Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Jamówię napisał:

Masz rację,mnie też ta kwota rozbawiła,ale co kto chce a za ile sprzeda to dwie różne sprawy. Chciałem się czegoś dowiedzieć,ale sprzedający potrafił tylko zarechotać,wiec nie zarobi,poza tym dziwnym zbiegiem okoliczności zaraz potem aukcja wyparowała. Na hifi shark ceny za ten model są różne,bywa nawet za 1300€ a jakby Niemca przycisnąć,to może i mniej. No nic rozglądam się....

Sony ma wielu miłośników w tym i ja ale bardziej z sentymentu niż szukania dobrego brzmienia. Nawet teraz mam 2 odtwarzacze CD tej firmy. 

A ceny, ceny za Sony już dawno przestały być rozsądne i przekroczyły kwoty za jakie można kupić w większości nie tak wykonane ale jednak wyraźnie lepiej grające sprzęty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muda44 napisał:

A ceny, ceny za Sony już dawno przestały być rozsądne i przekroczyły kwoty za jakie można kupić w większości nie tak wykonane ale jednak wyraźnie lepiej grające sprzęty.

Zawsze jestem otwarty na nowe propozycje - rzuć kilkoma modelami które w cenie np. F770ES (1,5kzł) wyraźnie brzmią lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bumszakalaka napisał:

Zawsze jestem otwarty na nowe propozycje - rzuć kilkoma modelami które w cenie np. F770ES (1,5kzł) wyraźnie brzmią lepiej?

Modyfikowane NAD C350, C326BEE, C356BEE. 

 

Pisałem o odtwarzaczach CD. X505ES w idealnym stanie kilka lat temu za 1000zl kupiłem, teraz 2500. A to już ceny za  np Primare D30.2MKII, Arcam 23T itd. 

W cenie serio 7 można kupić o niebo lepiej grającego Resolution Audio Opus 21, Wadie  830,  Ikemi, Coplanda 288, Meridiany itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Znalazłem info, że ESy produkowane na Niemcy i Japonię są "gorsze" od tych na Europę.

Niestety nie było to wyjaśnione a w sieci nie mogę znaleźć. Mogę prosić jakąś dobrą duszyczkę o szczegóły?

Rozważam zakup 570ES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy taki o to pilot będzie działał z Sony E77ESD.  

 

https://www.ebay.pl/itm/174544305920
 

w instrukcji jest napisane ze na EU był pilot RM-177 natomiast w necie wszedzie mi wyszukuje model RM-S177.   Wizualnie się nieco różnią ( ten z S ma wiecej przycisków) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam jeszcze kolejne pytania odnośnie Sony E77ESD.  Do czasu aż nie upoluję N77ES podłączyłem go przez wejście Direct do Sony F590ES

Czy to normalne że E77ESD się tak grzeje?  Może obudowa nie parzy ale... jest zdecydowanie cieplejszy niz F590ES (A wydaje mi się że powinno byc odwrotnie) Najbardziej blizej przodu obudowy na srodku  mniej wiecej.  

Jak to jest z regulacją głośności gdy ma się oddzielny preamp i "końcówkę mocy"?

 Czy teraz pokrętło volume we wzmacniaczu F590ES powinienem miec rozkręcone na maxa bo głośność reguluję poprzez E77ESD? (Bałem się tak zrobić więc poki co volume w 590ES ustawiłem na godzinę 11 a resztę reguluję pokrętłem w E77ESD ale cały czas w głowie mam pytanie czy tak jest poprawnie/optymalnie? Co by się stało jesli w F590ES rozkręciłbym na maxa. 
I odrazu pojawia się kolejne pytanie - w końcówce mocy N77ES która prędzej czy później upoluję też są pokrętła od głośności - czy po podłączeniu przez gniazdo "fixed" te pokrętła nie działają? A jeśli dalej działają to na jakim poziomie powinny być ustawione by to pracowało optymalnie i zarazem bezpiecznie dla sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 12:04, restimek napisał:

Chciałem się zapytać czy taki o to pilot będzie działał z Sony E77ESD.  

