Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz skup się Tomek, przeczytaj trzy razy i prześpij się z tym. Jeżel masz ochotę skomentować powstrzymaj się przynajmniej kilka godzin.

 

"Irlandia ma nowego premiera. Został nim Leo Varadkar. Polityk ma 38 lat. Jest gejem. Jego matka jest Irlandką, a ojciec Hindusem. To najmłodsza osoba, która kiedykolwiek zajmowała to najważniejsze w kraju stanowisko - pisze The Irish Times. Varadkar został premierem po tym, jak z tej funkcji zrezygnował - po 15 latach na tym stanowisku - Enda Kenny. Po ogłoszeniu tej decyzji doszło do wewnętrznych wyborów, w rządzącej Irlandią centro-prawicowej partii Fine Gael. O najwyższą funkcję w państwie ubiegało się dwóch kandydatów. Leo Vardakar zdobył 60 procent głosów wśród swoich partyjnych kolegów. Na jego konkurenta Simona Coveney’a głosowało 40 procent."

 

I teraz najlepsze, skup się jeszcze bardziej:

"Co ciekawe Leo Varadkar w partii chrześcijańsko - demokratycznej otacza się osobami o poglądach konserwatywnych. Czy Irlandia będzie więc miała pierwszego premiera homoseksualistę, który jednocześnie wyznaje konserwatywne poglądy?"

 

W Irlandii, kraju w którym do 1993 roku homoseksualizm uważany był za chorobę gej został premierem z ramienia konserwatywnej partii chrześcijańsko-demokratycznej a stało się to w wyniku wewnątrzpartyjnego głosowania.

 

I ty Tomek pytasz, kto to jest ciemnogród i czy ktoś czuje się od niego lepszy??? A wyobrażasz sobie taką sytuację u nas, w kraju kwitnącej demokracji i niebywałej wręcz tolerancji (że sparafrazuję Prezesa)?

 

Tylko do tego potrzeba wstrząsu społecznego np w postaci ujawnienia i pogonienia afer pedofilskich. Co miało miejsce i odniosło skutek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W Polsce jestem dzięki sobie i polskim przyjaciołom.

 

Dominacja/monopol USA nie podoba mi się tak samo jak dowolna inna dominacja/monopol. Jeżeli jedna strona dąży systematycznie do dominacji to druga strona ma pełne prawo się bronić. Interesy USA nie są tożsame z interesami Europy. Ale Ty tego nie zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jestem dzięki sobie i polskim przyjaciołom.

Czy Twoim polskim przyjacielem jest Waszczykowski ? ;-)

 

Dominacja/monopol USA nie podoba mi się tak samo jak dowolna inna dominacja/monopol.

Dominacja USA jest zdecydowanie lepsza od dominacji Rosji. To już udowodniono po zakończeniu II Wojny Światowej. Inne dominacje mają nieznane skutki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominacja USA jest zdecydowanie lepsza od dominacji Rosji.

Słusznie prawisz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czy Twoim polskim przyjacielem jest Waszczykowski ? ;-)

 

Skąd ten pomysł? Nie, polskich przyjaciół mam inteligentnych.

 

Dominacja USA jest zdecydowanie lepsza od dominacji Rosji.

 

Nawet jeżeli takową i była to się i tak kończy. Nie tyle z powodu Rosji co Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pomysł? Nie, polskich przyjaciół mam inteligentnych.

;-)

 

Nawet jeżeli takową i była to się i tak kończy. Nie tyle z powodu Rosji co Chin.

Nie sądzę. Chiny to inny typ polityki wobec sąsiadów. Często bardzo zaskakują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie sądzę.

 

Obecnie powstała oczywista sprzeczność interesów (globalnych, lokalnych, gospodarczych, militarnych, w Azji, w Afryce, ...) pomiędzy USA i ChRL, która mogłaby zniknąć tylko w przypadku jakiegoś kolapsu/zapaści jednej ze stron. Na to się na razie nie zanosi dlatego konfrontacja będzie coraz większa. Widoczna jest preorientacja USA z Europy na Pacyfik. Lądowy Nowy Szlak Jedwabny jest/ma być chińską odpowiedzią na amerykańską dominację morską. To duży temat, jakie będzie zakończenie/rozstrzygnięcie konfrontacji nikt nie wie. Rosja, Europa i Japonią są w tej grze języczkami u wagi. Jak w tym się Polska odnajdzie - kompletna zagadka, chciałaby być chyba bliżej USA ale leży tam gdzie leży...

