Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz w czym przebierać.

Power Plant napędzi chyba każde monitory ?

RLS Callisto.

Dzwoń do Grześka i wypróbuj Studio16Hz Canto One lub Grand.

Dynaudio Focusy 140/160 albo lepiej Countur 1.3.

 

Tak z ciekawości, to ty nabyłeś ten zestawik T+A co był niedawno na alle w dobrej cenie?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM Lab nie miałem styczności z PP.

Za to dobre "duńczyki" powinny z nim świetnie współgrać. Tylko że ja trochę cięższej muzyki słucham.

Zgrały mi się Dynaudio, teraz tymczasowo mam PMC na vifie i dynaudio.

A może tak do kompletu TAL110 lub 130?

No tak, szukasz monitorów. 

Trochę się rozpedzilem.

Ale w takim razie może TAL XM?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2020 o 15:21, jazz4u2 napisał:

Cześć.

Witam klubowiczów, dużo wiedzących, trochę wiedzących i nic nie wiedzących tak jak ja. Zastanawiam się nad zakupem monitorów. W związku z tym, że mogę na razie przeznaczyć max 4kz, to oczywiście będą musiały być używane i raczej z dolnej półki tego klubu :).

1. Z czym mają grać: T+A Power Plant i T+A Music Player, okablowaniem zajmę się później :).

2. Gdzie to ma grać: pokój około 18m2 (5,3m X 3,5m), kolumny muszą stanąć na dłuższej ścianie, jedna około130cm od okna, druga około 200cm od ściany, odsunięte między sobą okło 200cm. Ja siedzę w odległości około 250cm od kolumn.

3. Czego słucham: 90% to jazz, czasami rock lata 60-80, trochę klasyki i opery, ale raczej sporadycznie

4. Dlaczego monitory: Bo w drugim systemie są wolnostojace, a i żonie się podobają ?. Wife factor bardzo ważna sprawa.

5. Nad czym się zastanawiam: JM LAB 905, JM Lab 906, Proac Studio 100, Jamo Concert 8 i wyczytałem tu na forum o głośnikach Gamut Phi 3, niestety niewiele na ten temat w necie. 

I tak sobie myślę, czy moje typy są ok., czy może jest jeszcze coś co powiniennem rozważyć.

Dziękuję za Pomoc.

Pozdrawiam

 

SA Pandion 5 !

Gauder Akustik Acrona 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2020 o 16:41, szatan napisał:

Słuchałem Extrem już w 3 systemach.

1 z najwyższym pełnym setem Mark levinson

2 na AS w wyżej wymienionym porównaniu.

3 z monoblokami audio note conquest silver 300b.... i choć uwielbiam słabe setowe lampowce to jednak Extremy grały najlepiej z levinsonem no 33. 

Co ciekawe w tym systemie niby lepiej od levinsona zagray monobloki  na pojedynczej lampie 845 - może uda mi się jeszcze raz rzucić uchem.

Mini utopie miałem i są świetne ale warto tez rozpatrzyć art emotion monitor, mój były egzemplarz jest obecnie do kupienia - genialne kolumienki.

Myślę, że już prawdopodobnie NIE !!! bo jest u mnie i prędko, a być może wogóle nie planuję się z nim rozstać. Jest genialny!!!   

1586690959111..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Nieco wrażeń, zanim ulecą, z odsłuchu monitorów Dynaudio S40 (vel Special Forty). Słuchałem ich wkrótce po premierze wraz z combo z elektroniką Accuphase (wzm. E-370) i porównaniu z nowym wówczas Contourem C20 oraz będącym jeszcze wtedy w ofercie 1.4LE, moje wrażenia były wówczas mocno średnie, przede wszystkim odniosłem wrażenie, że balans tonalny był dość radykalnie, jak na Dynki, przesunięty w górę, a dźwięk wydawał się wręcz rozjaśniony.

Różne recenzja zagraniczne i zwłaszcza b. pozytywne recenzje różnych użytkowników skłoniły mnie do próby weryfikacji wstępnej oceny i posłuchania na nowo tego modelu, tym bardziej, że zapewne niedługo już zniknie z oferty. No i powtórny odsłuch upływie trzech lat wykazał, że albo słuchany wówczas egzemplarz był wyjęty prosto z kartonu, albo wystąpił jakiś chochlik, w każdym razie w nowym setupie, a składał się on z CD Accuphase 560 oraz Octavy V70SE, monitor S40 zagrał w znacznie bardziej zrównoważony sposób, trochę jak miniaturowy S25 (a słuchałem niedawno tego supermonitora, wiec skojarzenia nasuwały się same).

