Jump to content
IGNORED

Duży problem w małym pokoju.

Guest Tycjusz

Recommended Posts

Guest Tycjusz

(Konto usunięte)

Witam szanownych grupowiczów i proszę o podpowiedz. Wiem ze podobne tematy przewijały sie przez to forum regularnie, ale ... pomózcie.

Jakie głośniki do NADa (350 +541) do małego pokoju (12m2), zagrają dobrze w BLISKIM SĄSIEDZTWIE TYLNEJ SCIANY (dosunięte na około 5 cm). Szukam głebokiego ale zarazem krótkiego basu oraz nie za ostrej góry do muzyki klasycznej (głownie symfonika), popu i rocka.

Przeglądając internet wytypowałem kilka pozycji z basrefleksem z przodu:

1) Avance Omega 506mkII (czy aby nie małe do symfoniki?),

2) B&W 601 S3 (podobno zbyt ostre?),

3) Wharfedale Diamond 8.2,

4) Avance Epsilon 910 mkII (te już tylko z drugiej ręki).

5) Paradigm Studio 20v3 (chyba najbardziej obiecujące).

Co dodalibyście do ww listy lub które z nich skreślilibyście. Prosze pomóżcie ograniczyć grono potencjalnych kandydatów. Budzet? ... do około 3000 zł.

Ja bym dodal JBL LX2004 ja mam je w 12m2 i jest ok odsuniete od sciany okolo 30cm...

Nie wiem jak zagra z NADem ale w przyszlosci na ten wlasnie wzmacnacz chce wymienic....

Ja te skrzynki polecam...

Pozdrawiam

Virus

Pomyśl o JM Lab Cobalt 806 (można z drugiej ręki dostać po cenie znacznie niższej niż 3000). Mam je w swoim gabinecie b. blisko ściany i nie mogę powiedzieć, żeby działa się jakś straszna tragedia (poza tym mają basreflex z przodu, co umożliwia takie ustawienie). Jedyne co może się Tobie nie spodobać to wysokie tony, których w JM Labach jest jednak sporo, ale są one b. dobrej jakości, przez co dźwięk z nich płynący staje się detaliczny.

Ja dodam od siebie B&W DM303, które przez jakiś czas grały w moim 12-metrowym pokoju, ustawione niemal przy samej ścianie na półkach do tejże przykręconych. Bas trochę mi się rozlał, ale skorygowałem to wkładając odrobinę waty do bas-refleksu, tak że dmuchał całkiem swobodnie. Na pewno mały dystans do sciany tylnej nie robi im strasznej krzywdy.

Z Nadem powinny zagrać dobrze, bo są to kolumny uniwersalne. Myślę, że w przy takim budżecie i ustawieniu nie ma co kombinować, chociaż możnaby sprawdzić również ATC SCM7. Czy jednak naprawdę nie możesz odsunąć kolumn na chociażby 20-30cm? W takich warunkach wybór byłby dużo większy. Jeżeli jest na to jakakolwiek szansa, postaraj się o tą przestrzeń bo warto.

Pozdrawiam

Guest jozwa

(Konto usunięte)

Dobra dobra, to na razie takie rzezbienie. Natomiast sa na swiecie zestawy gdzie jak byk stoi napisane, ze dobrze pracuja przy scianie. Np. Mission 750. Kto zna jeszcze jakieś?

Zastanow sie nad KEF Q1... maja otwory bass reflex z przodu i to powinno Ci pomoc!!! poza tym sa to bardzo dobrze kolumny... mam je sam od tygodnia i jestem bardzo zadowolony... choc sa jeszcze nie wygrzane...

Guest Przemski

(Konto usunięte)

Większość kolumn posiadających bass-reflex z przodu poprawnie zagra w bliskiej odległości od ściany, ale mimo to warto fragment ściany znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie za kolumną wytłumić.

• 8 months later...

