Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań do miłośników/znawców Sony ES:

 

1. Czy do serii ES da się dobrać pasujący (jakościowo i wizualnie - w drewnie) korektor oraz gramofon?

2. Które ze wzmacniaczy ES można obsługiwać z pilota?

3. Czy między CDP-X559ES a odtwarzaczami z serii CDP-X7xx jest wielka przepaść? Warto dozbierać i zaczekać (w tej chwili nie ma nic sensownego na Allegro, a na eBayu nie mam konta)? Wzmacniacz mam póki co TA-F550ES (ale też z ambicjami na coś lepszego).

4. Na czym z grubsza polega modyfikacja Swobody w przypadku CDP-X779ES? Czy taki odtwarzacz gra zdecydowanie lepiej od "fabrycznych" ES-ek? I czy warto wywalić na niego 3500 zł?

 

Gdyby ktoś miał na sprzedaż coś z serii ES (odtwarzacz, wzmacniacz, tuner) z drewnianymi boczkami i w idealnym stanie, poproszę o info - tutaj lub na priv.

Edytowane przez Chattab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofonów ES z drewnem chyba nie było, najłatwiej trafić PS-X555ES, ponoć dobry gramiak ale naszpikowany elektroniką.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofonów ES z drewnem chyba nie było, najłatwiej trafić PS-X555ES, ponoć dobry gramiak ale naszpikowany elektroniką.

 

Dość niepozornie wygląda... Myślałem bardziej o takich "flagowych pancernikach" jak wysokie modele Denona (np. 59L). To już chyba bardziej podchodzi mi PS-X75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet boczków (oryg.) ktoś wczoraj wystawił na aledrogo za stówkę, poszły od razu.

Polecam dobry stolarz (nie jakiś "szmundek") i dopiero po skompletowaniu klocków zamówić komplet dla wszystkiego. Można nawet fortepianowe wykończenie sobie zamówić.

 

Tak wzmak 770 ma pilota, cd Sony ES wszystkie mają piloty. Korektor graficzny ES był chyba jeden - mam na myśli korektor jako korektor, a nie funkcję na wyświetlaczu. I nigdy nie widziałem go ani na ebay, ani na aledrogo (sam bym go wtedy kupił dla ciekawości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony CDP-X3ES jest znaczącym skokiem jakościowym w stosunku do Marantza CD67SE?

 

Szukam czegoś, co ma szybszy, dynamiczniejszy dźwięk, ale o podobnej masie i z mniejszym uwypukleniem średnich tonów (Marantz ma je jakieś dziwne), a dodatkowo o braku jakichkolwiek naleciałości cyfrowych w wysokich tonach (jest to pasmo, na dokładności którego najmniej mi zależy, grunt żeby nie denerwowało).

 

Czy zatem opłaca się wydać 1000 zł na tego Sony, czy też będzie to bardziej skok w bok względem Maranza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczącego skoku jakościowego raczej nie będzie, tak się składa że od dłuższego czasu mam Sony 3ES, mam też Marantza co prawda nie CD67SE lecz CD72 i tylko do tego modelu mogę się odnieść, sony w porównaniu z marantzem jest bardziej dynamiczniejszy, ma więcej mięcha i lepszy bas, natomiast CD72 ma lepszą stereofonię i lepiej rysuje scenę i zjawiska przestrzenne, przynajmniej w moim systemie

Edytowane przez bobaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wzmak 770 ma pilota, cd Sony ES wszystkie mają piloty. Korektor graficzny ES był chyba jeden - mam na myśli korektor jako korektor, a nie funkcję na wyświetlaczu. I nigdy nie widziałem go ani na ebay, ani na aledrogo (sam bym go wtedy kupił dla ciekawości)

 

Korektory były kiedyś. Tylko czarne i bez drewna: SEQ-333ES oraz SEQ-555ES.

 

A jest jeden do sprzedania: http://www.ebay.pl/itm/SONY-SEQ-333ES-Program-Equalizer-HighEnd-1-HAND-TOP-/290686414966?pt=Equalizers&hash=item43ae42b076

 

Jeśli ktoś chce kupić to w komplecie powinien być pilot i mikrofon.

post-11825-0-42263100-1332340867_thumb.jpg

post-11825-0-69378200-1332340888_thumb.jpg

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te korektory można nazwać "unobtainium" ani razu nie widziałem SEQ555ES do sprzedania. Może na Hifido.jp łatwiej je ustrzelić.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica brzmieniowa pomiędzy starszymi modelami TA-F700/800ES a nowszymi 770 i 707? Czy warto dopłacać do nowszych modeli biorąc pod uwagę tylko aspekty brzmieniowe? Głównie interesuje mnie porównanie modeli 800ES i 707ES. Może miał ktoś bezpośrednie porównanie. Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ostatnio kupiłem po dość okazyjnej cenie przedwzmacniacz Sony TA-E1000ESD bez pilota i bez przedniej klapki w ladnym stanie niestety przedwzmacniacz okazał się uszkodzony po podłączeniu do prąduświeci się dioda stand by i koniec. Jeśli ktoś z szanownego forum potrzebuje na części to sprzedam go po kosztach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasami są takie cyrki, jak nie masz oryginalnego pilota poytaj może ktoś ma Logitecha Harmony.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtanszego Logitecha Harmony. Też miałem problem z amplitunerem Denona, nie działały niektóre ważne funkcje.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po długich poszukiwaniach w końcu mogę pochwalić się swoim zestawem ES, w którego skład wchodzą: deck TC-K990ES, DAT DTC-77ES, tuner ST-S770ES, cd CDP-X779ES, wzmak TA-F770ES. Poniżej foto:

 

op5xdv.jpg

 

2q1i4gy.jpg

 

28ckegi.jpg

 

Pozdr.

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatałeś... Domyślam się, że poszukiwania były prowadzone także poza granicami kraju, bo złożenie takiego "homogenicznego" zestawu u nas trwałoby chyba długimi latami. Na Allegro takie rodzynki pojawiają się naprawdę rzadko.

 

Hej.

 

Generalnie całość trwała ok. 3 lat. Ale masz rację większość jest kupiona poza granicami naszego kraju - wzmak, DAT i CD były przywiezione z Niemiec. Niemcy mają bzika na punkcie tych klocków i bardzo o nie dbają. Np. DAT, który zakupiłem we wtorek posiada oryginalne pudło oraz dowód zakupu z 93r. wystawiony na kwotę 3000DM :-)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa, do czego używaasz tego Beresforda? Mam nadzieje że nie do X779ES? :-)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Basstech, uważam, że przegiąłeś pałkę.... przez Ciebie mam zmarnowany weekend :)

 

Sorki, nie taki miałem zamiar :-)

 

Ładny zestawik. Uzywasz wogole naprawde tego DATa czy decka? Czy stoja tylko dla oka? To szampany czy srebro?

 

Z tego co się orientuję, a od dłuższego czasu jestem w temacie, to ES nie były produkowane w innych kolorach jak szampan lub czarny.

Używam DATa. Dzisiaj zgrałem sobie z CD parę utworów bezpośrednio na DATa i DECKa. Ku mojemu zaskoczeniu nie myślałem, że kasety mogą tak grać - Sony Metal-XR. Coś kapitalnego. A DAT to już inna liga. Zakupiłem go z myślą o zgraniu sobie płyt winylowych.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.