Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy sparring


Teo

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii lamp zainstalowanych w słuchanym przez nas wzmacniaczu:

 

Według strony producenta lampy wejściowe Stingraya to 12AT7. Informacja ta powtórzona jest na stronie dystrybutora. Na zdjęciu przesłanym mi przez forumowicza KAZ widać (bardzo słabo, ale jednak widać), że w miejscu przewidzianym dla 12AT7 zainstalowane były lampy o innym oznaczeniu, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa Electro Harmonix 12AX7EH. Powiększenie właściwego fragmentu zamieszczam poniżej, zwracam uwagę na literę X widoczną przed cyfrą 7.

 

Według strony RCM lampy te różnią się m.in. wzmocnieniem (60 dla 12AT7, 100 w przypadku 12AX7). Nie wiem, na ile dobrymi są zamiennikami, i jaki wpływ na dźwięk może mieć zastąpienie 12AT7 przez 12AX7. Jeżeli wpływ ten miałby być duży, moje wnioski z odsłuchu Manleya uznać należałoby za zafałszowane.

 

Nie wiem także, co sądzić na temat faktu dostarczenia przez dystrybutora wzmacniacza z innymi lampami wejściowymi, niż przewiduje to specyfikacja fabryczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A dystrybutor Manleya to ,,Moje Audio,, a nie Combit wiecej precyzji Teo to moje podworko i wiem o wiele wiecej od ciebie na ten temat pamietaj o tym zanim napiszesz cos glupiego nastepnym razem."

 

Robix, toś Ty z Wrocławia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc >>> To ze niekumata jestes to wiadomo od dawna i wchrzaniasz sie wszedzie gdzie cie nie potrzebuja to ze ,,Combit,,wiedza nawet krasnale ale przedstawicielem juz jest ,,Moje Audio,, gdybys nie zauwazyla roznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo >>>> Luzik wykluczono zlosliwosc guza bede zyl (dzieki ze o ty wspomniales).

 

Ja mam lampy 12AT7EH graja gorzej od GE ale tamte nosy niestety mi mikrofonuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś trochę nie po polsku ta Twoja wypoaiwedź, ale złóżmy to na karbm zdenerwowania,ale dziwi mnie, że prowadziłeś jakieś badania wśród forumowiczów na temat czy porzebują moich wpisów czy nie.

a odniesiesz się do tego podwórka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna >>> czy to jest takie trudne do zrozumienia firma zmienila nazwe i nie chce juz uzywac starej a nowa jest ,,Moje Audio,, pod ta nazwa dostala dystrybucje Manleya kropka.

 

Nie jestem zdenerwowany a ,,Kamien,, spadl mi z serca.

 

Jesli chodzi o twoje przesmiewcze wpisy to zostalas juz za to ukarana przez innych piszacych na tym forum nie pomne w jakim to bylo watku i nie obchodzi mnie to a pamietam natomiast ze plakaliscie z twoim chlopakiem ze nie pozwolono wam puszczac waszej muzy na spotkaniu w DS z czego wszyscy sie smiali (zawsze masz jakies problemy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix:

 

>firma zmienila nazwe i nie chce juz uzywac starej

>a nowa jest ,,Moje Audio,,

 

Czyli Combit równa się Moje Audio, a Moje Audio równa się Combit - i nie widzę powodów by udawać, że jest inaczej. Kwestię można uznać za zamkniętą.

 

A zamiast wchodzić w pyskówki, proponuję zajęcie bardziej konstruktywne. Robix, korzystając ze znajomości z Combitem, mógłbyś poprosić o wyjaśnienie dwóch prostych kwestii:

 

- dlaczego do forumowicza KAZ trafił Stingray z lampami 12AX7 zamiast 12AT7, oraz

- jakie konsekwencje dla dźwięku niesie taka zamiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, "Moje Audio" to "Combit ze zmienioną nazwą- coś jak psikutas bez s, a co do płaczu to fakt, pewnie dalej mokro na Jaworowej. A pamiętasz jak wychwalałeś DS ? Przeszło? :)

Widać Wrocław to podwórko Oławy- to tak wracając do podwórek. Mam tylko nadzieję, że wszyscy czytający Twoje zachwyty nad Manleyem, przed zakupem go posłuchają.

 

"nie pozwolono wam puszczac waszej muzy na spotkaniu w DS z czego wszyscy sie smiali" hmmm, wszyscy to znaczy kto? Ty i...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo >>> Zrobie to bo sie tam wybieram .

