Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wuelem napisał:

Miało grać i wyglądać lepiej, czy tylko grać?

Przeciez powyzej, w niedziele 23:41, obszernie odpowiedzialem Ci na Twoje dwa pytanie i w tym tekscie zawiera sie rowniez odpowiedz na to Twoje powyzsze.

Godzinę temu, Wuelem napisał:

Tak się zastanawiam, dlaczego po prostu...

...nie pogrubić tylko ścianek tak pięknej i klasycznej bryły.

Samo pogrubienie moglo okazac sie zbyt mala zmiana, dlatego tez nie tylko zostaly pogrubione, ale mocno zmienione ksztaltowo (redukcja oddzialywania fal stojcych), powiekszone objetosciowo i nizej strojone. 

Przeciez w moim wyjasnieniu z niedzieli napisalem, ze interesowalo mnie sprawdzenie wplywu ksztaltu obudowy na jakosc dzwieku, gdyz byl kiedys taki temat na forum, ale to byly tylko dyskusje teoretyczne, nie poparte w praktyce.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek

  Jesteś bardzo sympatycznym i miłym gościem więc ....jeśli  brzmienie swoich monitorów się Tobie tak podoba to git. Nic nie będę negatywnie komentował ?- bo jesteś spoko, a to ważniejsze niż pare desek i głośnik.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wuelem napisał:

Mało kto wie jak gra, a co do wyglądu to cóż...

Faktycznie, ze jeszcze malo kto... Wprawdzie juz troche osob sluchalo, ale z tych mocno zaawansowanych, siedzacych gleboko w audio tylko dwie i dlatego tez zapraszam chetnych na odwiedzenie mnie, posluchanie i napisanie jakie wg. nich pozytywy, negatywy itp. Moze tego typu opinie wyrazone przez sluchaczy przydadza sie niektorym osobom, ktore pojda ta droga jako alternatywa dla uzyskania swojego wymarzonego dzwieku za stosunkowo niskie naklady finansowe. No, ale zeby sprobowac, to wiadomo, ze porzadny odsluch niezbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lutek napisał:

Po nieco burzliwej dyskusji dotyczacej opinii co do tego, czy zbudowane we wlasnym zakresie monitory moga grac bardzo dobrze, a nawet przewyzszyc jakoscia dzwiek z monitorow firmowych, w ktorych siedza glosniki na ktorych zostaly zbudowane, wypadaloby chociaz zamiescic jak one wyszly wizualnie jesli w opinii niektorych grac na wysokim poziomie takie robione, to juz nie moga.

IMG_20210211_101601_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20210211_101823_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20210211_101948_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20210211_102048_Easy-Resize.com.jpg

Gratuluję projektu. Jeszcze ładne drewniane podstawy dla dopełnienia efektu bym proponował. Ja natomiast przerobiłem Devony na duże podłogówki i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Gratuluję projektu. Jeszcze ładne drewniane podstawy dla dopełnienia efektu bym proponował.

Dzieki... Co do innych podstaw, to te nawet mi odpowiadaja. Sa to ciezkie rury ceramiczne o sciankach prawie dwucentymetrowych, a i ich bezowy kolor rowniez nie gryzie sie z elementami pokoju czy obudowami monitorow.  Jedyne co musze zrobic, to troche skrocic, bo w tej chwili centra glosnikow sa na wysokosci ok. 108 cm.

 

Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

przerobiłem Devony na duże podłogówki i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Ilu litrowe brutto (bez odjecia objetosci na elementy wewnetrzne) ? Czy z tego tytulu bas troche nie rezonuje, przydudnia, nie spowolnil ?  Moje Devony jak nowe ze sklepu i w stosunku do nich nie mam planow przerobkowych. To bylby grzech, no i przede wszystkim, co by na to powiedzial  Wuelem ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lutek napisał:

Dzieki... Co do innych podstaw, to te nawet mi odpowiadaja. Sa to ciezkie rury ceramiczne o sciankach prawie dwucentymetrowych, a i ich bezowy kolor rowniez nie gryzie sie z elementami pokoju czy obudowami monitorow.  Jedyne co musze zrobic, to troche skrocic, bo w tej chwili centra glosnikow sa na wysokosci ok. 108 cm.

