Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilę po tym jak napisałem post przemyślałem sprawę i przyszedł mi na myśl accuphase. Jaki model jeśli to nie tajemnica?

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEGA to były telewizory a nie audio.

 

O ile to prawda to Miszka jesteś w błędzie. Trochę zagłębiałem się w historie marki Wega i oto pewien cytat:

Sony-Wega Produktions GmbH istniało do około roku 2005 w Fellbach (która była oryginalną fabryką Wega).

 

Produkcja Hi-Fi szybko ustała we wczesnych latach osiemdziesiątych (ostatnim materiałem hifi, jaki zrobili, były głośniki, które są drogie na wysyłkę), ale według mojej wiedzy kilkaset osób nadal produkowało telewizory pod koniec lat 90. i produkty automatyki (własne roboty fasadowe Sony, nie Aibos) do samego końca.

 

Dual, Saba, Nordmende, Braun, Grundig, Wega ... świetne niemieckie marki, ale wszystkie już minęły: łzy:

 

Jeśli chodzi o współpracę obu firm Wega i Sony w Hifi, jest jeszcze jedna interesująca rzecz, o której warto wspomnieć:

 

Pierwsze komponenty firmy Sony ESPRIT (przedwzmacniacz E900, wzmacniacze N900) zostały zaprojektowane przez Manfreda Schwarza, który był kierownikiem działu badań i rozwoju w Wega, zanim dołączył do wydziału ESPRIT w Japonii od dwóch lat.

Przywołał. posiadał patent na układ redukcji zniekształceń N900, który był ponownie wykorzystywany w TA-N901 i TA-N902.

Legendarny Wega Lab Zero 10-band FM Tuner jest także jednym z jego dzieł, a jako mentione gdzieś indziej na tym forum, mam wrażenie, że jest to brakujące łącze tunera z serii ESPRIT.

 

Pamiętam artykuł z magazynu Hifi, w którym napisano, że początki linii ESPRIT były w Niemczech i większość rozwoju została tam również wykonana, ale były to prawdopodobnie tylko plotki i na pewno nieprawda.

 

Oto kilka źródeł w których można znaleźć trochę informacji na temat firmy Wega.

 

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/wega-sony-whats-the-story.209182/

https://en.wikipedia.org/wiki/WEGA

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się!

 

Panie i panowie, poszukuje odtwarzacza CD który ma regulacje (koniecznie) analogowa głośności oraz gra jasno, a przynajmniej instrumenty które czasami potrafią zakluc w uszy takie będą. Średnica nie wycofana, bas super kontrolowany absolutnie nie muł. Do tego stereofonia i powietrze.

 

W skrócie, najbardziej zależy mi na rozdzielczości i stereofonii. Im mniej "masy" dołu tym lepiej.

 

Wiem że tak grają Arcamy... ale ja koniecznie potrzebuje sprzętu z regulacją głośności (no chyba że przychodzą wam inne marki do głowy).

 

Za pomoc ogromne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się!

 

Panie i panowie, poszukuje odtwarzacza CD który ma regulacje (koniecznie) analogowa głośności oraz gra jasno, a przynajmniej instrumenty które czasami potrafią zakluc w uszy takie będą. Średnica nie wycofana, bas super kontrolowany absolutnie nie muł. Do tego stereofonia i powietrze.

 

W skrócie, najbardziej zależy mi na rozdzielczości i stereofonii. Im mniej "masy" dołu tym lepiej.

 

Wiem że tak grają Arcamy... ale ja koniecznie potrzebuje sprzętu z regulacją głośności (no chyba że przychodzą wam inne marki do głowy).

 

Za pomoc ogromne dzięki!

 

może Sony seria 797 ,997 i 229 339 ES??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przywitam sie :)\

Tomek z Bydgoszczy .

kiedys Expert Sony w dawnej sieci Sony Golden Shop.

bylem kierownikiem salonu Sony w Bydzi przez 10 lat.

od 2002 na swoim .

zawodowo zajmuje sie multimediami,instalcjami audio-video oraz TVSAT

.......................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki, to co się ostatnio dzieje na znanym portalu aukcyjnym przechodzi ludzkie pojęcie. Handlarze sami od siebie kupują, wystawiają sobie oceny i sprzedają ponownie te same przedmioty. Na dowód dołączam linki.

