Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, piotrek7 napisał:

Może starsze modele Xaviana? 

Nie produkowane, nie dostępne.

2 godziny temu, paul klacska napisał:

Zagadaj do Pawła z YB Audio. Wiem że kończy właśnie monitorki na SS. Jak masz blisko to możesz się do niego przejechać. Szpilka+ revelator w oz+ Hypex . Mam gdzieś fotkę ale bym musiał poszukać.

To aktywne kolumny. Wolę pasywne paczki. YB bardzo prężnie działający producent kolumn tak jak patrzyłem. Tylko czy warto robić coś na zamówienie? Jestem za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek K. napisał:

Zorganizowałem sobie Proac DB1 do odsłuchu. W następnym tygodniu mają być. Ciekawość mnie zżera jak to będzie grało. Dla porównania chciałbym jeszcze jakieś monitorki ze ScanSpeakiem. Macie może jakieś propozycje? Tylko żeby nie były w cenie samochodu np jak Wilson Audio Tune Tot.

Coraz więcej firm rezygnuje z zastosowań SS. Widzimy tylko mnóstwo konstrukcji DIY.

Niestety. I też m.in z braku SS coraz gorzej graja te kolumny

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, babatular napisał:

Niestety. I też m.in z braku SS coraz gorzej graja te kolumny

To prawda dlatego szukam „perełek”. Lubię Proac tylko widzę, że od ponad 4 lat tylko cena się zwiększa. A nie można było by chociaż trochę lepszy tweeter? Niż taki za 150zł. To wszystko tylko mnie hamuje przed jakim kolwiek zakupem a do krajowych producentów podchodzę nieufnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, Marek K. napisał:

To aktywne kolumny. Wolę pasywne paczki. YB bardzo prężnie działający producent kolumn tak jak patrzyłem. Tylko czy warto robić coś na zamówienie? Jestem za i przeciw.

Posłuchać to nie znaczy, że zaraz trzeba kupić. Wiem ,że aktywne to nie dla audiofila , ale można z tym żyć. One też grają muzykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marek K. napisał:

To prawda dlatego szukam „perełek”. Lubię Proac tylko widzę, że od ponad 4 lat tylko cena się zwiększa. A nie można było by chociaż trochę lepszy tweeter? Niż taki za 150zł. To wszystko tylko mnie hamuje przed jakim kolwiek zakupem a do krajowych producentów podchodzę nieufnie.

Posłuchaj tych monitorów: AudioPhase SPLIFF brzmią wyśmienicie 

https://www.audio-on.pl/audiophase/686-5095-audiophase-spliff.html#/272-kolory_audiophase-palisander_santos

Tutaj jest zestaw razem z podstawkami / standy 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 21:56, Marek K. napisał:

Tylko czy warto robić coś na zamówienie? Jestem za i przeciw

 A nie można było by chociaż trochę lepszy tweeter? Niż taki za 150zł. To wszystko tylko mnie hamuje przed jakim kolwiek zakupem a do krajowych producentów podchodzę nieufnie.

 

Nie wiem czy warto na zamowienie, ale wiem, ze na pewno warto samemu :-)  Kupic tylko wysokiej klasy odpowiednie glosniczki ze starych skrzynek, zbudowac nowe - inne ksztaltowo, solidne skrzynki - i mamy dzwiek wybitny za nieporownywalnie mniejsze pieniadze, niz musielibysmy zaplacic za monitorki wspolczesne, dorownujace jakoscia dzwieku. Zreszta, jak sie nie chce budowac samemu, to czasem mozna trafic jakies stare monitory w super stanie rowniez bardzo dobrze grajace - takie moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lutek napisał:

Nie wiem czy warto na zamowienie, ale wiem, ze na pewno warto samemu ?

Sorry, ale to są głupoty. Szkodliwe.

Zanim się człowiek za cokolwiek zabierze, to trzeba spytać go o kompetencje do tego czegoś. Ty masz? Tym co doradzasz je mają?

Na zobrazowanie podstawowej prawidłowości proponuję, że przetestuję dowolne dostarczone mi monitory - na tle firmowych (wcale nie nazbyt kosztownych). Więcej, mogę na to porównanie zaprosić dowolną chętną osobę (aby wykluczyć posądzenia o stronniczość). Skoro mówisz, że warto "samemu", to na pewno takie monitory masz. Ja mam kilka par firmowych.

I albo ja przestanę pisać na forum, albo przestaniesz promować irracjonalne uprawianie tego hobby.