 

Ilu litrowe brutto (bez odjecia objetosci na elementy wewnetrzne) ? Czy z tego tytulu bas troche nie rezonuje, przydudnia, nie spowolnil ?  Moje Devony jak nowe ze sklepu i w stosunku do nich nie mam planow przerobkowych. To bylby grzech, no i przede wszystkim, co by na to powiedzial  Wuelem ? ?

Około 135l netto. 3 basrefleksy 5x6cm. Dźwięk nabrał masy, lepsze dociążenie. Nie zauważyłem dudnienia/rezonowania. Co ważne nie wpływa na klarowność średnich tonów Być może jest nieco wolniejszy. Pokój na poddaszu, skosy itd - raczej problem z wycinaniem basu niż w drugą stronę. Jeszcze zastanawiam się nad wymianą okablowania wewnątrz i ewentualnie spróbowania nowej zwrotnicy wg sprawdzonego projektu dla tego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakie są wasze opinie na temat Serblin Accordo? Chodzi mi osoby które słuchały go dłuższy czas lub maja na stałe, bo przy krótkich odsłuchach można nie wychwycić pewnych rzeczy. Wydają się bardzo szczegółowe, analityczne, z małym basem ale wiadomo to dwudrożne konstrukcje więc basu nie będzie, choć jak na 2 dwudrożne są drogie.  Mam na myśli, głównie to czy nie są zbyt męczący do długiego słuchania- chodzi o ta szczegółowość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 18:13, Sofokles napisał:

z małym basem ale wiadomo to dwudrożne konstrukcje więc basu nie będzie

No to zapraszam do mnie na posluchanie, jaki (zejscie, czybkosc, glebia i barwa) jest bas z monitorow dwodroznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może tutaj? Bo w klubie Dynaudio za wiele się nie dowiem oprócz jakości podzespołów zwrotnicy.  Dynaudio S40 jeśli ktoś obcował z tymi paczkami jak może ocenić poziom „trudności” tych kolum? Dużo teorii jest, iż wszystkie dynie nie są łatwe. Znów z drugiej strony widziałem wiele pochlebnych opinii o dobrej współpracy S40 ze wzmacniaczami lampowymi 40W lub klasą A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 23:31, Marek K. napisał:

Może tutaj? Bo w klubie Dynaudio za wiele się nie dowiem oprócz jakości podzespołów zwrotnicy.  Dynaudio S40 jeśli ktoś obcował z tymi paczkami jak może ocenić poziom „trudności” tych kolum? Dużo teorii jest, iż wszystkie dynie nie są łatwe. Znów z drugiej strony widziałem wiele pochlebnych opinii o dobrej współpracy S40 ze wzmacniaczami lampowymi 40W lub klasą A. 

Witam,

Niestety nie miałem ich okazji posłuchać, ale temat Dynaudio wałkowałem przez ostatnie pół roku i to dość konkretnie.
To prawda, jest szereg opinii, że to trudne do napędzenia kolumny, aczkolwiek czytałem, że lampowa OCTAVE jest świetnym zestawieniem do tych kolumn, jest naprawdę magicznie i opinie są w samych superlatywach. S40 mają niską efektywność 86dB, ale impedancja jest już 6 ohmowa, a jak wiadomo niska efektywność i niska impedancja to wyzwanie dla każdego wzmacniacza. Osobiście myślałem o S25 wiele jest opinii, że to najlepszy monitor jaki Dynaudio kiedykolwiek stworzyło, i jest to faktycznie trudny monitor do napędzenia, potrzebuje watów, ale też większego metrażu pomieszczenia niż mogłoby się to wydawać, a przecież to tylko monitor, a w moim przypadku pomieszczenie jest sporym ograniczeniem bo mam dedykowany pokój, ale tylko 10 m2.
Dobrymi opiniami cieszą się też Focusy i Contury. S40 widziałem kilka miesięcy temu w okolicach 7k zł więc jak dla mnie to bardzo dobra oferta jak za tę klasę sprzętu. Osobiście słuchałem jedynie Evoke 20 bo tylko takie miałem możliwość, góra i średnica fajna, czytelna, rozdzielcza i słodziutka :-). Bas był zdecydowanie pogrubiony i było go jakby minimalnie za dużo, jak dla mnie. Ogólnie fajny monitor. Dynaudio słyną, że mają swój charakter brzmieniowy, który nie każdemu może odpowiadać (myślę, że to głównie zasługa polimeru krzemianowo-magnezowego woofera, on ma swój specyficzny charakter brzmienia), a najbardziej chwalone są za precyzyjną, detaliczną i słodką górę pasma. Wiele osób uważa Esotary za jedne z najlepszych tweeterów.

