Skocz do zawartości
IGNORED

Postawilem kolumny na monetach 50 gr....


filip

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawilem kolce standow na monetach (50gr). Wszystko stoi na panelach. Wczesniej kolce byly lekko wbite w parkiet. Teraz gra lepiej-slysze wiecej detali. Czy to możliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra, gdy postawisz na np 5złotówkach? ;-)) Powinno chyba 10 razy lepiej... Choć może skala jest logarytmiczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz idź do kamieniarza po kamienne cokoły, dopiero usłyszysz. Poszukaj na forum o cokołach, było troche o wpływie na brzmienie. O ile dobrze pamiętam Andrea29 robił duże doświadczenia z cokołami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie te panele... jeśli na gąbce/piance, to faktycznie jak podłożysz coś dużego i ciężkiego, efekty będą wyraźne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kolumny o nie za duzej podstawie to ja polecam dodatkowo podstawki przykrecane od dolu (VM ACOUSTIC) W ten sposob mozna osiagnac jeszcze lepsza stabilnosc a nastepnie stawiamy na 20 gr.

[obrazekLUKASZ-56404_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip, na których stawiasz standy, żeby (jeśli takie panele jak pisałem) miały solidniejsze podparcie. albo tak, jak proponuje arturw - tego nie sprawdzałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to myslalem sobie dobrze w zasadzie tzn ze kupie granity i przykleje je do podlugi blue taciem a na to postawie standy. Jak grube maja byc te plyty? 4 cm bedzie ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słyszalny wpływ na dźwięk miało wiele rzeczy: np. cokoły na kolcach, na gumkach (myszkach ; )) =-- polecam sprawdzić samemu, to koszt 5zł, skręcanie kolumn, stawianie tweeterów na zewnątrz (zamiana miejscami Tabletek), kable sieciowei i wszelakie inne, zmiana ustawienia kolumn względem ścian i słuchacza.

 

W kwestii standów i cokołów ostatecznie wybrałem wariant, jak na zdjeciu poniżej.

Stand Art - ok.2kzł, pewnie dobre, ale na razie ich nie kupię. Wpływu podstawek od Eposów też nie miałem okazji sprawdzić, bo niby jak (?) A chciałbym...

Nie wiem jak długo obecny wariant pozostanie, bo lubię eksperymentować.

Jak "obsłucham" coś lepszego - będzie zmiana.

Dociążanie kolumn ciężkimi płytami chodnikowymi (przez przycięte odpowiednio kawałki wykładziny dywanowej) nie dały u mnie żadnego, słyszalnego rezultatu. No cóż, na sugestie innych jestem mało podatny, co nie oznacza, że Koledzynapisali nieprawdę. /Nie sądzę./

Gdyby nie tak wiele postów, że to coś daje, w swoim przypadku musiałbym zanegować wpływ dociążenia kolumn od góry, bo to akurat mi się nie sprawdziło zupełnie : ((

Pozdrawiam.

[obrazekLUKASZ-56502_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, tego to już pewnie nie wie nikt :) niby im grubsze i większe tym lepiej, ale... myślę, że w tym przypadku ważniejsza jest powierzchnia, niż grubość. a 4cm nie podniosą ci za wysoko kolumn?

 

no ale czemu moje kolumny wciąż stoją na tych paskudnych panelach??? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, andrea się wciął ;))) no właśnie, tak to z tymi ustrojami - u mnie na przykład dociążanie DA52 na (zasypanej) trójnożnej Ostoi było słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe. albo dla tego, że cokół pod podstawką był raptem coś z 25x30, a panele się bujają. albo DA52 tak lubi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tylko uważać, aby wiatr nie zawiał , bo Andrei spadną te kolumienki na podłogę i mogą sie roztrzaskać, to juz jest przekombinowane tak mocno, że efekt jest conajmniej żałosny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Coż, abstrachując od lekko agresywnego tonu ostatniej wypowiedzi, też bym dał nieco większe płyty, sądzę ze wygladałoby również lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>filip

Chciałem zwrócic uwagą, ze takie postepowanie z monetami NBP

jest zabronione, scigane z urzędu i zagrożone wieloletnią karą

pozbawienia wolności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

 

Zamiast monet użyłem specjalnych podkładek. Ich zaletą jest to że można je przykleić do podłogi. Wtedy na czas sprzątania cokoły i głośniki da się odłożyć na bok a potem postawić dokładnie w to samo miejsce.

Podkładki mają małe gniazdo w które wchodzi ostrze stożka. Stożki są regulowane, co pozwala bardzo stabilnie ustawić kolumny.

[obrazekLUKASZ-56690_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaje.... grube cokoły . Już jakieś 10 lat temu podkładaliśmy marmur pod głośniki i było to zazwyczaj byle jak ułamane płyty o gr 2-3cm.

Obawiam się że różnica w brzmieniu przy tak wysokich cokołach może wynikać ze zmiany wysokości ustawienia głośnika bowiem w praktyce zmiana wysokości jest wyraźnie słyszalna. Poza tym tak grube cokoły miały by jeszcze sens w momencie przytwierdzenia podstawki do cokołu (ale jak ?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokoły nie są wcale takie grube. Mają 7,5 cm.

Razem ze stożkami podniosły głośniki o 10,5 cm.

