Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki. Chciałby do mojego TA-F707es dodać jakieś ładnie grające źródło CD. Jak myślicie, jest szansa jeszcze na odtwarzacze CD z serii ES w kolorze szampańskim i drewnianymi boczkami do których w razie czego można dostać laser?

Jeżeli ktoś ma coś takiego na sprzedaż, powiedzmy do 1500zł to bym chętnie ponegocjował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma coś takiego na sprzedaż, powiedzmy do 1500zł to bym chętnie ponegocjował.

 

Na ebay jest teraz CDP-X555ES i na razie poniżej 1500 zł ale sporo chętnych jest.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay jest teraz CDP-X555ES i na razie poniżej 1500 zł ale sporo chętnych jest

W Polsce? Coś nie mogę znaleźć, możesz zalinkować?

Na allegro jest 559, ale dość drogi, bo prawie 2 tyś.

Jednak czy do powyższych modeli można dorwać jeszcze lasery jak padną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek (selektor wejść) siknąłem w dziurki kontaktem S, przedmuchałem powietrzem w sprayu i na koniec lekko cyknąłem kontaktem PR. Jeżeli nie pomoże to rozbiorę.

Tu pytanie, wylutować i rozebrać, czy da się rozebrać nie wylutowując (selektor wejść) ?

Tylko wylutowanie i rozebranie, w selektorze jest jeszcze jedna tarcza zanitowana w plastikowym opakowaniu, tam zaden preparat nie dotrze a tylko wiecej szkod narobi

 

Wcześniej polutowałem wszystkie gniazda wejściowe, a wczoraj przeleciałem tranzystory na końcówce lewego kanału i trzaski nadal występują. Zaobserwowałem, że te trzaski to idzie jakaś składowa stała na lewy głośnik bo słychać trzask i buczenie głośnika (słychać, że trzyma) i po chwili odłącza zabezpieczenie (dioda zmienia się na czerwoną). Ewidentnie jakiś syf gdzieś siedzi i zwiera, lub faktycznie jakiś ukryty zimny lut.

Co proponujecie, jechać po kolei wszystkie luty jak leci, czy są jakieś newralgiczne punkty od których należy zacząć?

Stopien napieciowy czyli ta plytka pod preampem gramofonowym, zalecam uzycie dobrej stacji ESD i nie dotykac paluchami obwodów drukowanych bo mosfety tego nie lubia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

walka ze wzmacniaczem skończona i tu wielkie podziękowania dla Bumpalump. Masz nosa. Przyczyną trzasków były zimne luty na płycie stopnia napięciowego (w serwisówce Main board A). Płytka jest schowana głęboko i pewnie bym do niej dotarł później, a dzięki koledze od niej zacząłem. Wzrokowo i przy pomocy lupy nic nie było widać, luty raczej świecące i nie obluzowane, jednak przelutowałem wszystkie jak leci. Podczas lutowania niektórych było słychać wyraźnie, że puściło naprężenie elementu. Teraz jest bajka i zero trzasków.

Selektora wejść jeszcze nie rozbierałem, po sprayowaniu jest o niebo lepiej, choć dwa razy złapał chwilową "chrypkę" na jednym wejściu. zostawiam to na później jak będzie upierdliwe. Jeszcze raz dzięki za pomoc :-) .

Gra rewelacyjnie (tak mi się wydaje) choć skoro tak dogłębnie zapoznałem się z jego anatomią, a mam wersję z orzełkiem to korci mnie modzik na wersję nie Niemiecką, ale na razie muszę się nasłuchać i może osłuchać bo tu mam braki jak się okazuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić odtwarzacz SD serii ES, niestety te co mi pasują mają lasery już niedostępne. Czy jest jakiś sensowny sposób na zbadanie stanu lasera, lub czy nie był już podkręcony i za chwilę padnie? Pewnie pierwszym krokiem jest naoczne sprawdzenie szybkości działania. Czy jest jakaś metoda bardziej wymierna, jak pomiar serwisowy czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sensowny sposób na zbadanie stanu lasera, lub czy nie był już podkręcony i za chwilę padnie? Pewnie pierwszym krokiem jest naoczne sprawdzenie szybkości działania. Czy jest jakaś metoda bardziej wymierna, jak pomiar serwisowy czy coś takiego?

Oczywiście ze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że średniosprawny elektronik sobie z tym poradzi bez sprzętu typu ocsyloskop i takie tam? Czy potrzebny jest nochal i doświadczenie? Możesz ciut zdradzić? Poluję na jeden z cdp-x555es, 559es, 505es czyli najniższe ze złotych, a godne. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z nich byłby najlepszy według Was?