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję, że Kolega przeczytał i ma na ten temat jakąś własną refleksję. Szkoda, że zwolennicy PiS nie łapią tego, że tolerancja i poszanowanie dla odmienności jest w krajach cywilizowanych normą, a nie dziwactwem i odchyleniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak czytam jego wypowiedzi, to przypominają mi się legendy z okresu komuny.

Obywatele większości demoludów byli przekonani, że harują na wyzyskujący nas ZSRR.

Ludzie radzieccy natomiast byli pewni, że harują na te demoludy.

Byt kształtuje świadomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak czytam jego wypowiedzi, to przypominają mi się legendy z okresu komuny.

Obywatele większości demoludów byli przekonani, że harują na wyzyskujący nas ZSRR.

Ludzie radzieccy natomiast byli pewni, że harują na te demoludy.

Byt kształtuje świadomość.

 

A pierdyknęło, bo system jako taki był niewydolny.

 

Ale sposób myślenia pozostał i dalej mnóstwo ludzi wierzy w to, że dzięki obecnej władzy będzie lepiej, bo nie pozwoli, żeby Unia wyzyskiwała nasz biedny kraj, oraz Polki i Polaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensem polityki jest działanie przeciw ludzkości. Polityka zapobiega wzrostowi świadomości. Wywołuje negatywne emocje- patrz wątek.

 

o, sama racja.

 

Elektorat antyPiS jest tak samo tresowany jak elektorat proPiS. Pokłócicie się na forach, pokłócicie się w pracy, pokłócicie się w domach i przy następnych wyborach choćby nie wiem co zagłosujecie antyPiS , proPis lub na trzecią drogę ,która ktoś sprytnie wykreuje.

 

Bo w gruncie rzeczy nie chodzi o dobro społeczne i inne pierdolety tylko o emocje. Ten pół Hindus gej tez został premierem z cynicznej chęci wywołania emocji na ,której wygrają kolejne wybory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukizowiec? Dawno tu takiego nie było.

 

"przy następnych wyborach choćby nie wiem co zagłosujecie antyPiS , proPis lub na trzecią drogę ,która ktoś sprytnie wykreuje."

 

A na kogo mamy zagłosować, na czwartą drogę której nie ma, bo nikt jej nie wykreował?

 

Szanowny Kolega ogarnia te swoje myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolega ogarnia te swoje myśli?

 

Wyjaśnię Koledze.

 

Zapewne jest i "czwarta", i "piąta" droga ale mój wpis tyczył tego na kogo zagłosuje wyborca a nie tego czy istnieją alternatywy.

 

To błyskawiczne zaszufladkowanie jako "Kukizowiec" pokazuje ,że w przypadku Kolegi tresura się udała.

 

pozdrawiam najserdeczniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy następnych wyborach choćby nie wiem co zagłosujecie antyPiS , proPis lub na trzecią drogę ,która ktoś sprytnie wykreuje.

Jeśli jaśnie oświecony kolega sugeruje, że istniej czwarta lepsza droga, to wypadałoby oświecić ubogich duchem, którzy w swojej ograniczoności (również i ja) sądzą, że można albo skorzystać z 3 powyższych możliwości albo nie głosować wcale.

 

Mieszanie z błotem istniejących możliwości bez podania alternatyw nie jest funta kłaków warte.

Myślałem, że przynajmniej jakaś rewolucja czy cuś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie z błotem istniejących możliwości bez podania alternatyw nie jest funta kłaków warte.

 

Ależ równie oświecony Kolego, ja nie mieszam z błotem. Odniosłem się do tego ,że polityka wywołuje negatywne emocje.

 

Pisałem ,że zapewne są inne drogi ale tresura wyborcy polega na wybraniu przez niego dróg kontrolowanych, przewidywalnych.

 

Wic polega na tym, że tresura wyborcy proPiS zakończyła się już dawno, od roku trwa tresura wyborcy antyPiS..

 

 

Pocieszające jest to ,że my to jeszcze nic. Jak pięknie wytresowano Francuzów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektorat antyPiS jest tak samo tresowany jak elektorat proPiS. Pokłócicie się na forach, pokłócicie się w pracy, pokłócicie się w domach i przy następnych wyborach choćby nie wiem co zagłosujecie antyPiS , proPis lub na trzecią drogę ,która ktoś sprytnie wykreuje.

