Skocz do zawartości
IGNORED

Jopek-Farat-koncerty


Luc

Rekomendowane odpowiedzi

=) nielubiea

Widzę, że trafiłem na fana AMJ, nie - na fanatyka AMJ! Moim zdaniem Farat to przereklamowany towar popowy-jazzowy niepierwszej jakości, ale skoro uważasz, że to płyta znakomita - to ja przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z broyem. to jest bezczelnosc ze strony wytworni i samej artystki sprzedawac to samo wielokrotnie. czy nastepna plyta amj bedzie moze zapisem telewizyjnego koncertu dla dzieci uposledzonych? albo rejestracja wystepu przed przodownikami branzy hutniczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jesli ktos byl na Jej koncercie i posluchal "na żywo" co pani A. potrafi a takze jej muzycy - nie bedzie krytykowal ani oburzal sie na wydawnictwo, ze kolejny raz sprzedaje to samo.

Nie ma niestety w Polsce lepiej spiewajacej pani !

No chyba ze ktos cos zaproponuje..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profundo - nie mogę się zgodzić, że jest to sprzedaż "tego samego". Utwory AMJ na żywo to coś zupełnie innego niż na płycie, według mnie absolutnie bez porównania. Sam odkryłem na nowo wiele jej utworów ze studia zagranych na żywo - nowa jakość. Dlatego tak ważne dla mnie są jej single, gdzie zawsze można znaleźć po 3-4 wersje koncertowe. Moim zdaniem, Farat to muzycznie wspaniała płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie powiedzialem, ze amj jest zla artystka. jest dobra artystka, moze bez sluchu literackiego, bo teksty kydrynskiego w wiekszosci sa grafomanskie i nie powinna sie godzic, no, ale to w koncu rodzina. uwazam natomiast, ze sie nie rozwija, nie proponuje nowych form, nie siega po nowy repertuar. i tego glownie zaluje, choc rowniez i tego, ze decyduje sie na takie komercyjne awantury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze Jopek wykonuje ze swoim zespolem te same utwory od wielu lat, nie wydaje mi sie warte nagany, szczegolnie w kontekscie faktu, ze nie zdarzaja sie 2 takie same wykonania, oni traktuja te piosenki bardzo kreatywnie jako "szkielety", punkt wyjscia, jest to swojego rodzaju zabwa forma, ktora rozbudowuja (w tym sama Jopek) czasem bardzo obszernie w trakcie nagran i koncertow, zawiera sie w tym mnostwo niuansow, smaczkow, swiadczacych o wielkiej wyobrazni muzycznej i dzwiekowej zarowno p A jak reszty ekipy. Czesto sa to bardzo zlozone pomysly, wrecz siegajace do muzyki wspolczesnej- rozszerzona tonalnosc (chociaz niektore piosenki sa oparte na kilku akordach), bardzo "alterowana" harmonika, polimertia, polirytmia, modulacje metryczne, to wszystko podane w bardzo atrakcyjnej formie. Słowa istotnie pretensjnalne czasami

typu zrenice na rekach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i prawdopodobnie długo nie będzie w Polsce lepszej wokalistki niż Anna M.J. z zespołem - uważam, że każda wydana płyta jest swoistą rewelacją. To także dotyczy Farat

Czekam na płytę Justyny (tej od Wiśniewskiego), która ma moim zdaniem niezły głos, a obiecała płytę jazz - pop na jesień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy2 nzlgwny

(Konto usunięte)

Obserwując karierę AMJ niedparcie nasuwa mi się skojarzenie z mitologią. Jej mąż MK, jak Pigmalion, buduje publiczny obraz AMJ zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i marzeniami. Program jest ustalony; korzystając ze zdobyczy technik PR mąż programuje też wypowiedzi AMJ. Przykłady:

1. Na pytanie, "O czym Pani marzy?", AMJ odpowiada, że chciałaby zaśpiewać ze Stingiem i bach! Sting w Polsce ma support w postaci AMJ.

2. Pytanie, O jakiego kompozytora piosenkach Pani marzy?, AJM odpowiada, że o kompozycjach Pata i bach! Upojenie.

Mam niejasne trochę przeczucie, że MK, pomimo iż żona jego ma regularne wykształcenie pianistyczne, zwyczajnie jej smakowi muzycznemu nie dowierza i traktuje ją przedmiotowo. MK jest jest jej mistrzem, a jednocześnie, w najbliższym horyzoncie czasowym być może i będzie przekleństwem. Już dzisiaj można zauważyć (wypowiedzi uczestników forum) oznaki dość mechanicznego kopiowanie wzorów, które znalazły uznanie na rynku. Trzeba to czynić, jeśli w tym tempie chce się wydawać płyty.