Teraz oś głośnika (koncentryczny KEF) jest na wysokości 88 cm, czyli mniej więcej na wysokości uszu podczas odsłuchu.

Miałem zamiar zastosować trochę wyższe kamienie bez stożków. Akurat kamieniarz miał kawałki o takiej grubości i kupiłem je jako odrzuty płacąc jedynie za robociznę. Stożki i podkładki nie okazały się zbyt drogie więc zecydowałem się na takie rozwiązanie.

 

Bardzo fajne standy do monitorów zrobił sobie mój znajomy. Były to bloki kamienia których dwie ścianki były polorowane a dwie ociosane. Stały dość stabilne. Był tylko mały problem z przestawianiem bo dość trudno dźwignąć 150 kg. Na szczęście nie robi się tego zbyt często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , coście tacy katastroficzno/dekadenccy ?

 

Całość jest stabilna nad podziw i b. ciężka. Chciałem początkowo pod kolce nawiercić małe otworki w cokołach, ale stwierdziłem, że nie ma takiej potrzeby. (Jeśli ktoś poleci na to całym ciałem, to i tak żadnej tego typu konstrukcji nic nie pomoże.)

* * *

A cokoły zostały wykonane niezgodnie z moim zamówieniem (za małe), Stąd kazałem przerobić pięknie zaokrąglone krawędzie na płaszczyzny (patrzcie: rogi pod kolce). Całośc wyglada przez to lepiej, bo nie ma tak dużego prześwitu, widocznego z p. odsłuchu. (Mnie tam sie podoba ; )), choć nie tak miało być.

Teraz, przynajmniej kurzu nie widać. Nie żałuję, choc w 1. chwili... - sami wiecie, co czułem, jak dałem szablon, a otrzymałem "hwc".

* * *

Kolce na kolcach wypadły u mnie gorzej, (grałem tak ponad m-c),a całość również była b. stabilna, gdyż mam wywiercone pod spodem otwory na wpuszczane po kołnierz tuleje na wkręcane kolce.

 

Za stabilność całej konstrukcji odpowiada dość równa podłoga i - przede wszystkim - duży ciężar konstrukcji. Blu Tac trzyma Tabletki mocno. A jak dosypię jeszcze ołów w standy (ciężarki do wyważania kół samochodowych), to kolce chyba już nie będą takie spiczaste.

Żeby obecne standy tylko ruszyć z cokołów potrzeba naprawdę dużo energii. Chciałbym je zważyć, ale nie mam jak.

Duża masa na 4 punktach podparcia daje wystarczajaco duży nacisk na na 1 kolec.

Z niektórych wpisów wyżej widać, że negujący są teoretykami w temacie, hehehe ; ))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy aby Kolega - tym razem: "dop" nie wziął pomysłu na swego nicka od słowa d...ć się ? W tym wypadku oczywiście do mnie.

* * *

Jak zamocować podstawy standów do cokołów ?

Ależ to proste. Czy naprawdę tak trudno ruszyć bańką i czy trzeba mieć w tym celu ukończone ze 2 fakultety ?

(Takie pytania mnie dobijają, zwłaszcza kiedy jestem zmęczony.)

Ale niech tam... Należy przewiercić podstawy i cokoły na wylot, całość solidnie skręcić 4 długimi śrubami, od spodu dać podkłądkę, zakontrować nakrętką i zostawić jedynie wystarczająco długie, wydłużone, a "zatemperowane" śruby w kierunku podłogi. Proste, nie ?

Bo mnie się wydaje, że aż debilnie.

 

Wpływu na dźwięk nie sprawdzałem. Można dać przekładkę z tektury, blu taca lub... wcale. Co, kto lubi, woli, uważa, słyszy i jak w duszy gra.

zamist podkłądek- faktycznie- monet będących w obiegu nie można używać, ale jest tyle innych, starych...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ty nie jesteś teoretykiem który próbuje dokonywać cudów w oparciu o tanie standy.

Tak się akurat składa że miałem okazję posłuchać bardzo wielu kombinacji podstawka – głośnik i tu naprawdę można zupełnie zgłupieć.

Jak widzę na forum liczą się tylko dwa parametry – waga i głośnik wysokotonowy na wysokości ucha – proponuję „uważyć” ołowiu na kuchence i zalać standy w środku oraz sprezentować sobie obrotowy regulowany stołek – osiągniecie ideał.

A najlepiej to wbić gruby pal pomiędzy kolumę a sufit młotem 10kg i skasować luzy na amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> audioman: tak, to jest ten poziom.

Spróbuj i napisz, jak wyszło. Mnie by coś takiego nie przyszło do głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrea29

Nie popisałeś się tym prostym rozwiązaniem przykręcenia stadndów do cokołów.

Jeśli zaczniesz wiercić granit to zrozumiesz o co chodzi .

Gdybyś chciał wywiercić osiem otworów w obu cokołach o takiej grubości to wiertła i cała operacja kosztowałyby więcej niż te twoje standy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że zrobili mi to za friko : )))

Poza tym nic straconego.

Jeśli zdecyduję się przewiercić cokoły na wylot to tylko na własnej życzenie ; ))

Może trochę później. Dla samej sztuki nie zamierzam nic zmieniać, póki dobrze gra : )))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.