4 godziny temu, Lutek napisał:

solidne skrzynki - i mamy dzwiek wybitny

Lutek, nie mając żadnej wiedzy poprawiłeś ponadczasową konstrukcję firmy Tannoy. Nie uważasz, że całym sobą jesteś za producentem, który robi najzwyczajniejszą padlinę?

No na to, niestety, wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zawsze. Sami swoi - sami sobie zrobią kolumny i mają hajenda.  A wybitni Sami Swoi to zrobią tylko solidne skrzynki i mają wybitnie brzmienie.

Fajnie tu jest - śmiesznie i strasznie zarazem.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lutek napisał:

Nie wiem czy warto na zamowienie, ale wiem, ze na pewno warto samemu :-)  Kupic tylko wysokiej klasy odpowiednie glosniczki ze starych skrzynek, zbudowac nowe - inne ksztaltowo, solidne skrzynki - i mamy dzwiek wybitny za nieporownywalnie mniejsze pieniadze, niz musielibysmy zaplacic za monitorki wspolczesne, dorownujace jakoscia dzwieku. Zreszta, jak sie nie chce budowac samemu, to czasem mozna trafic jakies stare monitory w super stanie rowniez bardzo dobrze grajace - takie moje zdanie. 

Jakbym się umiał do tego zabrać to nie byłoby tematu (zwrotnica, dostrojenie itd.) 
Poza tym myślę, że takie monitorki „Adam zrób sam” do mojego wzmacniacza to troche przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wuelem napisał:

Sorry, ale to są głupoty. Szkodliwe.

Zanim się człowiek za cokolwiek zabierze, to trzeba spytać go o kompetencje do tego czegoś. Ty masz? Tym co doradzasz je mają?

Na zobrazowanie podstawowej prawidłowości proponuję, że przetestuję dowolne dostarczone mi monitory - na tle firmowych (wcale nie nazbyt kosztownych). Więcej, mogę na to porównanie zaprosić dowolną chętną osobę (aby wykluczyć posądzenia o stronniczość). Skoro mówisz, że warto "samemu", to na pewno takie monitory masz. Ja mam kilka par firmowych.

I albo ja przestanę pisać na forum, albo przestaniesz promować irracjonalne uprawianie tego hobby.

Lutek, nie mając żadnej wiedzy poprawiłeś ponadczasową konstrukcję firmy Tannoy. Nie uważasz, że całym sobą jesteś za producentem, który robi najzwyczajniejszą padlinę?

No na to, niestety, wychodzi.

 

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, iż wychodzi na to, ze w stosunku do innych słuchaczy, Ty akurat masz pewne skrzywienie, co do postrzegania i oceny jakości dzwieku, gdyż jeśli dla większości słuchaczy Tannoy produkukowal i produkuje rzeczy brzmiące wybitnie, to wg. Ciebie robi „najzwyczajniejsza padlinę”. Wobec tego jak tu z Toba można dyskutować o jakości dzwieku i o tym czy da się we własnym zakresie zbudować kolumny czy monitory brzmiące bardzo dobrze czy nawet wybitnie ?

Widze tez w Twojej wypowiedzi zupelna niekonsekwencje, bo z jednej strony wg. Ciebie Tannoy robi padline, a z drugiej strony  piszesz: „ Lutek, nie mając żadnej wiedzy poprawiłeś ponadczasową konstrukcję firmy Tannoy. ” No to w końcu padlina czy ponadczasowa ?

No widzisz…, akurat jakos tak się stało, ze przez przypadek udało mi się poprawić brzmienie kilku ich konstrukcji i nic na to nie poradzę, ze jakos tak wyszlo ?  

Nadal podczymuje moja ocene, ze jest to brzmienie wybitne…, alba w takim razie dla Twojego lepszego samopoczucia okresle: bardzo dobre, gdyż niewątpliwie takim ono jest, zwazywszy jakie pieniądze trzeba wydac na jego uzyskanie. Ja przecież nie mam na myśli jakiś super monitorow firmowych za kosmiczne pieniądze, lecz mowa o takich za kilka – może kilkanaście tysięcy za nowe i z takimi firmowymi jestem gotow skonfrontowac.  Co Ty na takie porównanie. Może bys wpadl do mnie, zabral z dwie pary jakiś tańszych i droższych monitorow w cenach o jakich mowie i rowniez zaprosze jeszcze kogos, kto mialby ochote uczestniczyć w takim porównaniu, a nawet dwie osoby. Zachowamy dystans społeczny ?