Witam,

Mam ten sam problem co kolega powyżej. Szukam właśnie monitorków, tak z przedziału 2tys. - 4,5tys zł, które

zagrają dobrze w sąsiedztwie tylnej ściany, (około 20 cm) w pokoju 14m2 z Creekiem 4330 :-) Z muzyki to słucham najwięcej rocka, troszkę metalu, choć ostatnio też i różnych odmian jazzu. Chciałbym żeby kolumny poprawiły nieco wykop i sprężystość basu, ale by dźwięk nie stracił nic ze swojej przestrzenności. Tak więc bas krótki, szybki i twardy, średnica wyraźna, naturalna, wysokie nie męczące (nie muszą być zbyt szczegółowe). Creek jest raczej łagodnym wzmakiem i tak sobie pomyślałem, że jak podłączę do niego jakieś żywiołowe kolumienki to w sumie powinno wyjść fajnie, i w dynamicznym rocku i w nastrojowym jazziku. Ja osobiście to myślałem już o Paradigm Studio 20v3, Jm Lab Cobalt 806 S albo B&W DM 602 S3, może o czymś z Pro Ac, Acoustic Energy, Mission... Zdaje się, że Paradigmy będą bardzo dobre, ale mam jeszcze pytanie, czy nadadzą się do 14m pokoju ? Tak więc, może któryś z Panów słyszał wymienione przeze mnie monitory, czy może jakieś inne godne polecenia w konfiguracji z Creekiem 4330 i mógłby mi mniej więcej napisać jak jego zdaniem to grało. Za wszelkie sugestie będę niewymownie wdzięczny :-).

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję Panom za pomoc :-).

Michał

I love the sound of crashing guitars

W tych warunkach i przy tych wymaganiach niezła mogłaby być jakieś kolumny w obudowach zamkniętych. Teraz na rynku ich mało ale może znajdziesz coś ciekawego z używanych. Konkretnego typu Ci nie zaproponuję, bo te co mam raczej byłyby za małe do twojego pokoju i chyba jednak nie ta półka cenowa. No i te moje raczej do symfoniki się nie nadają. Posłuchac można ale w tym nie błyszczą. Chodziło Ci jednak o to, by nie było z problemu z przysunieciem do ściany i aby bas był szybki i dokładny. To mam. Ścian nie przesuwa ale o to akurat mi nie chodziło. Tobie chyba też? Polecam więc jako rozwiązanie konstrukcyjne, a jeśli idzie o konkretny model, to trudno mi powiedzieć. Ach, u mnie stoją na półce. Z ciekawości podłożyłem pod nie zwinięte ścierki (akurat to miałem pod ręką), bo widziałem takie rozwiązanie w jakimś sklepie w przypadku kolumienek od Pianocrafta. Zresztą pisał o tym też ktoś na forum. Zrobiłem to z ciekawości ...i tak już zostało. Poza tym fajnie to wygląda :-)))

• Redaktorzy

żywiołowe monitorki - posłuchaj Triangli Titus (,miejsze) i Comete (większe z 3kzł). Oba modele to przednie BR. Z zamnkniętych to Spendor S3/5 (raczej mało żywiołaowe, ale bardzo muzykalne) i NHT Model One.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

u mnie "grają" paradigmy studio 20 v3 w 25 metrach

obawiam się że w 14m mogą mieć za mało miejsca, one muszą mieć powietrze w około, inaczej basu bedzie za dużo i gorsza przestrzeń

b fajne kolumienki których słuchałem i mogą się sprawdzić w 14m to Sound Project Nina, stały sobie kiedyś w audioforte

no i spróbuj Triangli, kiedyś COmete o mało co nie kupiłem, to ciekawa (i na pewno ekspresyjna!) szkoła dźwięku

kiedyś w czasach gdy czytywałem zagraniczne pisemka Mission uchodziły za dobrze grające blisko ściany, nie wiemjak współcześnie

no i jest Naim Intro ale to epwnie inny budzet

Witam serdecznie,

Naprawdę BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim za wpisy :-)

