Skocz do zawartości
IGNORED

Sosnowiecki odsłuch lampowców na KT88


morawka

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielne popołudnie na peryferiach lampowej Mekki- Sosnowca, zebralismy sie u mnie w celu porównania kilku lampowców. W spotkaniu wzieli udział :

Morawka ( gospodarz )

Rolandsinger

Octavarium

Vowo

Tdrozd

Studio 16Hertz

McGyver

Ci chorzy ( w pozytywnym sensie ) ludzie doslownie zawalili mi chate świecącymi klockami i stertami kabli

A wiec :

Wzmacniacze :

Music Angel XD-800mkII,

Spark 710,

Delta Studio KT88,

Monobloki Pana Maćka

Źródła :

Meridian 506,24,

DAC Theta DSPro Basic 3,

transport CEC

Poniewaz obecnie nie posiadam kolumn , które gwarantowałyby odpowiedni komfort odsłuchu , swoich zestawów udostępniła firma Studio 16Hertz byly to kolumny Minas Anor oraz AVL

 

Moje wrażenia na temat wzmacniaczy

Po pierwsze z wyjatkiem monobloków wszystkie sa na lampach KT88 a jednak różnice były niemal od razu słyszalne

Music Angel- po ostatnich modyfikacjach McGyvera rzeczywiscie nabrał kopa i dynamiki, z tym że jak dla mnie było to brzmienie zbyt ofensywne

Spark- według niektórych nieco przycieta góra, mnie to nie przeszkadza, ale za to naprawde ładna srednica no i kopa tez ma niezłego

Delta- w sumie podobała mi sie najbardziej ( z tych na KT88 ) po prostu wszystko na swoim miejscu

Monobloki- z kolumnami Minas Anor stworzyly najlepszy zestaw wieczoru ( jedynym problemem byl nadmiar basu, ale to wina pomieszcenia raczej słabo wytłumionego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10732-100001157 1193676466_thumb.jpg

post-10732-100001158 1193676466_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolce czy granity wiele by nie pomogly

pomieszczenie mialo duzego moda basowego ,mimo ze nie bylo puste

Fajnie bylo sie z wami spotkac -napisze cos wiecej pozniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas hulał co się zowie ale tylko i wyłącznie przy kawałkach z mocno akcentowanym dołem,poprawnie zrealizowane produkcje obroniły się bez granitów i kolców.

Atmosfera była gorąca co można zauważyć po wypiekach na twarzach obecnych na odsłuchu i to niekoniecznie było wynikiem tylko i wyłącznie niezwykłych doznań brzmieniowych ;-)

...słuchacze od strony lewego kanału wiedzą o czym mowa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podziękowania dla gospodarza dzięki któremu ten odsłuch był możliwy.

 

A teraz zrobię nastrój:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia ?? Grało różnie, raz lepiej , raz gorzej i nie mam zamiaru pisać że tu bas był taki a tam góra taka.

Niepodobało mi się zestawienie Adama z Music Angelem, Meridianem i Minasami... natomiast do moich faworytów należą Minasy z MPM (zagrały pewnie dlatego tak dobrze bo Minasy były zapewne na MPM strojone), oraz zestawienie "trumienek" z Delta Studio i źródełkiem tdrozda. Ogólnie bardzo fajne spotkanie na którym gościło nieco więcej muzyki a dużo mniej "ałdjofilskich" plumkań. To i przedewszystkim świetna atmosfera bardzo pozytywnie udzieliłą się chyba wszystkim :)

 

Podziękowania dla gospodarza i chłopaków :)

 

P.S. Gospodarzowi na następne spotkanie trzeba zabrać flaszke rumu wtedy będzie mu nieco cieplej i nie będzie tak "chajcował" w "kafloku" :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekreślałbym tak szybko Music Angela,o ile się orientuję to jest wciąż w trakcie upgrade'u.Słyszałem już jego dwa oblicza,jakiś miesiąc temu-naturalne ale przyciemnione,niezbyt radzące sobie z każdym repertuarem ,wczoraj-agresywne.Być może trzecie,ostatnie będzie tym na które warto będzie zwrócić szczególną uwagę...

Co do reszty to nie będę oryginalny jeśli napiszę,że MPM+CEC/Theta+Minas Anor pokazały się w niedzielę z najlepszej strony,przestrzeń,powietrze,swoboda-nawet niektóre kółka dyskusyjne zawiesiły wtedy na kilka minut swoją działalność,bo było warto przez chwilę posłuchać.

