Skocz do zawartości
IGNORED

Postawilem kolumny na monetach 50 gr....


filip

Rekomendowane odpowiedzi

pal55>

opis plyty sie robi ale wicie... rozumicie..... ostatnio tak dużo roboty miałem... pieniążki musiałem zarabiać, świeta przeciez idą, szybko tak, jak jasna cholera..

niedawno wakacje jeszcze były, a niedługo trzeba będzie znowu wydac na prezenty, cholera co a kupię....

No opis to pewnie już niedługo będzie, nic specjalnego,,, myslałem,żeby dużo teorii było i wzorów, ale ksiażka by sie zrobiła, a tu do pudełka małego jak to wepchać ? Nic specjalnego nie przewiduje, troche wykresów transformat , opis czasowy moich miksów z efektami , pare jeszcze detali, porady jak odmagnesować system i jak go wypalić, żeby grał dobrze,wot i wsio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem Cię zapytać kiedy można złożyć zamówienie na stworzoną przez Ciebie płytkę. Jestem poszkodowany bo za późno trafiłem na to forum :(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audioman: a ja jeszcze o tych cudopodstawkach chciałem...

 

Pomyślałem, jakby je tu najkrócej określić, bo ciekawe, niezwykłe i zaintrygowała mnie ta konstrukcja, bo - jak widać - jeszcze nie wszytko wymyślono. Nie można jej odmówic sensu, wiedzy konstruktora /- ów i technicznego bajeru oraz pewnego wyrafinowania. Krótko: przyszło mi do głowy na jej temat:

 

1. WYCZYNOWA.

2. Producent na pewno weźmie kasę za to, za co chce wziąć ; ))

 

* * *

"Że trudno zrobić dobry, regulowany stand..." - w tej kwestii jestem skłonny zgodzić się z tym, co napisałeś.

Co do kręcenia tym wielgachnymm kolcem to jeśli to działa, po ustaleniu jak jest najlepiej nie korciłoby mnie ruszać. No, może czasem po zaznaczeniu aktualnej pozycji, dla sportu i ciekawości, pokręciłbym raz na dwa lata... ; ))

A audiofilska zabawka to jest. Cena też fraszka, igraszka, hehe

Pozdr.

 

PS. A jak wyglądają Twoje ? Na czym poprzestałeś i do jakich wniosków doszedłeś /widzę, że temat b. Cię rusza/ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stand ... jest okrągły – to moja głowa. Temat w zasadzie mnie już tak nie rusza bo kilka lat temu doznałem słuchawkowo-elektrostatycznego szoku i nie potrafiłem się z tego otrząsnąć. Zainwestowałem w Staxa zakończyłem całą zabawę i odzyskałem wewnętrzny spokój ... prawie.

Marzę sobie jednak o dobrych lub bardzo dobrych monitorach na pięknych podstawkach – ponad bas przedkładam szybkość i precyzję.

Jeszcze co do tych standów – to jestem ciekawy ile by kosztowała taka kupa obróbki i na takim poziomie w wydaniu np. B&W albo Sonusa skoro ich standy o „troszkę” prostszej konstrukcji kosztują tyle ile kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audioman: no tak, producent postarał się, by łatwo konstrukcji nie skopiować i zapłacić za jego wysokie umiejętności, możliwości technologiczne oraz myśl ; ))

Standy zapewne są jedyne w swoim rodzaju to i o konkurenta trudno, bo chyba trudno porównywać różne koncepcje (wyjdą plusy i minusy). Za mniejszą kasę pewnie znalazłoby się parę innych, sprawdzonych konstrukcji, ale czy to by było to ? Tak tylko teoretyzuję ; ))

 

Ja dotąd słuchawkom nie dałem się oczarować (wolę naturalnie), ale kto wie... STAXów słuchałem raz, króciuko i... nie zdecydowałbym się na nie. Nie był to wcale poważny odsłuch, ale zaspokojenie ciekawości. Za dużo oczekiwałem (?)

Monitory, jak powiadasz marzą Ci się... Pewnie masz swoje typy...

