Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Geoffrey napisał:

 

Dużym minusem jest brak regulacji głośności z pilota. Trzeba wstać z miejsca odsłuchu i podejść do wzmacniacza. Radzę sobie tak, że sam wzmacniacz położyłem na podłodze przed resztą wieży i regulacji głośności dokonuję dużym palcem u nogi, nie wstając z fotela ?

 

Mam wzmacniacz bez regulacji głośności za pomocą pilota, a nogi taż nie są aż tak długie ale brak pilota  nie przeszkadza mi. Niektóre  odtwarzacze mają regulację głośności  na swoim pilocie.  

Edytowane przez kszyho

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Geoffrey napisał:

Pytanie jest takie, jak Wy radzicie sobie bez pilota? I czy warto kupić model 590ES z regulacją z pilota? Opinia jest taka, że nie warto, bo to już MOSFETy, nie Sankeny i jakość dźwięku jest słabsza. To aż tak słychać?

Ja poradziłem sobie tak, że sprzedałem modele bez pilotów i kupiłem ze sterowaniem za pomocą pilota... (ST-S505ES i TA-F707ES)

Inna sprawa, że regulację samej głośności np. we wzmacniaczu można dość łatwo dorobić (są chociażby KIT-y AVT). Z innymi funkcjonalnościami już gorzej - choć oczywiście nie jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kilka lat temu w tym wątku że sankeny w tych sonówkach brzmią inaczej, lepiej niż tosie. Sam miałem jakiś czas 770es ale coś było nie tak, więc poszła do ludzi.
Teraz mam końcówkę na dwudziestu sankenach..jest moc, uderzenie i szybkie wyciszenie :)
..ale chce jeszcze przesłuchać kilku.
..aha tą opinie o sonówkach na toshibach, sankenach podzielało kilka osób.
Tyle.


Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa pieca pierwsza liga ale dźwięk był stłamszony, mnóstwo dolnej średnicy i wszechobecny bas.....tak pokrótce.
ps. miałem też u siebie 870ES około miesiąca. Wnioski pozostają ale wieksza moc i bardziej otwarty, dźwięk bardziej klarowny ale to nie było moje granie.d326dc954f001635782f8a52f57d702a.jpg8df800eaf51f745387dd8509a7ec8a7a.jpg

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, countryfan napisał:

Ja poradziłem sobie tak, że sprzedałem modele bez pilotów i kupiłem ze sterowaniem za pomocą pilota... (ST-S505ES i TA-F707ES)

Świetna rada, tylko że F707 i F770 kosztują trzy razy tyle, co F570 ?  A mocy więcej nie potrzebuję. To byłby najdroższy pilot w moim życiu.  Natomiast nie czuję się na siłach, żeby samemu dorabiać sterowanie w tym wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przypadkowo trafiłem na to forum i wątek.

Posiadam od niedawna wzmacniacz F870ES. Wszystko działa jak należy, ładnie gra.
Jednak niepokoi mnie to że jak jest tylko włączony (nie odtwarza muzyki) to mimo tego jest dość gorący w okolicy radiatorów. Kładąc rękę na górnej obudowie wzmacniacza - jest naprawdę gorąco. To tak ma być? Czy coś z nim jest nie tak?

Pozdrawiam
Art_noise

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów ? .
Niedawno udało się wylicytować Sony TA-F555ES mk1 w wersji euro. 
Gra to bardzo przyjemnie z SS B5, ale chciałbym pozbyć się brumu z transformatora, a na szybko wykluczyłem wpływ zewnętrzny.
Wystarczy dokręcić jakaś śrubę mocującą itp. czy to już sprawa rozklejenia się trafa?

Ktoś może wie jakie dokładnie sankeny powinny w nim być? Po lekkim przeglądzie wygląda że był otwierany i widać ruszane luty przy tranzystorach mocy. Mam nadzieję że to tylko poprawiane zimne luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumpalump napisał:

Modele sa właściwe ale rozne serie czyli byl naprawiany i jak zwykle niefachowo, wspolczuje

Warto próbować coś jeszcze zrobić w mojej sztuce czy lepiej skupić się na na czymś innym? Reszta wygląda na nie ruszaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 11:41, Geoffrey napisał:

Świetna rada, tylko że F707 i F770 kosztują trzy razy tyle, co F570 ?  A mocy więcej nie potrzebuję. To byłby najdroższy pilot w moim życiu.  Natomiast nie czuję się na siłach, żeby samemu dorabiać sterowanie w tym wzmaku.

Tak przy okazji to co masz podłączone do tego 570 w sensie źródło dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Protos napisał:

Tak przy okazji to co masz podłączone do tego 570 w sensie źródło dźwięku?

Technics SL-PS770A . Z "wieży technicsa".  Chyba jedyny element tej wieży, który miał jakąś wartość :)  Mam też DVD Panasonic S-47 , podobno ma całkiem niezły tor audio, bo był projektowany pod DVD-Audio. Ale mówiąc szczerze, nie za bardzo słyszę różnicę między nimi. Jakoś subiektywnie/podświadomie lepiej pasuje mi dźwięk z Technicsa, ale nie potrafię tego uzasadnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Geoffrey napisał:

Technics SL-PS770A . Z "wieży technicsa".  Chyba jedyny element tej wieży, który miał jakąś wartość ? Mam też DVD Panasonic S-47 , podobno ma całkiem niezły tor audio, bo był projektowany pod DVD-Audio. Ale mówiąc szczerze, nie za bardzo słyszę różnicę między nimi. Jakoś subiektywnie/podświadomie lepiej pasuje mi dźwięk z Technicsa, ale nie potrafię tego uzasadnić.

U mnie z tym wzmacniaczem gra X202ES, DCD1460 po małym modzie, DCD500AE, DCD700AE a przez kilka dni miałem DCD1500AE. 1500AE oczywiście wypadł  najlepiej.  Ostatnio 1500AE był do kupienia za 900zł ale zniknął szybko czemu się nie dziwię.  DCD500AE raczej jako ciekawostka nie ma sensu tego kupować.  Natomiast DCD700AE w moim odczuciu gra lepiej niż X202ES i mogę go polecić to porządny CDek oczywiście w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://liquidaudio.com.au/stunning-sony-ta-fa777es-integrated-amplifier-service/

Na jednym ze zdjęć pokazane są wyprowadzone przewody do pomiaru prądu spoczynkowego. Może ktoś wie jakich wtyków trzeba użyć żeby pasowały do gniazd  we wzmacniaczu?

 

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bumpalump napisał:

Remont generalny końcówek Sony TA-N80ES 

 

Sporo pracy było.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgoda, rozglądam się za 707/808ES ale nie widzę ciekawych ofert, dużo ogłoszeń to sprzęt leżący gdzieś w kanciapie i pod masą kurzu. Takie mogę kupić ale za maks. 50% wartości...

Najchętniej przygarnąłbym komplet 80ES albo jeszcze lepiej - TA-N7B. 

Szkoda gadać że jeszcze jakieś 10 lat temu można było z palcem w nosie kupić N80, Sansuia X1 czy takiego N7B, w ciągu kilku lat te sprzety zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. We wzmacniaczu Sony TA-F707ES czasami coś głośno strzeli w lewym kanale.Kilka razy zdarzyło się tak,że pojawił się swego rodzaju przydźwięk i zabezp.wyłączyło wzmacniacz.(czerwona dioda).Po restarcie znów działał.Co to za usterka ?Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.