Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czemu nie zakładacie nowych wątków w klubie tylko ciągle maltretujecie ten sam, który już ma 346 stron.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 21:22, Marek.S napisał:

Najchętniej przygarnąłbym komplet 80ES albo jeszcze lepiej - TA-N7B.

Dlaczego TA-N7? Tego klocka brakuje mi do pełnej kolekcji wzmacniaczy V-FET firmy Sony. No i TA-4650. Fajne brzmienie ale V-FETy są nie zastąpione kiedy trafi się awaria. Podobno coś o V-FETach wiem.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miszka napisał:

Bo lubimy?

 

Może to jakiś challenge o którym nic mi nie wiadomo? 

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś może podpowiedzieć mam problem z  wzmacniaczem 650esd brak mu jak by mocy i basu co może być przyczyną? I nie działa funkcja source direkt kiedy jest włączona wszytko ok kiedy ja wylaczymy słychać trzaski i dźwięk ogólnie staje się kiepski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zone napisał:

Czy ktoś może podpowiedzieć mam problem z  wzmacniaczem 650esd brak mu jak by mocy i basu co może być przyczyną? I nie działa funkcja source direkt kiedy jest włączona wszytko ok kiedy ja wylaczymy słychać trzaski i dźwięk ogólnie staje się kiepski. 

Rozumiem, że funkcja Source Direct - czyli omijanie stopnia przedwzmacniacza - działa właściwie, a problem jest w przedwzmacniaczu, który masakruje dźwięk.  Masz uszkodzony przedwzmacniacz.  Z dwojga złego to lepiej tą stroną ? Ja cały czas jadę na Source Direct. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Jako że to mój pierwszy post, witam się ze wszystkimi! Cześć!

Niedawno udało mi się kupić wzmacniacz Sony TA-F707ES i mam parę pytań do użytkowników tego modelu/serii.

1. Potencjometr volume w moim wzmacniaczu kręci się w kółko ("ograniczeniem" są tylko przewody do diody LED na gałce). Ten model tak miał, czy ogranicznik został "wyłamany" ? Jeśli taki ogranicznik istniał, to znajdował on się w samym potencjometrze czy gdzies w płycie czołowej? Potencjometr to Alps 30k audio z silniczkiem. Sama głośność zależy prawidłowo od pozycji gałki, z tym że można "dołem" przejść z min do max.

2. Wzmacniacz mocno się grzeje, czy to normalne w tym modelu? Słyszałem, że końcówka działa w klasie A, ale pytam dla upewnienia.

3. Jeden z kanałów na końcówce (ten bliżej płyty czołowej) przestał mi działać (nie zapala się dioda led w pobliżu radiatora - D407 z tego co pamiętam), przez co wzmacniacz nie przechodzi w tryb pracy (w zieloną diodę nad włącznikiem). Odłączenie od płyty głównej main B wtyczki przewodów prowadzących do złącz głośnikowych nic nie zmieniło. Po obniżeniu napięcia spoczynkowego na tym kanale do wymaganych 30mV w/w dioda przy kolejnym odpaleniu wzmacniacza się zapaliła, natomiast przy jeszcze następnym już nie. Nie będę pytał co się stało, bo wiem, że to wróżenie z fusów, ale może macie pomysł, co mógłbym pomierzyć, aby znaleźć miejsce awarii? Wizualnie nic nie wygląda na przepalone - ani od strony elementów, ani od spodu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tytułem przywitania:

Pierwszy raz zajarałem się serią ES, kiedy w połowie lat 90tych wujek przywiózł z Niemiec katalog Sony, gdzie dumnie figurowały m.in. takie wzmacniacze jak TA-FA7ES.

Pierwszy własny klocek, to kupiony jakoś z 2 lata temu odtwarzacz CDP-X202ES i rok dopiero później upolowany oryginalny pilot.

Kupując go kierowałem się dostępnością lasera.

Co do wzmacniacza, to kupiłem mu pilot zamiennik z popularnego portalu aukcyjnego. Pozwolił on upewnić się, że zarówno silnik potencjometru volume, jak i selektor wejść działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, secondtribe napisał:

Jako że to mój pierwszy post, witam się ze wszystkimi! Cześć!

Niedawno udało mi się kupić wzmacniacz Sony TA-F707ES i mam parę pytań do użytkowników tego modelu/serii.

1. Potencjometr volume w moim wzmacniaczu kręci się w kółko ("ograniczeniem" są tylko przewody do diody LED na gałce). Ten model tak miał, czy ogranicznik został "wyłamany" ? Jeśli taki ogranicznik istniał, to znajdował on się w samym potencjometrze czy gdzies w płycie czołowej? Potencjometr to Alps 30k audio z silniczkiem. Sama głośność zależy prawidłowo od pozycji gałki, z tym że można "dołem" przejść z min do max.

2. Wzmacniacz mocno się grzeje, czy to normalne w tym modelu? Słyszałem, że końcówka działa w klasie A, ale pytam dla upewnienia.

3. Jeden z kanałów na końcówce (ten bliżej płyty czołowej) przestał mi działać (nie zapala się dioda led w pobliżu radiatora - D407 z tego co pamiętam), przez co wzmacniacz nie przechodzi w tryb pracy (w zieloną diodę nad włącznikiem). Odłączenie od płyty głównej main B wtyczki przewodów prowadzących do złącz głośnikowych nic nie zmieniło. Po obniżeniu napięcia spoczynkowego na tym kanale do wymaganych 30mV w/w dioda przy kolejnym odpaleniu wzmacniacza się zapaliła, natomiast przy jeszcze następnym już nie. Nie będę pytał co się stało, bo wiem, że to wróżenie z fusów, ale może macie pomysł, co mógłbym pomierzyć, aby znaleźć miejsce awarii? Wizualnie nic nie wygląda na przepalone - ani od strony elementów, ani od spodu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

1. Uszkodozny ogranicznik ktory jest jednoczesnie slizgaczem jednego kanału, do naprawy lub wymiany

2. Tak to normalne jednak koncowka nie pracuje w klasie a tylko w ab, tranzystory mosfet pracujace na dosc wysokim pradzie spoczynkowym.

