Skocz do zawartości
IGNORED

Postawilem kolumny na monetach 50 gr....


filip

Rekomendowane odpowiedzi

> Audioman

 

Co jest złego w ustawieniu głośników wysokotonowych na wysokości uszu ?

 

Widziałem głośniki ustawione na regałach pod sufitem i nie grało to najlepiej.

Widziałem również głośniki ustawione na blokach kamiennych o masie ok. 150 kg. Kamienie były docięte na wymiar podstawy kolumny. Wyglądało sympatycznie i nie kosztowało wiele.

Podejrzewam, że te same głośniki ustawione na taboretach nie grałyby lepiej.

Zarówno ja jak i Andrea29 nie stosujemy cokołów do poprawy brzmienia. Musiałem coś podłożyć pod kolce żeby nie rysować podłogi, przy okazji chciałem trochę podnieść głośniki bo były zbyt nisko.

Pięknie nie jest za to praktycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audioman: za friko i na poczekaniu ; ))

A ile kosztują wiertła do granitu - wiem. Na ile starczają- nie wiem.

Nie robili tego partyzanci/teoretycy i fachowcy od audio (cena...), tylko kamieniarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku... widziałem jak chłopaki z zakładów kamieniarskich wiercą otwory – wiertarka ręczna z udarem , noga na granicie i przekleństwo na ustach.

Jak precyzyjne jest wiercenie „z ręki” lepiej nie wspominać, alternatywą jest wiercenie bez udaru na wiertarce ale diamentowym wiertłem – jestem przekonany że zrobią ci to za friko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audioman: jesteś wyraźnie złośliwy w stosunku do mojej osoby.

Przyznaj, że po prostu mnie nie lubisz.

Nie widzę sensu dyskutować, bo szkoda pamięci serwera na głupoty, zwłaszcza, że poziom forum b. ostatnimi czasy spadł.

Starzy forumowicze zaglądają tu tylko "since time to time" i znikają.

I czyja to robota ? Nie wiesz przypadkiem ?

* * *

A wywiercono mi te 8 otworów tytułem rekompensaty za niezgodnie z moim życzeniem/szablonem zrealizowane zamówienie. Innego wyjścia nie mieli, bo bym nie wziął tych cokołów, czykli nie zapłacił. Poszedłem tedy na kompromis pod warunkiem jw.

Teraz pasuje czy nadal się upierasz przy swoim, że to niemożliwe ?

Niemożliwe to podobno włożyć hełm na drugą stronę, (ale to nie w Polsce ; ))

Miłego wieczoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał: "Nie wiem czy to ty nie jesteś teoretykiem który próbuje dokonywać cudów w oparciu o tanie standy."

* * *

-> audioman: jak się nie ma, co się lubi...

... albo jak się ma pomysły, czas i chęci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrea29

"czy naprawdę tak trudno ruszyć bańką i czy trzeba mieć w tym celu ukończone ze 2 fakultety ?

(Takie pytania mnie dobijają, zwłaszcza kiedy jestem zmęczony.)

Ale niech tam.."

 

Kto tu jest złośliwy i pozuje na guru pozostawiam do oceny uczestników forum.

Jeśli miałeś szczęście trafić na dobry zakład kamieniarski .... to po prostu miałeś szczęście i tyle - nie oznacza to jednak że tak jest wszędzie.

Przeróbka o której mówisz że jest tak banalnie prosta dla większości ludzi będzie niewykonalna ze względu na konieczność ingerowania w podstawkę a co za tym idzie konieczność powtórnego lakierowania standu itd. nie mówiąc o kosztach związanych z wierceniem granitu itd. – dlatego zadałem pytanie jak to zrobić możliwie najmniej bezboleśnie.

 

Absolutnie nie mam powodu cię nie lubić. Temat kolumna – stand przeżywałem równie namiętnie ale już jakiś czas temu ... aż machnąłem na to ręką.

 

Apeluję o minimalnie większe poczucie humoru.

 

Raczej unikam wszelakich forum ponieważ wcześnie czy później popadam w konflikty

Jeśli obniżyłem poziom to bardzo przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cokołów - to właśnie trafiłem na zdjęcia .... troszkę lżejszy design.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audioman: No dobra. Zgoda : )))

Ja im dłużej tu jestem - też mi to grozi ; ))

Często się tu pisze po prostu o banałach i pierdołach, ot co.

a może rzeczywiście jestem tu za długo i powinienem poszukać innego towarzystwa ? (Wszystko możliwe.)

Co do podstawek to sorki - wydaje mi się, że nie masz racji, bo moje już są fabrycznie przewiercone przez "OSTOJĘ" na przestrzał. Nic tu można nie robić. Otwory są nagwintowane tak, że nagwintowany koniec kolca przechodzi na wylot. To z góry standu to tylko mosiężna, stylizowana nakrętka. (Sześciokątna wyglądałyby gorzej.)

 

Inna sprawa, że w moim przypadku otwory w przewiercanym granicie wyszłyby zbyt blisko ścian i wiadomo czym to grozi. (Nawet diamentowym...)

No, ale ja mam trochę za małe swoje cokoły, co oznacza, że inni mają je w wiekszym w stos. do wymiarów stóp podstawek rozmiarze. Zatem niebezpieczeństwo uszkodzenia przy ich przewiercaniu jest stosunkowo małe.

 

Na miejscu Kolegów, którzy mają taki ewłaśnie "ponadwymiarowe" cokoły, spróbowałbym przewiercić je na wylot. Cena jest kwestią negocjacji i sprawdzenia w kilku miejscach.

Czy warto ? W moim przekonaniu - tak, choć nie sprawdzałem efektu sonicznego.