 

Mysle ze moglo to byc przypadkiem bo wzmakow jest kilka a ostatnio bylo duzo chetnych na odsluchy i mogl byc zciagniety z innego sklepu w polsce w ktorym zostaly lampy zamienione (to tylko dywagacje sprawdze to)

 

Ja na mojego czekalem 2 dni zanim przyjechal z innego miasta nie pamietam juz jaki to byl sklep ale byl nowy grany moze kilka godzin dopiero go wstepnie wygrzalem

 

Te lampy wejsciowe maja jednak istotny wplyw na dzwiek slychac najwieksza roznice po zmianie i to nie tylko w Stingrayu ale we wszystkich lampiszonach jakie mialem lub goscilem u siebie a troche ich bylo musze przyznac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że osoby zapewne wykazujące dużą wrażliwość muzyczną nie zależnie od repertuaru słuchanego i preferowanego nie potrafią w sposób sympatyczny i koleżeński wymieniać poglądów, swoich doświadczeń i własnych przemyśleń nawet jeżeli nie są zbieżne z innymi forumowiczami. Przecież jesteście w jakimś stopniu elitą w tym czym się interesujecie, pasjonujecie, a czasami dla zwykłego audio-laika możecie uchodzić za Guru wiedzy audio.

Tym bardziej jest mi szkoda, bo wzmacniacz Manley STINGRAY jest naprawdę bardzo fajnym urządzeniem i kwestia kto i jaką gotówką dysponuje i jakie ma preferencje brzmieniowe. Ja na obecną chwile muszę się obejść smakiem i pozazdrościć, a także i pogratulować osobom które go posiadają.

 

Chciałbym korzystając z okazji podziękować firmie MOJE AUDIO za udostępnienie tego wzmacniacza do odsłuchu. Właściciel to naprawdę wspaniały człowiek niezależnie jakie lampy były w MANLEY'u. I prawdopodobnie nie bez znaczenia jest fakt że to On jest dystrybutorem tej marki, ponieważ mało jest osób z taką pasją mówiących o sprzęcie nawet jeśli je sami sprzedają. Pani Eva Manley ze zwykłym hurtownikiem interesu by nie zrobiła. Z tego powodu jest mi nawet przykro że na chwilę obecną nie stałem się jego klientem, liczę że się to zmieni.

 

Na marginesie to brakuje mi tu tylko Zydelka i już będzie koniec wątku.

Życzę wszystkim trochę dystansu emocjonalnego, a wzamian życzliwości do spraw które tak naprawdę łączą Nas tu wszystkich na forum.

 

Pozdrawiam

Kamil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniecacie się niezdrowo.W dalszym ciągu nie wiemy jaki sprzęt i ustojstwa towarzyszyły testowanym wzmacniaczom.

A co najważniejsze nie wiem jaka jest akustyka pomieszczenia.Pamiętam jak miałem kiedyś izobaryczne kolumienki Sonab które pracowały ze wzmacniaczem Pionieer A400X.W pomieszczeniu ok.12m2 mocno wytłumionym był to idealny zestaw.Po zmianie pomieszczenia na 16m2 (słabo wytłumione) dźwięk zmienił się nie do poznania-basu praktycznie zero, sucha średnica a wysokie wywoływały krwotok w uszach.

Pytanie co tak zniszczyło barwy.Po testach okazało się że ani kolumny ani wzmacniacz nie był temu winny. W odpowiedniej konfiguracji w nowym pomieszczeniu można uzyskać było dźwięk bardzo poprawny. I tak izobaryki zastąpione zostały podłogowymi Bowersami (stara seria -wg. mnie rewelacyjna, niestety nie pamiętam oznaczenia).Do dziś utkwiła mi niesamowita dynamika, świetnie odtworzona scena i bas który przy "ostrych kawałkach" zatykał w piersiach np. na Pillow King's X.

A co z izobarykami -okazało się że świtenie spisują się w zestawieniu ze wzmacniaczem NAD-z czego mój kolega był bardzo zadowolony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli jeszcze macie tego Manley'a proponuje szybki test.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drogie nie są, pewnie najlepsze równie nie, ale generalnie powinny pokazać różnicę w wymianie typu lampy z ECC83 na ECC81.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Zowiego.

Wielkość pomieszczenia ,jego kształt i wytłumienie ma podstawowe znaczenie dla dzwięku.

Wystarczy kilka metrów więcej ,a akustyka zmienia się na tyle ,że ten sam zestaw gra zupełnie inaczej.

Sam wielokrotnie się o tym przekonałem .

Dlatego np. kupno kolumn przy odsłuchu tylko w sklepie jest pomyłką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

postanowiłem nie dołączać się do pyskówek,ponieważ zupełnie ich nie rozumiem.

Mam wrażenie, że niektórzy koledzy są zwolennikami prawdy objawionej i jedynie słusznej.Tymczasem każdy z nas ma inne uszy, inne poczucie estetyki,inny sprzęt towarzyszący, inne pomieszczenie wreszcie.

Spośród kolegów mam chyba Stingreya najdłużej i wiele eksperymentów z lampami w tym wzmacniaczu.

Nigdy nie twierdziłem że to najlepszy wzmacniacz na świecie.Proszę zobaczyć moje wpisy w wątku który założyłem.

Postaram się wypisać w punktach pewne moje spostrzeżenia i jednocześnie ustosunkować się do niektórych wpisów.

