Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, stench napisał:

...Dodam , że wiele z nich jest wynikiem różnych sankcji i kar wprowadzonych przez EU np za emisję CO2...

O tym zdaje się, ze nasi euroentuzjaści zapominają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że w naszym (społeczeństwa) najlepiej pojętym interesie jest byśmy tego CO2 emitowali ile się da, w sposób jaki się da i z czego się tylko da?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adalbert95 napisał:

Jak sobie wyobrażasz tą weryfikację wyborczą choćby sędziów? Wygrywa PiS to powołuje sędziów którzy za krzywe popatrzenie się na pomnik Kaczyńskiego na Placu Defilad dają hurtem po 5 dni ancla, a za wieszanie na plakatach posłów opozycji nie tylko brak kary, ale i pochwała?

Da się to inaczej zrobić, tak, żeby nie było takich możliwości. Wystarczy żeby sędziów do takiego dyscyplinującego ciała wybierały partie obecne w parlamencie, każda po jednym i po sprawie.

Teraz, Adalbert95 napisał:

To rozumiem, że w naszym (społeczeństwa) najlepiej pojętym interesie jest byśmy tego CO2 emitowali ile się da, w sposób jaki się da i z czego się tylko da?

Nie, ale odchodzić od niego sukcesywne przy pomocy dotacji z EU, nie na komendę kiedy jedni są gotowi, a inni w  czarnej d...jak my.

Na marginesie, ciekawy jestem kto najwięcej zarobi na wdrażaniu zielonej energii? Na pewno nie my.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacchusia napisał:

Nie, ale odchodzić od niego sukcesywne przy pomocy dotacji z EU, nie na komendę kiedy jedni są gotowi, a inni w  czarnej d...jak my.

Na marginesie, ciekawy jestem kto najwięcej zarobi na wdrażaniu zielonej energii? Na pewno nie my.

Jak jesteś taki mądry to mogłeś to wytłumaczyć PiSowskim matołkom pięć tat temu. Wiesz ile można było zrobić przez te pięć lat? A ile zrobiono? Kto praktycznie wstrzymał energię wiatrową? No to teraz lamenty że jesteśmy niegotowi. Z PiSmatołkami nigdy nie będziemy gotowi i wylądujemy w czarnej dupie. Czarnej jak węgiel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro_747 napisał:

Jak jesteś taki mądry to mogłeś to wytłumaczyć PiSowskim matołkom pięć tat temu. Wiesz ile można było zrobić przez te pięć lat? A ile zrobiono? Kto praktycznie wstrzymał energię wiatrową? No to teraz lamenty że jesteśmy niegotowi. Z PiSmatołkami nigdy nie będziemy gotowi i wylądujemy w czarnej dupie. Czarnej jak węgiel.

Najważniejsze, ze sypną kasą i o to chodziło. Przy PO Tusk miałby rąsie z uśmiechem Merkel na fotce i dwa pochlebne art, w Newsweek-u, a wszystko by poszło z naszych podatków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Czarnej jak węgiel

Co więcej nawet nie nasz, a importowany z Rosji. Może mam tu Jacchusia wytłumaczysz jakim to cudem mimo obsadzenia wszystkich możliwych państwowych, kopalnianych stołków i stołeczków puciniakowymi krewnymi i znajomymi królika, mimo tego, że górnicza Solidarność murem za pisorami, wydobycie w polskich kopalniach spada, za to import, głownie ze wschodu gwałtownie rośnie. Gdybyśmy palili tylko polskim węglem i od tego spalania płacili za emisję CO2 , no powiedzmy, choćby w imię zachowania miejsc pracy na Śląsku. byłbym skłonny przyjąć to przynajmniej jako argument w dyskusji. Ale zatrudnienie spada, za to rosyjskiego węgla coraz więcej. A wy podobno tak tych ruskich nie lubicie, ale to nielubienie jakoś zupełnie nie przeszkadza by od nich kupować miliony ton węgla. Węgla nie tylko w cenach takich jak ten z RPA, Australii czy Appalachów (a to podobno jedyni nasi przyjaciele...), ale dużo gorszego jakościowo. To jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jacchusia napisał:

LOT przejmuje Condora i wchodzi do lotniczej ekstraklasy! MEGAtransakcja za miliardy!