Wprawdzie już dwóch słuchaczy bylo u mnie posluchac tych monitorow, a nawet porownac z oryginalmymi Tannoyami Eaton i bezpośrednio z Devon, ale nie mieli ze sobą zadnych innych współczesnych monitorow.  Sluchacz, który był wczoraj u mnie, ma niebywale doświadczenie w ilości przesłuchanego i posiadanego przeróżnego sprzętu. Powiem nawet tak, iz nie wiem czy jest ktoś w Polsce, kto w tym może mu dorownac. Jak do niego się przyjedzie, to naogol można posluchac 6-ciu – 10-ciu par roznych kolumn i roznej elektroniki .    

Oj..., bylbym zapomnial...babatular-a oczywiscie rowniez zapraszam na takie porownania czy tez posluchanie.                                                                                                                                     

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy w latach '60 sprzedał do nas, do rozgłośni radiowych, sporo głośników ze zwrotnicami i dokładnymi planami obudowy. Praktycznie wszystkie monitory w rozgłośniach były diy, do teraz można je spotkać, również na rynku wtornym. Nie jest żadnym problemem odtworzenie dzisiaj takiej obudowy, bo i nie ma w niej żadnej filozofii ani tajemnych sztuczek. 

Między innymi kolega znany i ceniony realizator (wspominany zresztą na forum za dokonania) ma takie diy skrzynki w domowym studiu. 

 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye, szerokopasmowce, DIY - mam dawno za sobą, wiec nie skorzystam z zaproszenia. Ale dzięki. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>przemak

Oczywiscie, ze te stare obudowy Tannoy-a, to zadna filozofia, a nawet powiedzialbym slabiutkie skrzyneczki o sciankach 18 milimetrowych z wiorowki w podstawowej formie w ksztalcie graniastoslupow o podstawie prostokata, dlatego tez wykorzystujac ich glosniki mozna zbudowac - samemu - monitory jeszcze lepiej brzmiace od ich oryginalnych i co do tego nie mam zadnych watpliwosci - sprawdzone. 

2 minuty temu, babatular napisał:

Tannoye, szerokopasmowce

Koaksjalne - wspolosiowe.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 17:05, Wuelem napisał:

Lutek, nie mając żadnej wiedzy poprawiłeś ponadczasową konstrukcję firmy Tannoy. Nie uważasz, że całym sobą jesteś za producentem, który robi najzwyczajniejszą padlinę?

No na to, niestety, wychodzi.

Lutek, nie wiem jak wykoncypowałeś, że z mojej wypowiedzi wynika, iż nie cenię Tannoy. Chciałem przekazać, iż nie mógłbym cenić, gdyby działaniami na oślep wyszło mi poprawienie ich kolumn. Wprost: to musi być "padlina", jeśli laik byłby w stanie naprawiać błędy profesjonalistów.

Nie przyjadę, wiesz to. Ale niezmiennie zapraszam (też wiem, nie przyjedziesz). Dla Ciebie mogę zrobić to, że jak wyślesz kolumny, to je odsłucham i wrażenia obszernie zrelacjonuję. Obecność dodatkowych osób od Ciebie mi zupełnie nie będzie przeszkadzać. Jeden tylko warunek: w kartonie znajdą się też podstawowe pomiary Twoich kolumn. Nie że będą słyszał to, co wynika z obrazków, ale wypada mieć kolumny pomierzone w podstawowym zakresie.

Temat jest o "dobrych monitorach". Proponuję przyjąć, że takimi nie są istniejące (na świecie) w jednej, eksperymentalnej sztuce (parze). Niech będą takimi te, które po podaniu nazwy może zweryfikować dwóch ludzi - bez konieczności słuchania tej samej pary.

Przepraszam za ostrzejszy ton poprzedniego wpisu. Po prostu fraza "DIY" działa na mnie drażniąco. Na rynku jest oferta tysięcy gotowych kolumn, a akurat jeden z drugim uważa, że tamci się nie znają za to oni poznali tajemnicę. Jedyną tajemnicą jest dla nich specjalistyczna wiedza...

Zdrówka!

Edytowane przez Wuelem
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takie DIY to niegłupi pomysł ale w moim przypadku nie do zrealizowania. Nie mam warunków ani takiej wiedzy aby technologicznie dobrze skonstruować kolumny. Powołuję sie tylko na producentów. Do klubu DIY nie zaglądam bo nie jest to w kręgu moich zainteresowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że  DIY to niegłupi pomysł. Przecież to wiadomo że Czesiek ze Zbychem w garażu zrobią lepsze kolumny niż B&W, Audiovector, Monitor Audio, Dynaudio, Sonus Faber.

