Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KoguTek napisał:


Poszukuję speca który zajrzałby do mojego wzmacniacza Sony ta F590ES, najlepiej jak by to był ktoś z województwa Łódzkiego.
Chodzi o ogólny przegląd i prawdopodobnie zimne luty są do zrobienia.
 

Jakbyś znalazł to daj znać, mam 707ES z czasem pojawiającą się usterką - i nie ma komu tego zlecić.

Dzwoniłem/pisałem to otrzymałem od dwóch odpowiedzi "już nie robię tranzystorów tylko lampy", inny powiedział, że owszem robi ale terminy ma już na 2 lata do przodu zajęte więc nie przyjmuje nowych zleceń, kolejny się nie odzywa więc pewnie też ma roboty powyżej dziurek u nosa.

Cała sytuacja przekreśla sens kupowania/polecania używanego sprzętu typu wzmacniacze czy odtwarzacze CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mocno modyfikowanego cd20es ze zmienionym zasilaniem, zegarem, DACiem Stelmacha itd. 

Jakiś czas temu lokalny serwis ( nieautoryzowany) wymienił laser. Wkrótce potem zaobserwowałem że każda płyta CD za połową jej trwania zaczyna o coś trzeć. Szuflada jest jakby niewsunięta do końca a w pozycji wysuniętej nie jest wysunięta do końca. 

Sprzęt brzmi pięknie, a w relacji cena/jakość mega.  Szukam serwisu, który mi to porządnie naprawi. A może jest coś, co mogę zrobić sam? ( Jestem niekumaty w te klocki). Do tego serwisu nie oddam, niby są inne nieautoryzowane w okolicy ale ja chcę zrobić porządnie

Widzę, że jest tu specjalista. Teraz muszę poprosić kogoś z fejsem, bo nie mam i mieć nie będę, by mi podrzucił nr telefonu.

Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, countryfan napisał:

Jakbyś znalazł to daj znać, mam 707ES z czasem pojawiającą się usterką - i nie ma komu tego zlecić.

Dzwoniłem/pisałem to otrzymałem od dwóch odpowiedzi "już nie robię tranzystorów tylko lampy", inny powiedział, że owszem robi ale terminy ma już na 2 lata do przodu zajęte więc nie przyjmuje nowych zleceń, kolejny się nie odzywa więc pewnie też ma roboty powyżej dziurek u nosa.

Cała sytuacja przekreśla sens kupowania/polecania używanego sprzętu typu wzmacniacze czy odtwarzacze CD.

W ostatniej wiadomości poprosiłem abys opisal problem, jak sam zauważyłeś roboty jest na rok do przodu, wiadomości dziennie conajmniej kilkadziesiąt na forum, fb, na stronie serwisu i do tego masa telefonów i sms

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 20:56, countryfan napisał:

Jakbyś znalazł to daj znać, mam 707ES z czasem pojawiającą się usterką - i nie ma komu tego zlecić.

Dzwoniłem/pisałem to otrzymałem od dwóch odpowiedzi "już nie robię tranzystorów tylko lampy", inny powiedział, że owszem robi ale terminy ma już na 2 lata do przodu zajęte więc nie przyjmuje nowych zleceń, kolejny się nie odzywa więc pewnie też ma roboty powyżej dziurek u nosa.

Cała sytuacja przekreśla sens kupowania/polecania używanego sprzętu typu wzmacniacze czy odtwarzacze CD.

O kurcze nie zdawałem sobie sprawy że to taki ciężki temat... no nic mogę jedynie ponowić pytanie, czy ktoś zna jakiś sprawdzony serwis w Łodzi lub okolicach dla mojego wzmacniacza Sony ta F590ES.

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 02:17, Bumpalump napisał:

W ostatniej wiadomości poprosiłem abys opisal problem, jak sam zauważyłeś roboty jest na rok do przodu, wiadomości dziennie conajmniej kilkadziesiąt na forum, fb, na stronie serwisu i do tego masa telefonów i sms

Pisałem ?
Trzykrotnie z trzech bodaj adresów email ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KoguTek napisał:

O kurcze nie zdawałem sobie sprawy że to taki ciężki temat... no nic mogę jedynie ponowić pytanie, czy ktoś zna jakiś sprawdzony serwis w Łodzi lub okolicach dla mojego wzmacniacza Sony ta F590ES.
 

Wiesz, znaleźć kogoś kto grzebnie jest łatwo - firm które naprawiają elektronikę jest trochę, natomiast jeżeli chodzii o ludzi specjalizujących się w danym sprzęcie, mających doświadczenie już znacznie gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, KoguTek napisał:

czy ktoś zna jakiś sprawdzony serwis w Łodzi lub okolicach dla mojego wzmacniacza Sony ta F590ES.

