Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jar, te twoje dyrdymały... Komuchy nie oddawały żadnej władzy, to był koniec, klops, finito, władza im się sama wyślizgiwała z rąk. Zadam ci to samo pytanie co mulsowi: jakim cudem zdemokratyzowały się wszystkie pozostałe kraje bloku wschodniego skoro u nich nie bylo żadnego Okrągłego Stołu, więcej nie było praktycznie żadnej opozycji. I jakim cudem nie ma u nich teraz - Białorusi?

Pomysl sobie co by było gdyby nie było Okragego Stołu? Nadal nie mógłbyś kupić swojej mitycznej srajtaśmy, zagłuszali by "Wolną Europę" i MO aresztowałoby za spodnie-dzwony?

W czasie owych "negocjacji" zdecydowano w jaki sposób przebrać, przemalować system tak aby mógł funkcjonować w nowych warunkach i nowymi metodami, przy czym władza oczywiście miała pozostać nieoddana. Za starej komuny ks. Popiełuszko - ten organizujący "seanse nienawiści" warchoł lądował z kamulkami u nóg na dnie zalewu, za nowej komuny organizujący "seanse nienawiści" o. Rydzykl jest dyskredytowany, ośmieszany i wrabiany w mitycznego Maybacha. Za starej komuny L. Kaczyński był zamknięty w więzieniu ("internowany")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , (zatem coś tam chyba znaczył) i nie mógł jeździć samochodem, za nowej komuny nie był zamykany w więzieniu ale też nie mógł jeździć samochodem bo mu Lesiak na rozkaz Rokity i Bolka poprzebijali opony!

Natomiast Jarosław faktycznie nie był internowany - podobno z powodu głupoty SB-ków, którzy zobaczywszy na liście proskrybcyjnej dwóch Kaczyńskich urodzonych tego samego dnia uznali to za pomyłkę drukarską! :)

Nic nie znaczące osoby to były Geremki, Michniki, Mazowieccy - zadaj sobie pytanie jakie funkcje sprawowali w "S". Żadne. Z drugiej strony zadaj sobie pytanie jakie znaczenia miała np. osoba A. Gwiazdy i jakie przełożenie miało to na jego pozycję polityczną w późniejszym okresie.

 

Co do bajek opowiadanych przez Wachowskiego (SB!) - to razem z Wałęsą są to doprawdy Bracia GROMM. :) Wczoraj Wałęsa krzyczał że trzeba było przebijać opony Kaczyńskim i zrywać plakaty PC, bo robili oni straszne rzeczy: organizowali demonstracje, rozlepiali oszczercze plakaty i palili kukłę (Wałęsy). Skoro tak, to ja domagam się, ale to NATYCHMIAST, poprzebijania przez ABW opon w limuzynach Tuska, Komorowskiegi i Niesiołowskiego (Rokity nie, bo jakoś głupio) za to że w ubiegłą sobotę: organizowali demonstracje, obnosili po mieście oszczercze plakaty ("Precz z Kaczorami", "Przeproście i sp***rzajcie") i strzelali z proc kaczuszkami.

Kuroń też był wielkim bajkopisarzem, z tym ze on potrafił nie tylko opowiadać ale i odgrywać całe przedstawienia. Na przykład pamiętnej nocy czerwcowej 1992 przyjechał w nocy do Belwederu, obudził Wałęsę i krzyczał żeby ten szybko się ubierał i pojechał z nim do Sejmu ratować kraj bo Macierewicz zwariował, podpalił Kampinos (chyba dla stworzenia zasłony dymnej) i wiedzie jednostki nadwiślańskie na stolicę!

No, ale Wałęsa jako jeden z braci GROMM jest nie do pobicia. Najlepsza jest jego opowieść jak to Gwiazdowa chciała go porwać. Wywabiła go podstępem z budynku stoczni w którym było zebranie i zawiodła w krzaki skąd wypadły na niego zbiry z workiem ale Wałęsa nie wpadł do tego worka, bo zrobił błyskawiczny unik (lata gry w ping-ponga dały efekt). Kidnaperka-Gwiazda jak to zobaczyła to zwariowała i od tej pory opowiada głupoty.

W ogóle Wałęsa to chyba jakiś stwór nadprzyrodzony, zupełnie jak upiór z "Upiornego twista" Starszych Panów bo wszyscy co się z nim zetkneli, jak Gwiazdowie, Walentynowicz, Macierewicz, Kaczyńscy itd. powariowali ("Widząc mnie w piekielnym twiście - Zwariowalibyście!"). Jar, może ty też zwariowałrś?

Wachowski i Wałęsa - Straszni Panowie, Straszni Panowie, Straszni panowie dwaj!