 

https://www.ebay.pl/itm/174544305920
 

w instrukcji jest napisane ze na EU był pilot RM-177 natomiast w necie wszedzie mi wyszukuje model RM-S177.   Wizualnie się nieco różnią ( ten z S ma wiecej przycisków) 

Oryginalny pilot do przedwzmacniacza TA-E77ESD to RM-177D Sam go szukam bo mam ten przedwzmacniacz. Był ostatnio do kupienia na OLX ze wzmacniaczem TA-F770ES Niestety sprzedający nie chciał ani go odsprzedać (samego pilota) ani go wymienić na NOWY oryginalny pilot do wzmacniacza który sprzedawał...  ? Co ciekawe przedwzmacniacz nabyłem właśnie z pilotem od wzmacniacza TA-F770ES ? Jest jeszcze pewna opcja. Jak dobrze się wczytasz w instrukcje to jest tam informacja że pilot RM-177D był oferowany, ale tylko w dystrybucji europejskiej. Na Stany Zjednoczone był wkładany pilot o symbolu RM-E7 i taki nabyłem bo był dostępny. Generalnie dużo pilotów z okresu 1988-1994 (jak nie wszystkie) działają zamiennie. Oczywiście firmy Sony.

Edytowane przez Bartek_Gdynia

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 13:47, Graffy napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Znalazłem info, że ESy produkowane na Niemcy i Japonię są "gorsze" od tych na Europę.

Niestety nie było to wyjaśnione a w sieci nie mogę znaleźć. Mogę prosić jakąś dobrą duszyczkę o szczegóły?

Rozważam zakup 570ES

Dobrze kombinujesz ale było trochę inaczej. Wzmacniacze z serii ES były robione na Niemcy i na resztę Europy. Na Niemcy były jak się nie mylę z "orzełkiem" na tabliczce znamionowej. W zależności od modelu wzmacniacza to w instrukcji serwisowej są u góry informacje jak rozpoznać wersje. Generalnie opinia o wersjach na Niemcy jest faktycznie taka że były gorsze. Miały inne brzemiennie od bliźniaków na resztę Europy. Firma Sony wstawiała kilkanaście elementów elektronicznych o innych wartościach dla obu wersji. Wspomniane elementy są dokładnie odpisane i zaznaczone w instrukcji serwisowej danego wzmacniacza.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie miłośników SONY ES.

Od niedawna jestem posiadaczem Wzmacniacza SONY TA-F770ES wersja Germany. Wzmacniacz jest w bardzo przyzwoitym stanie wizualnym, widać, że poprzedni właściciel bardzo o niego dbał. Dowiedziałem się też, że dosyć długo nie był używany i przeleżał gdzieś w piwnicy. Martwią mnie jednak dwie przypadłości:

1. W instrukcji serwisowej tego modelu jest napisane, że prąd spoczynkowy powinien wynosić 35mV, natomiast na płytce MAIN (B) w pobliżu rezystorów nastawnych jest nadrukowane 30mV. Jaką wartość prądu spoczynkowego powinno się ustawić? Mam wrażenie że przy wartości 35mV wzmacniacz dosyć mocno się nagrzewa.

2. Po przełączeniu źródła z Direct na Source często w prawym, czasem w lewym głośniku zanika sygnał. Dokładnie jest to takie przerywanie niskich częstotliwości lub całkowity zanik sygnału. Przy ustawieniu na Direct wszystko jest ok. Myślę, że powinienem się jakoś dobrać do selektora wejść na płytce FUNCTION board. Czy dobrze myślę? Czy rozebranie tego ustrojstwa jest problematyczne, czy wystarczy potraktować go kontaktem60 nie wylutowując ustrojstwa?

Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 13:47, Graffy napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Znalazłem info, że ESy produkowane na Niemcy i Japonię są "gorsze" od tych na Europę.