Mojego Sony TA-F707ES uratował autoryzowany serwis w Kielcach. Daleko od Łodzi, ale jeśli jesteś zainteresowany to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 20:56, countryfan napisał:

 

Cała sytuacja przekreśla sens kupowania/polecania używanego sprzętu typu wzmacniacze czy odtwarzacze CD.

Dokładnie. Jak ktoś się na tym nie zna lepiej dać sobie spokój i poszukać czegoś nowszego. Chyba że mamy czas, czyli kilka miesięcy na czekanie na przegląd ?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 19:07, KoguTek napisał:

Witam serdecznie.

Poszukuję speca który zajrzałby do mojego wzmacniacza Sony ta F590ES, najlepiej jak by to był ktoś z województwa Łódzkiego.
Chodzi o ogólny przegląd i prawdopodobnie zimne luty są do zrobienia.

Pozdrawiam Mateusz

Spróbuj tutaj:

OTJ Serwis

ul. Więckowskiego 32

90-728 Łódź

+48 603233605

[email protected]

Dwóch moich znajomych tam naprawiało leciwe wzmaki i są bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 19:07, KoguTek napisał:

Witam serdecznie.

Poszukuję speca który zajrzałby do mojego wzmacniacza Sony ta F590ES, najlepiej jak by to był ktoś z województwa Łódzkiego.
Chodzi o ogólny przegląd i prawdopodobnie zimne luty są do zrobienia.

Pozdrawiam Mateusz

Jeśli wzmacniacz działa i oczekujesz przeglądu polegającego na wyczyszczeniu przełączników, potencjometrów, sprawdzeniu stanu kondensatorów elektrolitycznych i wyeliminowaniu innych dolegliwości jakie wyjdą w trakcie przeglądu, nie śpieszy się Tobie (dwa miesiące) i jesteś gotów go wysłać (trójmiasto) to mogę się nim zająć.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.  

Rozglądam się za jednym z czterech CD.  X7ESD X77ES X777ES X779ES. O ile poczytałem trochę odnośnie ich budowy o tyle ciekaw jestem jakie są między nimi różnice w brzmieniu ?  Czy są jakieś znaczne czy jedynie kosmetyczne?  I jak ich dzwięk ma się do obecnie posiadanego 338ESD

ps. tak wiem że lasery są niedostępne - tę kwestię pomińmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.06.2020 o 18:51, restimek napisał:

Witam ponownie.  

Rozglądam się za jednym z czterech CD.  X7ESD X77ES X777ES X779ES. O ile poczytałem trochę odnośnie ich budowy o tyle ciekaw jestem jakie są między nimi różnice w brzmieniu ?  Czy są jakieś znaczne czy jedynie kosmetyczne?  I jak ich dzwięk ma się do obecnie posiadanego 338ESD

ps. tak wiem że lasery są niedostępne - tę kwestię pomińmy.

Prawie niedostępne bo w X707ES i  X779ES  siedzi KSS272A, który jest w tańszym np. X339ES lub X303ES także kupić od razu, któryś z tych niższych modeli aby mieć na zapas. Co do X7ES,X77ES i X777ES faktycznie raczej nie dostanie się.

Edytowane przez Protos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 22:26, Protos napisał:

Prawie niedostępne bo w X707ES i  X779ES  siedzi KSS272A, który jest w tańszym np. X339ES lub X303ES także kupić od razu, któryś z tych niższych modeli aby mieć na zapas. Co do X7ES,X77ES i X777ES faktycznie raczej nie dostanie się.

Do tego w KSS272A ktoś wymienił diodę

https://www.diyaudio.com/forums/digital-source/356320-kss-272a-substitution-laser-diode.html

https://photos.google.com/share/AF1QipPs7jyEj2MrEqjn5cJlGTx6PC9tHddO-QoJi80VlenPgP_hfU5TH4ItMW_gabfTDg?key=cDVHaGJGS09MNHNYNVFDdktmd0pJSVJOYUE1andR

https://photos.google.com/share/AF1QipMEgkp8DKAb2eFi6jvK4FIxjHXBU8upy15PHF-alGeZ5zyPIFALujN7Kb2TtVRdOA?key=WDVuSjNEcExnc0xIYm9VQzBaMHZkT3FxdTNvbU5B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem tuner Sony st-s 770es. I mam dwa pytania jedno nie działa przyciemnienie wyświetlacza (switch sprawny). Wświetlacz pali się na full nie idzie go przyciemnić. Funkcja wyłączenia go działa. I drugie pytanie Turner ma sterowanie ze wzmacniacza ale ma na płycie czołowej druk do odbiornika podczerwieni czy można to dołożyć i będzie działać bez kabelka (nie posiadam go) Dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo pomocny filmik. Najlepsze że ta 5 ma te same bebechy co 770 i 707. Czyli dobrego nie poprawali na lepsze. Samym miernikiem wiele nie zdziałam ale podstawy się wyreguluje. Najpierw kondensatory do wymiany. Pozdrawiam klubowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Szukam pilota do DVP-S9000ES który miałby funkcje przełączania cd/sacd. Oryginał Sony rmt-d122p trudny i nietani do kupienia.

