Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...trochę na marginesie ale...

dość często pada argument, iz niektóre kolumny (w tym i te z tego wątku) dają tak fantastyczne efekty przestrzenne, iż słychać "coś" nawet z tyłu, zza głowy Słuchacza.

Jak rozumiem, dywagujemy tu o klasycznym stereo, czyli dwie kolumny ustawione PRZED miejscem odsłuchu - a "coś" słychać z tyłu - zza...

Proszę o podanie przykładu takiej muzyki, gdzie mam szansę to usłyszeć, bo poza kinem domowym (a więc kolumnami efektowymi z tyłu) nie słyszałem właściwie czegoś takiego przy odsłuchu nagranej muzy...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Staszek_s

 

A np. teraz słucham Jefferson Airplane, utwór Martha - w pierwszych sekundach utworu słychać coś podobnego do tąpnięcia lub przesunięcia jakiegoś przedmiotu. Źródło dźwięku można zlokalizować z tyłu nad słuchaczem :)

Mowa oczywiście o odsłuchu dwukanałowym bez żadnych trików i ingerencji w sygnał.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku_S,

 

Ja coś takiego słyszałem, tzn. niesamowitą przestrzeń u człowieka z Coplandami, Cappa Infinity, okablowanie Nordost Red Dawn, płyta Amused to Death wersja amerykańska, okablowanie + listwy Ansae, ustroje akustyczne, gniazda cinch oraz głośnikowe Furutech, wszędzie kolce itp. Nie fetyszyzuję sprzętu. Jednak przestrzenność muzyki z tego była po prostu zaskakująca, także różne dźwięki z boku, i jakby z tyłu. Jak od czasu do czasu u tego człowieka posłucham, to w domu mam trzy dni karencji - bo tak jakbym miał coś popsute w sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku_S

A ja w slabo wytlumionym pokoju z staregi cd rotela na ampli KD yamahy rx-v450 (kicha straszna) w pure direct stereo na OZ monitorach sony (jeszcze wieksza kicha) slysz wyrazniw poglosy z tylu po lewej idace w prawo na poczatku plyty jamiroquaja.

To sztuczki realizatorow polegajace na przesunieciu fazowym dzwiekow i nie trzeba high-endu by to uslyszec. Dodam jeszcze ze dobrze nagrane audiofilskie plyty jazzowe u nmie nie maja sceny i brzmia plytko, kanal lewy, kanal prawy i mniejwiecej srodek z kompletnym brakiem glebi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiam Pentagony Beta Phonara.

Niemiecka manufaktura z Tarp wytworzyła świetne monitory oparte

w całości na zmodyfikowanych przetwornikach duńskiego Scan-Speaka.

(Tarp położony jest przy granicy z Danią). Wykończone w lakierze fortepianowym.

A muzyka, która z nich płynie to piękny, niczym nieskrępowany, żywy dźwięk.

post-11688-100002409 1192521237_thumb.jpg

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się spodobały, że mam też inne, całe w czerni, te "nakrapiane" grają w sypialni.

Te czarne udzielają się we właściwym systemie.

post-11688-100002395 1192527601_thumb.jpg

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie monitory Eryka S - NUVO przez okolo miesiąc. Bardzo porządne monitorry, o zadziwiającej jak na tak mały głośnik ilości basu. I to co dla mnie ważniejsze nawet - czyste i delikatne wysokie tony, w odpowiedniej proporcji do reszty pasma. Brzmienie żywe i wciągające, dość szczegółowe ale nie męczące. Bardzo dobra rozdzielczość niskich tonów (tam gdzie są, bo to jednak mały monitor). Potrafią zagrać bardzo głośno bez kompresji. Przestrzeń: wszerz w porządku, wychodząca poza głośniki, w głąb wręcz spektakularna!! Same zalety...

 

Jedyna wada jaką w nich znalazłem związana jest nieodłącznie z zastosowanym przetwornikiem wstęgowym: obszar poprawnego odsłuchu stereofonicznego jest całkiem spory w poziomie, natomiast dość dramatycznie ograniczony w pionie. Wstęga jest jednak liniowym żródłem, a konstrukcja rozpraszacza stanowiącego część przedniej ścianki przetwornika powoduje wyrównanie charakterstyki w poziomie, w pionie już nie. Ta właściwość powoduje, że słuchać muzyki przez te kolumny można np. siedząc na kanapie, ale już nie na podłodze lub stojąc. Dla mnie to dość poważna wada, gdyż muzykę traktuje także użytkowo, to znaczy gra gdy coś robię, a w związku z tym zmieniam położenie względem głośników. Mimo to skłonny byłem kupić je jako drugie do systemu, niestety pewne życiowe kłopoty zmusiły mnie do rezygnacji z tych planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.