Niestety nie było to wyjaśnione a w sieci nie mogę znaleźć. Mogę prosić jakąś dobrą duszyczkę o szczegóły?

Rozważam zakup 570ES

Ja rozważam sprzedaż 570ki. Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany, pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shlub napisał:

2. Po przełączeniu źródła z Direct na Source często w prawym, czasem w lewym głośniku zanika sygnał. Dokładnie jest to takie przerywanie niskich częstotliwości lub całkowity zanik sygnału. Przy ustawieniu na Direct wszystko jest ok. Myślę, że powinienem się jakoś dobrać do selektora wejść na płytce FUNCTION board. Czy dobrze myślę? Czy rozebranie tego ustrojstwa jest problematyczne, czy wystarczy potraktować go kontaktem60 nie wylutowując ustrojstwa?

NIGDY ale to NIGDY nie psikaj/wtłaczaj/zalewaj/zanurzaj/oblewaj/wlewaj (wybierz właściwe) potencjometrów i przełączników żadnymi płynami typu kontakt, Izo propanol itp. Objawy które opisujesz, jednoznacznie wskazują na zanieczyszczenie styków przełącznika. Należy go wymontować, rozebrać, wyczyścić, zakonserwować, złożyć, sprawdzić poprawność działania przed zamontowaniem i potem kiedy mamy pewność że poprawnie go wyczyściliśmy i złożyliśmy można go zamontować z powrotem. Kilku YouTuberów związanych z renowacją urządzeń audio opowiada i pokazuje jak należy czyścić i konserwować elementy stykowe. Można wspomagać się płynami kontakt, Izo propanol i innymi (każdy serwisant ma swoje chemiczne upodobania i doświadczenia) ale ZAWSZE należy wadliwy element rozebrać. TA-F770ES nie jest prosty do rozłożenia. Jest to dość zwarta konstrukcja. Na szczęście wszystko jest na złączkach. W Internecie jest też masa filmów i zdjęć z rozbiórek pokazujących jak się do tego zabrać. Jest to bardzo popularny wzmacniacz. Warto rozważyć czyszczenie wszystkich przełączników oraz ogólny przegląd. Jak wspomniałeś wzmacniacz nie dość że długo stał to ma też swoje lata. Jeśli teraz jeden przełącznik wykazuje objawy zanieczyszczenia to jest praktycznie pewne że reszta też jest zanieczyszczona. Warto zajrzeć też do przekaźników, obejrzeć luty.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 22:03, slawek-r napisał:

W zeszłym miesiącu oddałem do autoryzowanego serwisu i tam w opisie naprawy widnieje: "Uszkodzona płyta BD Board, brak możliwości naprawy - niedostępne części. Uszkodzony kondensator podtrzymania pamięci, przeżarte przelotki płytki drukowanej.

 

 

Trafil sie akurat blizniaczy model ale z tym samym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump też mam CDP-X559ES praktycznie nowy w kartonie. Jak obejrzałem ten film, to mnie dreszcz przeszedł bo do mojego 2 albo 3 lata nie zaglądałem. Praktycznie od kiedy go mam ani jednej płyty nie odtworzył. Chyba trzeba będzie zajrzeć...

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie, tymczasem robię kolejny z podobna usterka

 

Sony CDP-X779ES Svoboda

odtwarzacz nie czyta płyt, nie kręci płytą, z wnętrza czuć zapach spalonej elektroniki

Rezystor R969 w skutek zbyt dużego obciążenia zmienił wartość z 4,7R do 44R, napięcie odniesienia z -1.9V zmieniło się w 1V uniemożliwiając tym samym poprawną pracę odtwarzacza.

