Skocz do zawartości
IGNORED

Drgania Anod


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie lampy pomimo tych zlych zjawisk nadaja sie dosc dobrze? a do pre riaa do MM. Tu sygnaly sa dosc male wiec amplituda strumienia elektronow wew. lampy nie jest zbyt duza co nie neka nas brzeczeniem anod i jest ok. Lampa w tym zastosowaniu ma te zalete ze nie powoduje silnej modulacji wzajemnej sygnalow IM i nieprzyjemnych dla uvha znieksztalcen typu IM. Powodem jest charakterystyka riaa z silnym podbiciem srednich i wysokich tonow. Kiedys kiedy nie potrafilem zrobic prawidlowego stopnia na tranzystorach - driver napiecieowy stopnia mocy - wydawalo sie ze lampa w tym miejscu bedzie super. Ale mozna zrobic na tranach taki uklad o duzo lepszych parametrach i brzmieniu. Byc moze nadal warto stosowac lampe w mikrofonach elektrostatycznych gdyz lampa w porownaniu do fet-a ma lepsze brzmienie choc gorsze szumy. powodem jest generowanie przez fet harmonicznych nawet dla malych sygnalow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo ogromnych staran i karkolomnych ukladow nie udalo mi sie zejsc z thd w lampach ponizej 0.004%. Oczywiwscie pisze o thd w koncowce mocy hybrydowej. Bo z trafami czy otl to ..................dupa. No niby dobrze to gralo. Ale jak sie podlaczy wzm mocy o thd 0.0001% na tranzystorach to czlowiek od razu rozumie jaki to syf. Wielu z was zaryczlo by ze szcescia jak by im sie udalo zrobic hybryde z thd 0.005% !! ale panowie spokojnie. Po pierwsze to wy nigdy takiej nie zrobicie a zreszta po co robic kiedy ja zrobilem i uznalem ze sa lepsze. No nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na as porazka lampiarzy byla wyrazna. Najlepsze systemy byly prezentowane na tranzystorach. Co ciekawego nieznosne podbarwienia z glosnikow usilowano ukryc stosujac wzm lampowe. czasami sie to udawalo gdyz brzmienie wpadalo w taki specyficzny nosowy charakter. Np. WLM. Audionote okazalo sie audioknotem. Niestety, choc prowadzi ich sprzedaz bardzo mily facet. Podbarwienia na srednicy na wokalach nieznosne. Tylko kretyn mogl zaprojektowac kolumne z 20cm basem i kopulka. To musi podbarwiac wokale. Co ciekawe spora grupa siedziala w tym pokoju i sluchala z uniesieniem. Widac te skrzeki na srednicy im nie przeszkadzaja. Ale widac ze to poczatkujacy audiofile i podbarwianie srednicy nie zwracaja uwagi. Niestety ale dzisiaj lamp uzywa sie do maskowania niedostatkow kolun. Smutne to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

845 ABSOLUTE

 

DUAL MONO INTEGRATED TUBE AMPLIFIER

Output stage: dual mono valve amplifier with integrated preamplification stage

Working class: single-ended, parallel, Class A

Output power: 40 watt per channel

Output impedance: 4-8 Ohm

Input impedance: 47 kOhm/50 pF

Negatiwe feedback: 10dB

Valve complement: 6xECC82 double troide, 2xECC83 double troide4x845 direct heating

Remote control: volume Radio - IR

Power consumption: 700 VA

Dimension: 80x60xh. 28 cm

Net weight: 90Kg

Output connection: 1 tape, 1 sub woofer ( active)

 

a moze cos takiego ladnie zagra. Jak kogos interesuje pokaz jego mozliwosci to niedluge bede organizowal w moim klubie hiend pokaz tego wzm.

A tak wyglada w naturze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, 12 Lis 2007, 08:22

 

>Tylko kretyn mogl zaprojektowac kolumne z 20cm basem

>i kopulka.

 

Wyobraź sobie, że dość sporo konstruktorów zaprojektowało taką konfigurację.

Wielu ludzi słucha takich głosników i uważa je za dobre, w tym i ja.