Te firmy mają zaplecze technologiczne, zespoły doświadczonych inżynierów, dostęp do najlepszych stolarni i lakierni, pomieszczenia odsłuchowe i akustyczne.  Ale cóż to znaczy przy potencjale Zbysia i Czesia.o

To powszechna audiofilska wiedza, że laptop, pilnik i imadło w piwnicy dwóch panów zdziała nieporównywalnie więcej niż cały potencjał razem wzięty w/w firm. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piano napisał:

jakoś czuję się nie przekonany ?

 

zależy do czego ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piano napisał:

natomiast nie mają tego czegoś, przy czym chciałbym się zestarzeć. 

wiem,wiem

Chcesz się zestarzeć przy rozlatujących się szafach na bieliznę Altec/Gpa 604  - i wyjaranych lampach.

Sprzedaj te MBL - po co Ci to. One nie "maja tego czegoś" co arcydzieła garażowo-piwniczne

Zapach stęchłej,morcznej  piwnicy , czar tajemniczości, niepewność czy ten wynalazek piwnicznego warsztaciku nagle nie wyleci w powietrze jak się jakaś decha w środku zapali. 

Znam to wszystko - to magia, czarna magia.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 08:11, mdavis napisał:

Posłuchaj tych monitorów: AudioPhase SPLIFF brzmią wyśmienicie 

https://www.audio-on.pl/audiophase/686-5095-audiophase-spliff.html#/272-kolory_audiophase-palisander_santos

Tutaj jest zestaw razem z podstawkami / standy 

spacer.png

Zdecydowanie przyłączam się do rekomendacji, wspaniałe monitory z dużą dawką wyrafinowania i emocji w dźwieku. Oczywiście najlepiej samemu posłuchać i ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje pięć groszy.

Stare tannoy czy goodmans, pewnie altec też ( nie znam) mają w sobie coś przyciągającego i elektryzującego sprawiają, że instrumenty stoją obok nas ( fortepian jest doskonałym przykładem) i ja nie słyszałem nowoczesnych kolumn,  które tak potrafią to zrobić.

Oczywiście z vintage nie ma tej precyzji, czystości,  rozdzielczości co z topowych nowoczesnych przetworników głównie chodzi o wysokie tony dlatego ja jestem rozdarty między tymi dwoma światami - mam vitage i dobre nowoczesne głośniki,  każdy ma coś w sobie.

Dlaczego poprawienie kiepskiej skrzynki nie ma być dobrym pomysłem? 

Wyraźne słychać w tej Lutkowej mniejsze podbarwienia i rezonanse , basu tak czystego i sprężystego z Tannoy się nie spodziewałem. Chociaż przyznam rację , że cienkościenne z założenia harbeth i spendor też grają dobrze wszystko 5o kwestia zestawienia i dopasowania do pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piano napisał:

jakoś czuję się nie przekonany ?

Podaj przykład takich, które są przekonujące.

Na tym zasadniczo polega ten temat - jak myślę.

31 minut temu, szatan napisał:

Wyraźne słychać w tej Lutkowej mniejsze podbarwienia i rezonanse

Jakie podbarwienia i rezonanse np. w Tannoy Eaton?

Te kolumny grają tak czysto, że na dzisiejsze pieniądze trzeba wydać 20 000 zł albo znaleźć coś wyjątkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szczemirek napisał:

Super recenzja. Zadzieram kiecę...

Hmm, nie wiem jak odbierać ten wpis. Jeśli to ironia, to byłby to kolejny przykład, że nie warto udzielać na tym forum. No chyba, że jestem przewrażliwiony, jeśli tak to sory.

Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany moją opinią n/t tych kolumn zaprasam do klubu AudioPhase, tam szerzej opisałem swoje wrażenia. Chętnie też podam więcej informacji na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wuelem napisał:

Podaj przykład takich, które są przekonujące.

Na tym zasadniczo polega ten temat - jak myślę.

Jakie podbarwienia i rezonanse np. w Tannoy Eaton?

Te kolumny grają tak czysto, że na dzisiejsze pieniądze trzeba wydać 20 000 zł albo znaleźć coś wyjątkowego.

Prawda to, porówanie było do devona i uważam ze ori eaton gra ciekawiej w zasadzie to trzeba porównać obok ori eatona i te Lutkowe.

Jedno jest pewne Lutka kolumny mają ten bas potężniejszy i niżej rozciągnięty i nie słychać żadnych skutków ubocznych więc zrobione jest to dobrze.

Szczerze to tez odradzałem kombinacje z tą obudową bo uważam eatona za najlepszego tannoya jakiego znam ale aspekty wizualne in plus są a Lutek zaspokoił swoje marzenia o obudowie eliptycznej i kolumny na 100% nie grają gorzej od oryginału - wręcz przeciwnie. 

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.