Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, szatan napisał:

Mówisz to samo odkąd sięgam pamięcią,  wiemy , wiemy ?

Jeśli nie słyszysz tego, że dobra lampa nie muli i dodaje życia,  emocji  i kolorków to znaczy, że powinieneś zmienić hobby na wędkarstwo ?

Właśnie dlatego że doskonale słyszę beznadziejność lampy to jeszcze tu trochę się pobawię.

3 godziny temu, p0is0n napisał:

"Lampę" należy traktować umownie, nie w kontekście algebraicznym -  tak więc pół lampy nie zadziała ? A teraz poważnie: już Ci radziłem w innym wątku kurację odświeżającą, widzę, że nie zastosowałeś, a to błąd. Bez odbioru, z chamami wolę nie mieć do czynienia, bo najpierw sprowadzą dyskurs do swojego poziomu a później pokonają doświadczeniem.

Brak argumentów - więc ucieczka do inwektyw.

Ja czuję się dobrze, mam tu ubaw na tym forum. Na żadną kurację się nie wybieram.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, babatular napisał:

Właśnie dlatego że doskonale słyszę beznadziejność lampy to jeszcze tu trochę się pobawię.

Brak argumentów - więc ucieczka do inwektyw.

Ja czuję się dobrze, mam tu ubaw na tym forum. Na żadną kurację się nie wybieram.

Problem jest w tym jak  zaprzeczasz rzeczywistości, którą negujesz. Robisz to niekonstruktywnie, bez rzeczowych argumentów. To że napiszesz "bzdury", to wybacz, ale ma być dowodem przez autorytet?

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piano napisał:

nawiasem, niezrozumiałe są prowadzone od lat spory lampa vs tranzystor. Przecież wiadomo co jest lepsze ? 

D'Agostino, Soulution, MBL, Burmester, Boulder, CH Precision, Vitus, Gryphon, MSB,  kontra  paździerz, blachy, farba wojskowa, paskudny wygląd, kiepskie wykonanie, beznadziejna obsługa i kiepskie brzmienie w absurdalnej cenie w Audio Tekne, Lampizatorze, AudioNote, Jadisie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojskowa farba nawet mnie rozbawiła ?

Uważam, że tranzystor jest lepszy od lampy tak całościowo ale jest jedno ale - jest bardzo drogi a świetnie grający wzmak lampowy kupisz używany za powiedzmy 6 tysi i nie mówię tu o absolucie ale o słuchaniu z przyjemnością takim wciągającym. 

Tranzystory w tej cenie grają " dobijcie mnie ".

Chociaż wszystkich nie słuchałem to może są takie co grają z zaangażowaniem, lfd mi przychodzi  do głowy jedynie.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, babatular napisał:

D'Agostino, Soulution, MBL, Burmester, Boulder, CH Precision, Vitus, Gryphon, MSB,  kontra  paździerz, blachy, farba wojskowa, paskudny wygląd, kiepskie wykonanie, beznadziejna obsługa i kiepskie brzmienie w absurdalnej cenie w Audio Tekne, Lampizatorze, AudioNote, Jadisie.

nie. Najlepszy, to taki, który się nam podoba. ?

32 minuty temu, szatan napisał:

Uważam, że tranzystor jest lepszy od lampy tak całościowo ale jest jedno ale - jest bardzo drogi a świetnie grający wzmak lampowy kupisz używany za powiedzmy 6 tysi i nie mówię tu o absolucie ale o słuchaniu z przyjemnością takim wciągającym. 

.., i tym akcentem można zakończyć, którąś już tam potyczkę lampa vs tranzystor. Niestety, nie ostatnią.., no chyba, ze Baba pójdzie na ryby ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, piano napisał:

wracając do tematu, bardzo ciekawy i co ważniejsze, wciągający monitor o przyjaznej lampie charakterystyce, choć raczej do amp średnich czy większych mocy. 

images.jpeg

T&FRA.png

Trochę odejdę, bardzo fajna elektronika na tej i poprzedniej stronie, gratuluję kolegom ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem Halcro, burzenie ścian to jego specjalność to jest jeden z nielicznych wzmacniaczy co potrafią efektywnie wykorzystać każdy dostarczony z sieci amper

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ASURA napisał:

słuchałem Halcro, burzenie ścian to jego specjalność to jest jeden z nielicznych wzmacniaczy co potrafią efektywnie wykorzystać każdy dostarczony z sieci amper

Nigdy nie sprawdzałem, raczej grają u mnie umiarkowanie głośnio jazz i robią to równie wciągająco jak triody SE za to kocham te wzmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu, bardzo ciekawy i co ważniejsze, wciągający monitor o przyjaznej lampie charakterystyce, choć raczej do amp średnich czy większych mocy. 
images.jpeg.6b25ace13b1e2a1a29309e98c4b3be1c.jpeg
1482386549_TFRA.thumb.png.d51795e78ccfba3662994ace76cf8027.png
Takie slodkie vintage granko.Mi nie podeszlo, zbyt asekuranckie.Wole bardziej wyczynowe u soczyste.Ale moze sie podobac.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.., nie wiem co napisać. Przy '12 calach czytelnikowi raczej trudno uwierzyć w - jak to ująłeś - granko.