Prawidłowe zasypanie standu też będzie miało wtedy znaczenie. Trzeba eksperymentować.

* * *

I nie pozuję na guru. Swoje cele mam poza forum.

Dopasowanie się do miernego poziomu irytuje.

Wniosek wyciągam taki, że nie powinienem wtenczas zabierać głosu. Tak będzie lepiej.

A, że z poziomem forum jest marnie widzę sam. Potwierdza to też moja prywatna korespondencja, gdzie bywalcy śledzący forum, dzielą się ze mną takimi właśnie smętnymi spostrzeżeniami.

Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem fotki ; ))

Popis designerski i niewątpliwie jakości wykonania. Nawet ładne, ale może ja się nie znam.

Słuchałbym przy zgaszonym świetle, coby nie odwracały uwagi od muzy, bo ciągle tylko dumałbym czemu tak, czy tak musi być i wzrok mój błądziłby ciągle po nich niepotrzebnie, a tak wlepiam gały w niebieskie oko ABOXa i w odniesieniu do tegoż punktu strzygę uszami, gdzie co mi się odezwie na scenie. Jak głeboko, jak b. z lewej/prawej, jak dźwięk wędruje, na jakiej wysokosci wokalistka ma usta (in. stoi czy siedzi), kiedy odwraca na chwilę głowę od mikrofonu, odgłosy dochodzace z klubowych stolików, gdy śpiewa L. armstrong itp. smaczki. Słowem mam zabawę, a z tym ? No nie wiem co wtedy, bo jw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Z opisu to taka trochę podstawka - kamerton ; ))

To strojenie ciekawa i fajna rzecz musi być.

Naliczyłem aż 6 punktów podparcia.

Twarde - twarde, w punkt... i od podłogi miękkie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka zmiana wysokości to piękna sprawa, ale z moich doświadczeń wynika że piekielnie trudno zrobić dobry regulowany stand – to prawie niemożliwe.

Tak taka podstawka to zabójstwo... nie chodzi nawet o patrzenie – na tej płytce za dużo basu ... może by troszkę do góry itd., itd. ... jeszcze kręcenie tym wielgachnym kolcem .. przykręcać ? nie przykręcać ? – ale kurde audiofilska zabawka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea

Odnosnie poziomu forum, rzeczywiscie bywaja mierne momenty. Nie mozna jednak nie dostrzec jego pozytywnych stron, jak i jego sily.

Jednak wszystkim narzekajacym na jego poziom dam jedna rade : poprzez swoj udzial i swoje wypowiedzi podniescie jego poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hienuś masz rację!Niektórzy z NAS mają problemy z własną psychiką(nie wyłączając mnie-to już żart) i próbują przelać to na nasze forum!Kilkakrotnie już mówiłem/pisałem dzięki forum mój światopogląd cały czas się rozwija ;O)I już na koniec, nic nowego nie wymyślę:PSY SZCZEKAJĄ KARAWANA IDZIE DALEJ Naprawdę pozdrawiam wszystkich i życzę pogodnego życia ;O) A czasy są ciężkie a przyszłość pewna :O)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Hiena ma rację - jedynym sposobem na utrzymanie lub podniesienie poziomu forum jest udział. A warto, bo naprawdę dużo ludzi to czyta. Ciekawe swoją drogą czy różne niezalogowane luźne osoby (albo zalogowane ale z kompleksem tzw. małego kasztanka) wiedzą, że ich błyskotliwe wypowiedzi na tematy dowolne czytane są przez wszystkie redakcje polskich pisma hi-fi, i większość dystrybutorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze dystrybutorzy i "sklepy" czytaja to wiemy - w kazdym wlasciwe warszawskim sklepie doskonale sie orientuja co sie na forum dzieje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsi sa ludzie, ktorzy nagle pojawiaja sie w danym watku, pisza po raz pierwszy, ale czestokroc bardzo, bardzo ciekawie. Potem najczesciej znikaja, zostaje tylko czesc.

Duzo do forum wniosl Lacrimosa, moze Ci, ktorzy byli na bakier z ekonomia wreszcie zobaczyli, ze za finalny produkt placimy 5, 10 a czasem i kilkadziesiat razy wiecej od kosztu produkcji. No i ze najwieksze narzuty maja hi-endowe produkty, a juz najwieksze Krell:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józwa > Zgadzam się,że aby podnieść poziom forum potrzebny jest sensowny udział w postaci nieemocjonalnej, wyważonej i mądrej wypowiedzi ,choć z drugiej strony - mimo,że znam odpowiedź na pytanie:

......Mam tylna półkę w samochodzie jak u Poldka , ginie mi bas po 103,5 km/h

jak włoże port to coś sie poprawi?...... To za cholerę nie mogę sie przełamać i odpowiedzieć jak należy.

 

No i jak zareagować ? po raz kolejny określic ramy forum , czy odpowiedzieć ?- wiedząc,że za tydzień takich pytań będzie o wiele więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas byłem biernym obserwatorem forum. Wynika to z braku czasu i charakteru pracy. Mimo to zalogowałem się. Przeczytałem tekst o kasztankach i zastanawiam się, czy słusznie nazywa się w ten sposób ludzi, którzy są często niesmiali, a wielokrotnie mają obszerną widzę tylko z takich, czy innych powodów nie biorą udziału w forum. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mam wrażenie ze okreslenie "kompleks małego kasztanka" zostało zrozumiałe opacznie. Wyjaśniem: tak mianowicie pewna moja znajoma diagnozuje osoby, które czują się w obowiązku w każdej sytuacji podkreślać swoje ego kosztem innych, i wywijać swoimi, że tak powiem, "cojones". Chyba wszystko teraz jasne? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.