1.Zupełnym nieporozumieniem jest wkładanie lamp ECC 83.To nie ma prawa zagrać, nawet jeśli wzmacniacz się nie wywali.Dobór lamp jest kluczowy w każdym wzmacniaczu lampowym.Jesli chodzi o lampy sterujące ECC-81,różnice między nimi są kolosalne.Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że najlepiej grają Ei.Zresztą potwierdza to Dick Olsher, Ken Kessler i Eva Manley.Ostatnio włożyłem Nosy Jan Philips i dźwięk stał się strasznie chudy.Niestety lampy Ei są trudne do zdobycia.Udało mi się namierzyć we Francji i mam zamiar zakupić 2 pary na zapas.Co oznacza, że nie mam zamiaru zmienić wzmacniacza.

2.Jeśli chodzi o porównanie tych wzmacniaczy, znam tylko Jadisa i bardziej uniwersalne brzmienie oferuje moim zdaniem Stingrey.Co wcale nie oznacza,że Orchestra to zły wzmacniacz.Gra po prostu innym dźwiękiem.

3.Jak czytam o neutralności itp. pierdołach to śmiać mi się chce.Jesli chcecie neutralności to idźcie na koncert do filharmonii lub klubu jazzowego.Dźwięk ze wzmacniacza ma nam po prostu odpowiadać.Mało mnie prawdę mówiąc obchodzi czy Stingrey jest neutralny czy nie.Podoba się?Znaczy się dobry.Wielokrotnie pisałem o tym, że po przewaleniu sporej ilości wzmacniaczy ( w domu, nie w salonie) na moim systemie doszedłem do wniosku że równie dobrze Stingrey przekazuje koncerty skrzypcowe Vivaldiego,koncert Diany Krall czy Master Metallici.No i o to mi chodziło.

4.Wracając do lamp, nie można wysuwać wniosków na podstawie jednego rodzaju lub co gorsza wadliwych.Manley sam wielokrotnie podkreślał, że idealne są Ei, ale ze względu na kłopoty z kupnem musieli zastosować EH.Kompromis po prostu.Nie jestem miłośnikiem tuningów itp.Jedynym tuningiem jaki dopuszczam to wymiana lamp.Tutaj można osiągnąć naprawdę bardzo dużo.

5.Tak naprawdę, Delta,Manley i Jadis to zapewne dobre wzmaki.Ale własnie dlatego że są one tak różne ( przynajmniej Jadis i Manley-te znam)znajdują różnych nabywców.Po jaką cholerę kłócić się co do wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia?

6.Zjawisko audio jest bardzo złożone, o czym wiedzą pyskujący rozmówcy.Wystarczy zmienić czasem jeden element...Myślę panowie, że zapomnieliście tutaj o czymś co jest kluczowe.To słowo to synergia.Jesli tego nie będzie,nic nie zagra, choćby składało się w swojej jednostkowości z urządzeń wybitnych.Podam prosty przykład:latami marzyłem o Sondeku LP12.W końcu go kupiłem, z najlepszym ramieniem Linna.No i co?Po pół roku sprzedałem.Okazało się że dźwięk Sondeka nie jest moim dźwiękiem.Ale czy to oznacza że to kiepski patefon?Nie.To genialny sprzęt, kultowy.Tyle że nie dla mnie.Gram na THorensie TD 320 i wiem,że to patefon dla mnie i na lata.

Proszę Panowie czasem powściągnąć emocje.Nikt nie ma przepisu na najlepszy dźwięk.Chodzi o to żeby nam się podobało.Tylko o to.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek1, 26 Paź 2007, 09:19

 

>Popieram Zowiego.

>Wielkość pomieszczenia ,jego kształt i wytłumienie ma podstawowe znaczenie dla dzwięku.

>Wystarczy kilka metrów więcej ,a akustyka zmienia się na tyle ,że ten sam zestaw gra zupełnie

>inaczej.

>Sam wielokrotnie się o tym przekonałem .

>Dlatego np. kupno kolumn przy odsłuchu tylko w sklepie jest pomyłką.

 

tak jeśli chodzi o przestrzeń, rozdzielczość i bas itp itd, natomiast jeśli chodzi o barwy to nie, czy w 2m^2 w szafie i czy w 40m^2 słychac czy zestaw ma góre i barwną średnicę, zatem można ocenić potencjał i np kupić mieszkanie z większym pokojem ;), oczywiście celowo przesadziełem z tymi 2m^2 i 40m^2 ;D

 

Pozdr

Matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnosnie lamp wejsciowych to jesli mieliscie 83 zamiast 81 to nic zlego sie stac nie mogo tylko nie steruja ane tak EL84 jak 12AT7 (ECC81) i moglo to miec wplyw na dzwiek i moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę nie w temacie.Tak, to ten Thorens.Kupiłem w Thorensie nową pokrywę ( swoją drogą zabawne, że Niemcy na e-bayu licytują używaną, skoro nowa jest tańsza i oryginalna).Do tego wkładka Shure V15.Zapier....kapitalnie.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.