Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, bo już się obawiałem, że jakaś grubsza awaria.

Swoją drogą, z czego wynika brak przewodu ochronnego poprowadzonego do obudowy w tym wzmaku? Chodziło o uniknięcie potencjalnej pętli mas, kiedy podłączymy do niego jakieś inne uziemione urządzenie?

Miałoby tu sens zmienienie przewodu na 3 żyłowy z uziemieniem obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, niedawno zakupiłem wzmacniacz Sony TA-F530ES, czytając instrukcję, doczytałem się że wersja północnoeuropejska nie obsługuje 4ohm i ma mniejszą moc, a tą wersję posiadam. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego ta wersja nie obsługuje 4 ohm? A np. wzmacniacze na niemieckim ebay'u obsługują 4 ohm. 

Pozdrawiam.

ohm.thumb.png.9f6e63a6337d5ed69b605094aa1afcde.png 

Edytowane przez zfilip1700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.03.2020 o 21:19, Reaper napisał:

Zna ktoś jakiegoś dobrego fachowca ze Śląska od wzmacniaczy Sony ES?

Polecam kolegę Bumpalumpa, z Wałbrzycha. To co prawda bardziej Dolny Śląsk ale to fachman jakich mało w skali całego kraju. Na linii ES zna się wyśmienicie. Wal w ciemno. Zerknij na jego stronę fejsową, sam wyciągniesz wnioski

https://www.facebook.com/SerwisAudio24/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.Jestem posiadaczem wzmacniacza Sony ta f555es ll(wcześniej jeśli chodzi o sony model ta f870)Planuję zkup czegoś innego. Który z poniższych wzmacniaczy da zauważalny skok jakości? Jestem również otwarty na inne propozycje. Kwota to 6tys.zł. Może ktoś miał styczność i porównanie do sonego.Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Yamaha ax2000, dzielona yamaha m4 c4,Marantz pm94, sansui 607mr lub 707mr, accuphase e206/ e303x, luxman l 530/550 oraz dzielony luxman c03 m03. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AX, Marantz, Accuphase E-303X oraz Sansui 707 kazdy z nich zagra lepiej ale i inaczej, jesli szukasz brzmienia o zblizonej sygnaturze ale w lepszym wydaniu to na placu boju zostaje accuphase i sansui.

Chociaż osobiscie gdybym mial dokonac wyboru to wolalbym dolozyc grosza do wyzszych modeli E-405 lub Alpha 907. Lub jesli budzet jest sztywny to zamiast E-303X wolalbym E-305

Jesli masz pytania to pisz, mialem kazdy z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź Bumpalump. Sansui alpha 907 piękny sprzęt ale cena niestety przekracza budżet,mój taki max i górna granica 7tys. Jak sansui alpha 707 radzi sobie z wydajnością prądową przy trudnych kolumnach? Czytałem różne opinie. Co możesz napisać o AX2000? Z yamahy do dzisiaj zostawiłem sobie a1020( miałem a1000, ax900 i a1060) Poważnie myślałem również o marantzie pm94 tylko bardzo mało opinii. Jak wypadają luxmany na tle tych wzmacniaczy? Wiem,że nie są to nowe konstrukcje i każdy wzmacniacz wymaga przeglądu po zakupie.Nie ukrywam lubię starą szkołę audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 02:01, Shabranido napisał:

Jestem posiadaczem wzmacniacza Sony ta f555es ll (wcześniej jeśli chodzi o sony model ta f870)

Miałeś TA F870ES i zamieniłeś na F555 ? A czy 870 nie jest wyższym modelem? I jak wrażenia po takiej zmianie?  Ja mam f570ES i planuję wskoczyć oczko wyżej. Myślałem właśnie o 870. Który z Twoich dwóch soniaczy polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Geoffrey napisał:

Miałeś TA F870ES i zamieniłeś na F555 ? A czy 870 nie jest wyższym modelem? I jak wrażenia po takiej zmianie?  Ja mam f570ES i planuję wskoczyć oczko wyżej. Myślałem właśnie o 870. Który z Twoich dwóch soniaczy polecasz?

Mnie osobiście lepiej dźwiękowo pasuje ta f555es II niżeli ta f870.Każdy ma inne preferencje dźwiękowe.Dla mnie zdecydowanie barwą jaśniejszy 555 od 870,więcej przestrzeni,bardzo ładne wokale,dynamiczniejszy.Podkreślam to są tylko moje odczucia na moim zestawie.Sony ta f555es ll to trochę inna szkoła dźwięku lata 80.Obie wersje czyli mk1 oraz mk2 są naprawdę dobre.Za swojego dałem poniżej 900zł plus do tego przegląd po zakupie.Obecnie ta f870 jest chyba droższy w zakupie od ta f555es.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tam Swoboda, Esprit i N80ES ?

 

 

Edytowane przez Bartek_Gdynia

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przeglądam właśnie różne CD Sony i zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego w serii X55ES/X555ES/X559ES jest większy i lepszy wyświetlacz niż w wyższej serii X77ES/X777ES/X779ES oraz czemu ta druga nie ma klawiszy 1-20

Macie może jakieś info czemu Sony zdecydowało się na taki krok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wysokie modele CD Sony mają cieszyć nie tylko uszy ale też wzrok..i minimalizm w nich jest wskazany.
Moim zdaniem te wyświetlacze z X77, 779, 707 są piękne i nie przesadzone, właśnie takie mają być jak.
Brawo Sony z tamtych lat, bo teraz to już nie jest firma na poziomie, jeśli chodzi o audio.....

ja

...a, numerologie masz na pilocie ;)

ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam CD Sony z serii ES, wcześniej miałem też parę wzmaków z tej serii i w każdym na kablu zasilającym z jednej strony był biały pasek biegnący przez cały przewód. On oznacza, że po tej stronie wtyczki jest faza czy zero?

