Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrywarka do kompa a jakość kopii CD-R


foni

Rekomendowane odpowiedzi

DawidM, 17 Mar 2008, 22:48

 

>dlaczego burrn jest lepszy co do RAW Driver i STPI to na tej stronce tez masz to wyjasnione.

>tu link:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dawid, ten link opisuje jak sobie bezproblemowo nagrać obraz płyty z arkuszem dyrektyw, nic tu nie ma o RAW i STPI.

 

Owszem używam burrna i to często (głównie do wypalania obrazów pochodzących z sieci) ale do duetu EAC (odczyt) + Nero (zapis) niestety bardzo mu daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folab, 18 Mar 2008, 11:29

 

>Nie wiem jak mozna przenosic dane do tloczni,ale nie wyobrażam sobie że gość siedzi na marnym pc i

>patrzy a tu płytki sie zkończyły

 

PC to nie jest marne urządzenie tylko najprawdziwszy Hi-tech, kosztuje niewiele w porównaniu z niektórymi wynalazkami tzw Hi-endu Audio ale pamiętać trzeba, ze jest to z technicznego punktu widzenia urządzenie o właściwie najbardziej zaawansowanej technologii. Dopóki materiał ma postać cyfrową nic mu nie dorówna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Burrn akceptuje CUE noncompliant z EACa" tego nero nie posiada i to go dyskwalifikuje, pozatym STPI wspolpracuje z kazda nagrywarka;) z ASPI nie ma juz tak rozowo. Poza tym jesli kogos nie satysfakcjonuje orginalny mastering(jakosc brzmienia plyty), mozna zawsze zrobic remastering. Jesli ktos fachowo zna np. Reasona to zaden problem(plus bardzo dobry komp pod wzgledem wyposazenia muzycznego). Ja niestety raczej tylko podstawy, ale wciaz sie ucze;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Edson

"PC to nie jest marne urządzenie tylko najprawdziwszy Hi-tech"

Ale zielonych gumek nie założysz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folab, 17 Mar 2008, 21:48

>Osobiście używam samsunga sh-s182m kopia ma taką jakość że potrzeba by głośników za 10,000 zł żeby

>usłyszeć różnice względem oryginału

 

Jeśli faktycznie występuje różnica pomiędzy oryginałem a kopią, to są 3 możliwości:

1. sknociłeś coś przy ripowaniu

2. sknociłeś coś przy wypalaniu

3. sknocił Ci się odtwarzacz

 

Innych opcji nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> nedj

"PC to nie jest marne urządzenie tylko najprawdziwszy Hi-tech"

>Ale zielonych gumek nie założysz ;)

 

Cichcem zza pleców przeczytała to moja kobieta i stwierdziła, ze faceci to ciągle tylko o jednym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 18 Mar 2008, 22:52

 

>"Burrn akceptuje CUE noncompliant z EACa" tego nero nie posiada i to go dyskwalifikuje, pozatym

>STPI wspolpracuje z kazda nagrywarka;) z ASPI nie ma juz tak rozowo. Poza tym jesli kogos nie

>satysfakcjonuje orginalny mastering(jakosc brzmienia plyty), mozna zawsze zrobic remastering. Jesli

>ktos fachowo zna np. Reasona to zaden problem(plus bardzo dobry komp pod wzgledem wyposazenia

>muzycznego). Ja niestety raczej tylko podstawy, ale wciaz sie ucze;)

 

Tak, w tym jednym Burrn jest lepszy od Nero, ale czy użyjemy sterowników STPI czy ASPI to na końcowy efekt nie bedzie to miało żadnego wpływu. Poza tym to zależy od "widzimisię" kontrolera płyty głównej czy nagrywarka będzie współpracowac na takim czy innym sterowniku. Ja kiedyś sie bawiłem w taką zamianę, ale nie było żadnej różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nero nie nagrywa z formatow bezstratnych-kolejna rzecz ktora go dyskwalifikuje;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IHMO lepiej najpierw "rozpakować" pliki (obojętnie, czy skompresowane stratnie czy bezstratnie), a dopiero później palić na CD.

Jakoś nie mam zaufania do mechanizmów "w locie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki za maly offtop:

 

DavidM: Jesli jakis program wykazal Ci roznice miedzy Wavem a FLACiem - to po prostu go wyrzuc. Akurat FLAC robi bit-accurate kompresje tego co ma na wejsciu. Nawet przechowuje CRC orginalnych danych wejsciowych, zeby sprawdzic, czy po dekompresji bedzie dokladnie to samo co bylo przed kompresja. Bardziej obrazowo - to taki ZIP dla plikow audio.