Swoich kolumn szukałem ponad rok (ciężko je było zdobyć, praktycznie zerowa ilość ofert), bazowałem głównie na opiniach i testach. Po dwóch latach od ich zakupu wymieniłem tweetery, zrobiłem nową zwrotnicę (gotowy projekt pod tweeter), zastosowałem lepszej jakości komponenty zwrotnicy, dotłumiłem matami bitumicznymi ścianki wewnętrzne i zmieniłem tłumienie. Suma sumarum wyszło za wszystko (razem z kolumnami) niecałe 2k. Konsultowałem się w tej sprawie z Yoshim z YB Audio za co mu jestem bardzo wdzięczny 🙂. Zrobiłem test porównawczy u siebie, wypożyczyłem ATC SCM 11 . We wszystkich aspektach bas, średnica, góra, scena itp. ATC zostało zdecydowanie w tyle.
Być może kolejne to będzie DIY od zera, bo można wyczarować bardzo przyzwoitą jakość za sensowne pieniądze. Dziś ceny sprzętu przekraczają nierzadko poziomy absurdu, niestety takie czasy...

Być może pomocna będzie recenzja S40 i opinie użytkowników w artykule z Stereophile, ale może już czytałeś.
https://www.stereophile.com/content/dynaudio-special-forty-loudspeaker-page-2
 

Pozdrawiam wszystkich miłośników monitorów 🙂



 

Edytowane przez Norakam283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dobrych monitorów należy z pewnością zaliczyć nowe Dynaudio Special Heritage, limitowany model, produkcja zdaje się  2,5 tys. sztuk na cały świat... i to ma być koniec.

 

Nowe Dynaudio wyglądają jakby były modelem sprzed 15-20 lat, ultra tradycyjny design, drewniana skrzynia bez żadnych techno-dodatków co mi akurat bardzo odpowiada. Dla tego modelu przywrócono nawet logo w poprzedniej wersji, oszczędzono mu tego świecąco srebrnego z powiększonymi literami:). Cena nie jest niska, 27 tys., za to w środku bardzo przyzwoita technika, tweeter Esotar3 oraz midwoofer 17-tka "starego typu Dynaudio", typowy zdaje się dla serii Contour chociaż wg materiałów prasowych pochodzący aż z topowego (kiedyś) modelu Evidence. Czymś, co rzuca się w oczy, jest ponadprzeciętna głębokość obudowy.

 

Nie będę porywał się na jakaś szczegółową recenzje, bo za krótko słuchałem Special Heritage, w każdym razie jedno można powiedzieć, że jak wysokiej klasy monitory Dynaudio potrafi łączyć pozorne przeciwieństwa, jest jednocześnie neutralny – każda zmiana w torze była wyraźnie słyszalna, i jednocześnie ma swoja charakterystykę – spokojną, uładzoną, nieofensywną. Bas, chociaż potrafi przyłożyć, i to zdrowo, wydaje mi się mniej wyrywny niż w modelu Special 25, z którym Special Heritage będzie zapewne porównywany.

Inna cecha, która wydaje się oczywista, HE są wymagające względem reszty toru i potrzebują starannego doboru elektroniki żeby np. nie zapiaszczyć góry, która potrafi być eteryczna i ulotna, ale również lekko ofensywna, czy nie spowodować "rozjeżdżania się" poszczególnych pasm, które wydają się idealnie "zszyte".

Z ciepłą, przestrzennie grającą elektronika Special Heritage potrafią zagrać wciągająco i zaskakująco plastycznie, wydaje się, ze to jest ich wartość dodana względem konkurencji wewnętrznej jak i monitorów innych producentów.