Poniżej wklejam wtyk z innego sprzętu, bez takiego oznaczenia na kablu i chciałbym się zapytać czy po oznaczeniach na tej wtyczce przy bolcach moza jakoś odczytać który bolec to faza, a który zero?

Zawsze myślałem, że F1 oznacza fazę, a N zero, ale w poniższym przypadku i F1 i N znajduje się po tej samej stornie wtyku.

Wtyk.jpg

Edytowane przez Reaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Reaper napisał:

Posiadam CD Sony z serii ES, wcześniej miałem też parę wzmaków z tej serii i w każdym na kablu zasilającym z jednej strony był biały pasek biegnący przez cały przewód. On oznacza, że po tej stronie wtyczki jest faza czy zero?

Poniżej wklejam wtyk z innego sprzętu, bez takiego oznaczenia na kablu i chciałbym się zapytać czy po oznaczeniach na tej wtyczce przy bolcach moza jakoś odczytać który bolec to faza, a który zero?

Zawsze myślałem, że F1 oznacza fazę, a N zero, ale w poniższym przypadku i F1 i N znajduje się po tej samej stornie wtyku.

 

Ale przecież to nie ma żadnego znaczenia bo z tego co widzę na jednym ze schematów do F707ES zasilanie wchodzi na transformator, a po stronie wtórnej i tak jest mostek Graetza więc polaryzacja zawsze będzie taka sama... ?

TA-F707ES.thumb.PNG.8659e7d3ff951bd1a817917aca759865.PNG

Edytowane przez countryfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reaper napisał:

Posiadam CD Sony z serii ES, wcześniej miałem też parę wzmaków z tej serii i w każdym na kablu zasilającym z jednej strony był biały pasek biegnący przez cały przewód. On oznacza, że po tej stronie wtyczki jest faza czy zero?

Poniżej wklejam wtyk z innego sprzętu, bez takiego oznaczenia na kablu i chciałbym się zapytać czy po oznaczeniach na tej wtyczce przy bolcach moza jakoś odczytać który bolec to faza, a który zero?

Zawsze myślałem, że F1 oznacza fazę, a N zero, ale w poniższym przypadku i F1 i N znajduje się po tej samej stornie wtyku.

Wtyk.jpg

Spróbuj zamienić i czy jest różnica w dźwięku. Tak jak kolega wyżej, po stronie pierwotnej nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Reaper napisał:

Wiadomo, ze sie nie uslyszy roznicy w dzwieku, a oznaczenie na przewodzie jest wiec tak z ciekawosci zapytalem.

Oznaczenia na wtyczkach to deklaracja spełnienia norm poszczególnych rynków i miejsca ich wykonania. Ich rozmieszczenie na wtyku nie określa żadna norma i ich rozmieszczenie jest przypadkowe, tym bardziej, że wtyk można dowolnie obracać, na podłączenie miejsca fazy i neutralnego w gnieździe 230V też nie ma normy, dobrą praktyką jest łączenie fazy po lewej  jeżeli bolec jest u góry, ale to taka umowna sprawa. Natomiast w gnieździe podwójnym w jednym z automatu będziemy mieli obróconą fazę i neutralny. Tak, że ten....

F1 to w rzeczywistości FI i odnosi się do normy... fińskiej /Finlandia FIMKO/ (gdyby miało oznaczać fazę to by było raczej L/L1), N to oznaczenie normy norweskiej... /Norwegia - Norges Elektriske Materiellkontrol (NEMKO)/

Na ten temat można poczytać w różnych publikacjach, jeden z przykładowych linków poniżej / to o czym mówię na stronie 33/

Poradnik Moeller

 

Piotr

Edytowane przez countryfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rozmawiałem kiedyś z Piotrkiem608 na temat tego paska, fazy, pierwotnej, wtórnej w tych sonówkach.
Właśnie wtedy miałem dwa X779 i też testowałem, ale to już chyba siedzi w głowie i subiektywnym spojrzeniu na temat...pewnie wkręcilem sobie w głowę że jest różnica ;) bo ją słyszałem??
Pewnie coś w tym jest..ale..

ja

Co do fazy tak jak najbardziej, dobrze żeby była po jednej stronie urządzeń...

ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mowe napisał:

Rozmawiałem kiedyś z Piotrkiem608 na temat tego paska, fazy, pierwotnej, wtórnej w tych sonówkach.
Właśnie wtedy miałem dwa X779 i też testowałem, ale to już chyba siedzi w głowie i subiektywnym spojrzeniu na temat...pewnie wkręcilem sobie w głowę że jest różnica ? bo ją słyszałem??

Pewnie jest tak jak piszesz, psychologia działa, a odpowiedź by dał ślepy test ? 

Tak sobie myślę, że podobnie działa ludzki umysł i ciało np. jeżeli chodzi o samochód, czasem jedziesz i wydaje Ci się, że jest cicho podczas gdy w innym dniu/sytuacji przy tej samej prędkości jest za głośno/irytująco etc. Oczywiście wiadomo, zmieniają się warunki, ciśnienie, temperatura, wiatr itd ale mimo wszystko zmienia się też nasza subiektywna percepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.