 

Jeszcze z serwisówek wyszperałem i może się komuś przyda:

model/laser/przetwornik

CDPX202ES/KSS240A/CXD2526Q

CDPX229ES/KSS240A/CXD2562Q

CDPX333ES/KSS271A/CXD2552Q

CDPX33ES/KSS270A/CXD2552Q

CDPX559ES/KSS272A/CXD2562Q

Edytowane przez Jarek1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w odtwarzaczach CD nie ma funkcji autodiagnozy tak jak to ma miejsce w droższych Minidiskach, za pomocą, której można sprawdzić np. czas odtwarzania/nagrywania. Byłby to zawsze jakiś wyznacznik stopnia wykorzystania sprzętu.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że średniosprawny elektronik sobie z tym poradzi bez sprzętu typu ocsyloskop i takie tam? Czy potrzebny jest nochal i doświadczenie? Możesz ciut zdradzić? Poluję na jeden z cdp-x555es, 559es, 505es czyli najniższe ze złotych, a godne. Dobrze myślę?

Niestety nie, musi byc fachowiec od CD a nie elektronik który na jednym stole naprawia TV i zaraz bierze sie za CD.

 

Potrzeba dobrego oscyloskopu analogowego, dobrego generatora analogowego i przystawki serwisowej ktora trzeba sobie zrobic i plyty testowej

Kazdy z wymienionych przez Ciebie odtwarzaczy prezentuje podobny poziom jakosciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, musi byc fachowiec od CD a nie elektronik który na jednym stole naprawia TV i zaraz bierze sie za CD.

Potrzeba dobrego oscyloskopu analogowego, dobrego generatora analogowego i przystawki serwisowej ktora trzeba sobie zrobic i plyty testowej

Dzięki. No cóż, nie można być od wszystkiego fachowcem ;-). Pozostaje mi zaryzykować.

Kazdy z wymienionych przez Ciebie odtwarzaczy prezentuje podobny poziom jakosciowy

Rozumiem, że piszesz o tych z "piątkami" no bo o te pytałem, a czy mocno odbiegają jakością dźwięku od "piątek" modele 202ES i 229ES? NIestety są tylko czarne, ale za to ok tysiąc tańsze i z laserem KSS240A, który można jeszcze zdobyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

202 jest najlepszym odtwarzaczem z serii 2 (ale w jej skład nie mozna liczyc modeli 228ESD i 227ESD)

miedzy 202 a 505 jest przepasc, plus 202 to taki ze mozna w nim wymienic laser.

Lasery w wyzszych modelach sa trwale ale bardzo czesto zostaja uszkodzone przez kogos kto nie zna sie na ich serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500zł - 3500zł takie są realne widełki cenowe. Trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

- kolor (srebrne są rzadsze przez co droższe)

- czy są boczki (z boczkami oczywiście droższe)

- czy jest oryginalny pilot (oryginalny dedykowany do tego modelu a nie taki który obsługuje wszystkie funkcje)

- karton, dokumenty folie itp.

- czy był serwisowany czy nie

Mam dwóch znajomych którzy w przeciągu półtora roku kupili te odtwarzacze i generalnie też na tej podstawie oszacowałem jego wartość. Znajomi nie znają się wzajemnie jak również Ja nie miałem wpływu na zakup przez nich tych odtwarzaczy.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest realna cena na Sony CD 777ES? Stan oczywiście bardzo dobry. Pytam,bo pewien sklep handlujacy vintidżem,woła chyba blisko 8 koła za ten,bez wątpienia pomnikowy plejer,ale czy to jest realna cena?

 

Na ebay ktoś sprzedaje X777ES z modyfikacją Svobody z dwuletnią gwarancją za 1999Euro ale chętnych nie widać.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoboda to osobny wątek. Sam mam CDP-X779ES z modyfikacją Swobody i zanim to nabyłem też pół roku "wisial" to że Accuphase wisi tyle czasu na portalach nie oznacza że się nie sprzedają. Przy sprzęcie o tej wartości potrzeba zazwyczaj dużo więcej czasu. Aczkolwiek 1999€ to trochę za dużo. Chyba że laser był wymieniany na nowy i jest to udokumentowane.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci się stało.? Może łatwiej będzie wtedy o pomoc?

Nie wysuwa szuflady i jakby stracił podtrzymanie pamięci.

Pisz do kolegi Bumpalump. Mnie nigdy nie zawiódł.

Wiem, że ma dobrą opinię. Pisałem. Nie ma czasu jak na razie.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podtrzymanie pamięci, chodzi ci o pamięć gdzie zapisane są CD do odczytu? Bo jeśli tak, to trzeba szukać na płycie takiego dużego kondensatora, koło IC z RAM . Zresztą już jakiś czas temu był o tym mowa w tym wątku. A co do otwierania, może pasek napędowy padł i nie ma połaczenia z silnikiem? Otwierałes go i zaglądałeś do środka? Może jakieś fotki byś zapodał to spece by się tu wypowiedzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o pamięć gdzie zapisane są CD do odczytu?

Tak.

 

trzeba szukać na płycie takiego dużego kondensatora, koło IC z RAM

Gdzie? Zobaczę to po zdjęciu górnej pokrywy?

 

może pasek napędowy padł i nie ma połaczenia z silnikiem?

Nie. Pasek był wymieniany.

 

Może jakieś fotki byś zapodał

Da się zrobić. Tylko wieczorem.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.