 

Alez to złota zasada władców Cesarstwa Rzymskiego. Ona będzie stosowana ZAWSZE przez WSZYSTKIE rządy na tym świecie.

 

"DZIEL I RZĄDŹ!"

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez to złota zasada władców Cesarstwa Rzymskiego. Ona będzie stosowana ZAWSZE przez WSZYSTKIE rządy na tym świecie.

 

"DZIEL I RZĄDŹ!"

 

W.

 

Oczywiście. Nikomu nie jest potrzebne społeczeństwo zjednoczone. Społeczeństwo musi być podzielone. Europa zalana milionami muzułmanów stanie się idealna do rządzenia . Polska podzielona na pół daje gwarancję ,że po "deplatformizacji" następuje "depisyzacja" a z tym wiąże się monstrualna kasa uruchamiana przy tych procesach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie jest potrzebne społeczeństwo zjednoczone.

Owszem. Każda partia chciałaby zjednoczyć społeczeństwo pod swoim przewodem.

 

Społeczeństwo musi być podzielone.

Owszem. Ale różne są głębokości podziału i natężenie negatywnych emocji nimi powodowanych.

Są takie kraje, i to niekoniecznie za 7 morzami, gdzie jest możliwa merytoryczna debata między rządem a opozycją, gdzie jedni są zdolni, żeby przyznać drugiej stronie rację w jakichś sprawach, czy jakieś zalety czy pozytywy. Gdzie nie jest najważniejsze, kto z kim śpi czy gdzie i kiedy na urlopy jeździ, bądź jakiego miał dziadka, gdzie politycy w większości nie odwołują się do najniższych instynktów tłumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Każda partia chciałaby zjednoczyć społeczeństwo pod swoim przewodem.

 

To sie nieopłaca w demokracji. Lepszy jest kontrolowany konflikt

 

Są takie kraje, i to niekoniecznie za 7 morzami, gdzie jest możliwa merytoryczna debata między rządem a opozycją

 

Które ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię Koledze.

 

Zapewne jest i "czwarta", i "piąta" droga ale mój wpis tyczył tego na kogo zagłosuje wyborca a nie tego czy istnieją alternatywy.

 

To błyskawiczne zaszufladkowanie jako "Kukizowiec" pokazuje ,że w przypadku Kolegi tresura się udała.

 

pozdrawiam najserdeczniej :)

 

Zdumiewa mnie,jak za każdym razem ci, którzy mądrzą się na temat schematów i szufladkowania sami tkwią w schematach i skłonni są do

tego szufladkowania.

 

Po za tym radzę czytać uważniej - ja jedynie zapytałem i w ogóle nie rozwijałem tego wątku.

Zapytałem, bo od jakiegoś czasu wszyscy zwolennicy Kukiza poznikali, a było ich naprawdę sporo. Więc szukam i szukam ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdumiewa mnie,jak za każdym razem ci, którzy mądrzą się na temat schematów i szufladkowania sami tkwią w schematach i skłonni są do

tego szufladkowania.

 

taką pętlą można odpowiedzieć na wszystko .

 

Zapytałem, bo od jakiegoś czasu wszyscy zwolennicy Kukiza poznikali, a było ich naprawdę sporo. Więc szukam i szukam ;-).

 

zapewnie wszystko zostało powiedziane to sobie poszli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko powiedziane???

 

Kukiz wszedł do Sejmu, teraz dopiero Kukizowcy powinni mieć temat do dyskusji i chwalenia się, czego to ich ukochany przywódca nie robi. A tu nic, cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozmowie z Kolegą wszystko zastało powiedziane. po co rozmawiać skoro wiadomo co interlokutor powie :)

 

pozdrawiam najserdeczniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądremu wystarczy raz powiedzieć, ale nad Kolegą pochylę się z troską.

Nie chodzi o mnie.

 

 

Chodzi o to, że przed wyborami mnóstwo ludzi intensywnie agitowało tu za Kukizem

Ugrupowanie Kukiza odniosło sukces i dostało się do Sejmu.

Zwolennicy Kukiza zamiast ucieszyć się i wiwatować poznikali.

 

Czy Szanowny Kolega teraz zrozumiał (specjalnie podzieliłem wypowiedź na krótkie zdania)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.