Okazało się, że balans tonalny jest przesunięty bardziej w dół, niższa średnica jest jednak odpowiednio dociążona, góra pozostała aktywna, bardziej aktywna niż w słuchanych przeze mnie na co dzień Contourach S1.4 oraz 52 SE, ale nie odczuwało się już tego wrażenia ofensywności, na granicy natarczywości, z odsłuchu kilka lat wcześniej. W typowym dla Dynek stylu, dźwięk odklejał się od głośników i materializował w pomieszczeniu.

Nieco więcej obiecywałem sobie natomiast po płynności dźwięku. Nastąpiła podmiana CD Accuphase na Ayona CD 35 i przyniosła sporą zmianę na plus, dźwięk stał się bardziej naturalny, zniknęła pewna doza mechanicznego nalotu słyszalna zwłaszcza w górze pasma. Obsługa tego CD-eka jest frajdą samą w sobie, jakość wykonania pierwszorzędna. Doceniając klasę Accu, w moim przekonaniu, jeśli chodzi reprodukcję dźwięku, CDP Ayona oferuje po prostu „więcej muzyki w muzyce”. W dalszym ciągu jednak, jak na CD z lampami w torze oraz lampowy wzmacniacz, pojawiały się okazjonalnie pewne szorstkości umniejszające przyjemność z odsłuchu zwłaszcza starszych nagrań.

Nastąpiła kolejna zmiana w torze, Octavę V70SE zastąpił nieznany mi wcześniej wzmacniacz Audio Reveal Second na lampach KT-150 i to był dopiero krok w przód jeśli chodzi o szybkość basu, ale też płynność oraz gładkość dźwięku. Muzyka nabrała energii, animuszu, rytmu. Mimo, że polski wzmacniacz mocniej doświetlał górę pasma, była ona bezkolizyjna i różne -s, -sz, -c, -cz nie utrudniały już przyjemności z odsłuchu. Gwoli ścisłości, średnica uległa jakby delikatnemu rozrzedzeniu w stosunku do Octavy, ale niemiało to znaczenia, bo dźwięk z Seconda była bardziej przyswajalny i w moim odczuciu przyjemniejszy.

 

Uwzględniając rolę klasy sprzętu towarzyszącemu, bo mógł on mieć i zapewne miał rolę zasadniczą, mogę stwierdzić, że drugie podejście do S40 okazało się zdecydowanie bardziej udane niż pierwsze. Uwzględniając obecną cenę w dystrybucji Nautilusa, S40 wyrasta na swego rodzaju „best buy” w kategorii jakość/cena w ofercie Dynaudio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JarlBjorn napisał:

tym bardziej, że zapewne niedługo już zniknie z oferty.

Chyba nie, skoro właśnie wprowadzają dwie nowe wersje wykończenia. Muszę je w końcu wypożyczyć i skonfrontować z moimi S25, może w moim pomieszczeniu lepiej się sprawdzą. 

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 16:05, pantus napisał:

Myślę, że już prawdopodobnie NIE !!! bo jest u mnie i prędko, a być może wogóle nie planuję się z nim rozstać. Jest genialny!!!   

1586690959111..jpg

Moje byłe,  łezka w oku. 

Mini utopie, art emotion monitor, SF electra amator 1 - moje ulubione monitorki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 16:05, pantus napisał:

Myślę, że już prawdopodobnie NIE !!! bo jest u mnie i prędko, a być może wogóle nie planuję się z nim rozstać. Jest genialny!!!   

1586690959111..jpg

Zacny sprzęt ale bez akustyki : /

 

Co to za monobloki lampowe ? ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te "gołe" ściany...........

szkoda tej Nagry, ARTów i Elect w tych warunkach, a przede wszystkim szkoda słuchającego bo tak wiele traci

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 09:56, babatular napisał:

tylko te "gołe" ściany...........

szkoda tej Nagry, ARTów i Elect w tych warunkach, a przede wszystkim szkoda słuchającego bo tak wiele traci

Pokaż swoją adaptację akustyki.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Margol napisał:

Pokaż swoją adaptację akustyki.

