Jump to content
IGNORED

W poszukiwaniu brzmienia

proxima

Recommended Posts

Siadam sobie wygodnie w foteliku, włączam znaną płytę i co? No i okazuje się że znana płyta potrafi zaskoczyć. Pojawiają się na niej coraz to nowe dźwięki o których nawet nie zdawałem sobie sprawy. Płaszczyzny i warstwy dźwiękowe zaczynają się przenikać i wirować w całym pokoju. Nie słyszałem tego wcześniej na swoich słuchawkach, owszem przestrzeń była ale nie tak wyraźnie poukładana. Z całej kupy dźwięku wyłonił się klarowny obraz.

Dopiero po jakimś czasie uświadomiłem sobie tę oczywistą prawdę, że największym ograniczeniem systemu jest stopień końcowy czyli kolumny. Niewielka zmiana w nich zaowocowała tak diametralnie różnym odbiorem muzyki, a w końcu są to te same kolumny co wcześniej. Pojawiła się i inna cecha czyli wrażliwość na pozostałe elementy. Zmiana przewodów, wzmacniacza, czy też źródła powodowała zmiany w efekcie końcowym, które nie były wcześniej tak oczywiste.

W poszukiwaniu lepszego:

Jestem oczywiście cały czas w drodze odkrywania na nowo muzyki, i poszukiwania dźwięku.

Czy ta droga ma swój koniec?

Zmieniają się z czasem upodobania: kiedyś był rok i metal, potem elektronika i poważna, dalej starodawna i organowa, no i teraz jazz i reszta po trochu. Chciałoby się poczuć puls, czad, a kiedy indziej klimat i odrobinę magii. Nie ma idealnego rozwiązania spełniającego całe spektrum wymagań. Dokładając do tego pułapki w postaci nieokiełznanego „ego”, wrażliwego na aurę roztaczaną wokół producentów HI-End, których produkty mają spełniać najwyższe wymagania, wybór właściwego zestawienia może wciąż pozostać tymczasowym. A może jest to chęć ciągłego odczuwania przyjemności w poszukiwaniu brzmienia, jego odkrywaniu, stawianie nowych wymagań i dalsze poszukiwania.

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.