Delta Studio zaimponowała nasyceniem barw i dosyć efektownym brzmieniem,niezły wzmak,a biorąc pod uwagę koszty urządzenia-prawie doskonały.

Spark zginął mi gdzieś w tych zmianach konfiguracji,niczym wybitnym nie zaskoczył i na pewno gospodarzowi wstydu nie przyniósł-nie chcę aby to odebrano jako jego(Sparka) bezduszność-tego typu sprzęt zazwyczaj zyskuje przy dłuższym odsłuchu.

Całe późne popołudnie na ulicy Wrzosowej bardzo sympatyczne i jak dla mnie to pierwsze poważniejsze spotkanie z lampą-przynajmniej w takich ilościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za przybycie.

Nastepnym razem w kwesti ogrzewania zdam sie bardziej na lampy niz kafle

Co do mojego Sparka uwazam że bardzo ładnie zgrał sie z tymi kolumnami AVL ( skrzyneczka piękna robota )+CEC+Theta dzwiek był mozna powiedziec dostosowany do kubatury pomieszczenia i poukładany.

Delta chyba tez lepiej zagrala z AVL.

Natomiast MPM+ Minas Anor zrobilo naprawde wrazenie. Piekne nasycenie barw, sprężysty namacalny dół przyjemna góra, wciągajacy dzwiek, ale moim zdaniem ten zestaw potrzebóje wiekszego i lepiej wytlumionego pomieszczenia

choc i tak było to jedno z najlepszych zestawien jakie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi troche pisac bo wiele tu moich dzieci :)) a wiadomo dzieci sa zawsze idealne

Pierwsze byly kolumny minas anor na vifie XT i morelu mdt 29 .

--polaczenie wzmaka Adama angela -przykro mi ale najgorszy dziek odsluchow (cos tam adam przekombinowales ) srednica wrzeszczy !!!

kop to nie wszystko

 

--nastepnie poszedl moj katek ( konsturkcja wlasciwie niczym sie nie rozni od seryjnych wersji Delta studio kt88)

no cuz tu mowic duzo spokojniej, barwy lepsze gora gladka choc wg mnie mozna by dodac troche szczegolowosci

-zaznaczam ze wzmak powstal z najnormalniejszych czesci na swieci zadego audiofilizmu ( kondy wima mkp10 rezystory metalizowane lampy sterujace to ruskie 6n1p i 6n2p ktore da sie kupic za pare zl

 

no i kateki to EH )

bede pracowal moze nad tym wzmakiem ale narazie zbieram doswiadczenia co do podmin lamp sterujacych i byc moze powyminiam cos we wnetrzu no i obudowa moze :))) doczeka sie wykonczenie bo

 

narazie srebrny brzydal

 

--nastepny wzmak to spark ladna obudowa ,niepraktyczne gniazda RCA z boku dzwiek lekko przycieminomny z mala iloscia informacji na gorze ( moze lampy kt inne, moze sterujace inne , moze

 

podniesienie pradu spoczynkowego dalo by troche wiecej)

 

---no i monobloki na 6s33 tu bylo widac ze te wzmak wpasowal sie w kolumny ,zagralo b fajnie ladna nasycona srednica ,bas tez spoko choc trudno w tym pomieszczeniu bylo moiwc o dobrym basie ,byc

 

moze MPM lubia niskie obciazenie ponizej 4 ohm moj wzmak ma trafa dostosowane tylko !!!!! do 8 ohm i moze dlatego brak bylo troche drivu i dynamiki na minasach ktore sa 4 ohm

 

juz na samym poczatku chcialem porownac zrodla aby wybrac to wlasciwsze -no zostalo wybrane moje zrodlo

 

 

nastepnie zmieniono kolumny na 2 way: obudowa b ladna ala avalon ,glosniki to usherek plus tekstylny eton

 

no i na poczatek :

----- z MPM hmm dziwne ale stracil sie drive ,dynamika i czar bylo jakos bez kopa gora na zostala na wysokim poziomie gesta i czysta ale im nizej tym gozej.

widac uklady triodowe sa wybredne co do kolumn.

ale kolumny wyraznie szybsze i wiecej pokazuzjace na gorce ,eton to energiczny glosnik

potem poszla moja delta i wg mnie to bylo to ,ladny wokal duzo informacji na gorze ,gladko,kolumny podobaja mi sie :))

spark z user+eton podobnie jak minasami troche zamulony choc z ladna barwa na srodku

aniolka Adama jakos juz nikt nie sluchac:))

 

ktos mowil o przestrzeni ,hmm nie siedzilem caly czas na srodku ale przestrzeni i dalszych i blizszych planow bylo jak na lekarstwo ,lokalizacja instrumentow nie precyzyjna

malem kiedys podobnie teraz jest wyraznie lepiej -akustyka pokoju !!!!!!!!!!!!!