A może "Małe Wu-wu"? LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj dudi, rozpisałes sie jak chory na biegunkę... Ale Ci tatuś nawkładał do łepetyny - bo sam, będą w "psedsokolu" to byś tego nie wymyślił ;-) Wiem, tatusia sie nie wybiera, ale w pewnym wieku warto zacząć oceniać świat samodzielnie..

 

A i tak za najdłużej rok, SLD i Samoobrona będą już gotowe do objęcia rzadów i to na dobre osiem lat. I kaczory i donaldy pójdą sr** na zielona trawkę - o ile ich SLD i Samoobrona nie wsadzą ich do pierdla! A i za prezydenta się wezmą i postawią pod trybunał stanu.

Tak było po pierwszej wojnie 'solidarnościowej' ; tak będzie i po tej drugiej.

I w zasadzie, to chyba będzie lepsze dla nas... niż to cięgłe babranie się w gównie i destrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf, 10 Paź 2006, 13:07

 

>Dudivan trafnie opisuje jak bylo i jest

>niestety

>piszę "niestety" bo smutne jest to co pisze

>ale prawdziwe

 

e tam, po prostu znaleźliście te same linki;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarty (o linkach) na bok

 

polskie życie publiczne i polityczne znam niestety z czystej autopsji i źródłowo jak chyba nikt na forum

o mało nie zostałem p-osłem, czy może raczej po-osłem

na szczęście opatrzność czuwa i czasem posługuje się nawet złymi ludźmi by uchronić poczciwców przed większym złem (jakim byłoby zasiadanie w obecnym sejmie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan, 10 Paź 2006, 12:53

 

>Zadam ci to samo pytanie co mulsowi: jakim cudem zdemokratyzowały

>się wszystkie pozostałe kraje bloku wschodniego skoro u nich nie bylo żadnego Okrągłego Stołu,

>więcej nie było praktycznie żadnej opozycji.

 

No właśnie, tym bardziej że Polska zdemokratyzowała się na samym końcu, za czechosłowacją, NRD i Rumunią.

Poza tym Václav Havel, Kartą 77, Demokracja Teraz, Nowe Forum to wymysły WSI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>graaf, 10 Paź 2006, 13:07

 

Ty to rzeczywiście masz "full range" zajoba. Może zbyt późno świnkę przechodziłeś? ;-)

 

>amoniak

 

Jak myslisz, jakie to musi byc silne pole elektromagnetyczne aby ludziom tak "muzgi wygło"? Biozaduch jakiś we łonie, czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan> jako że interesuje mnie takie czyste pozbawione myslenia myslenie,to musze cie spytać ,bo sam nie dam rady.A twoje definicje bedą proste a coraz bardziej takie lubię-.nie mogę zrozumiec po co taki agent Bolek wyłaził z siebie że 1.Wyrzucić wojska radzieckie z Polski 2.Załatwic przyjęcie Polski do Nato 3,Konwergowac długi polskie w sposób nazwijmy to nachalny ja to on-a jednocześnie PC ciągnęła afere Telegraf na duże pieniadze ale wiadomo dużych pieniedzy nie uda sie odnalężć, Zalewski M z PC uprzedza Gosiąrowskiego i Baksika na dzien przed aresztowańiem przez UOP( durny za frajer)więc ci wyjeżdzaja do israela.Dostaje za to pare lat ale obecnie jest już na wolności dzięki uprzejmośći Kaczyńckich.Glapiński daje koncesje na zaopatrywanie polski w benzynę kolesiowi z Gdańska po czym Polska staje z braku benzyny.Też niestety za frajer. No i jeszcze jedno.Nie rozumiem tej ostatniej afery ale ty mi wytłumaczysz.Chyba.Jakby inwigilowałi SLD to to by było dobrze czy też nie.Czy to chodzi o to że Kaczyńckich.Czy żę w ogóle nie wolno bo to niedemokratyczne HE,HE,HE.O co to chodzi przeca nikogo nie wsadzili a mogli.A od czego jest UOP.UOP ma wiedzieć czego inni nie widzą chyba nie? czy to nie znowu kali.A teraz już mozna czy jeszcze nie? Błagam opowiedz bo sam nie dam rady aw gazecie GP NIC.Z szacunkiem i uwielbieniem stały czytelnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę fragmentów akt z szafy Lesiaka zamieszczonych w "GW", a zwłaszcza wnioski końcowe raportu o kierownictwie PC. Prorok jakiś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 10 Paź 2006, 13:14

>A i tak za najdłużej rok, SLD i Samoobrona będą już gotowe do objęcia rzadów i to na dobre osiem lat. I kaczory i donaldy pójdą sr** na zielona trawkę - o ile ich SLD i Samoobrona nie wsadzą ich do pierdla! A i za prezydenta się wezmą i postawią pod trybunał stanu. ... I w zasadzie, to chyba będzie lepsze dla nas... niż to cięgłe babranie się w gównie i destrukcji<