Przyczyna? wylane kondensatory silnika BSL, uszkodzone pady, wymiana kondensatorów silnika BSL, wymiana rezystora bezpiecznikowego przywróciła poprawną pracę odtwarzacza.

cc704e49c69a.jpg

d1e149095669.jpg

8f5eb9281564.jpg

eab8ad0ac522.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 21:17, Bumpalump napisał:

Koniecznie, tymczasem robię kolejny z podobna usterka

 

Sony CDP-X779ES Svoboda

odtwarzacz nie czyta płyt, nie kręci płytą, z wnętrza czuć zapach spalonej elektroniki

Rezystor R969 w skutek zbyt dużego obciążenia zmienił wartość z 4,7R do 44R, napięcie odniesienia z -1.9V zmieniło się w 1V uniemożliwiając tym samym poprawną pracę odtwarzacza.

Przyczyna? wylane kondensatory silnika BSL, uszkodzone pady, wymiana kondensatorów silnika BSL, wymiana rezystora bezpiecznikowego przywróciła poprawną pracę odtwarzacza.

cc704e49c69a.jpg

d1e149095669.jpg

8f5eb9281564.jpg

eab8ad0ac522.jpg

 

 

te aluminiaki znane sa z wylewania i wyzerania blizniaczych podzespołów w starych komputerach byl dokladnie ten sam problem , w jego miejsce lepiej wlutowac przewlekany lub smd ale tantal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 19:57, Bartek_Gdynia napisał:

Oryginalny pilot do przedwzmacniacza TA-E77ESD to RM-177D Sam go szukam bo mam ten przedwzmacniacz. Był ostatnio do kupienia na OLX ze wzmacniaczem TA-F770ES Niestety sprzedający nie chciał ani go odsprzedać (samego pilota) ani go wymienić na NOWY oryginalny pilot do wzmacniacza który sprzedawał...  ? Co ciekawe przedwzmacniacz nabyłem właśnie z pilotem od wzmacniacza TA-F770ES ? Jest jeszcze pewna opcja. Jak dobrze się wczytasz w instrukcje to jest tam informacja że pilot RM-177D był oferowany, ale tylko w dystrybucji europejskiej. Na Stany Zjednoczone był wkładany pilot o symbolu RM-E7 i taki nabyłem bo był dostępny. Generalnie dużo pilotów z okresu 1988-1994 (jak nie wszystkie) działają zamiennie. Oczywiście firmy Sony.

Kupiłem oryginalny używany  RM-S177 taki jak na fotce.  Wczoraj przyszedł.   Działa przełączanie źródeł,  głośność a nawet włączanie i wyłączanie więc jestem zadowolony.  Tym bardziej że tym samym pilotem mogę też sterować odtwarzaczem CD ?

 

Dopóki nie upoluję N77ES to preamp podłączony mam do  TA-F590ES (przez gniazdo CD (bo podłączając do gniazda DIRECT dzwięk jest gorszy... taki nieco pusty, płaski - jest to minimalna różnica ale jednak jest...)

Pojawił mi się znowu w F590ES problem. Otóż po kilku miesiącach od remontu wzmacniacza miałem problem z tym że od czasu do czasu zanikał mi prawy kanał plus gdy odtwarzacz przełączyłem na phono (do którego nie mam nic podłączone) strasznie szumiał.   Pomogło otworzenie wzmacniacza i podociskanie wszystkich kabli na płytkach.   Ale tuż przed świętami problem powrócił.  Znowu prawy kanał zanika... ale nie całkowicie... słychać go ale jest znacznie cichszy niz lewy kanał.    Co ciekawe - gdy dotkne zworki od gniazada adaptor z tyłu to słychać straszne buczenie - ale tylko w prawym kanale...  Przez przypadek odkryłem że pomaga  dotkniecie obydwu zworek naraz czyms metalowym.  (Ale po jakimś czasie (czasem dłuższym - czasem krótszym) problem wraca. 

