Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis ich sluchalem w Galerii we wrzeszczu w Gdansku, niestety elektronika w postaci kompletu Quada 909 itd, chyba nie za bardzo pasowala do charakteru kolumn,

 

fakt kolumny przepieknie wykonane z fantastyczna srednica, bdb dolem i kapitalna gora,

rozgladam sie za podstawkami ale cena moim zdaniem lekko przesadzona (12tys) za ta kwote wymagalbym wiecej,

niestety, a moze stety nie na moja kieszen

krotko mowiac nie oczarowala, a na okresowych powiedzieli ze sluch mam ok.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos, 5 Sty 2008, 15:22

 

>MC

>Gdybys posłuchał takich brzydactw oczywiście w odpowiednim towarzystwie to przestałbys poprostu

>robic kolumny ))

 

Słuchałem Audio Note model J z elektroniką Audio Note. Było to kilka lat temu. Kolumn nie przestałem robić, wręcz przeciwnie, zacząłem robić więcej i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że jak dla mnie wspomniane usherki berylowe to najlepiej brzmiące monitory jakie dane mi było słyszeć - tak neutralnego ustrojstwa jeszcze nie spotkałem. spodziewałem się że będzie dużo góry, że być może będzie ostro, nic z tych rzeczy. nie wiem jak to opisać, ale wysokie z berylowej kopułki sprawiają, że znacznie pełniej brzmi reszta pasma. miodzik. zakochałem się :)

tylko bas mógłby być lepiej kontrolowany.. a może się czepiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatuś muminka, 5 Sty 2008, 23:06

 

Też słuchałem. Owszem, mogą się podobać, zwłaszcza góra. Poniżej tak kwieciście już nie było ale zgoda, jako całość brzmienie ładne i w sumie zasługujące na pochwałę. (Choć ja mam swego faworyta za 2,8-3,2kzł.)

 

IMHO, posłuchaj sobie pierwszej serii ESA, modelu Furioso. (Ofc. z dobrej klasy elektroniką.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

-> Rafaell

Nie obraź się że Ci się wcinam ale naprawdę wątpię aby te Tannoye były w stanie choćby zbliżyć się do np. ADAM A7 lub innych monitorów tej klasy z obecnej epoki.

 

To są zabytki które mają pewnie wycięte pasmo od dołu i góry dodatkowo niezbyt liniowe + ze sporymi jak na dzisiejsze standardy zniekształceniami. Głównie mam na myśli te ze zdjęć. Jak rozumiem są jednodrożne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle,

 

Nie obraź się że Ci się wcinam ale naprawdę wątpię aby te np. ADAM A7 były w stanie choćby zbliżyć się do Tannoye (ze zdjęć) lub innych monitorów tej klasy z epoki vintage :-))

 

Znam dźwięk koncentrycznego Tannoya i szczerze polecam odsłuch któregoś modelu. W końcu usłyszysz muzykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.