Skocz do zawartości
IGNORED

prosze o pomoc w wyborze głośników!


cab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam problem w wyborze głośników do zestawu yamahy 440+540, zastanawiałem sie nad zestawem 5 głośników do 1500pln, ale nie wiem czy nie lepiej będzie zaczac od 2 podłogowych kolumn za te pieniadze i z czasem reszta? i jezeli zdecydowałbym sie na 2 kolumny to które wybrać:

elac 105,yamaha ns 45e, jbl atx60,a moze wharfedale diamond 8.3 albo 8.4?więcej będe słuchał muzy niż dvd, a muza to prawie każdy rodzaj z naciskiem na rock, czy można to jakoś pogodzić?dzieki za wszystkie rady i pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Aktualnie posiadam podobną elektronikę i mam zamiar zakupić komplet kolumn Wharfedale z serii Diamond 8. Zastanawiam się jedynie czy w pokoju 12m2 będą poprawnie pracowały 8.3, gdyż chciałbym uzyskać bardziej pełniejsze i obszerniejsze brzmienie niż z podstawkowca.

 

Na Twoim miejsciu zakupiłbym 8.2 lub 8.3 i zaplanował w niedalekiej przyszłości zakup pozostałych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny z kinem w muzyce. Nie gniewaj się, ale naprawdę to śmieszne. Z twojego tekstu wywnioskowałem, że będziesz zdecydowanie słuchał muzyki, a to słabiutki amplituner do cd. Kino jeszcze. Znam serię Elac 100 i do rocka będą się napewno nadawały, mają wykop, tak samo Yamahy, Jbl z tego słyną,ostatnich nie znam, ale ciepło opisuje je What hi fi. Musisz sam posłuchać, ja stawiałbym na B&W serii 300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, na nic się nie gniewam, jestem zielony w tej dziedzinie i właśnie dlatego pytam o rade, tego zestawu yamahy jeszcze nie mam i moge zmienić go na inny model, tyle ze z tego co wywnioskowałem np 640 nie jest o dużo lepsza a sporo droższa, a ja chciałbym coś w podobnej cenie, ewentualnie z niedużą dopłatą, co do kolumn to jasne ,ze liczy sie subiektywne wrażenie ale nie mam za bardzo możliwośći przetestowania zestawów głośników, dalej zastanawiam się czy wybrać zestaw głośników czy zaczać od 2 kolumn :( a jak zestaw kolumn to może ten komplet yamahy +eltaxy?

pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pogodzic, oczywiście. Zacznij od dwóch kolumn i wzmacniacza stereo. Telewizor podłącz do DVD. Potem pożycz od kogoś tanie ale niezłe CD i sprawdź, jaka jest różnica. Jeśli będzie trzeba (pewnie tak) - dokup CD. Jeśli później na prawdę będziesz tego potrzebował, podłączysz sobie do kina subwoofer. To wszystko oczywiście, jeśli - jak piszesz - będziesz głównie słuchał muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabi rada Romka jest bardzo celna.Mój system jest bardziej nastawiony na audio niż wideo.Filmy oglądam od czasu do czasu.Dobry wzmacniacz+2 kolumny+DVD+napewno CD+kable i masz system juniwersal;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz amplituner ,bo taka moda to ja polecałbym Harmana. bo ten ma niezły wykop i do rocka jak ulał. Ale dalej upierałbym się przy wzmacniaczu. Jak już komplet kina to kup Yamahę z Eltaxem, ale tę za 3500 zł, bo 340 amplituner to naprawdę cienizna (promocja za 2900). Proporcję przy zakupie powinny być takie: ilość filmów oglądanych codziennie podzielić przez ilość muzyki słuchanej codziennie. Ja mam dobre kino, ale mam też dobre stereo, jak chce film to zmieniam pokój.:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, myślałem że będzie prosty wybór, fakt ,że troche się napaliłem na ten zestaw yamahy, ale słyszałem te eltaxy a potem zestaw dużo droższy i różnica była znaczna , stąd te kombinacje z 2 kolumnami,teraz zaczne przeglądać forum w poszukiwaniu informacji o wzmacniaczach, chyba ,że możecie mi coś doradzić jeśli chodzi o marke itp.???? potem już na spokojnie zrobiłbym sobie porównanie i wreszcie dokonałbym wyboru.

pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zdecydujesz na stereo, to widziałem ostatnio niezłą ofertę: Dali 450 za grosze praktycznie. Ok. 1500 zł. Biorąc pod uwagę, ile ludzie żądają za 606, 6006, czy nawet 505, toć to jest prawie darmo...

 

Nie wiem, czy to dla ciebie dobry pomysł (nie znam wielkości pokoju - Dali będzie dobrze już w ok. 20 metrach, u mnie grają takie w 40), ale może ktoś szuka czegoś "w podobie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

To jest faktycznie klasa oferta. Znam dobrze Dalo 450, ale nigdzie nie widzialem taniej niz za 2000. Nowe ladnych kilka lat temu kosztowaly 3500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest taka cena na te kolumny Dali??? ja ciągle się zastanawiam, dzisiaj kupiłem pare kolorowych gazet i przeglądam artykuły.testy itp... teraz już na pewno nie będę siespieszył:)

pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie o kolumny B&W 309 ???? i może jakies podpowiedzi jeśli chodzi o wybór wzmacniacza(do 1500pln) z góry dzięki

pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo mam możliwość odsłuchania wybranych modeli głośników ,stąd musze się opierać o recenzje forumowiczów, jak już wybiore chociaż 2 modele to będę się starał je usłyszeć :) na razie wyselekcjonowałem jbl2004/2005 ,dali 5005,b&w 309,AA phoebe ?i pytanie co do wzmacniacza ciągle aktualne?może ktos cos może powiedzieć o wzmacniaczu HK 670 ???czy YAMAHA AX-596 będzie lepszy???

pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to zależy czego oczekujesz ja mam osobiście HK670 I JBL-ki LX 2004 i jestem zadowolony z zakupu przestrzegam bas nie jest potęrzny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie glosniki polecacie pokoj 30m, do 2000 zl, muzyka prawie kazda, raczej cieply dobry bas, ostatnio w sklepie chcieli mi dac Tannoy Mx3 ale to lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.