 

http://allegro.pl/pioneer-pd-9300-compact-disc-player-1989-i7078380578.html

 

http://allegro.pl/pioneer-pd-9300-compact-disc-player-1989-i7017555652.html

 

Nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej opinii szukasz elementów których nie znajdziesz. Jedynym rozwiązaniem jest znalezienie dawcy części. Musisz liczyć się z tym że nawet jak znajdziesz gałkę i klapkę to szacował bym koszt tych dwóch elementów odpowiednio ~60zł gałka i około ~150zł klapka. Pisze to wszystko na podstawie własnych doświadczeń. Podobno jakieś tam mam :) Powiem więcej. Śmiem twierdzić że do wzmacniaczy sony poza kilkoma modelami tranzystorów mocy, głównie firmy Sanken nie ma ŻADNYCH części zamiennych. Owszem są rezystory, kondensatory, tranzystory ale nie znalazłem jeszcze takich samych, tych samych producentów które stosował sony. Polecam np. poszukać forniru żeby odtworzyć drewniane boczki... :) albo np. śruby takie jakie stosowała firma sony.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry szanownym forumowiczom. Zamierzam kupić wzmak serii ES, interesuje mnie model TA-F690ES lub TA-F770ES. Podobne tematy widziałem na forum ale nie bezpośredniego porównania. Czy różnica w jakości dźwięku pomiędzy nimi jest tak duża jak różnica w cenie. 770ES jest dwukrotnie droższy od 690ES na rynku sprzętu używanego. Mam świadomość różnic dotyczących zastosowanych komponentów ale interesuje mnie przede wszystkim barwa i jakość dźwięku. Nie miałem wcześniej wzmacniacza serii ES i jestem ciekawy brzmienia. Dotychczas posiadam Yamaha A-700 i Kenwood KA-7020. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie nie graja tragicznie bynajmniej nie tak jak to opisuja niektorzy na forum, ale roznica jest i warto sobie przerobic.

 

 

 

Swego czasu miałem 770 ES w wersji niemieckiej i wybrałem ją celowo, ponieważ zauważyłem wcześniej, że to właśnie na rynek niemiecki produkt jest bardziej wypasiony. 770ES na Niemcy ma 2x100W i większe trafo niż na resztę Europy, gdzie jest 2x90W. Sprzęt działał świetnie, a żadnego przymulenia z pewnością nie było.

Bzdurą jest twierdzenie, że jest inaczej. Na rynku polskim jest sporo przywiezionych wersji sprzętu na pozostałą część Europy i wygląda, że pierniczenie o przymuleniu niemieckich 770-tek, to celowa robota handlarzy chcących wyróżnić produkt w sprzedaży. Taka nasza polska rzeczywistość. Nie dziękujcie :-) Nie ma za co :-)

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykastrowanie górnego pasma w wersjach niemieckich to nie mit a suchy fakt. Ta wersja zwyczajnie nie ma wysokich tonów, a co to powoduje to wystarczy umiejętnie obejrzeć schemat i wyciągnąć wnioski. Zmiana dwóch rezystorów i kondensatorów nic nie zmienia, a jak ktoś tak twierdzi to niech się nauczy jak zbudowany jest wzmacniacz i który element za co odpowiada.

Edytowane przez yorkfield25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykastrowanie górnego pasma w wersjach niemieckich to nie mit a suchy fakt. Ta wersja zwyczajnie nie ma wysokich tonów, a co to powoduje to wystarczy umiejętnie obejrzeć schemat i wyciągnąć wnioski. Zmiana dwóch rezystorów i kondensatorów nic nie zmienia, a jak ktoś tak twierdzi to niech się nauczy jak zbudowany jest wzmacniacz i który element za co odpowiada.

