Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o radę - zestaw do słuchawek


Tosh

Rekomendowane odpowiedzi

Van -> Próbowałem, ale nie lubię jak mnie coś łaskocze po garbie. Jednak wolę wersję z kablem z przodu. Może coś wymyślę, aby przerzucić go po pałąku do drugiej słuchawki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja na chwile ...

 

Czy ktos majas dobre sluchawki umie sluchac na czyms duzo gorszym.

!!!! Z tego nie ma odwrotu !!!! Czlowiek zachowuje sie jak recenzent. Przez moj zestaw nie poslucham na normalnych sluchawkach ... bo tego nie idzie sluchac !!! Czy to przenosne CD czy inne cudo techniki ... nic !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie zaczynałem od Tonsili sd cos tam takie wielkie grube koła na uszach..i wtedy wydawało mi sie ze jest to osmy cud swiata...az do momentu az kiedys przypadkiem u znajomego który handlował przemycanym z zachodu sprzetem audio (dzis odbywa zasłuzona kare pozbawienia wolnosci...ale zamkneli go za samochody) posłuchałem pierwszy raz HD520II..pamietam ze wtedy wyszłem z nimi a w rozliczeniu zostawiłem tonsile...stwierdziłem ze tonsili ani nie da sie słuchac ani nawet nosic na uszach....po przyjciu do domu stwierdziłem ze owczesnie posiadany przezemnie cd502 Diory gra mulasto i do dupy i kupiłem w komisie mocno przechodzonego cdDenona dcd860..potem przypadkiem posłuchałem Sony cdp-Xa3Es...ciekawe jak gra ten krell co go józwa opisywał w Magazynie hifi??

HDki obnazaja wady klocków do cna ..słychac wszystko..jaki filtr cyfrowy ma dany cd jakie kondensatory dano do wzmacniacza itd..dzikeki nim chce sie wciąż lepiej i lepiej..sa niesamowite..pomijam juz kruczki z cichym słuchaniem w nocy patrz wyzej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę ja już w pewnym okresie prawie przestałem słuchać na kolumnach, różnica była kolosalna. Można powiedzieć że słuchawki otworzyły mi uszy i obnażyły jak słabymi (aczkolwiek w tej cenie są całkiem niezłe) kolumnami są Omegi. Cóż jak je spłace to pewnie zainteresuję się czymś z oferty Proac albo Audiophysic, ale to dopiero gdzieś za rok. Na razie muszę kupić jakiś wzmak słuchawkowy bo mi HD600 się marnują :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystkim dziękuję . Jestem prostym melomanem, a audiofilii się boję, bo wiem jak jest zaraźliwa:) Wasza pomoc jest więc nieoceniona. Poza muzyką mam też parę innych (też kosztownych) hobby, dlatego wolę gotową receptę. Kupię, Head Boxa i któreś ze wskazanej trójki słuchawek SH. Dalej eksperymentował nie będę, bo wiem, jak na tej drodze trudno się zatrzymać... :))) Bardzo serdecznie pozdrawiam całe Grono!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze.

 

W moim odczuciu różnica w brzmieniu słuchawek Sennheisera i Beyerdynamica jest bardzo duża. Nie wiem tego na pewno, ale spodziewam się, że dużo większa, niż poszczególnych modeli Sennheisera. Dlatego wydaje mi się, że dobrze byś zrobił, gdybyś nawet kosztem kilkutygodniowego opóźnienia posłuchał oprócz Sennheiserów jeszcze przynajmniej jednego wysokiego modelu Beyerdynamica i może jeszcze AKG - jeśli interesuje cię klasyka. One nie są droższe i rzekłbym, że nie muszą być gorsze. AKG (nie pamiętam co to był za model) to były najwygodniejsze słuchawki, jakie miałem na głowie, a Beyerdynamiki (choć innego typu - zamknięte) kupiłem dla siebie i jestem bardzo zadowolony.

 

Słuchawki to będzie zakup na lata, a ich wtórny rynek ... No cóż, wiele osób jednak nie kupiłoby używanych słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu -> nieprecyzyjnie się wyraziłem - oczywiście kupię po wysłuchaniu całej trójki. Jak mi za to wcześniej moja łba nie urwie i będę miał na co je włożyć.

Znam siebie - jeśli zacznę słuchać Beyerdynamiców, Grado, Kossów itp. itd. ruski miesiąc się nie zdecyduję. O SH już wcześniej słyszałem dużo dobrego, więc nie kwestionując jakości innych, mogę spokojnie założyć, że to bezpieczny zakup. Serdeczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzabek ma racje posluchac 3 firm, a pozniej 2 modele.

Ale jesli cie stac wywalic 700 + 700-1000 czyli gdzies 1,5kzl tak bez sprawdzenia czy ... //tu przyklad: glowa cie nie bedzie bolec od za duzego basu BD lub zbyt jaznego dziweku SH// to OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ależ cóż może człowiek sprawdzić! W sklepie ma mało czasu i zwykle brak komfortu. W jednym są Sh, w innym Bd, w jeszcze innym AKG czy Koss. To jak ma to sprawdzić i porównać? Chyba, że ma znajomków, którzy użyczą swich słuchawek na parę dni.

