Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ja sprzedałem CEC, który nowy kosztował ok.10 tys zł za 2500zł.

Stan idealny, serwisowany, wymieniony laser, pasek.

 

Cicho! Dlatego że ten naprawdę wysokiej klasy odtwarzacz Ceca nie jest na forum wzmacniany i nie ma nawet klubu , mogłem kupić go za 1900 zł. I laser jest dostępny, w przeciwieństwie do tego Sony. No ale klub to klub... Jak już napisałem...ceny Sony przewyższają ceny nie tylko cec ale i accuphase :)

 

I jest sporo tematów o Cec w high end. Jakoś jednak nie znalazłem wpisów o Sony. A podobno gra jak accuphase:) widocznie tylko sprzedającemu

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcesz za niego 3200zł? Nie za drogo?

Ja sprzedałem CEC, który nowy kosztował ok.10 tys zł za 2500zł.

Stan idealny, serwisowany, wymieniony laser, pasek.

Sony byly bardzo tanie biorac pod uwage ich budowe i brzmienie to raz, dwa sa modele bardziej i mniej udane, 557esd jest drugim najlepszym odtwarzaczem zintegrowanym po x777es. Mimo tego ze inne odtwarzacze kosztowaly podobnie to nie osiagaja takich cen, po prostu byly lepsze i gorsze odtwarzacze i rynek po tych latach to zweryfikowal, ja mialem je wszystkie po kilka razy. Tak wiec widzisz nie warto ocenić tylko po cenie.

 

 

 

http://www.audiostereo.pl/sony-cdp-x779-es-opinie_39698.html

 

Chwalenie i podbijanie cen Sony trwa już ponad dekadę . Obecnie na allegro stoi x7779 es w cenie 2 razy tyle co normalnie .

To dla porownania wejdz jeszcze na niemiecki ebay, Niemcy tez czytaja audiostereo? Bo u nich te odtwarzacze sa jeszcze drozsze

 

I jest sporo tematów o Cec w high end. Jakoś jednak nie znalazłem wpisów o Sony. A podobno gra jak accuphase:) widocznie tylko sprzedającemu

Urzadzenia Hi-End sonego w wiekszosci nie byly dostepne nigdzie poza Japonia, ale jesli poprawi Ci to humor to mysl sobie dalej ze Sony nie robilo Hi-endu

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

To dla porownania wejdz jeszcze na niemiecki ebay, Niemcy tez czytaja audiostereo? Bo u nich te odtwarzacze sa jeszcze drozsze

 

Wystarczy zajrzeć na hifishark...ceny zaczynają się od 700 euro. Nie jest drożej. U nas też nie jest drożej.

https://m.olx.pl/oferta/sony-cdp-x779es-szampanski-CID99-IDoBaZc.html

 

Tylko że handlarzyny chcą by wszyscy myśleli że jest drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tez jest handlarzem ale nigdy w zyciu bym nic od nich nie kupił po tym jak koledze sprzedali 555es w stanie agonalnym. Ceny rzedu 5 tys to tez przegiecie, ale jak ktos marudzi ze cena 3200 jest za wysoka za sprzet po serwisie i na 3 letniej gwarancji to ja nie mam pytan. To tak jak bym bez gwarancji i bez serwisu sprzedal za 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump, nie przejmuj się komentarzami. Szkoda też czasu na dyskusje z malkontentami. Towar jest tyle wart za ile ktoś go kupi. Co dla jednego może być ceną za wysoką, dla innego może być ceną w sam raz. Gdy sprzedawałem swoje klocki otrzymywałem mnóstwo komentarzy, że przesadzam z ceną (to te łagodniejsze). Ale jakoś dziwnie się te komentarze urywały gdy towar się sprzedał. Jako ciekawostkę podam, że po odtwarzacz CD SONY klient przyjechał z Berlina a cena przekraczała 1400EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

Aktualnie posiadam wzmaka TA-F650ESD z CD CDP-XA2ES, tunerem ST-SA3ES, sieciówką Yamaha WXC-50 oraz kolumnami PSB Century 800i. Z zestawu jestem zadowolony, jednak brak pilota do wzmaka jest małym utrapieniem. Zastanawiam się wstępnie nad zmianą wzmaka na coś wyższego od Sony obsługującego pilot. Wyczytałem sporo dobrego na temat piecyków F770ES. Zapewne kupiłbym wersję na rynek niemiecki. Warto do mojego zestawu brać ten wzmacniacz? Źródło dźwięku to głównie WXC-50 podłączone po analogu, PC z dźwiękówką AIM-SC808 po analogu lub wspomniany CD również po analogu. Zastanawiam się też nad wzmakami 670/690ES - jednak chyba jeśli robić zmianę, to większy przeskok i stąd w oko mi wpadł 770ES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