 

Sucho to mi się robi w gardle, kiedy takie rzeczy czytam :-) Ja wiem, że mit ma wielką moc, ja wiem, że człowiek z natury rzeczy jest podatny na sugestię - jeden bardziej, drugi mniej. Ja wiem, że to forum dla wielu ludzi jest takim bożkiem, a prawdy tu ujawnione, czy też raczej objawione ( najczęściej zresztą w bardzo merkantylnym celu ) są niepodważalne. Ja to wszystko rozumiem, bo z przerwami, ale jestem tu lat naście i niejedno widziałem :-))). Mimo to kiedy czytam rzeczy, z których wynikałoby chyba, że w Japonii powstał spisek skierowany przeciwko niemieckim audiofilom ( odwet za nieudany sojusz z Hitlerem ? :-) , a polegający na pozbawieniu ich wysokich tonów w 770 ES to chyba wiem, czemu Polska jest tam, gdzie jest i jest tym, czym jest :-). Pozdrawiam wyznawców religii :-)

Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian jest znacznie wiecej niz te 2 kondensatory i rezystory le ich wymiana daje najwieksza poprawe, to nic innego jak filtry. Przetestowane na kilkudziesięciu wzmacniaczach

Zmian jest znacznie wiecej niz te 2 kondensatory i rezystory le ich wymiana daje najwieksza poprawe, to nic innego jak filtry. Przetestowane na kilkudziesięciu wzmacniaczach

 

Dokładnie podpisuję sie pod tym również ! - testowałem na moim 770es i różnice słychać wyraźnie- nic innego nie trza zmieniać aby to usłyszeć TO NIE MIT A PRAWDA !

 

I To nie prawda ,że 770es nie ma wysokich tonów!!!! One są po prostu stłumione na rynek niemiecki , a na japonie i usa już nie! I to nie mit ale prawda! , Ja też już tu niedługo naśćie lat będe i nie jedno widziałem i słyszałem , ale jestem człowiekiem który w byle co nie uwierzy! np w grające kable głośnikowe, jakieś podstawki pod kable, magiczne wtyki itp. ale tu akurat jest prawda i warto to sobie przetestować u siebie tym bardziej że koszt niewielki ! A różnica od razu słyszalna!

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucho to mi się robi w gardle, kiedy takie rzeczy czytam :-) Ja wiem, że mit ma wielką moc, ja wiem, że człowiek z natury rzeczy jest podatny na sugestię - jeden bardziej, drugi mniej. Ja wiem, że to forum dla wielu ludzi jest takim bożkiem, a prawdy tu ujawnione, czy też raczej objawione ( najczęściej zresztą w bardzo merkantylnym celu ) są niepodważalne. Ja to wszystko rozumiem, bo z przerwami, ale jestem tu lat naście i niejedno widziałem :-))). Mimo to kiedy czytam rzeczy, z których wynikałoby chyba, że w Japonii powstał spisek skierowany przeciwko niemieckim audiofilom ( odwet za nieudany sojusz z Hitlerem ? :-) , a polegający na pozbawieniu ich wysokich tonów w 770 ES to chyba wiem, czemu Polska jest tam, gdzie jest i jest tym, czym jest :-). Pozdrawiam wyznawców religii :-)

To nie jest żaden spisek, religia ani audiofilskie brednie. Sam kilkanaście dni temu kupiłem TA-F590ES z rynku niemieckiego i się przeraziłem po podłączeniu. Górnego pasma nie było prawie w ogóle i aż sprawdzałem swoje kolumny czy czasem od stania nie uszkodziły się głośniki wysokotonowe. Dopiero poprawna degermanizacja (poprawną nie jest zmiana dwóch kondensatorów i dwóch rezystorów, bo akurat ten filtr tu nie ma nic do rzeczy i to jest właśnie mit, który jest powielany na tym forum) przywróciła poprawny dźwięk. Jeśli nadal twierdzisz, że niemiecka wersja gra tak samo jak inne to albo nie miałeś styczności z takimi modelami, albo jesteś totalnie głuchy i nie słyszysz górnego pasma.

Przeglądając schematy innych modeli ES zauważyłem, że chyba każdy egzemplarz na rynek niemiecki ma takie filtry. Z jakiego powodu są one montowane to już pytanie do firmy SONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że piszesz o tym filtrze przy selektorze. Otóż nie, on nic nie zmienia, bo zaraz przy wejściu na stopień końcowy jest drugi taki filtr, ale o dużo niższej częstotliwości.

W serwisówkach do niektorych modeli jest podana nawet rozpiska jakie wartosci siedza w tych miejscach na rynek Niemiecki i EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.