Znacie jakiś model zamienny z tą funkcją?

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Zakupiłem ostatnio wzmacniacz Sony TA F7B. Nie jestem super doświadczony w zakupach takiego sprzętu i dałem  zrobić się w bambuko. Po zakupie okazało się że jest to wersja  Japońska czyli zasilana napięciem 110V  , a w ogłoszeniu  nie było żadnej wzmianki na ten temat.

Wiem że są dwa wyjścia. Zakup transformatora z 230 V na 110V albo wymiana ( przewinięcie oryginalnych ) transformatorów. Raczej skłaniam się ku tej drugie opcji. Według schematu występują tam 3 transformatory. Czy może ktoś się orientuje jakie powinny występować tam napięcia po stronie wtórnej.  Bo w schemacie są dopiero opisane napięcia za układem prostowniczym  greca w gałęzi z  PT1 i PT2 +/- 54V oraz PT3 +55 oraz – 52,5 oraz zasilanie żarówek.

I przy okazji  chciałbym się podpytać znawców tematu, które elementy należy wymienić, ponieważ czytałem że są to świetne wzmacniacze o nieprzeciętnym dźwięku, lecz niestety mają parę słabych punktów i przy przegładzę warto byłoby je wymienić ( takie jak niektóre tranzystory, rezystory i diody prostownicze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 07:19, 2A3_fan napisał:

Cześć

 

rozważam sprzedaż SONY CDP-R3, import prywatny z Japonii, po przeglądzie w Japonii. Laser w super kondycji. Cena ~7-8 tyś zł

Zainteresowanych zapraszam na PW

Oferta ciekawa, od kilku dni bije sie z myslami czy kompletowac R czy Accuphase DC91/DP90

W dniu 27.10.2020 o 21:01, Rufus111 napisał:

Witam wszystkich. Zakupiłem ostatnio wzmacniacz Sony TA F7B. Nie jestem super doświadczony w zakupach takiego sprzętu i dałem  zrobić się w bambuko. Po zakupie okazało się że jest to wersja  Japońska czyli zasilana napięciem 110V  , a w ogłoszeniu  nie było żadnej wzmianki na ten temat.

Wiem że są dwa wyjścia. Zakup transformatora z 230 V na 110V albo wymiana ( przewinięcie oryginalnych ) transformatorów. Raczej skłaniam się ku tej drugie opcji. Według schematu występują tam 3 transformatory. Czy może ktoś się orientuje jakie powinny występować tam napięcia po stronie wtórnej.  Bo w schemacie są dopiero opisane napięcia za układem prostowniczym  greca w gałęzi z  PT1 i PT2 +/- 54V oraz PT3 +55 oraz – 52,5 oraz zasilanie żarówek.

I przy okazji  chciałbym się podpytać znawców tematu, które elementy należy wymienić, ponieważ czytałem że są to świetne wzmacniacze o nieprzeciętnym dźwięku, lecz niestety mają parę słabych punktów i przy przegładzę warto byłoby je wymienić ( takie jak niektóre tranzystory, rezystory i diody prostownicze ).

Zakup zewnetrznego transformatora redukcyjnego jedynie, szkoda kaleczyc tak dobry sprzet przewijaniem transformatora

Wymienia sie diody VD1221, kondensatory tantalowe na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 15:48, Shabranido napisał:

Witam wszystkich.Mam następujace pytanie, czy duża różnica w  prezentacji dźwieku występuje pomiedzy modelami sony x505es a x7esd??

Miałem trzy odtwarzacze CDP-X559ES, mam CDP-555ESD, mam dwa odtwarzacze CDP-X77ES, mam odtwarzacz CDP-X777ES oraz mam odtwarzacz CDP-X779ES Swoboda Mogę stwierdzić że wymienione przez Ciebie odtwarzacze w jakiś sposób ocierają się o odtwarzacze CDP-X505ES oraz CDP-X7ESD Nie chce się tu zagłębiać w filozofie i głębokie zakątki mojej wyobraźni oraz odczuć związanych z dźwiękiem produkowanym przez wyżej wymienione odtwarzacze, ale w dużym skrócie odpowiem w prosty sposób. Czy jest różnica między seria "5" a seria "7"? - Tak jest słyszalna na korzyść serii "7" W opinii moich znajomych najlepiej gra CDP-X777ES oraz (tego nie słuchałem) CDP-557ESD

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.