Zdajesz sobie sprawę, że pisząc takie coś obrażasz publicznie zarówno konstruktorów, jak i słuchaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kogos obrazilem to przepraszam. Chcialem tylko urazic. @0cm glosnik i wieksze jak i mniejsze nie sa zdolne do prawidlowego odtwarzania muzyki. Ich wew. podzialy mmebrany sa tak duze i tak silnie podbarwiaja tresc przekazu ze nie sposob ich sluchac. Oczywiscie ja pisze to do wyrobionych sluchaczy czy audiofilow. Poczatkujacy moga oczywiscie cmokac i zachwycac sie takimi zestawami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czas uzywania lamp minal. Moja kolekcja lamp pleci na ebay a sam bede robil juz tylko uklady na polprzewodnikach. Nawet Slawek bedzie w ukladzie tranzystorowym. Wlasnie siedze nad ukladem. Byc moze na specjalne zamowienie cos lampowego jeszcze dlubne. Np. prosi mnie o to intuos. Powodem jet fakt ze nawet najlepze uklady sa bezradne wobec drgan elementow skladowych lampy. Oczywiscie drgania anod to sprawa umowna gyz inne elektrody moga w lampach drgac. To jest jeden powo. Drugi to bardzo trudne jest wykonanie wzm na lampach o hiper malych thd. A ja nie kocham thd wiec rozumiecie. Nie moge sie zajmowac czyms czego nie kocham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jaka jest najlepsza lampa w tej chwili? 2a3 czy 300B? czyli pogonic wzm na takiej i juz mamy zwyciestwo w kieszeni? Ja wielki znawca i wielbiciel lamp teraz negatywnie sie o nich wyrazam. Tfu. Ale co zrobic. Jesli mozna przeniesc pewne rozwiazania lampowe do tranzystorow to czemu nie? i jesli z 0.005% mozemy tym sposobem obnizyc th do 0.0001% to chyba glupota bedzie gdy tego nie zrobimy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przede wszystkim zdaj sobie z tego sprawę, że jesteś zwyczajnym osłem, skoro nie potrafisz posługiwać się językiem polskim, z jego znakami diakrytycznymi. Po wtóre, gówno wiesz o lampach, a tylko wywołujesz bzdurne tematy, chyba, żeby zaistnieć. Bardzo dobrze, że Cię wypieprzyli z tamtego forum, ponieważ ono jest na znacznie wyżym poziomie, a tu Ci wszystko wolno...

Niech Ci coraz bardziej mikrofonuje we łbie, może w końcu ku uciesze wielu ludzi trafisz do Tworek, będziemy Cię odwiedzać, a ja też, ponieważ odpowiedziałem na bzdurne posty !

pzdr apasio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosnik lamp? ha ha wielki znawca. Nawet mnie nie znasz a juz obrazasz. Na lampach to ja sie znam duzo lepiej od wszystkich tych lampodebili z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepszego od siebie sie atakuje. Wy tez tak robicie. Te prymitywne ukladziki ktorymi sie zajmujecie one maja byc dowodem na wasza wpaniala znajomosc lamp? ha ha Na tym forum nie ma ani jednego czlowieka znajacego sie na lampach. Ja sie nie udzielam w tej technice bo uznalem ja za gorza od tranzystorowej. Byc moze zrobie jeszcze pre riaa do mm ale jak bede mial zamowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> @0cm glosnik i wieksze

 

O tak, czasami przydałyby się większe.

 

>Na lampach to ja sie znam duzo lepiej od wszystkich tych lampodebili z forum

 

Wiemy, nawet widzieliśmy jakie g. wsadziłeś do marania. Ale wiesz, jak ktoś takie coś dzierga to trudno potem nie spodziewać się nowych teorii na skalę światową, np. drganie anod.

 

>Zawsze lepszego od siebie sie atakuje.

 

100% racji! Przecież obrażałeś wszystkich, atakowałeś opisami swojego g. gdzie tylko popadło. Pierwszy raz czytam twoją teorię mającą uzasadnienie w praktyce!

 

*** shock after herbs??? ***

 

>Te prymitywne ukladziki ktorymi sie zajmujecie one maja byc dowodem na wasza wpaniala znajomosc lamp? ha ha Na tym forum nie ma ani jednego czlowieka znajacego sie na lampach.

 

Ani jednego. A dokładniej: -1.

 

>Ja sie nie udzielam w tej technice bo uznalem ja za gorza od tranzystorowej.

 

- O, jakaś nowa zrzynka? To bardzo ciekawe, opowiedz nam coś o tym. Tylko mała prośba - napisz tak, aby dało sie to odczytać i zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany mulsie ja robilem takie rzeczy na lampach o ktorych inni moga tylko pomarzyc. I wy dobrze o tym wiecie. Nadal OP mocy na lampach nie zrobiliscie a to takie proste. A o innych ukladach nie wspomne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje. Już Cię ludzie milion razy prosili żebyś przestał pitolić , kłamać(bajki pisać) i obrażać.

Milion razy, a Ty dalej swoje.