Mnie przychodzi do głowy KOAX Akkusa (z wyglądu raczej piękne inaczej ; )), - wdepnij na ich stronkę, Harbeth 7, no i ProAc 100. Tych ostatnich nie słyszałem, ale dobrze o nich ludzie mówią. Raczej wiem, czego się spodziewać, dlatego tu umieściłem je na 3. miejscu, uwzględniając Twoje preferencje. Jozwa je ma...

Mnie kiedyś b. spodobały się też Furioso ale te pierwsze, prezentacja na AS. (Dla mnie klasa w swoim rodzaju. B. długo pozostawałemm pod ich wrażeniem i nadal jestem, tylko czas nieco mi je zatarł.)

Miłego weekendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie 2627 zamieściłem fotki KOAXów.

To te pudlaste niezgrabiasze na kurzej stopce, hihi Ale wykonanie 1. klasa.

Zwróćcie uwagę na pomysłowy stand. Był ciężki, stał na cudo kolcach (są w dystrybucji Akkusa i sam zastanawiałem się, czy ich nie kupić, bo było to wtedy tylko 190zł komplet - norweskie, z samo trzymającymi się podkłądkami - taki rodzynek techniczny,a wygodny ; )). Nie wiem czy widać, ale po nodze standu spływał - niby wosk- ciekły metal (tak dla ozdoby ma się rozumieć). Całość polakierowano, coby ruda nie zeżarła (?) i było estetycznie i jednak z klasą. Z początku zastanawiałem się: "piękne czy brzydkie" (?) i doszedłem do wniosku, że może być. Interesujące. Standy powinny raczej pasować do wielu współczesnych wnętrz, bo są nie mniej oryginalne niż ww. hicior cenowy. I - spodziewam się - powinnny kosztować sporo mniej. Rura znacznej średnicy, a solidność konstrukcji wyczuwało się z daleka, "na oko" i bez macania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem sprytnych rozwiązań robiących dobre wrażenie.

Prawda jest taka że diabeł siedzi w szczegółach. Obróbka mechaniczna stali na bardzo wysokim poziomie jest nieporównywalnie trudniejsza i droższa niż MDF.

Tylko kilka firm w audio ma naprawdę wysokiej klasy obróbkę w metalu (np.MBL, Burmester) - reszta udaje albo nie daje sobie rady (gorsze udawanie)

Tłoczenia atrakcyjnych kształtów z cienkiej blachy , gałki złocone plastikowym złotem itp. Amerykanie mają przynamniej uczciwe podejście – szlifowane aluminium bez udziwnień – czysto.

Ale taki jest duch naszych czasów.. udawanie wszystkiego - złota, chromu itd.

Niedługo Ferrari zamieni się w Fiata i nikt tego nie zauważy.

Ostatnio opukiwałem osłonę chłodnicy w Mercedesie – plastik !!. Ktoś powie że to praktyczne, lekkie wygląda tak samo itd. – wszystko nieuchronnie zmierza do idealnej gumowej lali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audioman, ad. powyższego wpisu, rozumiem Twój punkt widzenia.

Ma być prosto, materiał ma nie udawać innego i być jaki powinien ad. zastosowania możliwie najlepszego, gdzie powinien taki być użyty.

To dla Ciebie - jak rozumienm - jakość na wysokim/uczciwym poziomie. Bez niepotrzebnych kombinacji i udawania.

 

No cóż, nie zgadzam się, że takie podejście jest do końca dobre. (Ale to oczywiście mój problem i nie chcę wszczynać polemiki na t.t) Przemknęło mi przez myśl, że w jednouchwytowej baterii umywalkowej wolę mieć pochwyt z ABSu pochromowanego (bo się nie oparzę/albo nie wzdrygnę/), niż jeśli byłby to np. chromowany mosiądz /uczciwe/. I co ? To źle ? Zatem nie do końca jest chyba tak, jak piszesz. A że firmy (ekonomiści) oszczędzając potrafią przesadzić - fakt. Mnie np. nie podoba się malowanie na srebrno ciemnego plastiku, jeśli farba miałaby być niechcący starta za n-tym razem, razem z kurzem ; )

* * *

Tylko w kontekście czego napisałeś swoje powyższe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w kontekście 190pln za standy. Zauważyłem ten trend malowania gołego metalu – mnie to kompletnie nie leży.

