Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie chodziło o wywarcie presji na polskich Żydach aby wyjeżdżali do powstającego Izraela.Ale mnie bardziej interesuje zachowanie naszych rodaków.Jaką trzeba ziać nienawiścią i jakim być prymitywem aby takiej zbrodni się dopuścić?

Czyli interesuje mnie odpowiedź na pytanie dlaczego dali się sprowokować?

 

Idąc tym tokiem rozumowania można uznać, że tzw. wypadki marcowe 1968 roku też mogły zostać zainspirowane w celu zwiększenia liczby wyjeżdżających do Izraela. Był on w stanie wojny i potrzebował mięsa armatniego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

nieśmiało

O, dlaczego nieśmiało. Pisdrackie zakłamywanie historii zaczyna przynosić zatrute owoce. Niebawem okaże się, że Jarosław nie siedział przy okrągłym meblu. Wytną to. Ale z internetem tak łatwo nie pójdzie. Chyba, że odetną. Odetną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadzam się. Autorka pisze jednak o "rzekomych" pogromach na Polakach w czasie, kiedy jest już udokumentowana wiedza historyczna o 6–7 tys. Polaków zamrdowanych w pogromach urządzonych przez Białorusinów, Ukraińców, Litwinów i Żydów

gdzie te dokumenty na wiedze historyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była zupełnie inna sprawa .Po prostu jedna frakcja komuny postanowiła załatwić inną frakcję wykorzystując resentymenty antysemickie w społeczeństwie aby rozładować napięcie społeczne związane z rewoltą studencką.A że działo się to tuż po tzw. wojnie sześciodniowej to posłużono się tym pretekstem.Działanie stare jak świat.Jak masz rewoltę to musisz ją skanalizować.Znaleść wroga.Wewnętrznego lub zewnętrznego.

 

to do Zyzola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getto lawkowe i zabojstwa zydow za sanacji spowodowane było dzialaniami niemieckimi ., tureckimi a nawet indianskimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopodobnie chodziło o wywarcie presji na polskich Żydach aby wyjeżdżali do powstającego Izraela

nie zapominaj ze zydzi to byla elita.Zwolnila sie masa posad.

 

No dobrze.Ale ciekawe co z tą ustawą zrobi Adrian?Ja uważam,że podpisze.

tez bo teraz to juz niczego nie uratuje a kurdupek straci twarz.a 49 % z nieba nie spada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja pokazuje niezbicie,że o tych ciemnych sprawach trzeba mówić a nie przemilczać je.Mówić,edukować i wyjaśniać do końca.A ustawa PiSu próbuje zamiatać pod dywan i zakładać kaganiec.Nie tędy droga.

 

Edukować trzeba. PO też prowadziła swoją politykę historyczną. To za rządów PO zakończono naukę historii na II WŚ, to Tusk publicznie głosił, że II WŚ zakończyła się w 1989 roku. To elity związane takżę z PO minimalizowały odpowiedzialność Niemiec za II WŚ, to marszałek Sejmu z ramienia AWS Płażyński i prezydent RP Komorowski oficjalnie rozpoczęli gloryfikacji żołnierzy wyklętych, itd. Teraz PiS wyskakuje z...

 

Niedługo historia II WŚ może być przedstawiana tak: Niemcy z upoważnienia Anglii i Francji wkroczyły we wrześniu 1939 roku do Polski, aby zakończyć prześladowania Żydów. Przeszkodziła im w tym interwencja Armii Czerwonej 17 września, pod której ochroną Polacy zbudowali Auschwitz-Birkenau. Tam dokonywali ludobójstwa Żydów do czasu wyzwolenia obozu przez UPA w styczniu 1945 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dlaczego nieśmiało. Pisdrackie zakłamywanie historii zaczyna przynosić zatrute owoce. Niebawem okaże się, że Jarosław nie siedział przy okrągłym meblu. Wytną to. Ale z internetem tak łatwo nie pójdzie. Chyba, że odetną. Odetną?

Już niedawno jeden z forumowych orędowników dobrej zmiany wrzucał zdjęcia Wałęsy z Kiszczakiem przy stole, za chwile ktoś go naprostowało wrzucając zdjęcie JK po drugiej stronie tego samego stołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edukować trzeba. PO też prowadziła swoją politykę historyczną. To za rządów PO zakończono naukę historii na II WŚ, to Tusk publicznie głosił, że II WŚ zakończyła się w 1989 roku. To elity związane takżę z PO minimalizowały odpowiedzialność Niemiec za II WŚ, to marszałek Sejmu z ramienia AWS Płażyński i prezydent RP Komorowski oficjalnie rozpoczęli gloryfikacji żołnierzy wyklętych, itd. Teraz PiS wyskakuje z...

 

kiedy to oglosił i gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie oglosił gloryfikacji tylko zostali przypomnieni.

 

Jestem złym adresatem tego pytania. Zobacz, kto zaczął o Kielcach.

niemcy.jakby nie niemcy to by sie nie udalo.Polacy zabili polakow .Rownie dobrze mogl to byc kominiarz.bo ciagle to jest to samo tylko drozdze inne.Albo nawet kot pimpek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy,w Kielcach to już nie była elita.To były niedobitki po Holocauście,po obozach,łagrach.Ludzie bez rodzin,bez majątku.Wojenne ofiary.Ludzie poobijani,z przetrąconą psychiką.Tym bardziej ta zbrodnia był ohydna.