 

Ech.. senicz co z Ciebie wyrosło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie pamietac ze temoje blagierstwo zapada w mozg kolejnym pokoleniom audiofilii/lampofilii i bedzie/staje sie integralna czescia pojecia technika lampowa. Bo jesli wiedze na temat lamp buduje sie w oparciu o jakies informacje, a te falszywe nie sa do odroznienia od prawdziwych na niskim poziomie wiedzy, mamy klasyczna sytuacje brania do budowy gmachu lampowiedzy przez mlodego adepta kazdej czastki/elementu jaki sie trafi. Tak wiec wiele z moich teorii juz jest fundamentem wiedzy lampicznej a bedzie jeszcze gorzej. I nic mnie nie powstrzyma. Bo ja wierze w to co pisze. A poczucie/przeczucie prawdy objawionej jest w tym srodowisku niezwykle cenne. Lampizatorzy sa szczegolnie podatni na wiedze ezoteryczna wyssana z palucha ladnie ubrana w fakty. he he fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywicie ini kretacze oszukuja specjalnie lampiarzy onoszac o super dzwieku swych klockow ale jak sie wyzwie takich na pojedynek to d. wzyscy wymiekaja na szklanych nogach. Jakie debaty na temat ukladu zlozonego z 3 elementow na kanal!! ile zastanawiania sie co i jak........... a ja wam powiem jedno gra to kiepkoi bedzie grac kiepsko. Chyba musze wam lanie sprawic jakas lampa bo widze ze zakochani jestescie w tych swoich pierdziawkach 100mW na kanal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika lampowa jest genialnie przyatna niedorozwinietym elektronikom. Lampa kilka elementow i juz gra. Oczywcie dla dodania sobie animuszy i podniesienia swojej wiedzy do poziomu wiedzy fachowej przez duze F lampiarze bredza cos o kondensatorach i innych elemntach jak by mialo to wplywac na dzwiek. Ha ha na ale jak uklad zawiera kilka elemntow to muza byc one cholernie wazne. Tfu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy sprzedam na ebay oczywiscie placac podatek. Tam sa lepsze ceny. A na moje napewno sie znajda kupcy. W koncu tfurca matrancinia zna sie na nich. he he

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem drgania anod nie pozwalaja na zrobienie ukladow z glebokim nfb na lampach. Niby wzystko jest ok teoret. a tu myk i sie wzbudza. Dlatego nie sposob zrobic wzm o thd -120dB. A a tranach tak. Choc oczywiscie wymaga to wiedzy elektronika. A nie jakiegos zarowkowicza. Dlatego sadze ze wzm majce wiekze thd o -120dB graja kiepko. Nie maja tego przeciagu w przestrzeni........ jesli rozumiecie o co mi idzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz-chłopie, ja tu mało piszę, bo moja wiedza w dziedzinie audio skupiła się raczej na kwintesencji tego do czego została stworzona- czyli muzyce i czasu mi szkoda na pisanie, ale już nie mogę tych wynurzeń czytać- gdzie nie wejdę tam Ty i Twoje mądrości i pogarda dla wszystkich i wszystkiego. Miałem przyjemność słyszeć Twoją prezentację na tegorocznym AS i jeśli wszystko o czym piszesz jest wprost proporcjonalne do dźwięku, który zaprezentowałeś to idź chłopie do lekarza, bo ,,przeciąg" o którym piszesz zrobił Ci się chyba w mózgu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdziś widziałem taką mądrość ludową, którą to sobie pozwole tu przytoczyć:

 

"Nie należy dyskutować z DEBILEM

Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu

A następnie pokona doświadczeniem"

 

Pozdrowienia dla nadkonstruktora senicza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sa tacy do drgania wew organow lampy biora za przestrzenny dzwiek a nie mechaniczna kamere poglosowa zbudowana z tych blaszek i drucikow. Ale numer. Ale ciemniaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Senicz-chłopie, ja tu mało piszę, bo moja wiedza w dziedzinie audio skupiła się raczej na kwintesencji tego do czego została stworzona- czyli muzyce i czasu mi szkoda na pisanie, ale już nie mogę tych wynurzeń czytać- gdzie nie wejdę tam Ty i Twoje mądrości i pogarda dla wszystkich i wszystkiego. Miałem przyjemność słyszeć Twoją prezentację na tegorocznym AS i jeśli wszystko o czym piszesz jest wprost proporcjonalne do dźwięku, który zaprezentowałeś to idź chłopie do lekarza, bo ,,przeciąg" o którym piszesz zrobił Ci się chyba w mózgu"

 

I tak oto nasz MISZCZ wkurzył człowieka który chciał poczytac forum wtedy kiedy nie słucha muzyki, czyli czasami.

 

Apel do Kolegi scenicza wyłącz sie Pan na jakis czas to ludzie odpoczną , bo jak widac jedyną rzeczą jaką kolega w zyciu słyszał z dobrym pogłosem i efektem, oraz bardzo małym THD było własne pierdnięcie w niewytłumionej muszli klozetowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.