć to trochę szukanie dziury w całym, bo lubię jak to gra. Właśnie może poza basem, który jest średniej jakości i odstaje od reszty. Dlatego zastanawiam się nad monitorami lub mniejszymi podłogówkami. Pomieszczenie jest ogólnie duże, prawie 30m do tego otwarte schody. Ale to co na zdjęciu, czyli wnęka w której stoi sprzęt już taka duża nie jest, więc pewnie nawet monitory by się sprawdziły. Miotam się trochę, bo chciałbym zrobić skok jakościowy i mam sto pomysłów na minutę, ale organizacja używanych kolumn u siebie w domu do odsłuchu nie jest taka prosta. Najpierw chcę zrobić listę to przesłuchania. A wzmacniacz to końcówka mocy w klasie A, BAT vk 200. P.s. sory za te zabawki, ale już nie mam na to siły

20200302_211302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco 8 będą za małe. One nie walą basem, więc całościowo przekaz będzie za lekki. Chyba że będziesz słuchał z bliska jak monitorów, wtedy metraż nie straszny. Otwarte schody mogą akustycznie robić psikusy. Klocki to klasyk. Ucz dzieci co znaczy dobra muzyka. Mój 14-latek nie tknie hip hopu, ale słucha Pink Floyd, że Pearl Jam i uwielbia płytę Jeffa Buckleya ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szatan napisał:

Mini utopie mogą się fajnie wpisac, fajnie grają z tłustą elektroniką i mają świetny bas.

Również tannoy z pro serii np srm12x, lgm12

Kudosy i art też się odnajdą, cabasse irose - jest dużo dobrego:)

No właśnie mini utopie znów uciekły mi sprzed nosa. Są mezo utopie. Ciekawe jak mają się do mini. Będę polował na te wymienione przez Ciebie pozycje. Jak coś trafi się w pobliżu to będę słuchał. Boję się kupowanie bez przesłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arek80 napisał:

Pomieszczenie jest ogólnie duże, prawie 30m

Wyobraz sobie, ze aktualnie - pewnie przejsciowo - slucham w pokoju 30 m na Tannoy-ach Eaton - monitory z glosnikami 10 cali i z naglosnieniem takiego pomieszczenia nie maja problemu.  Lada moment ma wpasc do mnie szatan aby posluchac jak one sie sprawuja w takim pomieszczeniu i odnies ich granie u mnie do ich grania w swoim 18-to metrowym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Witam klubowiczów, dużo wiedzących, trochę wiedzących i nic nie wiedzących tak jak ja. Zastanawiam się nad zakupem monitorów. W związku z tym, że mogę na razie przeznaczyć max 4kz, to oczywiście będą musiały być używane i raczej z dolnej półki tego klubu :).

1. Z czym mają grać: T+A Power Plant i T+A Music Player, okablowaniem zajmę się później :).

2. Gdzie to ma grać: pokój około 18m2 (5,3m X 3,5m), kolumny muszą stanąć na dłuższej ścianie, jedna około130cm od okna, druga około 200cm od ściany, odsunięte między sobą okło 200cm. Ja siedzę w odległości około 250cm od kolumn.

3. Czego słucham: 90% to jazz, czasami rock lata 60-80, trochę klasyki i opery, ale raczej sporadycznie

4. Dlaczego monitory: Bo w drugim systemie są wolnostojace, a i żonie się podobają ?. Wife factor bardzo ważna sprawa.

5. Nad czym się zastanawiam: JM LAB 905, JM Lab 906, Proac Studio 100, Jamo Concert 8 i wyczytałem tu na forum o głośnikach Gamut Phi 3, niestety niewiele na ten temat w necie. 

I tak sobie myślę, czy moje typy są ok., czy może jest jeszcze coś co powiniennem rozważyć.

Dziękuję za Pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.