 

No widzisz - Jar1, jak chcesz to potrafisz coś rozsądnego napisać :)))

 

 

Najbardziej lubię czytać "ciągłe babranie się w destrukcji" - Muls kontra Dudivan. Dudivan jednak wyglada lepiej - choć jak człowiek prosty i uparty, prezentuje uniwersalne diagnozy. Muls jednak robi już bokami, usiłując przyzywać mnie co drugi swój wpis :))) Nic z Tego Mulsie drogi - ja sobie popatrzę jak dzielnie bronisz balcerka przed kaczorami :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, 10 Paź 2006, 18:44

 

>Najbardziej lubię czytać "ciągłe babranie się w destrukcji" - Muls kontra Dudivan.

 

A ja najbardziej lubię pisać to "ciągłe" itd. Qubric, ty właściwie powinieneś mi płacić za moją twórczość.

 

Musli, Wałęsa podpisał co trzeba aby wojska radzieckie opuściły nasz kraj, bo formalnie musiał coś podpisac, w końcu wcześniej ktoś musiał coś podpisać, żeby te wojska w Polsce były, no nie? :) Z drugiej strony bąkał coś że tylko nie do NATO, że trzeba coś innego, takie NATO-bis żeby stworzyć itd. Ogólnie to ja nie podejmuje się analizy działań Wałęsy, bo nie jestem specjalistą od autyzmu.

Poza tym w Stereo jest fajny wątek o kablach dokąd się udaję. Musli, tobie jako donosicielowi SB temat kabli nie jest obcy więc pojdźmy wszyscy do stajenki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric> a ty myślisz że nie mam nic lepszego do roboty tylko po raz drugi przegryzać sie przez twoje rewelacje ekonomiczne dostepne w kazdej podrzednej gazetce.To już było,a zobaczymy co bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muls, proponuję abyś napisał to o czym ABSOLUTNIE nie ma w gazetach i wtedy na ten temat podyskutujemy, bo na razie okazuje się - "wszystko już było". My już na ciebie nie mamy siły!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ramach urlopu skończyłem obrabianie pierwszego okna po wymianie.

Jak porówam sobie cennik z przed 10 lat to jest panowie lepiej. Szkoda tylko,że plastkik z cenami zamieniły się z drewniamymi. Kiedyś wszyscy zabijali się za nimi, Do pierwszej chaty kupowałem zespolone z wrocławksiego Stolbudu. Świetna konstrukcja klejone ciśnieniowo, zespolona szyba , wewnętrzne n iemieckie okucia i było to za 60 % ceny plastika. I były wtedy jeszcze gatunki. Brałem drugi bo różniły się tylko tym,że miały klejenia na belkach.

Czyli dzieje się coraz lepiej, pomimo tych wszsytkich rzucanych kłód. Oczywciście nie jest to żadna zasługa ekip rządzących, czy byłych rządzących .

Po prostu dajemy sobie radę.

Więc kielnia w dłoń, ale to dopiero jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak na to wszystko patrzę i sledzę wasze dyskusje to mi sie przypomina sytuacja we Włoszech jakies paręnaście lat temu. Tam tez się skompromitowała cała praktycznie klasa polityczna i doszło do ciekawego zjawiska - politycy kotłowali się w swoim piekiełku, a społeczeństwo i świat gospodarczy mieli to wszystko w d.... i po prostu robili swoje. Coś mi sie wydaje, że u nas tez nadchodzą takie czasy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, to przed nami jeszcze długa droga. W Italii siedziało (siedzi?) dwóch premierów a u nas żaden. Długa droga, daleka przed nami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: jar1, 10 Paź 2006, 15:51

 

>>graaf, 10 Paź 2006, 13:07

>

>Ty to rzeczywiście masz "full range" zajoba. Może zbyt późno świnkę przechodziłeś? ;-)

 

nie jar1, miałem zderzenie czołowe z donkiem tuskiem i jego bandą pospolitych dresiarzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivany> musicie sobie radzic sami,jako były niezweryfikowany esbek znalazłem prace w agencjach rządowych gdzie tacy jak ja zawsze bedą potrzebni do ochrony demokracyji. A wy nie przedstawiacie soba żadnej przyszłości operacyjnej, jako element "zaspawany".Jestem przekonany że w dwójkę pociagniecie ten watek -najwyżej QUbric jeszcze raz walnie wątek ekonomiczny.Trzeci raz już nie strzymam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nie jar1, miałem zderzenie czołowe z donkiem tuskiem i jego bandą pospolitych dresiarzy

 

Czuć tu graaf na odległość syndrom odrzuconego. Nie docenili, prawda? :-) Znająć Cię tutaj, musiało to byc bardzo blesne - traumatyczne przeżycie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1

Pociągnę równie demagogicznie jak ty. Przypomnij sobie wprowadzenie M&Msów, które było poniżej twoich standardów. Co mogłeś zrobić?