Ale oczywiście były przypadki,że cudem uratowani Żydzi wracali do swoich majątków i byli mordowani z przyczyn rabunkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.Ale ciekawe co z tą ustawą zrobi Adrian?Ja uważam,że podpisze.

 

PiS pięknie sobie Adriana ustawił. Podpisze to mało kto na świecie będzie go traktował poważnie. Nie podpisze to stratuje go podburzona propagandą tłuszcza. To już lepiej podpisać, chociażby ze strachu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzol

 

Takie głupstwa wypisujesz,że aż nie chce się replikować.To nie PO zakłamywała historię i nie prowadziła tzw. polityki historycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro

Mógłby tę ustawę podrzucić TK aby pozbyć się odpowiedzialności ale w obecnym składzie to chyba bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzol

 

Takie głupstwa wypisujesz,że aż nie chce się replikować.To nie PO zakłamywała historię i nie prowadziła tzw. polityki historycznej.

 

To część PiSowskieo zakłamywania rzeczywistości. Orwell się kłania i Ministerstwo Prawdy.

 

Jaro

Mógłby tę ustawę podrzucić TK aby pozbyć się odpowiedzialności ale w obecnym składzie to chyba bez sensu.

 

Nie da rady. Nie chodzi o skład tylko o uzasadnienie. Że niby co miałby TK sprawdzić? Duda został złapany w pułapkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jestem złym adresatem tego pytania. Zobacz, kto zaczął o Kielcach.

Ja wspomniałem o Zabierzowie Bocheńskim.

Tylko i aż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzol

 

Takie głupstwa wypisujesz,że aż nie chce się replikować.To nie PO zakłamywała historię i nie prowadziła tzw. polityki historycznej.

 

To nie ja wymyśliłem tezę, że Tusk wybudował Muzeum II WŚ w Gdańsku, aby pokazać, że II wojna światowa zaczęła się 1 września 1939 roku, a zakończyła 4 czerwca 1989 roku. Pisali o tym publicyści z lewa, jak i z prawa. A to nie Komorowski mówił o zgliszczach PRL, a Schetyna o wyzwoleniu Auschwitz-Birkenau przez Ukraińców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa PISU jest bardzo dobra i osobiscie ja popieram! Bravo Jarek! (choc nie jestem jego sympatykiem)

Trzeba przypominac ludzia do kogo nalezaly te obozy!

 

Taka ustawa powinna byc tez w Niemczech! Nasi ministrowie powinni pani Merkel zaproponowac taka sama ustawe .W Niemczech a zwlaszcza w bylej DDR jest coraz wiecej nazistow,faszystow i glupkow ktorzy przekrecaja historie! Partia faszystowska Afd i NPD ida z cala moca do przodu swoimi klamstwami!

Afd zdobyli nawet miejsca w Bundestagu.

Wiadomo ze wielu nazistow zyje jeszcze w Niemczech, sa to ICH dziadkowie i babcie. Nie sadze zeby w domowych zaciszach przeznawali sie do bledow i krytykowali stary system nazistowski. Nie dziwi mnie tez ze duzo Niemcow , corek, synow, wnuczek, wnuczkow ma wlasnie nadal faszystowskie poglady!

Po II wojnie swiatowej w Niemczech nikt nie karal powracajacych z wojny ojcow-przestepcow! Wojna sie skonczyla, wrocili do domu i zaczeli normalne zycie, niestety stara ideologia zostala w ich zbrodniczych glowach, pozniej przekazywali ja swoim dziecia.

 

A prawde mowiac Niemcy to jeden z glupszych narodow na Ziemi , wykazal sie wyjatkowa glupota , uwierzajac masowo w falszywe ideologie i klamstwa! (rasa panow , nadludzie i inne brednie) Zaden narod na Ziemi nigdy w historii ludzkosci tak masowo nie zdziczal , nie byl tak demoniczny jak Niemcy! Wada Niemcow jest ich brak rozeznania pomiedzy prawda a klaamstwem. Nie maja pojecia co jest dobre a co zle! Co gorsze....narod ktory wykazal sie wyjatkowa glupota w historii ludzkosci i brutalnoscia , obecnie chce pouczac inne narody !! zgroza!

W II wojnie swiatowej mieli problem z moralnoscia i obecnie tez nie maja zielonego pojecia co jest moralne a co nie.

 

marzy im sie ponownie przywodzctwo nad swiatem....Angela bylaby Fuhrerin ! buhaha (cale szczescie ze juz od paru miesiecy nie potrafi swojego rzadu zlepic w calosc!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś cwanego propagandzistę w postaci Zyzola nam tu reżim przysłał.

 

Tak z ciekawości - II Wojna Światowa nie zaczęła się 1 września 1939?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Sikora

 

Ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

 

 

Ten świat odszedł bezpowrotnie. Jest jeszcze w pamięci starszych ludzi. Wydrą ten świat nawet ze zbiorowej świadomości. I z historii. Wot inżynieria społeczna, job twoju mać.

Nie będzie Sklepów Cynamonowych. Spalą sk***ysyny.

Retroantysemityzm. Bez Semitów. Już wiem, po kiego była ta ustawa. Demony polskie zostały uwolnione. Z premedytacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki antysemityzm?Przecież cały czas czuwa Bronek Wildstein.

 

Ale odpowiadając na pytanie czy z premedytacją?Nie wiem.Może z głupoty?A może tak jak w 68r.?Celowo i cynicznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.