Ciekaw jestem co może być przyczyną... i czy na dłuższa mete zwieranie zworek może uszkodzić głośniki lub  wzmacniacz.  (zwieram je zawsze przy włączonym mute)

s-l1600.jpg

Edytowane przez restimek
korekta tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Pytanie czy transformator z 530 (el lub Kitamura) podejdze zamiast toroida w TA-N 55es. Czy to zmieni coś w dźwięku. Były trzy wersje a nawet cztery tej końcówki i bodajże ta z trafem El jest najlepsza. (Czwarty model to ten z przełącznikiem źródła sygnału). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawek38 napisał:

Witam. Pytanie czy transformator z 530 (el lub Kitamura) podejdze zamiast toroida w TA-N 55es. Czy to zmieni coś w dźwięku. Były trzy wersje a nawet cztery tej końcówki i bodajże ta z trafem El jest najlepsza. (Czwarty model to ten z przełącznikiem źródła sygnału). 

Wersja na Kitamurze jest najlepsza z pośród wszystkich opcji TA-N 55ES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 07:35, Bumpalump napisał:

Nie ma takiego kabelka, ale można kupić pojedyncze np od wieży kenwooda i sobie polutować, ale preamp ma problem z wysterowaniem przekaznikow w 2 końcówkach, tam jest maly tranzystorek który podaje ok 10V na zasilanie przekaznika w pre i poprzez złącze controll na przekaznik w końcówce, po dołożeniu drugiej koncowki napiecie jest już na tyle niskie, ze nie zawsze jest możliwość zasilenia łącznie 3 przekaznikow, ostatnio robilem koledze uklad pomiedzy pre a dwoma końcówkami wzbogacony o opóźnione załączanie koncowek, bo włączenie w jednym czasie obu powodowało zadziałania zabezpieczenia nadpradowego (normalna sprawa 4 spore toroidy i prawie 250.000uF) a koncowki nie posiadają fabrycznie miękkiego startu

Bumpalump dzięki za info dopiero dzisiaj bo dawno nie czytałem forum ?

Proszę Cię o jeszcze jedną pomoc. W jednej końcówce N80ES mam dziwny przydźwięk przy włączaniu zasilania oraz lekko słyszalny podczas pracy. Kupiłem ją w zeszłym roku i chyba zbyt uwierzyłem w "stan idealny". Na odsłuchu RCA problem jest mniej słyszalny ale na zbalansowanym drażni ucho. Czy znasz kogoś z okolic trójmiasta aby przyjrzał się końcówce?

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki zestaw kolumn podłączył Twój znajomy do dwóch monobloków N80ES?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problem masy, zimnych lutow, przyczyn moze byc wiele, trzeba ustalic czestotliwosc tego przydzwieku i dalej zawezi sie pole poszukiwania

2. Bartek jest z Gdyni, moze znajdzie czas @Bartek_Gdynia
3. Niestety nie pamietam juz co ma do nich podlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.11.2020 o 10:34, Bumpalump napisał:

 

 

jak wspomnialem w poprzednim poscie, kluczowymi elementami sa diody i tantale, o pozostale kondensatory bylbym spokojny, nichicony z tego okresu w sprzecie Sony nie wykazuja oznak zuzycia.

 

 

statystycznie z doświadczenia lepiej czy gorzej nich cerafine'y? (czy też bardziej zależy od dokładnego sprzętu, pozycji w układzie i całej przeszłości sztuki którą zakupiliśmy ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Reanimacja mojego X505ES na tę chwilę się nie udała ale walczę jeszcze.

Kupię BD Board 1-641-810-21 ze sprawnym scalakiem M37451M8-282FP.

Ten moduł występował prawdopodobnie jeszcze w X559ES, 555ESJ, 333ESJ więc może ma ktoś z Was niedziałający/zdekompletowany któryś z nich i zechciałby pohandlować?

 

 

Edytowane przez slawek-r

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy. Polecicie fachowca w okolicach Wrocka lub Wawy od konserwacji CD 77ES? Moja zabawka ostatnio bardzo kapryśnie podchodzi do płyt. Jedne idą idealnie a na innych słychać delikatne "trzaski" i "zniekształcenia". z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.