1. pogodzić się i zostać,

2. niezgodzić się i zaprotestować przez odejście,

3. niezgodzić się i walczyć.

Wybrałeś wariant 3. Dlaczego? Jesteś tu forumowiczem znanym, o długim stażu i sporym dorobku (liczba postów i fachowość widoczna w zakładce DIY oraz, bagatela, osobista znajomość z wieloma biorącymi udział w tym zamieszaniu), stąd twoje zdanie było znaczące. Realnie oceniłeś swoje szanse i pociągnąłeś sprawę, a na dokładkę innych forumowiczów. Twoje działanie ośmieliło innych, którzy przyłączając się z "postami prawdy" pomogli wymusić zawieszenie akcji M&M.

Załóżmy, że graaf stwierdził, że działanie grupy partyjnej było poniżej jego standardów, dokonał realnej oceny sytuacji i swojej pozycji i doszedł do wniosku iż jedynym rozwiązaniem jest wariant 2. Najłatwiej byłoby wybrać wariant 1, obudować go historyjką-usprawiedliwieniem i trwać, nieprawdaż?

Pytanie - czy graaf zasłużył sobie na ironiczne uwagi o syndromie odrzucenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 10 Paź 2006, 22:01

>-najwyżej QUbric jeszcze raz walnie wątek ekonomiczny.Trzeci raz już nie strzymam.<

 

Ciebie musiałbym takim wątkiem "walnąć" prosto w łepetynę, żeby coś do niej dotarło, poza hymnem kibica "Bal-ce-ro-wicz!, Bal-ce-ro-wicz! Bal-ce-ro-wicz!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Qubric, 11 Paź 2006, 09:11

 

mam rozumieć że Ci Balcerowicz nie pasi? i nie pasił? To powiedz chociaż w którym okresie i co Cię tak w nim zabolało, tylko KONKRETNIE i na przykłach - każdy może mieć przecież swoje zdanie...

 

Jak nie On to ktoś inny będzie brał te 40tyś/m-sc byle jeszcze coś robił. Masz jakiegoś kandydata czy tylko przyjąłeś najłatwiejsze stanowisko - stanowisko krytyki?

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: jar1, 10 Paź 2006, 22:06

 

>>nie jar1, miałem zderzenie czołowe z donkiem tuskiem i jego bandą pospolitych dresiarzy

>

>Czuć tu graaf na odległość syndrom odrzuconego. Nie docenili, prawda? :-)

 

niestety odwrotnie

właśnie niestety DOCENILI a że nie jestem z ich "paczki" (to kolesie o MENTALNOŚCI GANGU PODWÓRKOWEGO)

to mnie "serdeczni i wieloletni przyjaciele" profilaktycznie wyeliminowali, publicznie obrzucając pomówieniami mnie i moją rodzinę

 

Ty jar1 nie masz pojęcia o polskiej polityce

i nie bierz prosze tej uwagi "do siebie" bo prawda jest taka, że praktycznie nikt nie ma pojęcia, kto sam nie wdepnął w te rewiry

 

to co uprawiasz to jest tylko inteligentne teoretyzowanie na temat widowiska telewizyjnego i ploteczek

 

 

a Ci debile już pożałowali, i to wielokrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Nowy, nie zgadzam sie z Twoim porównaniem. Ja nie walczyłem o to, by udowodnić, że JEDNI są lepsi od DRUGICH ino o PRYNCYPIA ! ;-) Czyli w tym przypadku o wolnośćc SŁOWA i przede wszystkim o szacunek dla drugiego człowieka. I nie ma dla mnie znaczenia czy tę wolnośc słowa będzie mi próbował ograniczyć kaczor czy donald czy ktoś inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1

Nie odpowiedziałeś na poniższe pytanie i dałeś odpowiedź nie na temat. Trochę mnie rozczarowujesz, bo gdybyś ironizował na temat forumowicza zachowującego się poniżej standardów, to bym pomyślał, że odbiłes mu piłkę. Graaf pisze powyżej standardów (moja subiektywna ocena) i powinien być traktowany zgodnie ze standardami (graaf nic mi nie lecisz). Piszę do Ciebie jarze1, bo lękam ;-) się iż przekroczenie pewnej linii może być nieodwracalne. Proszę, nie odpowiadaj mi, tylko jeszcze raz odpowiedz sobie rzetelnie w duchu na poniższe oytanie.

Czy graaf zasłużył sobie na ironiczne uwagi o syndromie odrzucenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.