Choć to niepopulane stwierdzenie być może, ale musi chyba brać opierając się na opinii innych. Wybiera zestaw bezpieczny, choć być może nie optymalny dla siebie. Ale już z klasą. Posłucha, osłucha się, a potem będzie znosił do domu inne modele i porównywał z tym, który będzie już znał. Może z czasem wymieni słuchawki na inne, albo wzmacniacz.

Taki "szybki teścik" w sklepie o niczym nie świadczy.

Jeśli słucha kasyki, małych składów itp., to SH będą na 90% trafione, a na pewno niczego nie popsują.

Tosh: Moim zdaniem brać! To i tak nigdy nie kończące sie poszukiwania, a zaczynasz z wysokiego poziomu i totalnego rozczarowania nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie sklepy, gdzie spokojnie, przez dwie godziny można posłuchać jednego i drugiego. Ja tak zrobiłem. Ale zgadzam się z Inżynierem, że zakupu Sennheiserów Tosh nie powinien żałować.

 

Co chyba ważniejsze, to dobrze byłoby słuchać słuchawek z tym samym wzmacniaczem słuchawkowym i takim samym źródłem. A już bez sensu byłoby porównanie słuchawek w jednym miejscu podłączonych do wzmacniacza słuchawkowego, a w drugim prosto do kompaktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaplacic za 2 pary i oddac na 2-3 dzien jedna z nich. Chyba Audiofote w tym jest dobre ... a ja mam sentyment do tego sklepu za mila obsluge i przyjazne podejscie do kupujacego i pochodzenie rodziny ktoregos z wlascicieli. Moge liczyc na darmowe dostawy do domu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Jarzabek

 

Zgadzam się z tym, co napisałeś. Uważam jednak, że jeśli nie jest się osłuchanym z dobrymi słuchawkami w ogóle, a z konkretnym modelem w szczególności, to trudno wychwycić różnice słuchając modeli porównywalnych klasą, ale o (nieco tylko) innym charakterze, zwykle będąc pod presją czasu i obsługi.

 

Poza tym bywają problemy z odsłuchami drogich słuchawek: różni słuchają i obmacują, włosy myją albo i nie. Słuchawki mają dość "intymny" kontakt ze słuchającym. Paru odsłuchiwaczy i słuchawki stają się niesprzedawalne. Przy drogich modelach to może być problem dla sklepu.

 

Poleć Tosh'owi ten, w którym Ty miałeś przyjemność słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi że słuchawki wymuszają inny sposób percepcji muzyki- uważne wsłuchiwanie się w MUZYKĘ ( niektórzy słuchają DZWIĘKÓW :))) ). Ograniczenie kablem powoduje przywiązanie do fotela i staranne słuchanie MUZYKI ? :))), DZWIEKÓW ? :))) a głośniejsze słuchanie ( na poziomie tzw. naturalnej głośności ) w moim przypadku powoduje że nie jestem w stanie wykonywać innych czynności ( np. czytanie). Można to traktować dwojako - jako wadę lub zaletę.

Jest jeszcze jedem problem - muzyka ze słuchawek gra dosłownie w głowie i mimo możliwości słyszenia smaczków i szczegółów nie ma możliwości dokładnego zlokalizowania instrumentów ( efekt superstereo). Powoduje to pewien dyskomfort-wrażenie że każdy z muzyków włazi na głowę.

Tylko bardzo dobrze zestrojony system pozwoli zniwelować ( niestety nie całkowicie) ten efekt i poszerzyc panoramę muzyczną- radzę posłuchać kilku kombinacji sprzętu również pod tym kątem.

 

Tosh- jeśli nie planujęsz kupić drogiego odtwarzacza CD z dziękiem dobrze imitującym analog, to do Sennheiserów wzmacniacz tylko lampowy ( ale nie prosiak Musicala ) inaczej Twoją ulubioną muzykę po pewnym osłuchaniu się będziesz odbierał jako mocna " zelektryfikowaną " - klawesyn na 230 V ? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie Jurku swiete słowa z tanim cd sh graja ostro krzykliwie i do d...

pojawiaja sie wredne przebarwienia a dobry wzmak słuchawkowy i słuchawki np hd600 w zestawieniu z tanim cd pokazą zamiast piekna muzyki czy smaczków .. wszystkie niedoskonałosci ..doskonałego z załozenia produktu jakim jest system cd..

 

sam mam doswiadczenia z kilkunastoma tanimi cdekami..niekiedy dochodzi wrecz do przebarwienia srednicy....a wazna rzecz to to , ze np sh niezbyt nadaja sie do walenia po uszach duzymi poziomami sygnału czyli czadowania....z naszymi uszami stanowia doskonały tandem na cichych pozimach..przy bardzo głosnym słuchaniu natomiast słuch wchodzi w kompresję a szczegóły i wieloplanowosc zaczyna sie zlewać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608 => wyczytałem w forum ze lutujesz wzmacniaczyki :))).

Jeśli nie jest to tajemnica to mozesz wrzucic tu schemat?.

 

Czy ktoś z czytelników forum używa do wzmacniaczy słuchawkowych symulatorów przestrzeni -cyfrowych lub elektronicznych- jakie wrazenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.