Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Ja mam Gato FM-8 małe monitorki ale z wigorem. Wcześniej miałem jeszcze FM15 troche większe. U mnie w pomieszczeniu lepiej się sprawdzają kolumny podobnych gabarytów ósemek. Kiedyś miałem SA Pandion 2 na SS a ulubione moje z tych mniejszych to ProAc DB1. Gram na Luxmanie L590AXII i tak rozważam czy z ProAc miało by to sens. Nie widziałem nigdy takiego zestawienia a przez tą całą pandemie nie mogę sprawdzić tego u siebie w domu.

Ogólnie widzę, że cały ten przemysł kolumn głośnikowych się zmienił w bardzo szybkim czasie. Te nowe kolumny już nie są tak dobre jak kiedyś, są taniej wykonane, z tańszymi  głośnikami, tylko ceny są zwiększane. Patrząc względem jakości wykonania i podzespołow robi się to coraz mniej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie „perełki” można może jeszcze gdzieś wyszukać. Jest ich coraz mniej. 
Jeszcze parę lat temu można było na szybko wymienić przynajmniej 5 takich monitorków z „jajem” np. Xavian XN250, SA Pandion 2, Dynaudio F160, Dynaudio S25, Serblin Accordo. 
To wszystko jest już nie produkowane a zastąpione nowymi modelami takiej „NOWEJ GENERACJI” z tańszymi przetwornikami i większą ceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Wuelem napisał:

O! Takich jeszcze nie widziałem

Wiedziałem, że Morel robi głośniki ale nie wiedziałem, że struga też paczki. Dzięki, poczytam troche i może uda mi się coś zorganizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marek K. napisał:

Cisza kompletna TU? Może znacie jeszcze jakieś fajne monitorki, które przerobiliście i są jeszcze dostępne? Coś fajnego, może być na Scan Speaku może coś innego.

Sveda audio blipo są na scan speakach. Fajne granie i dobrze wycenione. Ostatnio używki poszły na olx za 15 koła. Odpadają końcówki mocy bo kolumny są aktywne.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S0nic napisał:

Sveda audio blipo są na scan speakach. Fajne granie i dobrze wycenione. Ostatnio używki poszły na olx za 15 koła. Odpadają końcówki mocy bo kolumny są aktywne.

Pamiętam jak kiedyś oglądałem kolumny Sweda i odstraszyły mnie ceną ?

Jakie wogóle mają monitory w ofercie bo wchodze na strone producenta i pokazuje mi się tylko jeden jedyny, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marek K. napisał:

Pamiętam jak kiedyś oglądałem kolumny Sweda i odstraszyły mnie ceną ?

Jakie wogóle mają monitory w ofercie bo wchodze na strone producenta i pokazuje mi się tylko jeden jedyny, nic więcej.

www.sveda-audio.com
 

To są obecnie jedne z ciekawiej wycenionych kolumn. Pytanie czy brzmienie ci podejdzie.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na temat Proac DB1 i znalazłem na nie polskim forum. Co prawda zestawione są z Accuphase w klasie A ale szansa jest z Luxmanem.

”I've not heard the D1 but I recently bought the latest version, which is the DB1. And many years ago I used to own the 1sc.

The DB1 has a new bass driver and it does work well - there is a lot more bass than the 1SC. My speakers haven't fully run in yet though, so for now that's all I can offer.

Also, the rest of my system has changed from when I owned the 1SC, and I've also moved house, so the listening room is different.

However, the DB1 - which replaced the D1, which in turn replaced the 1SC - has the same characteristics of most ProAcs - they are lively and punchy. Not your typical BBC monitor sound which you'd get from Harbeth or Spendor (which tend to have better midranges but not as good bass) but still very enjoyable.

Also, heavy stands are a must and in my case, I have bi-wired my DB1s. My amp is an Accuphase E-600 (class A) and source is PS Audio Directstream DAC.”

Post zapożyczony z forum HIFIWigWam.

Coś w tym jest. Kiedyś forumowy kolega dobrze opisywał Proac 1sc z A klasowym Jungsonem.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, paul klacska napisał:

Mogę wbić na pokład z moimi? ?

Epic ultimate od YB Audio ???

A wrzuciłbyś jakaś fotkę ( może być na priv ) 

to na elipticorach ? Jak ze sterowalnoscia ? Lampa SE da radę ?

sluchalem ostatnio podłogowek tej manufaktury i grały całkiem , całkiem ( jedynie góra ze szpilki SS trochę mi nie podeszła , ale to kwestia gustu ) poza tym bardzo ładne wykonanie trochę w stylu Sonus Faber, na tle innych polskich wytwórców wyróżniają się ładna skrzynka 

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, morawka napisał:

A wrzuciłbyś jakaś fotkę ( może być na priv ) 

to na elipticorach ? Jak ze sterowalnoscia ? Lampa SE da radę ?

sluchalem ostatnio podłogowek tej manufaktury i grały całkiem , całkiem ( jedynie góra ze szpilki SS trochę mi nie podeszła , ale to kwestia gustu ) poza tym bardzo ładne wykonanie trochę w stylu Sonus Faber, na tle innych polskich wytwórców wyróżniają się ładna skrzynka 

To są aktywne ?? 

Fotki masz na stronie YB Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem kilka aktywnych kolumn i jest to fajne rozwiązanie ( dynamika, kontrola i idealne dopasowanie wzmaka do głośników )

wady? Nie można lampy podłączyć hehe , ( z tym ze można lampowe pre i miałem taki zestaw )

wiec takie półaktywne , z aktywnym basem i lampka na górę tez mi chodzą po głowie 

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, paul klacska napisał:

Powiem ci szczerze, że chodzi mi po głowie monitor 3way z aktywnym tylko basem.

Wymieniona wyżej firma MOREL ma monitory z "dostawką" subwoofera (zamiast standu), który można tak obsłużyć.

3-way z aktywnym basem. Opcja przewidziana instrukcją obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, Wuelem napisał:

Wymieniona wyżej firma MOREL ma monitory z "dostawką" subwoofera (zamiast standu), który można tak obsłużyć.

3-way z aktywnym basem. Opcja przewidziana instrukcją obsługi.

Wszystko fajnie,ale to nie Ellipticor.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorganizowałem sobie Proac DB1 do odsłuchu. W następnym tygodniu mają być. Ciekawość mnie zżera jak to będzie grało. Dla porównania chciałbym jeszcze jakieś monitorki ze ScanSpeakiem. Macie może jakieś propozycje? Tylko żeby nie były w cenie samochodu np jak Wilson Audio Tune Tot.

Coraz więcej firm rezygnuje z zastosowań SS. Widzimy tylko mnóstwo konstrukcji DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, Marek K. napisał:

Zorganizowałem sobie Proac DB1 do odsłuchu. W następnym tygodniu mają być. Ciekawość mnie zżera jak to będzie grało. Dla porównania chciałbym jeszcze jakieś monitorki ze ScanSpeakiem. Macie może jakieś propozycje? Tylko żeby nie były w cenie samochodu np jak Wilson Audio Tune Tot.

Coraz więcej firm rezygnuje z zastosowań SS. Widzimy tylko mnóstwo konstrukcji DIY.

Zagadaj do Pawła z YB Audio. Wiem że kończy właśnie monitorki na SS. Jak masz blisko to możesz się do niego przejechać. Szpilka+ revelator w oz+ Hypex . Mam gdzieś fotkę ale bym musiał poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.