 

Jest tylko jedna mozliwosc, kiedy dekompresja da w wyniku co innego niz orginal - uszkodzenie pliku FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kodi wlasnie napisalem ze nie wykazal roznicy, czyli mowiac krotko, jak nie ma roznicy to napewno tego nie slychac;) Tau analyzer to bardzo dobry program do weryfikacji tego co sciagamy z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowiac ze nie wykazal, mam na mysli pewne spektrum ktore slyszy ludzkie ucho:) Oczywiscie ucho uchowi nie rowne;) Z tym ze bylo to na tyle min. roznice(milimetry) ze nawet nie zaprzatam sobie tym glowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> folab

Dlaczego tak sądzisz? Na jakiej podstawie jesteś w stanie powiedzieć, że nie ma możliwości zrobienia "kopii doskonałej" płyty CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folab hmm..mowie tu o plytach z mojego gatunku w ktorym sie obracam, wszelkiej klasyki(muzyka powazna, opery itp) nie trawie(ale szanuje) ;) Co do jakosci tloczenia plyt nie ma zastrzezen, realizacja tip top:) Powtorze jeszcze raz, nie slysze roznicy miedzy plyta orginalna, a dobra kopia w formacie flac. Z tym ze jako szanuje moich ulubionych wykonawcow, staram sie kupowac orginalne plyty, z tym ze nie zawsze moge.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrze skonfigurowanego EACa nie popełniam żadnego błędu i uzyskuje taka kopie że mało kto rozrózni a jednak na słuchawkach slychac że dźwięk jest lekko pozbawiony planktonu muzycznego jest prostszy powiedzmy tak na dziewięćdziesiąt procent do oryginału.Na wielu systemach nie do odrużnienia .Stąd moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odsluchu na sluchawkach, to nie mam pojecia, bo nie posiadam jakis dobrych(podchadzacych pod audiofilskie), ot zwyczajne budzetowe philipsy(model SHP2700), aby mozna bylo odsluchiwac zbiory na kompie, i wczuc sie w klimat gdy czasem odpale jakas gre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> folab

A robiłeś kiedyś z ciekawości (tylko dla własnej informacji) ślepy test oryginał vs. kopia?

Bo wiesz, "na widno" to ja takie rzeczy słyszę, że się "fizjologom" nie śniły.

 

P.S. Chyba że Twój Meridian sobie z płytami CD-R "nie radzi"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folab, 19 Mar 2008, 13:39

 

>Mam dobrze skonfigurowanego EACa nie popełniam żadnego błędu i uzyskuje taka kopie że mało kto

>rozrózni a jednak na słuchawkach slychac że dźwięk jest lekko pozbawiony planktonu muzycznego jest

>prostszy powiedzmy tak na dziewięćdziesiąt procent do oryginału.Na wielu systemach nie do

>odrużnienia .Stąd moja opinia.

 

Jeśli odróżniasz kopię od oryginału to znaczy, że masz coś skopane:

 

1. Zła konfiguracja EACa

2. Kiepskie płyty

3. Kiepski odtwarzacz CD

 

Nie ma takich cudów w technice cyfrowej, że bit jest bardziej 1 lub prawie 0 - to jest zaleta techniki cyfrowej - możesz do bólu kopiować bez straty jakości. 1 to zawsze 1, a 0 to zawsze 0. Błędy podczas kopiowania audio mogą się objawiać klikami, przerwami, traskami - na pewno nie "pozbawieniem planktonu muzycznego" - swoją drogą super określenie ;)

 

Proponuję zrobić podwójnie ślepe testy - jeśli odróżnisz od siebie kopię i oryginał to rzeczywiście coś w procesie kopiowania/odtwarzania nie funkcjonuje poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna sprawa w ślepych testach bez problemu odróżnie dowolny kabel sieciowy !!! Pewnie mam już ddoskonale wyćwiczone postrzeganie pewnych zjawisk nie uchwytnych dla wielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folab - przerobiłem wiele CD - zazwyczaj wrażliwe na jakość CD są te z niższego, średniego pułapu - lepsze CD mają dobrze zrobione zasilanie (oddzielnie część cyfrowa DAC, osobno transport) dodatkowo reclocking - wtedy jakość CDR vs CD tłoczone się zamazuje

p.s. jeśli zmiana kabla wiele wnosi do dzwięku klocka to tylko współczuć - gdzieś przyoszczędzili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś podawałem ten link, ale powtórzę >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Radzę zwrócić uwagę, szczególnie na rozdział „Problemy”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się - co innego przenieśc bit do bita zawartośc płyty a co innego swoboda w czytaniu płyty przez odtwarzacz. Płyta tłoczona ma większą szansę na bezbłędne przeczytanie i jednoznaczny sygnał cyfrowy bez ingerencji układów korekcji błędów niż z płyty CDR. Jednak ja dotychczasowe różnice jakie wychwytywałem to raczej trzaski i tym podobne niedosokałości i raczej wynikały one z niedosokałości płyty, nagrywarki i CD które mogło być wrażliwe problemy z czytaniem - obecnie przy tym sofcie i płytach których używam nie widzę różnic. Nie stwierdziłem braku planktonu czy co wy tam słyszycie;) Mam jednak takiego CDRa który jest rożnie czytany przez różne odtwarzacze - jeden czasami nie łapał, ale jak złapał to grał bez trzasków (MArantz), inne CD odtwarzało płytę z masą trzasków i przesterowań (NAD), Linn przenosił również trzaski - ale w mniejszym stopniu a muzyka nie była przesterowana... Ciekawe, prawda?

Ale co do sporu to nie ma lepszej drogi jak po prostu test - którego sam jestem ciekaw. Romek, będziesz u mnie dzisiaj, czy podejmujesz rękawicę? testy będą ślepe, zrobimy kopię dowolnego orginału a najlepiej dwie na różnych płytach. zrobimy ok 10 prób i wynik będa notowane i podane po teście. Przed testem będzie można przesłuchać sobie obie płytki.

Więc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.