Nie koniecznie ma być prosto – może być bogato ale uczciwie jak w porządnych zegarkach.

Tak naprawdę widać wykonanie – nie da się osiągnąć takich krawędzi na plastiku jak na stali. Chodzi jeszcze o coś innego o czas i wysiłek człowieka pozostawiony w konkretnym detalu.

Co do baterii to... się jeszcze okaże jak będziesz chciał na kacu przytknąć czoło do czegoś zimnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audioman: zupełnie nie zrozumiałeś. Standy Akkusa były uczciwe - 100%metalu, a pisałem o kolcach za 190zł/komplet...

Spójrz proszę tu:

www. akkus.com.pl , ->osprzęt -> kolce i podstawki -> SOUND CARE Super Spikes.

I teraz możesz wyrazić swoja opinię ; ))

* * *

Co do kaca... mnie nie dotyczy ; ))

 

I jak Ci się podobają te cudo kolce ? Cena jak za takie wykonanie chyba adekwatna do jakości ? Zobacz Kolce Spike 1Mb oraz Spike Feet, bo takie mi się marzą.

 

-> bambus: a jak myślisz ? ; ))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Harvi: a jednak je kupiłeś...

I to chyba wystarczy za komentarz.

 

Technologia ich wykonania nie jest najprostsza. No i to Norwegia. Tam inaczej zarabiają, tarnsport, opłaty, marża i masz cenę.

A u nas widziałeś coś podobnego ? (Bo ja nie.) Na Rejtana były kiedyś toczone po 240zł/komplet.

Te z Akkusa, norweskie były najtańsze, jakie w tym okresie widziałem. O Wolumenie nie miałem wtedy jeszcze pojęcia, no ale tam nie ten poziom. (Mosiężne kupisz na 5zł./szt., może taniej i też dobrze.)

 

 

-> audioman: co sądzę ?

Zastanawiająco wysokie. Wierzch kolumny aż na prawie 120cm. Dziwne. Moje Tabletki mają wierzch na 106 cm i nie jest to nisko. (Tak chciałem.)

Z rys. za b. nie wynika co z kolumienkami z BR z tyłu.

Konstrukcja solidna, inżynierska, ale też obliczona na pociągnięcie kasy z klienta.

Najbardziej mnie ucieszyło, że oglądając sobie inne rzeczy na stronce rozwiałem kilka swoich wątpliwości i podpatrzyłem to i owo : )))

(Wiem, gdzie popełniłem błąd z platformą antywibracyjna pod cd.)

 

Inżynierem nie jestem to osądzać mi tej konstrukcji nie wypada.

A zestawy wzbudzają ufność. Solidne, ciężkie i trudno im coś zarzucić od strony braku najmniejszych niedociągnięć.

Taka półka. Nie kupiłbym ich jednak. ( Nawet jeśli byłoby mnie na nie stać.)

Za bardzo tchną sztuką dla sztuki i blichtrem (a ja tak nie lubię). Jakość okropnie wywindowana,za wszelka cenę i celem sama w sobie. No, takie odnoszę wrażenie. Dlatego dla snobówi, ludzi z grubym portfelem i tych z innym, od mego gustem. (Rzecz gustu.)

Ale chętnie przekonałbym się, co dają i porównał sonicznie z kilkoma innymi, zacnymi konstrukcjami.

* * *

Zaptytałem na tegorocznym AS konstruktora Stand Artu czy aby standy typu TARGET nie są za niskie. Odpowiedział, że nie.

 

KS1 to trochę Goliat, moje są pośrodku, a Stand Artowskie są miernej wysokości.

I bądź tu mądry. Chyba, że wybór należy do ciebie...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce kupilem poniekad z przypadkowo. Kupowalem DVD NAD t532 i cena zostala mi zle naliczona. Jak sie zorientowalem to poszedlem do sklepu zeby wyjasnic sraw i sprzedawca zaproponowal mi zebym sobie cos wybral a, ze potzrebowalem kolce to je wzialem.