Z racji sąsiedztwa, znam dosyć dobrze ich możliwości i przyznam, że trzeba mieć sporo odwagi, aby skojarzyć je z słodkim vintage, bo AC/ DC czy trudny Fusion, potrafi łupnąć w 45 m2 , ze hej i proszę nie mylić z kupą hałasu. Co więcej, ów miłe dla ucha zamieszanie robi do spółki z Cary Audio Cad 211 na 845 i wywiązuje się z tej współpracy na tyle dobrze, ze gdy trzeba, doskonale radzi sobie w sytuacjach obfitych w subtelności w rodzaju kwartetów smyczkowych czy muzyce dawnej. Natomiast zgodzę się, ze z wyczynowo pojętym soundem niewiele mają wspólnego i chyba dobrze, choć i tu, każdy sam musi ocenić czy bliżej mu do formy czy treści. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.., nie wiem co napisać. Przy '12 calach czytelnikowi raczej trudno uwierzyć w - jak to ująłeś - granko.
Z racji sąsiedztwa, znam dosyć dobrze ich możliwości i przyznam, że trzeba mieć sporo odwagi, aby skojarzyć je z słodkim vintage, bo AC/ DC czy trudny Fusion, potrafi łupnąć w 45 m2 , ze hej i proszę nie mylić z kupą hałasu. Co więcej, ów miłe dla ucha zamieszanie robi do spółki z Cary Audio Cad 211 na 845 i wywiązuje się z tej współpracy na tyle dobrze, ze gdy trzeba, doskonale radzi sobie w sytuacjach obfitych w subtelności w rodzaju kwartetów smyczkowych czy muzyce dawnej. Natomiast zgodzę się, ze z wyczynowo pojętym soundem niewiele mają wspólnego i chyba dobrze, choć i tu, każdy sam musi ocenić czy bliżej mu do formy czy treści.
Ze lupnac potrafią to na pewno.Ale brak im pazura, nie sa to imho uniwersalne kolumny.Dla milosnikow brzmienia lamp RCA.A zdaje sie, ze ich konstruktor sam określił ten styl grania jako vintage.No i ciezko nazwac je monitorami.No ale niech tam;)

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 11:03, babatular napisał:

Ja słucham w kuchni na radyjku tranzystorowym. Mam Ci fotkę lodówki wysłać?? 

To stąd tak szerokie rozeznanie w kwestii hi-endu

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, morawka napisał:

To stąd tak szerokie rozeznanie w kwestii hi-endu

Tak. Mam lodówkę 2-way  czyli  lodówka właściwa i zamrażarka. Dobrze wygłuszona. To mi wystarczy , skoro hi- endowcom tu wystarcza odsłuch z You Tube.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, babatular napisał:

Tak. Mam lodówkę 2-way  czyli  lodówka właściwa i zamrażarka. Dobrze wygłuszona. To mi wystarczy , skoro hi- endowcom tu wystarcza odsłuch z You Tube.

Ale brzmieniowo ta lodówka to raczej po zimniejszej stronie, no chyba że lampowa ?

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Tak. Mam lodówkę 2-way  czyli  lodówka właściwa i zamrażarka. Dobrze wygłuszona. To mi wystarczy , skoro hi- endowcom tu wystarcza odsłuch z You Tube.

Ty masz jednak łeb tylko do noszenia czapki.Pokaż swoją akustykę cwaniaku ze Skaryszewa i przestań męczyć worek. Po prostu zostaw ten Klub w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margol napisał:

Ty masz jednak łeb tylko do noszenia czapki.Pokaż swoją akustykę cwaniaku ze Skaryszewa i przestań męczyć worek. Po prostu zostaw ten Klub w spokoju.

Ty zostaw w spokoju -  jak Ci się coś nie podoba.

1 godzinę temu, morawka napisał:

Ale brzmieniowo ta lodówka to raczej po zimniejszej stronie, no chyba że lampowa ?

Tranzystorowa bo zimna. Lampowej to jest kaloryfer bo ciepły.

"Znafcy" tak przecież twierdzą.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 10:34, Margol napisał:

Pokaż swoją adaptację akustyki.

Tak wracając do akustyki, więc  ja uważam, że nie sztuka zagracić pokój jakimiś dziwnymi ustrojstwami. A może ten pokój z którego korzysta wielu domowników. Jak w życiu, tak i w audio - to sztuka kompromisów. I uwierz MARGOL, że nie mam niedosytu braku ustrojów akustycznych. A Nagra tak gra jak jej pozwoli cała reszta systemu, tak więc nie gloryfikuj jej. Ja jestem zadowolony ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pantus napisał:

Tak wracając do akustyki, więc  ja uważam, że nie sztuka zagracić pokój jakimiś dziwnymi ustrojstwami. A może ten pokój z którego korzysta wielu domowników. Jak w życiu, tak i w audio - to sztuka kompromisów. I uwierz MARGOL, że nie mam niedosytu braku ustrojów akustycznych. A Nagra tak gra jak jej pozwoli cała reszta systemu, tak więc nie gloryfikuj jej. Ja jestem zadowolony ? Pozdrawiam

Ja te uwagi kierowałem do stetryczałego babatulara,ale ok. Koniec dywagacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.