24 stycznia 2020

Polska Grupa Lotnicza, czyli właściciel LOT, ogłosiła w piątek przejęcie linii Condor. LOT i Condor działające wspólnie mają być jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie, wspólnie obsługując ponad 20 mln pasażerów rocznie.

Jakiej ekstraklasy? Masz choć blade pojęcie co znaczy lotnicza ekstraklasa? Za jakieś 600 mln E (nie swoje, a pożyczone z państwowego PKO i agencji rządowych) nie LOT, a państwowe PGL "kupuje" de facto sloty, bo Condor oprócz kilku starych samolotów (bodaj 4) i nie swojej, a wyłącznie dzierżawionej bazy we Frankfurcie, wszystko ma w lizingu. Z tego co wróbelki ćwierkały jakoś nie było żadnych poważnych oferentów na Condora, choć branża lotnicza w rozkwicie i linie się powinny o tak łakomy kąsek (wedle waszych propagandowych massmediów) wręcz bić. Jakoś nikt się nie bił, a eksperci twierdzą, że bić się po prostu nie było o co. Co więcej oprócz doraźnych i krótkoterminowych korzyści dla LOTu w postaci możliwości zastąpienia na pewien czas uziemionych 787 i 737 max i to tylko jak da się renegocjować umowy lizingowe Condora, "kupienie" przez LOT czarterowej niemieckiej i obsługującej w ogromnej większości niemieckich pasażerów linii to ogromne ryzyko. Nie tylko dlatego, że LOT nie ma właściwie żadnego doświadczenia w prowadzenia linii czarterowej na poważniejszą skalę, szczególnie za granicą, ale i dlatego, że w 90 kilku procentach niemieccy klienci mogą po prostu nie mieć ochoty latać "polskimi" liniami i samolotami. No ale wejście w minimum ryzykowny interes, wejście za nasze, podatników pieniądze to dla was pisarzy sukces. Jak znam życie i okoliczności przyrody skończy się jak zwykle,  czyli jak to u was, dokładnie tak jak ze stadninami...

Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Da się to inaczej zrobić, tak, żeby nie było takich możliwości. Wystarczy żeby sędziów do takiego dyscyplinującego ciała wybierały partie obecne w parlamencie, każda po jednym i po sprawie.

No... Jeden z PIS, jeden z PO, jeden z PSL, jeden z Lewicy i jeden od brunatnych. Idź z tą propozycją do kaczorka. Już widzę z jakim entuzjazmem ją przyjmuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adalbert95 napisał:

jeden od brunatnych

Wyższa Szkoła Gotowania Na Gazie ukończona z wyróżnieniem, no to Kolega Adalbert95 może się popisywać spostrzeżeniami..

1 minutę temu, Adalbert95 napisał:

ma co oddawać..

Już odebrał, efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania...czysta Wiertnicza i Wyborcza, też czysta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 747 napisał:

Wyższa Szkoła Gotowania Na Gazie ukończona z wyróżnieniem

A to Pani Wolfgangowa Przyłębska. Ostatnio Prezes wpadł na inspekcję i przy okazji wydał stosowne polecenia.

Były mielone z marchewką i groszkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Jakiej ekstraklasy? Masz choć blade pojęcie co znaczy lotnicza ekstraklasa?

Wiesz, że to cytat z prasy i nie ja napisałem?

Gubisz clou przekazu, najważniejsze w tym jest to, że Tusk i kamraci chcieli sprzedać Lot bo nie widzieli innej możliwości, ciekawe ilu takich możliwości jeszcze nie widzieli?