 

p.s. do gospodarza --popracuj troche nad pokojem moze inaczej kolumny, jakies wytlumienia rogow pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdrozd, ale ja wiem że Music Angel wypadł najsłabiej. Przywiozłem go na to spotkanie po to, by w takich samych warunkach odnieść jego brzmienie do innych lampowców na KT88 i wytyczyć sobie "dalszy kierunek rozwoju". Jak tylko dojdą zamówione kondensatory zabieram się do roboty. Zobacz co napisał Octavarium. Z tym wzmacniaczem można zrobić wszystko, można go kształtować jak plastelinę (choć poziomu MPM raczej nie osiągnie).

Teraz mam jeszcze na warsztacie innego lampowca na KT88. Ma ciekawy stopień sterujący na pentodzie. Gra dużo spokojniejszym dźwiękiem. Jak go przerobię to posłuchamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze fotki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100001130 1193695477_thumb.jpg

post-3550-100001131 1193695477_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100001127 1193695685_thumb.jpg

post-3550-100001128 1193695685_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100001124 1204114372_thumb.jpg

post-3550-100001125 1193695864_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejsze moje wrażenia pokuszę się opisać w kilku skromnych zdaniach.

 

Po pierwsze, omawiany odsłuch był moim najpoważniejszym obcowaniem z lampą. Jakoś tak się złożyło, że osoby, u których miałem okazję posłuchać ciekawych systemów były amatorami tranzystorów. A więc poniższy wpis należy traktować jako głos lampowego dyletanta, przydatny być może niektórym poszukiwaczom pierwszej lampy (do których się właśnie moja skromna osoba zalicza). Jedno sprostowanie - w dniu odsłuchu byłem więcej niż trochę niedysponowany po sobotnim wieczorze, więc moja percepcja na pewno nie była nad wyraz precyzyjna.

 

Natomiast lampy po dłuższym przysłuchaniu się, zdają się grać zgoła odmiennie, nawet od najlepszych tranzystorów, jakich miałem okazję słuchać (Accu A60). Na pierwszy plan wysuwa się gładkość czy też tzw. aksamitność brzmienia. Wszystko jest doskonale wypolerowane niczym rodowe srebra w muzeum narodowym. Może się to podobać, nawet bardzo. W rocku IMHO jest to szczególnie pożądane, gdyż większość tranzystorów raczej rani uszy w porównaniu z prezentacją tego gatunku muzyki na żywo - w końcu piece gitar elektrycznych też nie bez kozery są lampowe. I wreszcie - bas, wykop też są niesłychane. KT88 to potęga, dynamika jest wzrowa. Oczywiście są różnice pomiędzy poszczególnymi konstrukcjami opartymi o ten sam typ lampy. Jedna najbardziej dystynktywna: wyraźnie brakuje blasku na górze. Najmniej brakowało go Delcie i MPM, ale jednak w porównaniu nawet z moim Denonkiem, ów niedosyt jest dość wyraźny. Blachy nie wybrzmiewają, trójkąty straciły metaliczność, a werbel się ucywilizował. I choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie to w smak chłopakom lampowcom, jednak sądzę, że tranzystor ma tu nad lampą niejaką przewagę. Zaznaczam, że to moje subiektywne zdanie, zdanie lampowego laika, wyniakające zapewne z tranzystorowego przyzwyczajenia. Skądinąd należy zauważyć, że natura z pewnością góry nie stępia, co najwyżej jest mniej chropowata niż na dobrych tranzystorach. Z lampą jest...hmmm...kulturalnie, ....szkoda mi tylko tych wybrzmień znanych z najlepszych tranzystrów. Wprawdzie AVL (trumienki) pokazały górę znacznie bardziej dosadnie, a jednak czegoś brakowało. Tymczasem bardzo dobrze zaprezentwały się: średnica w sparku: nasycona, soczysta, po prostu piękna. Delta legitymowała się znakomitą dynamiką i dobrym balansem tonalnym. Natmiast MPM grały zdecydowanie najbardziej przekonywająco, z kopem, barwą i wszystkim tym, czego bym oczekiwał po dobrej lampie. Szkoda tylko, że na Minasach z MPM góra była najbardziej wycofana, ale średnica lepsza niż w Delcie.