AJM powinna uwolnić się spod zbyt uciążliwej kurateli. Powinna sięgać po kompozycje, teksty innych i śmielej dzielić się swoimi przemysleniami oraz emocjami. W pierwszym okresie może to spowodować pewne zagubienie repertuarowe. Jednak jeśli AMJ uwierzy w siebie, w swoje możliwości, to na pewno będzie śpiewać z ogromnym zaangażowaniem. A wtedy usłyszymy w jej muzyce i interpretacjach ton osobisty, czego AMJ i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę drogi kolego, że to raczej ich WSPÓLNY, dobrze zaplanowany program, nastawiony na dobrą kaskę i łatwe życie. Nie było ostatnio w naszym kraju lepszej kreacji, niż AMJ przez męża swego. Chyba, że mówimy o niejakim mulacie z parlamentu ;-) There's no business like show business, my friend...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was moglby byc tak mily i zrobic i ew. udostępnić DVD-Rip płyty Farat do formatu DivX lub XVid ? Niestety nie posiadam napedu DVD i pozostaje mi liczyc ze zdobede od kogos taki przekonwertowany plik, w p2p niestety takowego nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek nzl.

(Konto usunięte)

po odsłucju wersji CD, króti raport:

- okal nienaturalnie wyeksponowany i wypchnięty do przodu

- bas niby OK, ale jakiś taki tekturowy, bez masy i "ciała"

- na niektórych utworach blachy perkusji i przeszkadzajki przymatowione i schowane

 

+ brzmienie całkiem spójne, wyrównane

+ bardzo ładnie nagrane gitary, Możdżer i Fazi

+ lokalizacja, przestrzen OK

+ brak ewidentnie słabych punktów realizacji

 

a muzycznie - padło tu wiele opinii, więc ja powiem krótko - mi się podoba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z Toba:

okal nienaturalnie wyeksponowany i wypchnięty do przodu

- bas niby OK, ale jakiś taki tekturowy, bez masy i "ciała"

- na niektórych utworach blachy perkusji i przeszkadzajki przymatowione i schowane

Taka jest konwencja tego nagrania, głos jest wyeksponowany poprawnie, jak według Ciebie powinien brzmiec "naturalnie wyeksponowany" wokal?

gitara basowa i kontrabas sa obecne w roznym stopniu w zaleznosci od charakterystyki danego utworu, a poniewaz linia basu jest bardzo ruchliwa i pojawia sie duzo roznych ozdobnikow,

to barwa i ogolne brzmienie musi byc lekkie i jednoczesnie miec duza rozdzielczosc dzwiekowa, aby nie powstał bałagan (ktory nawiasem mowiac i tak sie pojawia np w utworze 3)

Natomiast przestrzen nie jest mocna strona tego nagrania-w zasadzie to ogranicza sie do planow glebokosci i warstw, plastycznosc instrumentow jest mała, ale tak brzmia elektryczne koncerty i nagrania na zywo, to jest chyba zabieg celowy. Nie podoba mi się "interferencja" słyszalnej czasami akustyki wnetrza ze sztucznymi poglosami, sprawia to wrazenie dwoistosci przestrzeni...Czy ktos podzieli moje zdanie, że ta płyta zaczyna brzmiec niezle przy nieco wiekszej glosnoci ? Słuchana cicho sporo traci, tam wprowadzoono chyba limiter, to zdecydowanie widac na wykresie w edytorze audio...

Fazi nie gra na tej plycie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze wrazenia dotyczace jakosci nagrania sa zdeterminowane Twoim sprzetem odsluchowym, ktory nie jest najwyzszych lotow i nie masz go dosc dlugo, by wg niego ostatecznie oceniac i wydawac opinie.

I zdecyduj sie wreszcie ja nick. Raz jestes "LukaszB", innym razem "nielubiea" (juz samo uzycie "a" zamiast "audiofili" swiadczy o Twojej bojazni).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem po raz kolejny Jopek. Irytacja ma doprowadziła do wyłączenia płyty po 5 czy 6-tym kawałku: słyszeliście ten teksty: "najpierw Sting go ukradł Milesowi, a teraz gra z nami" (czy jakoś tak) - to o MC, a potem: "nie mówiałam, że to najlepszy gitarzysta Rzeczpospolitej?" (to o Napiórkowskim).

 

Generalnie herbatka u Tadka i rodzinne spotkanko, ciekawe czy stary Kydryński przybył? A Marcin: a dur na gitarce i publika się cieszy.

 

Muzyka dla japiszonów i tandetne podrabianie Stingowych klimatów, już nie Polska, jeszcze nie Świat. Jak to można ludziska omotać, brawo MK!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchasz Ty czasem cos oprócz płyt?

Czasem warto wyjsc z domu i przypomniec sobie co to jest "żywa"muzyka i poczuc energie jaka płynie ze sceny gdy dobrzy muzycy dobrze sie bawią....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.