Co do kolumienek w obudowie zamkniętej to mam z nimi złe doświadczenia :-( Posiadam właśnie Tonsile Space 86 (wiem, są troszeczkę wiekowe) i już dwa (!) razy wymieniałem w nich głośniki, bo po prostu popękała w nich membrana. Za drugim razem wywierciłem otwory, włożyłem w nie po kawałku rurki PCV (taki DIV, bass reflex :-D) i teraz to mogę kręcić gałą wzmaka na maksa, a głośnikom nic to nie szkodzi :-) Wiem, wiem, że to nie to samo ale ja bym właśnie preferował jakieś kolumny z bass raflexem z przodu, nie wiem, może to już takie uprzedzenie :-)

Quba Mieszko, dokładnie te kolumny polecił mi też mój znajomy, ale niestety, w Visatexie we Wrocławiu ich nie mają, a ja właśnie tam chciałem coś wybrać. Może wie ktoś na forum gdzie można ich posłuchać ? Jestem z Jeleniej Góry to na Dolnym Śląsku.

Pozdrawiam

Michał.

• Redaktorzy

Hi. Nie oceniaj konstrukcji zamkniętych na podstawie tonsilowskiego bubla. To tak jakbyś wszystkie samochody coupe oceniał przez pryzmat fiatowskiej mydelniczki.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Witam wszystkich,

Ja jeszcze w sprawie monitorków do Creeka :-)

W tygodniu mam zamiar już wybrać się na odsłuchy, ale nie chciałbym czegoś przegapić :-) Może jeszcze ktoś zaproponuje jakieś podstawkowe kolumienki o energetycznym brzmieniu ?

A, i jakby jakiś formuowicz znał adres strony gdzie można znaleźć kolumny Sound Project Nina i Naim Intro... Szukałem chyba już wszędzie przez google i jakoś nie mogę trafić :-).

Pozdrawiam.

Michał

nausznie stwierdziłem, że ustawione przy samej ścianie bez kłopotu grają Audionoty ale to już kwota powyżej 10000zł :(

z takich w interesującej cię cenie może warto posłuchaźć także Vienna Haydn? Strzelam ponieważich nie słyszałem, natomiast kolega Zegaemistrz kiedyś wypowiadałsię na ich temat (słuchał). Basu im nie brak choćto małe monitory , nie pamiętam tylko jak z tą ścianą. Sam używam MOzartów, ale jeśli charakter poostaje ten sam to są bardzo uniersalne , nie mniej najlepeij wypadająw klasyce.

Jedna uwaga: nie ważne czy to będą Grand Utopia Be czy coś w ten klimat, w takiej odlegóści od ściany Kolega zapomni o przestrzenności w dźwięku, tu nawet zamknięte obudowy nie pomogą ( sam kiedyś na RDM 1 z KEF-a się paliłem ). Podam przykład: Creek 4330mk2 z Philips CD721 ( nieprzerabiany ) i Unitra Tonsil Zg15 ( pierwsze kolumny w których głośniki regenorowałem, na dodatek osobiście ). Pokój 4m x 5m ( kolumny na pięciometrowej ścianie, 5 cm ( sic! ) nad ziemią, około 25cm od meblościanki, punkt odsłuchu jakieś 15cm - 25cm na ziemią ( znaczy się uszy ). Puszczony "...AND THE GODS MADE LOVE" ( świetny test przestrzenności ) HENDRIX-a z płyty Electric Ladyland, świetne efekty ( dla jednych efekciarstwo z początku lat siedemdziesiątych ) przestrzenne.

Ten sam zestaw, tylko z Q1 z KEF-a w pokoju 3m x 4m. Jakkolwiek bym kolumn nie ustawił, przestrzeń znikła...

Mimo wszystko UNI-Q polecam, jeden z forumowiczów Q15 za grosze na Allegro sprzedaje...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.