Aktualnie posiadam wzmaka TA-F650ESD z CD CDP-XA2ES, tunerem ST-SA3ES, sieciówką Yamaha WXC-50 oraz kolumnami PSB Century 800i. Z zestawu jestem zadowolony, jednak brak pilota do wzmaka jest małym utrapieniem. Zastanawiam się wstępnie nad zmianą wzmaka na coś wyższego od Sony obsługującego pilot. Wyczytałem sporo dobrego na temat piecyków F770ES. Zapewne kupiłbym wersję na rynek niemiecki. Warto do mojego zestawu brać ten wzmacniacz? Źródło dźwięku to głównie WXC-50 podłączone po analogu, PC z dźwiękówką AIM-SC808 po analogu lub wspomniany CD również po analogu. Zastanawiam się też nad wzmakami 670/690ES - jednak chyba jeśli robić zmianę, to większy przeskok i stąd w oko mi wpadł 770ES.

seria 7 jest taka sobie z wyjatkiem 730ES ale Ty szukasz pilota, wiec albo 690ES albo od razu 808ES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria 7 jest taka sobie z wyjatkiem 730ES ale Ty szukasz pilota, wiec albo 690ES albo od razu 808ES

Mam 808ES i twierdzę,że 690ES i tak grał lepiej. Lekkość na górze kolosalna, dzisiaj bym go nie sprzedał.

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 808ES i twierdzę,że 690ES i tak grał lepiej. Lekkość na górze kolosalna, dzisiaj bym go nie sprzedał.

Każdy ma swoje odczucia i ranking, 808 w wersji euro to najlepsza integra Sonego, 690ES tez bardzo milo wspominam, w jego cenie ciezko o lepszy wzmacniacz

 

Dziękuję za liczne odpowiedzi :).

 

Odczuję znaczną różnicę po zakupie 690ES względem 650ESD? Czy raczej będzie to subtelna różnica? Jakie tranzystory ma 690ES? Sankeny? 650ESD jest na SK.

Bedzie spora roznica, 690ES jest na mosfetach Toshiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje odczucia i ranking, 808 w wersji euro to najlepsza integra Sonego, 690ES tez bardzo milo wspominam, w jego cenie ciezko o lepszy wzmacniacz

 

 

Bedzie spora roznica, 690ES jest na mosfetach Toshiny

 

A czy 690ES produkowany był w wersji niemieckiej i europejskiej? Tzn. trafiają się wersje niemieckie z lekko inną sygnaturą dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w tym modelu nie czuc tak duzej roznicy jak np w 670ES

 

Nie ukrywam, że opinie na temat wersji niemieckiej w 770ES mnie trochę zraziły do tego wzmaka.

 

A jak z temperaturą 690ES? Jest w klasie A? Grzeje się bardzo czy będzie ledwie ciepły (mowa oczywiście o raczej 'cichym' graniu - nie imprezowym :))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich wzmacniaczach Sonego w klasie A pracuje tylko stopień sterujący, (no tak naprawde to każdy stopien koncowya klasy AB do pewnej mocy pracuje w klasie A ale sa to szczatkowe części Wata wiec aby nie wprowadzac w błąd przyjmuje sie ze te modele nie maja koncowek w klasie A)

 

Mosfety (690, 770, 870, 808) pracują ze 150% wiekszym pradem spoczynkowym od Bipolarów, i to wyraźnie czuć, grzeja sie dosc mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, trzeba im po prostu zapewnic dobra wentylacje i tyle, cieszyc sie muzyka

 

A co o seriach 3/5 ES oraz 30/50ES sądzicie?

 

Czytałem że 3ES to bardzo słaby wzmacniacz.

 

Poza tym wizualnie one moim zdaniem nie wyglądają zbyt dobrze. Te stare serie o których piszemy wyglądają ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka choinka? ;p

 

 

Nie polecam

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta-f690-es-i7217688337.html#thumb/3

 

800zł z kurierem - stan wygląda na ładny.

 

 

Muszę przyznać że mnie zaskoczyliście - myślałem, że powiecie aby brać 770ES, a tu polecacie znacznie tańszy piecyk 690ES.

Edytowane przez Konrad86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.