Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ebay jest panel przedni z takim przyciskiem ale za 50E + 35E wysyłka. 

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Allegro jest, ale zdarzają się piloty do wieży Sony. One też działają. Ja mam model RM-S343 (nieoryginalny). Ale każde urządzenie audio Sony działało. Wiec może poszukaj coś takiego. Względnie dowolny pilot Sony do wieży. I teraz pytanie: Czy Twój tuner ma odbiornik IR?

Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dariusz_61729 napisał:

Nie wiem czy Allegro jest, ale zdarzają się piloty do wieży Sony. One też działają. Ja mam model RM-S343 (nieoryginalny). Ale każde urządzenie audio Sony działało. Wiec może poszukaj coś takiego. Względnie dowolny pilot Sony do wieży. I teraz pytanie: Czy Twój tuner ma odbiornik IR?

Póki co nie mam tego tunera, mam 590ES i on nie ma sekcji IR i odbiornika. Znalazłem info że 505ES ma taką opcję, widziałem też filmik na YT że ktoś nim steruje właśnie zmianą stacji pilotem ale nie było pokazane jakim.

Wskazówką, że 505ES ma IR może być to, że z tyłu nie ma podłączenia pod sterowanie systemowe ze wzmacniacza, a mój 590ES nie ma IR ale na tylnej ściance ma właśnie podłączenie do tego systemowego sterowania.

Chyba, że były różne wersje 505ES ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, countryfan napisał:

Witajcie,

Mam pytanie do obeznanych ludzi - jakim pilotem (jaki typ) da się sterować tunerem ST-S505ES ? Wystarczy tak de facto zmiana stacji.

Pomoże ktoś?

Dzięki,

SA3ES, SA5ES, S707ES - tymi wszystkimi tunerami sterowałem i steruję za pomocą pilota AUDIO SYSTEM  RM-S703, przyciski PRESET +/-. Zatem z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzę, iż do Twojego S505ES też się nada

Taki jak na tej aukcji - wg mnie cena z kosmosu jak za ten stan ale z drugiej strony gdybym był w potrzebie.

https://www.olx.pl/oferta/pilot-sony-rm-s-703-esprit-oryginalny-do-sony-ta-f-808-ta-f-707-es-CID99-IDvA4SI.html

Sterowanie działało również z oryginalnym pilotem od E80ES - nie pamiętam modelu pilota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji użytkownika czy w serwisówce do ST-S505ES nic nie ma o pilocie.

Edytowane przez kszyho

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kszyho napisał:

W instrukcji użytkownika czy w serwisówce do ST-S505ES nic nie ma o pilocie.

Trzeba by mieć schemat. Do mojego 590ES mam gdzieś schematy i sekcja IR jest pusta choć miejsce na PCB jest na elementy.

W którymś temacie na forum, którego teraz nie mogę odnaleźć była informacja, że ma czujnik IR, zresztą teraz znalazłem inny temat i potwierdza się to i rozjaśnia trochę kwestia pilota - a z kolei wczoraj nie mogłem znaleźć poniższego wątku. 

 

Godzinę temu, Miszka napisał:

SA3ES, SA5ES, S707ES - tymi wszystkimi tunerami sterowałem i steruję za pomocą pilota AUDIO SYSTEM  RM-S703, przyciski PRESET +/-. Zatem z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzę, iż do Twojego S505ES też się nada

Taki jak na tej aukcji - wg mnie cena z kosmosu jak za ten stan ale z drugiej strony gdybym był w potrzebie.

https://www.olx.pl/oferta/pilot-sony-rm-s-703-esprit-oryginalny-do-sony-ta-f-808-ta-f-707-es-CID99-IDvA4SI.html 

Sterowanie działało również z oryginalnym pilotem od E80ES - nie pamiętam modelu pilota.

 

Faktycznie ktoś odleciał z tą ceną, polskiego porządnego pilota uniwersalnego z Elmaku można kupić do 100zł i pewnie będzie obsługiwał większość czy wręcz wszystkie funkcje.