3. Prawdopodobnie standardowa usterka w postaci zimnych lutow stopnia napieciowego, nie zalecam uzywania wzmacniacza w takim stanie, te tranzystory bardzo latwo mozna uszkodzic.

Jesli wzmacniacz wczesniej byl juz uszkodozny nie mozna wykluczyć powazniejszej usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Bumpalump said:

3. Prawdopodobnie standardowa usterka w postaci zimnych lutow stopnia napieciowego, nie zalecam uzywania wzmacniacza w takim stanie, te tranzystory bardzo latwo mozna uszkodzic.

Jesli wzmacniacz wczesniej byl juz uszkodozny nie mozna wykluczyć powazniejszej usterki

Dzięki za wskazówkę.

Czyli chodzi o okolice tranzystorów Q410 i Q411?

 

707esPowerAmp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po poprawieniu lutów - na w/w tranzystorach i paru innych w okolicy które wydawały się podejrzane, niestety problem nie ustąpił.

Po paru dniach rezygnacji spróbowałem znowu. Tym razem poprawiłem wszystkie luty lewego kanału na płytce A. Udało się! Po ustawieniu prądów spoczynkowych na obu kanałach wzmak działa od wtorku wieczorem (oczywiście nie bez przerwy) i od tej pory nic nie przerwało!

Dzięki wielkie @Bumpalump za wskazanie potencjalnego miejsca problemu!

Btw. czy to normalne, że po włożeniu słuchawkowego jacka w gniazdo nie są odłączane głośniki? Pytanie pewnie głupie, ale do tej pory miałem do czynienia tylko z nowszymi konstrukcjami.

Przydałoby się jeszcze dobrać mu odpowiednie kolumny, bo obecne Dali Concept 1 sprawiają wrażenie za małych dla tego wzmacniacza i do tego pomieszczenia. Polecacie coś szczególnego do F707ES? Słucham głównie 80s rocka, melodyjnego popu, synthwave, 70s disco, funku i czasem trance. Ogólnie dużo melodii i żadnej rzeźni (ani metalowej, ani klubowej). Póki co, ze względu na umeblowanie pokoju niestety podłogowe odpadają.

A, kolejna fajna rzecz, to że wbrew temu co gdzieś w tym temacie zostało napisane, ten wzmak obsługuje wtyki bananowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów.

Posiadam wzmacniacz ta-f570es, chcę do niego dokupić tuner. Mam pytanie co do tunera Sony st-s505es, czy wersja na Niemcy, czym się różni od pozostałych, tak jak we wzmacniaczach. Jeszcze proszę o pomoc w wyborze czy kupić wersję 505es czy 570es, która ma lepszą jakość dźwięku?

Drugie pytanie, czy warto zmienić wzmacniacz na ta-f530es lub ta-f550es. Z obecnego ogólnie jestem zadowolony, ale brakuje mi trochę głębokości niskich tonów, góra i środek ok. Czytałem że wersja ta-f590 gra trochę mocniej górą, więc w tą stronę nie pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 14:46, Prewwit napisał:

Drugie pytanie, czy warto zmienić wzmacniacz na ta-f530es lub ta-f550es. Z obecnego ogólnie jestem zadowolony, ale brakuje mi trochę głębokości niskich tonów, góra i środek ok. Czytałem że wersja ta-f590 gra trochę mocniej górą, więc w tą stronę nie pójdę.

Witaj. Mam TA-F570ES od pół roku i nie zamieniłbym go na żaden inny ? 530 i 550 to wzmacniacze tej samej klasy co 570, tylko odrobinę starsze.  Jeśli masz sprawną 570, to nie sądzę, żeby wymiana na bardzo podobny przyniosła istotną różnicę. A każdy zakup używanego i niemłodego już klocka ( 20 lat one miały dawno temu), to zawsze jest ryzyko, że trafisz na jakąś usterkę, trzeszczący przełącznik, niesprawne wejście itp. Ja bym nie wymieniał. Jeśli już, to o klasę wyżej. Co do odrobiny basu, to nie mam oporów, żeby dodać ze dwa decybele na regulacji barwy. Poza tym słuch sam się adaptuje do niedużych zmian barwy i za kilka dni możesz stwierdzić, że basu jest dokładnie tyle, co trzeba.

W temacie tunera - kupiłem pierwszy, który udało mi się dostać w dobrej cenie. Jakość jest taka, że nie słyszę różnicy. Radia i tak mało słucham, bo wkurzają mnie reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, w takim razie zostawię w spokoju wzmacniacz, bo tak jak piszesz nie wiadomo co się trafi, chyba że gdzieś w okolicy pojawi się jakaś oferta wyższego modelu i na miejscu mógłbym sprawdzić. Dodatkowo swój niedawno serwisowałem, jest po przeglądzie, konieczna była poprawa lutów i wymiana mniejszych kondensatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie 50,2V napięcia przemiennego (względem bolca uziemiającego w gniazdku) na śrubach wzmacniacza (ta-f707es). Nie musiał być nawet włączony, wystarczyło podłączyć wtyczkę do gniazdka sieciowego.

Dodam, że kolumny nie były podłączone (o ile ma to jakieś znaczenie).

Czy to jakaś indukcja z transformatora, czy mam gdzieś przebicie z jego uzwojenia wtórnego? Z serwisówki wynika, że tyle właśnie wynosi tam napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.