 

13 godzin temu, Adalbert95 napisał:

No... Jeden z PIS, jeden z PO, jeden z PSL, jeden z Lewicy i jeden od brunatnych. Idź z tą propozycją do kaczorka. Już widzę z jakim entuzjazmem ją przyjmuje...

Dlaczego ja? Z nim wódki nie piłem, może ty pójdziesz?

Reforma sądownictwa jest potrzebna, sami sędziowie i PO nie są nią zainteresowane i tutaj jest problem, prawdziwy problem, o którym mówił Gowin.

 

13 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Co więcej nawet nie nasz, a importowany z Rosji. Może mam tu Jacchusia wytłumaczysz jakim to cudem mimo obsadzenia wszystkich możliwych państwowych, kopalnianych stołków i stołeczków puciniakowymi krewnymi i znajomymi królika, mimo tego, że górnicza Solidarność murem za pisorami, wydobycie w polskich kopalniach spada, za to import, głownie ze wschodu gwałtownie rośnie.

A ty wiesz, że żyjesz w świecie liberalnej gospodarki i nawet ty możesz zostać importerem węgla?

Cytat

Polskie spółki węglowe w znakomitej kondycji

21 stycznia 2020,

W ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku cztery górnicze spółki: Polska Grupa Górnicza, Jastrzębska Spółka Węglowa, Lubelski Węgiel Bogdanka i Węglokoks Kraj odnotowały łącznie zysk w wysokości 1,08 mld zł - poinformował we wtorek wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a czy to nie kolejna sfera gospodarki, którą tusk i PO chciało się pozbyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry bardzo ?

A gdzieś ty się sk...ynard-zie podziewał? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem bana, chyba na pół roku, pokłóciłem się z Gustawem o nową formę AS i dostałem dożywotkę.

 

  1. W gruncie rzeczy, nic się nie zmieniło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczny wygnaniec ?

Nawet nie przypuszczasz jak się cieszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę spokojny i konsyliacyjny ?

No, ja też,  nawet nie wiesz jak, gdy odpowiedziałeś

Kompletnie nie ogarniam na razie tego forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę w rozmowę starych znajomych: mnie (bez bana) nie było tu 14 lat ?

Powiem tylko tyle - to jest wybitnie ZŁY temat, aby zacząć ogarniać to Forum ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavyan - rzeczywiście Cię długo nie było!

Jesteś tak stary,  że pewnie pamiętasz ojców założycieli

 

Jacchusia to mój stary, dobry kumpel, mam do niego bzggraniczne zaufanie, tak jak do Jara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Z PiSmatołkami nigdy nie będziemy gotowi i wylądujemy w czarnej dupie.

PiS-matołki, podoba mi się to określenie, jest bardzo adekwatne do tej grupy społecznej. 

12 godzin temu, Jaro_747 napisał:

A to Pani Wolfgangowa Przyłębska. Ostatnio Prezes wpadł na inspekcję i przy okazji wydał stosowne polecenia.

Były mielone z marchewką i groszkiem.

Mafia w całej krasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia z marchewką?

Gratuuję Lechu  -  jesteś na mojej liście największych idiotów, wprawdzie w ostatniej dziesiątce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia z marchewką?

Gratuuję Lechu  -  jesteś na mojej liście największych idiotów, wprawdzie w ostatniej dziesiątce

Widzę, że ciemna materia nabiera mocy

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia od Twojej pani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak...
Wysłane z mojego traktora przy użyciu snopowiązałki
I pewnie z Twojej rezydencji. Zazdraszczam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2006 o 17:41, krzych napisał:

Gdańsk, 1.10.2006 r.

No comments... ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skynyrd pisał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skynyrd napisał:

Mafia z marchewką?

Gratuuję Lechu  -  jesteś na mojej liście największych idiotów, wprawdzie w ostatniej dziesiątce

No bądźmy trochę bardziej obiektywni, pierwsza piątka.

Witam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.