Natomiast z tego co piszesz wygląda, że różne piloty mają ten sam kod więc i dopasowanie kodu z uniwersalnego pilota nie będzie stanowiło problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przeglądałem tylko spis części czy występuje pilot do tego tunera i nie zwróciłem uwagi że jest coś takiego jak remote control sensor. Układ powinien znajdować się na płytce wyświetlacza i skoro tam jest więc jakiś pilot chyba to obsługuje.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć, zastanawiam się na kupnem wzmacniacza z serii sony es, które modele są warte uwagi? Chciałbym tak wydać do 1000zł ale mogę też przekroczyć jak będzie warto. Obowiązkowo funkcja pilota. I jeszcze ważna kwestia, bo czytałem że wzmaki na rynek niemiecki były gorsze (zamulone) niż pozostałe, czy to prawda?  Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez zubek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy wiec wybaczcie mi błędy. Skompletowałem mój pierwszy przemyślany zestaw audio Sony ES 570 oraz MBquart 390 wszystko spięte na porządnych kablach 4x2mm BitSound oraz FX01 USB Audio DAC podpięty na przewodach Sommer AWG 21. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu jednak posiada on wadę w postaci bardzo słabego odtwarzania niskich tonów. Gdy pokrętło od regulacji basu we wzmacniaczu  ustawię na zero bardzo ciężko zaobserwować wychył membrany. Przy podkręceniu basu na max membrana zaczyna pracować lecz jakość niskich tonów jest bardzo słaba. Porównywałem mojego soniaka z Unitrą WS 422. Więcej i lepszy bass był w Unitrze. Proszę o wskazówki lub poleconego fachowca. 

 

Wzmacniacz częściowo rozebrałem i wyczyściłem. Wszystkie kondensatory wyglądają ok ( wiem, że okiem nie stwierdzę w 100%) końcówki były zmieniane i w przedwzmacniaczu zauważyłem okopconą płytkę w rejonie tranzystorów.   

IMG_20190311_151016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie modele wzmacniaczy Sony ES to dobry entry level aby wejśc w tą przygodę z muzyka, 

Sprzet ma swoje lata wiec to i owo nalezy wyczyscic i wyregulowac jednak absolutnie nie mozna go porownywac z jakimkolwiek wzmacniaczem unitry ktory juz w samym swoim przedwzmacniaczu ma podbity bas o kilka dB, jesli przesiadles sie prosto z tej unitry na sonego to faktycznie moze byc dla Ciebie szok ale na 90% ze wzmacniaczem wszystko jest wporzadku, kwestia jeszcze tego co masz na mysli ze koncowki byly zmieniane? to zwieksza prawdopodobienstwa ze ze wzmacniaczem jest cos nie tak

te okopcenia to od rezystoroz ustalajacych napiecia dla przedwzmacniacza gramofonowego, raczej malo istotne jesli nie uzywasz gramofonu

jesli potrzebujesz przegladu to pisz do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem długo zestawu kolegi pioneer K20, JBL ES 30 scena i stereo na pewno słabsze niż w sony lecz jeśli chodzi o niskie tony to unitra buszy wszędzie i zawsze. Pioneer tam gdzie trzeba a mój sony naprawdę nie ma w ogóle niskich częstotliwości przy regulacji niskich tonów na zero. Bass jest ale tylko ten z wyższych częstotliwości. A jeśli chodzi o końcówki to sugerowałem się  nałożeniem  pasty. 

IMG_20190311_182638.jpg

IMG_20190311_182630.jpg

Bardzo chętnie oddał bym go w dobre ręce do naprawy i przeglądu. W mojej sytuacji odsłuch z słuchawek ma się jakoś do odtwarzania dźwięku przez kolumny ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się póki co szczęśliwym ? posiadaczem pięknie zachowanego TA-F707ES i doczytałem na jakimś forum, że ktoś zmieniał w nich potencjometry na niebieskiego Alpsa - wymagana nowa płytka pod ten typ motopotencjometru. Ponoć jest słyszalna poprawa.

Ktoś coś słyszał na ten temat?

I jeszcze jedno, w serwisówce widzę, że jest tam oryginalnie 5x30 kOhm, najbliższy temu jest blue Alps 2x50 kOhm - ma to jakieś znaczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jacek ES napisał:

Zimne jak lód.

To na poczatek trzeba zaczac od ustawienia biasu

4 godziny temu, countryfan napisał:

Stałem się póki co szczęśliwym ? posiadaczem pięknie zachowanego TA-F707ES i doczytałem na jakimś forum, że ktoś zmieniał w nich potencjometry na niebieskiego Alpsa - wymagana nowa płytka pod ten typ motopotencjometru. Ponoć jest słyszalna poprawa.

Ktoś coś słyszał na ten temat?

I jeszcze jedno, w serwisówce widzę, że jest tam oryginalnie 5x30 kOhm, najbliższy temu jest blue Alps 2x50 kOhm - ma to jakieś znaczenie?

Pierwsze slysze to raz a w ES'ach siedze od lat

po drugie kto wpadł na taki genialny pomysł wymiany panasonica na niebieskiego alpsa ktory jest ze 2 klasy gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Jacek ES napisał:

Bardzo chętnie oddał bym go w dobre ręce do naprawy i przeglądu. W mojej sytuacji odsłuch z słuchawek ma się jakoś do odtwarzania dźwięku przez kolumny ?   

Przegląd? Polecam z doświadczenia kol. Bumpalumpa (jak to sie odmienia?)... lepszego nie znajdziesz na mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.