 

 

 

Special Heritage 2021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naszym Panom Recenzentom się niepodobają. Czy w HiFi i Muzyka czy w High Fidelity - testujący dają  do zrozumienia ( oczywiście miedzy wierszami ), że coś jest nie tak z tym brzmieniem Heritage.

 

P.S

Dynaudio twierdzi, że to 18 cm midwoofer.

No i jakie to kolumny wymagają zimno, nieprzestrzennie grającej elektroniki by zagrały wciągająco i zaskakująco plastycznie ?

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą konstrukcją monitorów jest niewątpliwie Neat Acoustic Ultimatum XLS.
Konstrukcja izobaryczna, łącznie pięć przetworników, Seas jest dostawcą wooferów i modyfikuje je dla nich, tweeter to świetny Seas T29CF002 ”CRESCENDO, zwrotnica oparta na wysokiej jakości komponentach od Mundorf-a.
Chętnie bym ich posłuchał, konstrukcja bardzo nietypowa jak na monitor. Niestety cena poza moimi możliwościami finansowymi :-(. Pozostanie jedynie poszukać możliwości odsłuchu.

http://neatacoustics.com/ultimatum-xls/

XLS-single.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze cos tam pisać musza, takich ich zawód:). Inna sprawa, ze ustawiając pułap cenowy Special Heritage na niemałą jak na monitor kwotę 27 tys., producent ustawia wysoko poprzeczkę oczekiwań jeśli chodzi o brzmienie więc niech nie oczkuje wyłącznie ochów i achów. Byleby krytyka była rzetelna.

Dla mnie ciekawszym w sumie niż recenzje byłoby bezpośrednie porównanie Special Heritage z innymi monitorami Dynaudio, zwłaszcza S25 ale tez C1 czy Contour 20. Jest też Confidence 20, przy czym poziom cenowy tego monitora jest już dość abstrakcyjny - 45 tys.

Z tego, co czytałem na jakimś anglojęzycznym forum, były zastrzeżenia, ze S. Heritage gra jak monitor bliskiego pola, bardzo przezroczyście (nie do końca to stwierdziłem) czy też, jak na Dynaudio, lekko słabuje w basie (nie stwierdziłem). Ze wstępnego odsłuchu stawiałbym, że monitor ten ciekawie współpracuje z "lampą"jest tak pożądany efekt spójności. W każdym razie ciekawiej, imo, niż z tranzystorem pewnego znanego producenta z Japonii.

Pożyjemy, zobaczymy czy głośnik ten będzie jedynie ciekawostką – efemerydą, czy tez zostanie dłużej w ofercie jak inny model specjalny - S40 i będzie okazja częściej go posłuchać, przy różnych okazjach w różnych zestawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do posłuchania monitorów wysokoskutecznych typu co najmniej 90dB.  Diapason Adamantes jest na mojej liście nr 1. W celu sprawdzenia z jakimś wzmacniaczem. Wszystkie poprzednie zestawy głośnikowe które miałem były niskoskuteczne rzędu 84,87dB. Chociaż X lat wstecz przytargałem od znajomego Monitor Audio Bronze 2 (w celu porównania). Dźwięk tych monitorów z pamiętam jak mydła i powidła z dudniącym basem i nic więcej. Następne kolumny które chciałbym bardzo sprawdzić to Triangle 40th i jeśli jakieś propozycje z Waszej strony padną (90dB +) to z przyjemnością rozważę taki odsłuch. 
Pozdrawiam i cieszę się, że w końcu ktoś tu jest bo już miałem obawy, że klub zamienił się w widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marek K

Jak powyzej... Jesli niekoniecznie nowe, to zapraszam na posluchania Tannoyi na 10-cio calowych glosnikach HPD 295 z modelu Eaton, tzn. dokladniej te glosniki dostaly nowe, inne ksztaltowo obudowy, ale charakter dzwieku jak z oryginalnych Eatonow - tyle, ze jest on troche jeszcze lepszej jakoscji niz z oryginalow. Poza tym, niedaleko mnie mieszka kolega posiadajacy oryginalne Chevioty, rowniez na tych samych glosnikach i mysle, ze moglbys rowniez ich u niego posluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę o wstawieniu monitorów do salonu zamiast podłogówek. Najchętniej wziął bym Diapasona Adamantes lub Astera, ale dobrych ofert na rynku wtórnym brak. Ma ktoś jakieś doświadczenie z innymi monitorami, które grają podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcinGD napisał:

Myślę o wstawieniu monitorów do salonu zamiast podłogówek. Najchętniej wziął bym Diapasona Adamantes lub Astera, ale dobrych ofert na rynku wtórnym brak. Ma ktoś jakieś doświadczenie z innymi monitorami, które grają podobnie?

