Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, nie jest obslugiwany z pilota. I wydaje mi sie jednak troche za drogi, szczegolnie patrzac na wiek urzadzenia. Znacznie lepszym rozwiazaniem jest kupno 770 lub 707. Sa co prawda drozsze, ale maja pilota, sa troszke mlodsze i moim zdaniem troszke lepiej graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam wszystkich,

zakupiłem na Ebay TA N80ES. Mój TAF707 ma grać jako przedwzmacniacz, jednak ZONG. Pali się kontrolka na przednim panelu "protection".

W instarukcji jest napisane , że powinna palić się przez ok 7 sek, jednak u mnie palio się cały czas.

Czy macie jakieś sugestie, poza nasuwjącą sie odpowiedzią, że końcówka jest zepsuta."

 

Muzg, zrobiłem jak mówisz. Sam TA-N80ES i kolumny, input level na min (-20 dB), nadal pali się kontrolka "protektion" na panelu przednim, tzn, nie "gra".

czy macie jakieś inne sugestie?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też prądy spoczynkowe na tranach, jeśli są za wysokie to układ także może załączyć zabezpieczenie, miałem tak z N55ES, przez przypadek kręciłem pr`ką nie w tą stronę i zapaliło mi się protection :)

 

Tu masz serwisówkę: http://elektrotanya.com/sony_tan80es.pdf/download.html

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dopiero wysypałem go z pudła na podłogę i za dużo powiedzieć nie umiem. Faktycznie słuchałem pod jbl'ami L36 ale kolumny stały na podłodze, gałki regulacji dźwięku porozkręcane nie wiadomo gdzie i dlaczego i też dopiero co wysypane z pudeł. Trochę mi pewnie czasu zajmie zanim ustawię wszystko tak by można było wydać sprawiedliwy osąd. Mam też pioniery cs-99a które już nieco osłuchałem i wiem już że one grają fortepian tak jak na żywo, zobaczę jak z soniakiem będzie im szło.

 

TA-FA5ES zszokował mnie wielkością. To jest gigant! Do tego szampański kolorek, idealny stan, bo nie ma żadnej ryski, pilot, przecież nawet jakby nie grał, to wmówiłbym sobie że gra :P. Potrzebuję czasu by stwierdzić. Mimo tego mogę powiedzieć jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ostatnio dokonałem lekkiego tuningu wzmacniacza Sony F870ES, który troszeczkę jak dla mnie miał za mało tego najniższego basu. Jak się okazuje sama końcówka mocy jest OK, błąd albo pod innego odbiorcę konstruktorzy Sony zrobili ten wzmacniacz jeżeli chodzi o barwę dźwięku. Ten wzmacniacz pod względem barwy wielu nie odpowiadał.Rozpocząłem zmiany w regulatorze barwy dźwięku. Regulacja niskich tonów ma częstotliwość od której jest bas podbijany na poziomie f3=257Hz. Współczynnik korekcji wynosi 3,3 co daje nam około +9dB przy 20Hz a to jest za mało. Zmieniłem rezystor od basu R313/363 na wartość 610 Ohm a kondensator C309/359 na wartość 1uF, oczywiście przy zachowaniu częstotliwości przegięcia na poziomie 257Hz. Efektem jest uzyskanie korekcji basu na poziomie 4,04 co daje nam wzmocnienie basu przy 20Hz na poziomie +12dB. Dźwięk jest bardziej miękki ale z większą ilością nisko schodzącego basu.

Dla osób lubiących naprawdę dużo basu i efekt tzw. siodła proponuję wymianę w/w rezystorów na 400 Ohm a kondensatorów na 1,6uF.

Wzmacniacz uzyskał naprawdę ciepłą barwę podobną do Onkyo-Integra, można go teraz słuchać godzinami bez zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To odlacz jeszcze kolumny i sprawdz na sucho. Jezeli nadal pali sie "protection", to wzmacniacz

>jest uszkodzony. Natomiast jezeli zgasnie, tzn. ze zle podlaczyles kolumny.

 

Szeryfo zrobiłem jak mówisz, EUREKA, zgasło "protection", na zielono "MONO". No to biorę kloca do salonu, dźwigam ustawiłem. Robię najpierw to samo, sam do sieci i znowu ZONG, protection pali się na czerwono. O co chodzi? odłączyłem od sieci, za kilka godzin wracam , włączam do sieci i znowu EUREKA, protection gaśnie, mono na zielono.

 

I teraz najlepsze,

 

wołą mnie żona, idę, wracam za może 20 min, a tu nic się nie pali, żadna kontrolka. Odłączam od sieci, włączam i nic, nawet protection się nie pali na czerwono!

 

co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, końcówka ma pracować jako mono, czy stereo? Ktoś tu kiedyś zrobił niezły numer i podłączył normalnie pod terminale dwie sztuki kolumn, ale zapomniał przestawić z mono na stereo - może tu jest problem.....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90ES, E2000ESD i chyba jest tam też DAT, nie wiem, chyba wersja studyjna z przetwornikiem, wzmaki z serii 7 (chyba?)... :) Sporo tego :) Kolekcjonerzy? hihihihii

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze system ER1 w całej okazałości, prócz kolumn oczywiście :)

Źródło: http://img299.imageshack.us/i/dsc04020zg9.jpg/

post-15740-100003412 1274627650_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.