Sa wykonane naprawde solidnie i ten rdzen w srodku jest naprawde twardy, dzis dostal pare razy mlotkiem i dalej jest ostry:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea 29

Uważam że nie masz racji co do przesadnie wywindowanej jakości – swoją drogą to ciekawe stwierdzenie w odniesieniu do polskiej firmy.

Ceny... baaardzo dyskusyjna sprawa. Powiem szczerze że aby wiedzieć o co chodzi trzeba zagłębić się nieco w poszczególne technologie.

Moim zdaniem jest dokładnie na odwrót – te konstrukcje z wyższej półki nie są obliczone na wyciągnięcie kasy ale raczej na popis... może przełamanie stereotypu słabszej jakości z tej części europy. Na czymś takim nie idzie dużo zarobić chyba że robią dużo sztuk gdzieś do Japonii.

Bacznie obserwuję i analizuję jakość wykonania poszczególnych urządzeń w audio wniosek jest jeden cholernie drogie jest właśnie mechaniczne wykończenie wykonywane tradycyjnymi metodami – lakierowanie ręczne, polerowanie lakieru itd.

W jednym z wywiadów (parę lat temu w polskiej prasie) D.Burmester na pytanie dlaczego Hi-End jest taki drogi nie mówi o elektronice ale właśnie o wykończeniu mechanicznym wspomina że np. chromowanie etc zlecają firmom z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Jak myślisz dlaczego np. B&W Signature są wyraźnie droższe od zwykłych Nautiliusów – w 90% ze względu na fakt że trzeba gąbką lub filcem długo pieścić obudowę aby wyglądała tak jak wygląda.

 

Co do tych kolców to nie mam zdania ze względu na małe i niewyraźne zdjęcia.

W przekrojach wygląda identycznie – a nagle pojawia się magiczne hi-end i cena skacze na niebotyczny poziom 660pln za 4szt.

Pachnie to lekkim voodoo – nie wiem w czym ma być ten cudowny haczyk.

Z drugiej strony potwierdza się to co napisałem powyżej - tylko czy kupowanie kolców z kraju gdzie dobry fachowiec np. tokarz zarabia 25 euro na godzinę jest dobrym pomysłem.

I czy kolec powinien być z twardej hartowanej stali !? - myślałem dotąd że najlepszym materiałem na tego typu gadżety jest mosiądz ale ten akurat jest zbyt miekki na kolce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje boxy postawiłem na ośmiu 200 zł. Standy oryginalne nie do podrobienia i ten znak wodny - robi swoje. Dzwięk natychmiast awansował klasę wyżej. W tej chwli są w fazie wygrzewania i z każdym dniem jest lepiej. W przyszłości mam w planach projekt całkowicie Hi-Endowy zamierzam wykorzystać osiem banknotów po 500 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - juz jakis czas temu pisano o JTLu, ze zamierza uderzac glownie na eksport, co moze byc koncepcja sluszna. A jesli tak to im wyzsza cena ...tym lepiej co pokazuje przyklad AMPLIFONa. Na tzw Zachodzie cos co kosztuje malo nie moze byc dobre, a ze na polska kieszen te podstawki sa za drogie ... well podobnie jak wiele klockow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Andrea

 

Było: "Na Rejtana były kiedyś toczone po 240zł/komplet".

A będzie: panowie, panowie... W tym samym budynku (kwartale?) co sklep na Rejtana, urzęduje Pan Tokarz. Tłumaczyć dalej?

 

Wejście od Puławskiej (nr. 18?), w głębi podwórza. Soundspike'ów nie zrobi, ale wszystko, co się da wytoczyć, nawiercić czy nagwintować, wytoczy, nawierci czy nagwintuje. A lakier bezbarwny w spreju kosztuje 10 zł, i każdy potrafi go użyć, zapewniam ;)))

 

Podesłać mogę zdjęcia swoich, tam zamówionych kolców, jak kto chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.