Ja słucham w kuchni na radyjku tranzystorowym. Mam Ci fotkę lodówki wysłać?? 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Margol napisał:

To wiem,chodzi raczej o to,czy masz odpowiednio lodówkę wytłumioną.

Jest odpowiednio wytłumiona pojemnikami na jajka

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 16:05, pantus napisał:

Myślę, że już prawdopodobnie NIE !!! bo jest u mnie i prędko, a być może wogóle nie planuję się z nim rozstać. Jest genialny!!!   

1586690959111..jpg

To widze, ze Kolega ma 2 zestawy i z tego będzie wyloniony jeden. Mialem te ARTy przez wiele lat i uwazam, ze sa swietne,a wysoka cena uzasadniona. Jest tylko jeden haczyk - wcale nie jest prosto zbudowac wokol nich high-endowy system i w  zasadzie do pelnego zadowolenia z nich potrzeba przynajmniej jednej lampy w torze - zrodlo, pre, koncowka - gdziekolwiek byle by byla. Z tranami bywa dobrze lub bardzo dobrze, ale nigdy genialnie.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, EmilioE napisał:

Coś w tym jest, co piszesz! Moje Deco 8 z tranzystorem tracą magię, z lampą pojawia się oddech, życie i emocje.

11 godzin temu, szatan napisał:

To akurat tyczy się ogółu nie tylko ART 

Dobre. Szczególnie te zniekształcenia lampowe isłaba dynamika połączona z tymi pustymi ścianami tworzy ta lampową magię. 

Z takimi bajkami to do dzieci. 

19 godzin temu, p0is0n napisał:

Mialem te ARTy przez wiele lat i uwazam, ze sa swietne,a wysoka cena uzasadniona. Jest tylko jeden haczyk - wcale nie jest prosto zbudowac wokol nich high-endowy system i w  zasadzie do pelnego zadowolenia z nich potrzeba przynajmniej jednej lampy w torze - zrodlo, pre, koncowka - gdziekolwiek byle by byla. Z tranami bywa dobrze lub bardzo dobrze, ale nigdy genialnie.

A jak będzie pół lampy - to już nie????  Jak będę dwie lampy w torze to będzie lepiej niż genialnie. Jak będą trzy lampy w torze to będzie super hiper genialnie. 

Co za brednie. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Dobre. Szczególnie te zniekształcenia lampowe isłaba dynamika połączona z tymi pustymi ścianami tworzy ta lampową magię. 

Z takimi bajkami to do dzieci

Mówisz to samo odkąd sięgam pamięcią,  wiemy , wiemy ?

Jeśli nie słyszysz tego, że dobra lampa nie muli i dodaje życia,  emocji  i kolorków to znaczy, że powinieneś zmienić hobby na wędkarstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

Dobre. Szczególnie te zniekształcenia lampowe isłaba dynamika połączona z tymi pustymi ścianami tworzy ta lampową magię. 

Z takimi bajkami to do dzieci. 

A jak będzie pół lampy - to już nie????  Jak będę dwie lampy w torze to będzie lepiej niż genialnie. Jak będą trzy lampy w torze to będzie super hiper genialnie. 

Co za brednie. 

"Lampę" należy traktować umownie, nie w kontekście algebraicznym -  tak więc pół lampy nie zadziała ? A teraz poważnie: już Ci radziłem w innym wątku kurację odświeżającą, widzę, że nie zastosowałeś, a to błąd. Bez odbioru, z chamami wolę nie mieć do czynienia, bo najpierw sprowadzą dyskurs do swojego poziomu a później pokonają doświadczeniem.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz xaviany xn360 i esa furioso na Scanach i te faktycznie nie grają z lampą oczywiście na wzmocnieniu bo źródło i pre a jakże lampka:)

Te esy wspominam żeby wrócić do tematu dobrych monitorów bo są całkiem dobre nie z lampą. 

aaa miałem przez dwa tygodnie Polskie doskonałe monitory Audio Phase Opium no poprostu rewelacja - nie wiem dlaczego nie kupiłem chyba zbyt dlugo dostałem na testy i zdążyły mi się znudzić hihi. 

Bas kapitalny głęboki, szybki i zróżnicowany, berylek super rozdzielczy ale nie dokazuje zbytnio - bardzo zacna konstrukcja.

20201002_194745_copy_1500x1125.jpg

20201003_223332_copy_1500x2000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.