Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2018 o 22:51, kszyho napisał:

Ze trzy miesiące temu udało mi się kupić taki wzmacniacz w stanie idealnym za połowę tej ceny, nawet były oryginalne zatyczki w gniazdach kabli głośnikowych. Niestety brak oryginalnego pudła.

Trzeba szukać i czasem trafia się okazja np. był do kupienia ostatnio w b. dobrym stanie (przynajmniej na zdjęciach) za około 1400 zł CDP-XA555ES w kolorze szampańskim ale sprzedający nie specjalnie był zainteresowany klientem z Polski.

Masz na myśli ogłoszenie Słoweńca z Bovec? Z tym ogłoszeniem jest coś nie tak, jest w złym dziale i ma złą datę. Napisałem do niego, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ofertę z Danii i  Norwegii ale już nieaktualne , ten z Norwegii to już w Polsce na OLX niestety zarezerwowany.  Ze  Skandynawami to są czasem  trudne negocjacje. Trzy razy próbowałem kupić  od rożnych Szwedów TA-FA777ES lub TA-FA70ES, ze dwa miesiące negocjacji, cena uzgodniona transport też i z dnia na dzień że jednak nie sprzedają.

Edytowane przez kszyho

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź ostrożny kupując z ogłoszeń. Ja dwa razy zostałem oszukany. Miało to miejsce na QUOKA.de. Chciałem kupić przedwzmacniacz, otrzymałem zdjęcia przedmiotu, zdjęcie dowodu osobistego, numery dwóch kont bankowych. Sprzedawca okazał się być złodziejem. Innym razem trafiłem na złodzieja chcąc kupić CD player. W obu przypadkach byli to Niemcy. Dlatego teraz kupuję na eBay i Audio Mart, gdzie sprzedawca może potwierdzić swoją opinię i historię. Szczególnie podoba mi się UK Audio Mart, poznałem tam fajnych ludzi, kolekcjonerów, melomanów. Nie miałem tam żadnych problemów, mają świetny system oceny przedmiotu.

W dniu 8.12.2018 o 00:29, Bumpalump napisał:

@tom masz moze cos ciekawego do sprzedania ze swojej kolekcji?

Tak, mam. Na ten przykład Sony Series 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też miałem przygody z nieuczciwymi sprzedawcami.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy koledzy potrzebuję kilku części do 530ES mianowicie przycisk mute wraz z ukladem(jeśli jest bo nie wiem jak to wygląda) bo kupiłem go bez tego i cały czas świeci się dioda ze jest wyciszony.Potrzebuję też gałkę MONO/STEREO ,nakładkę przycisku direct source  oraz gałkę głównego potencjometru .Kupiłem 530 w stanie praktycznie agonalnym z uszkodzonym potencjometrem pogubionymi śrubkami z brakującymi gałkami,po pierwszym odpaleniu tragedia ...usłyszałem jeden wielki brum ze zniekształconym dźwiękiem który w dodatku zanikał kiedy chciał,cały był brudny w kurzu i jakimś syfie ...tak więc postanowiłem ratować biedaka .Ilość zimnych lutów mnie po prostu przeraziła...poprawiłem jakieś 1/3 wszystkich lutów ,wszystkie złącza wejściowe wyjściowe, złącza płytek nawet na jednym tranzystorze sterującym były zimne luty czegoś takiego jeszcze nie widziałem...potem zabrałem się za przekaźniki których nie było słychać podczas załączania ,przeczyszczone zostały, tak jak wszystkie selektory oraz potencjometry.Został założony na razie nie oryginalny potencjometr ,przezyszczone wszystkie możliwe styki ,masy oraz płytki z kurzu i syfu ,na szczęście wszystkie elementy oryginalne .Po pierwszym odpaleniu usłyszałem czysty dobrej jakości dźwięk wszystko.Brak brumu ,zniekształceń ,powrócił do żywych z dalekiej drogi ,wizualnie nie jest źle więc postanowiłem go przywrócić do pełnej kondycji , ale do pełni szczęścia potrzebny mi jest właśnie wspomiany wcześniej układ mute czyli ten przycisk który wycisza o 20dB po prostu ktoś wcześniej grzebał i chyba to zgubił ...na płytce drukowanej czołowej jest kilkupinowe złącze wolne do niczego nie podłączone więc chyba od tego układu mute,ale nie jestem pewien .Czy po włączeniu Direct układ mute jest też omijany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 10.01.2019 o 14:19, Kasz76 napisał:

Witam

Szukam sprawdzonego serwisu specjalizującego się w sprzęcie audio we Wrocławiu lub jego okolicach. Za wszystkie namiary bardzo dziekuje

W tym klubie jest kolega Bumpalump. Kontaktuj się z nim, polecam, reanimował niejedną moją sztukę . Jest z Wałbrzycha więc rzut beretem

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy film. Chciałem spytać jaki był stan kondensatorów i czy dużo było zimnych lutów.  

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić w jednym ze swoich 777ES stan kondensatorów w miejscu, gdzie jest najwyższa temperatura. To są te dwa  (płytka PS PRE BOARD) nad radiatorami i temp. dochodzi do około 40C. Niestety przez jedną małą wtyczkę nie dałem rady rozebrać wzmacniacza. Skoro piszesz że w tym egzemplarzu, który konserwowałeś stan był wzorowy to może  u mnie też jest dobrze.

20180826_171916 x1.jpg

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film Bumpalump. Można się czegoś dowiedzieć i nauczyć co nie wszystkich produkcjach na youtube jest takie oczywiste.

KRZYHO - ciekawi mnie dla porównania z 7es na filmie jak wygląda temat transformatorów w Twoim 777es. Możesz zrobić zdjęcie radiatora w pełnej krasie? Będzie coś widać?

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator na wielkość podobny, radiatory maja większa powierzchnię, więcej żeberek. 

20190117_213530 x1.jpg

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy TA F690ES - czy ktoś się orientuje, czy pilot Sony RM AV2500 obsłuży 690-tkę ?

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AV2500 używałem do  obsługi ONKYO TX-8150 i całej reszty sprzętu to chyba z TA-F690ES też powinien sobie poradzić.

 

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy warto dać 1200 zł Sony TA-F555 mk2, w stanie b.dobrym.  ?Środek nie grzebany.

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jas1471 napisał:

Ludzie oszaleli, 2 lata temu kupiłem sony ta f590es za 400zł.

https://allegro.pl/oferta/sony-ta-f590es-pilot-high-end-made-in-japan-7792026316

I to od handlarza ...

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy od handlarza ale na zdjęciach sprzęt wygląda naprawdę dobrze.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jas1471 napisał:

Ludzie oszaleli, 2 lata temu kupiłem sony ta f590es za 400zł.

https://allegro.pl/oferta/sony-ta-f590es-pilot-high-end-made-in-japan-7792026316

A ja 4 lata temu sprzedalem 570 za 800zl i co z tego? co to wnosi do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Olx stoi 590 za 550pln do negocjacji - ogłoszenie nie moje.

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-sony-taf-590es-CID99-IDylnJ6.html

Edytowane przez gelson

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.