@MarcinGDczy słuchałeś może Xavianów wyższych modeli lub JMR Silver Bliss? Te drugie są naprawdę świetne, Xavian Ambra miałem i zostały sprzedane. Modele z półki wyżej w katalogu są zbliżone cenowo do Diapasona.

Ps.

Jest tylko jedna wada tych kolumn, której nie mogę znieść. Są po prostu łatwe do zarysowania, wszystkie 3 wymienione.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49838]MarcinGD[/mention]czy słuchałeś może Xavianów wyższych modeli lub JMR Silver Bliss? Te drugie są naprawdę świetne, Xavian Ambra miałem i zostały sprzedane. Modele z półki wyżej w katalogu są zbliżone cenowo do Diapasona.
Ps.
Jest tylko jedna wada tych kolumn, której nie mogę znieść. Są po prostu łatwe do zarysowania, wszystkie 3 wymienione.
Xavian ambra i perla słuchałem tylko w salonie. Na sprzęcie który był podłączony do nich było za dużo basu. Dominował. Kilka razy też słuchałem xn250 i te głośniki miały coś w sobie. Po pierwsze znikały z pomieszczenia, po drugie słuchało się muzyki bez analizowania. Diapasony miałem u siebie w domu i też znikały bez problemu. Może zatargam do domu te nowe xaviany i dam im szansę bo wyglądają fajnie tylko nie zapadły mi w pamięci pozytywnie z prezentacji w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcinGD napisał:
10 godzin temu, Marek K. napisał:
[mention=49838]MarcinGD[/mention]czy słuchałeś może Xavianów wyższych modeli lub JMR Silver Bliss? Te drugie są naprawdę świetne, Xavian Ambra miałem i zostały sprzedane. Modele z półki wyżej w katalogu są zbliżone cenowo do Diapasona.
Ps.
Jest tylko jedna wada tych kolumn, której nie mogę znieść. Są po prostu łatwe do zarysowania, wszystkie 3 wymienione.

Xavian ambra i perla słuchałem tylko w salonie. Na sprzęcie który był podłączony do nich było za dużo basu. Dominował.

Dokładnie tak, przebasowione troche są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Twój wpis sprzed roku, który rzuci innym nieco światła na to "przebasowienie":

W dniu 30.10.2020 o 11:50, Marek K. napisał:

Mam do napędzenia Gato FM-8 w pomieszczeniu małym ok 12m.

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jbmar napisał:

Znalazłem Twój wpis sprzed roku, który rzuci innym nieco światła na to "przebasowienie":

Moje wpisy w klubie Gato rzucą jeszcze więcej światła. Miałem 2 pary kolumn Gato FM15 i FM8 w mniejsxym pomieszczeniu. 
Fm15 jak i Ambra grały w większym metrażu od 15 do 18m.

Ps.

Ambra to kolumny, które kupiłem w 2017

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek K. napisał:

Moje wpisy w klubie Gato rzucą jeszcze więcej światła. Miałem 2 pary kolumn Gato FM15 i FM8 w mniejsxym pomieszczeniu. 
Fm15 jak i Ambra grały w większym metrażu od 15 do 18m.

Ps.

Ambra to kolumny, które kupiłem w 2017

Sporo wyjaśnia, jeżeli wstawimy do 15m Dynaudio C1 to będziemy mieli tego basu jeszcze więcej, ale nie możemy powiedzieć o nich, że są "przebasowione", są za duże.

Ambra to nie są mini monitorki, tylko spore monitory, nie nadają się do małych pomieszczeń, 20 -25m w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.