 

Na niewątpliwe uznanie zasługuje także tuningowany transport CECa Tomka - tdrozd, skojarzony z Thetą 3 - fantastyczne źródło oraz "trumienki" Studia16Hertz - urzekły mnie najlepszą prezentacją góry, szczegółowością i dynamiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłosników lamp i nietylko!

 

Tradycyjnie podziekowania:

-za goscinę,

-za zorganizowanie gorącej atmosfery (piec kaflowy,piwo,chipsy)

-za przybycie miłośników muzyki.

 

Było fajnie jak zwykle na tego typu spotkaniach, czas spędzony na słuchaniu muzyki to" oczywista oczywistość" przeleciał błyskawicznie i pora było zbierac zabawki ,pakować je i do domu pomieszkać trochą ,a w zasadzie przenocować. Na temat brzmienia nie będę pisał jak juz mówiono słuchaliśmy lampowej elektroniki z dwiema parami kolumn. Ciekawe doswiadczenie ,bo w gronie łatwiej wskazać swoje preferencje ,wskazac pewne atuty i niedoskonałości sprzętu. Impreza zakończyła się dobrze nikt od nikogo nie domagał się "przeprosin" i nikt nie czuł się urażony. Czy mamy juz normalność ?

 

Pozdrawiam

Grzegorz Rogala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne spotkanie.

 

Mnie z wygladu podobaja sie Spark i ,,Aniolek,, MPMy to mastodonty a Delta ,,garazowa,,.

 

Kolumny to podobaja mi sie te ,,Avalonopodobne,, robia robote.

 

Ciekawe czy zrodlo CEC+DAC dalo by rade mojemu?

 

Rollo >>> Oj powinienes omijac McDonaldsa szerokim lukiem bo inaczej zrobia to z Toba ,,wielkookie malolaty,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się piszę.

Tomek, zrób coś z tą Deltą, bo grać, to gra, ale wyglą wzbudza odruch wymiotny.

Chyba że to zabezpieczenie przed złodziejami? Jak się włamią to prędzej zapierdzielą DVD za 50zł niż takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100001086 1193759434_thumb.gif

post-3550-100001087 1193759434_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz widze zlodzieja ktory by delte zabral pod pache :))

zostaly by po nim tylko mokre kawalki na korytarzu -to kurewnie ciezkie

czasem sie zastanawiam czy ktos tam jakis kamieni nie nasypal

ale tak pozatym to aniolki cos dra morde ze glodne a nie spiewaja pieknym glosem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek śpiewa jak z nut. A ja decyduję których nut używa. Porównanie lampowców na tym samym typie lamp jest pożyteczne. Dało mi punkt odniesienia. Pozwoliło stwierdzić czy Aniołek potrafi wszystko to co inne KT88, czy nie. I wyszło, że nie potrafi wszystkiego, więc musiałem mu dać "inne nuty". Jeszcze w nocy przekopałem mu pętlę globalnego sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu przestał wydzierać ryja, ale nie stracił kopa.

Dochodzę do wniosku, że to są naprawdę fajne wzmacniaczyki dla ludzi którzy nie boją się DIY. Brzmienie Aniołków można sobie samodzielnie kształtować, dopasowując do aktualnie posiadanej reszty sprzętu oraz do indywidualnych preferencji. Zmiana np. kolumn nie musi zburzyć synergii zestawu, co najwyżej zrobi się małą korektę we wzmacniaczu. To dużo skuteczniejsze, tańsze i co najważniejsze - bardziej przewidywalne niż próby dokonywania korekt za pomocą okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdrozd >>> Jak wstawie bufor wyjsciowy i przetaktuje zegarem DAC a to sie zastanowie bo mam ponad 200 km do Ciebie ale nie mowie nie moglo by byc fajne spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem ze moze Wdepnelibyscie do mnie (tdrozd,McGyver) jesli czasem bywacie kolo Wroclawia to do mnie 26 km wiec z mojej strony no problems.

 

Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.