Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to prawda- wersja na rynek niemiecki miała ściszone tony wysokie -

"na płytce z gniazdami cinch - płytka input pcb - wstawić dwa , rezystory zamiast 1000R - 100R i kondensatorki zamiast 470uf - 47uf i dzięki temu wzmacniacz gra o wiele lepiej - ma więcej wysokich tonów i lepszą dynamike... - jest to wyraźnie napisane w instrukcji serwisowej - i taka zamiana jest 100% bezpieczna" - miałem tak w swoim przez 2 lata - i po zmianie było lepiej- więcej wysokich tonów i wzmacniacz grał jakby deczko dynamiczniej - po prostu było więcej "tego blasku w wysokich tonach" - ale ciągle grał kulturalnie. i nie kuł wysokimi tonami po uszach - tu większe znaczenie mają kolumny niż wzmak - sam sie o tym przekonałem na własne uszy - oraz o tym ,że kable głośnikowe nie grają - ale to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na płytce z gniazdami cinch - płytka input pcb - wstawić dwa , rezystory zamiast 1000R - 100R i kondensatorki zamiast 470uf - 47uf i dzięki temu wzmacniacz gra o wiele lepiej - ma więcej wysokich tonów i lepszą dynamike... - jest to wyraźnie napisane w instrukcji serwisowej - i taka zamiana jest 100% bezpieczna" - miałem tak w swoim przez 2 lata - i po zmianie było lepiej- więcej wysokich tonów i wzmacniacz grał jakby deczko dynamiczniej - po prostu było więcej "tego blasku w wysokich tonach" - ale ciągle grał kulturalnie. i nie kuł wysokimi tonami po uszach - tu większe znaczenie mają kolumny niż wzmak - sam sie o tym przekonałem na własne uszy - oraz o tym ,że kable głośnikowe nie grają - ale to już inna historia.

to jest kropla w morzu elementow ktore trzeba wymienic, ale spokojnie wszystko to drobnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/quotTak jak pisałem

to prawda- wersja na rynek niemiecki miała ściszone tony wysokie -

"na płytce z gniazdami cinch - płytka input pcb - wstawić dwa , rezystory zamiast 1000R - 100R i kondensatorki zamiast 470uf - 47uf i dzięki temu wzmacniacz gra o wiele lepiej - ma więcej wysokich tonów i lepszą dynamike... - jest to wyraźnie napisane w instrukcji serwisowej - i taka zamiana jest 100% bezpieczna" - miałem tak w swoim przez 2 lata - i po zmianie było lepiej- więcej wysokich tonów i wzmacniacz grał jakby deczko dynamiczniej - po prostu było więcej "tego blasku w wysokich tonach" - ale ciągle grał kulturalnie. i nie kuł wysokimi tonami po uszach - tu większe znaczenie mają kolumny niż wzmak - sam sie o tym przekonałem na własne uszy - oraz o tym ,że kable głośnikowe nie grają - ale to już inna historia.

 

Mam z rynku duńskiego. Nie wiem czy był inny na Niemcy. Gra Jaśniej od 730 es co nie znaczy , że lepiej. Po prostu inaczej. Generalnie jestem zadowolony aczkolwiek uważam, że cena jest przesadzona jaka siedzi teraz za 770. Myślę że 730 są adekwatne do cena/jakość na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wiedzę w jakiej posiadanie wszedłem przez ostatnie lata to wszystkie klocki po 90 roku marki Sony ES trafiłby jako ostatnie lub w ogóle. Jest coś fascynującego w starszych klockach Sony. Bezkompromisowe wykonanie, wszechobecne aluminium. Zupełnie inny wymiar jakości od tej którą znamy na co dzień z otaczających nas przedmiotów. 501ES. Niestety z uszkodzonym, owianym złą sławą STK Sanyo. Nawet niesprawny wzbudza mój podziw.

post-18153-0-45796100-1481656721_thumb.jpg

post-18153-0-29070800-1481656750_thumb.jpg

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skończyłem z kolekcjonowaniem.

 

Sprzedaję sprawny tuner Sony ST SA5ES - wystawiony od 900 zł,

 

nieczytający płyt mini disc JA 3ES (przed przeprowadzką czytał bez problemu) oddam za 500zł,

 

magnetofon TC-KA6 ES - jest w profesjonalnym czyszczeniu i wymianie paska przewijania.

Świetne brzmienie. Jeden z ostatnich "wielkich". Bardzo mało używany i po prostu szanowany.

Sprzedam za 1600 zł.

 

Wszystko w kolorze szampańskim.

Sprzęt nie kombinowany, nie przerabiany.

 

Na Allegro nick "Tolo2". Zapraszam i polecam moje ESy.

 

Wasz Snaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów,

Jestem posiadaczem Sony 530ES, napędzam nim kolumny Acoustic Energy Aesprit 309, do tego cd NAD c515bee. Całość brzmi...daleko od moich oczekiwań - jest ostro, bez klimatu, bez solidnego basu, ogólnie dźwięk szybko męczy. Nie wiem dokładnie gdzie leży problem i co ewentualnie mógłbym zmienić w pierwszej kolejności. Kolumny to wyższa półka AE i myślę, że tkwi w nich potencjał, więc może Sony? Na pewno niektórzy z Was mają doświadczenie z tym wzmakiem + kolumny AE? W sieci krążą różne opinie o tym wzmaku - od tych, ze gra ciepło i klimatycznie, po takie, że ostro i jasno. Więc jak to w końcu jest? :)

Dodam tylko, że muzyka jaką słucham to szeroko pojęty rock, od Pink Floyd po Metallicę. Brzmienie raczej cieplejsze, dynamiczne, z dobrą podstawą basową i nienachalną górą.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ściągnąć sobie za około 180$ już z przesyłką Sony CDP-XA20ES. Jak myślicie, czy warto? Czy różnica będzie znacząca w porównaniu z moim Sony MXD-D3?

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z tego co widzę ma przekaźniki w torze audio zamiast tranzystorów mutującaych. Jak ES.

 

Daj więcej zdjęć.

post-11280-0-23693400-1485517588_thumb.jpg

post-11280-0-23216400-1485517599_thumb.jpg

post-11280-0-27251600-1485517801_thumb.jpg

Edytowane przez gelson

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.