Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym grzaniem się wzmacniaczy z serii 6, 7 czy 8 to wybitna przesada. Miałem 570-tkę i ta grzała się tak samo jak obecna 870-tka, ale w klasie dzwięku to już wielka różnica, w jego każdym aspekcie. Tak samo jest w przypadku tunerów z serii 5 i 7 - różnica kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie 870ES FAJNIE GRZEJE W TE ZIMOWE DNI:) potwór mocy miałem także 670-tke ES również przyjemny -dźwiek ze wzmaków naprawdę znakomity mam również tuner 770ES radio pełna jazda naprawdę majstersztyk i właśnie kupiłem do niego orginalne drewniane boki a do wzmaka pilota rms703 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasuwa mi sie taka mysl, kiedys gardziłem firma SONY. podobnie jak technicsem czy pioneerem, choc tym ostatnim juz mniej. z wielu technicsów jakie przeszły przez moje pazerne łapska jeden uznałbym za niezły: kompakt sl-p770. nic wiecej. z pioneerów nie miałem zadnego okazu nigdy. chciałem słyszec chociaz 161tke reference. i dostałem na jeden dzień najwyzszy a-878. powiem tylko tyle: przegrał sromotnie chocby z nadem 3020i. brutalna prawda. spokojny, ocieplony dzwiek, z duzym bassem. i to jedyny plus. srednica az za przyjemna, zbyt zabarwiona, scena i przestrzeń w miare ok, ale w tej cenie która trzeba za niego zapłacic, nie wziałbym go nigdy w zyciu. wolałbym sobie tego nada 3020i kupic i miec jeszcze jakies 700zł w portfelu. takze juz wiem, ze o dobrego pioneera cięzko. a sony? zadnego naprawde wysokiego modelu nie miałem. z kompaktów najlepszy był...cdp-750 ;)) stary, kanciaty, panel plastikowy, a w srodku tda1541. ten kompakt wspominam jako lepszy niz cdp-x333es. dobry był takze cdp-970. ze wzmacniaczy 690 naprawde mi przypasowała, do agresywnej muzyki doskonała. 530tka jest bardziej uniwersalna, całkiem dobrze zagra przy kazdej muzyce, najlepiej chyba bedzie przy repertuarze wokalnym.KRóTKO: wzmacniacze SONY ES to dobry sprzęt. a dobór modelu to juz kwestia indywidualnego gustu i portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, o wzmacniaczach coś wiemy a jak plasuje się firma Sony w odtwarzaczach CD wśród rywali z którymi może nawiązać walkę, myślę o chyba osławionym na forum Pioneerze 901, 95, 97 ale też 9700, 9300, może o Denonie DCD 2560? czy Sony wypuściło coś co dobrze czuje się w tej stawce lub ją przewyższa?

jaka była polityka tej firmy w tych półkach brzmienia?

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff teraz juz moge to napisac;) dla fanów metalu czy rocka (jak ja) uwazam za godne zainteresowania (we wzmacniaczach) dwie marki: sony i yamaha. sony oczywiscie ES. miałem teraz takze yamahe ax-700, i naprawde trudno byłoby mi wybrac do zywego, ostrego repertuaru między 690tką a ax-700. oba dynamiczne, oba mocne (praktycznie identyczne osiągi). ta-f530es akurat w tym przypadku odłozyłem na pólke. yamaha na pewno jasniejsza, od obu, choc sony 690 w zadnym aspekcie nie kroi ani nie muli. 530tka troche kroiła detale.

pioneery do tej muzyki odpadają dla mnie calkowicie, NAD dawał sobie rade, choc przy wiekszej glosnosci leciutko sie gubił i rozlewał. noch mal: do metalu i rocka-yamaha albo sony es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umnie stoi trochę sony niestety nie wszystko es :(

...ale sukcesywnie bedzie się to zmieniać

 

es:

 

dvd: ns9100es

dat: 57es (ten robi za przetwornik do cd)

 

qs:

 

cd: cdp-xb930qs

ampli: str-db840qs

 

oprócz tego jeszcze rdr-gx3 oraz dvp-s735d

 

 

w planach w kolejności :

 

1. dokupienie wzmaka 2ch es

2. wymiana cd na es

3. wymiana ampli na 555es

 

a później zapewne pozbędę się dali 5005 i kupię coś ...ale nie wiem co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69, 21 Gru 2007, 10:22

Control Tuner ma na pewno mój TA-F770ES patrzyłem z tyłu takie płaskie z 4 bolcami gniazdo pionowe (RM-S703) .

Z instrukcji obsługi do której zajrzałem wynika ze ma to gniazdo także TA-F333ESL.

 

W instrukcji jest widoczne że TA-F670ES,TA-F570ES,TA-F222ESA na pewno nie mają tego gniazda do obsługi tunera.

 

Radzę jeszcze w google wpisać typ gniazda RM-S703 i np. amplifier i sony-przegladarka pewnie coś wypluje

Pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawiązując do pierwszego wpisu DISCOMANIACA71-

wzmaki sony es nie prezentują duzej sceny dźwiękowej. owszem, mają przestrzen, ale miałem juz wiele róznych wzmacniaczy, i moge powiedziec jedno- nie wyrózniają sie. marantzowi pm-80 akurat pod tym względem do pięt nie dorastają. najbardziej przestrzenne sony jaki miałem to stary, klasyczny ta-3650. byłem pod wrazeniem. reszta gra pod wtym względem poprostu przeciętnie, jak wiekszosc innych klocków w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz disco, tu moglibysmy polemizowac;)

 

a co do tej przestrzeni, to hmm, na pewno reszta systemu ma znaczenie, jednak faktem jest, ze dcd-2560 jest jednym z przestrzenniejszych cdków klasy budzetowej o której tu mówimy. metraz mam podobny do ciebie około 10metrów, rózne rózniste wzmacniacze podpinałęm juz pod tego denona, i wiem co mówie. osobną kwestią są indywidualne odczucia, o których-tak jak o guscie-sie nie dyskutuje. w kazdym razie-gdybym miał przerabiac 690tke, to wyłącznie pod kątem poprawy przestrzennosci, powietrza w dźwięku. bo tego mu troche brak. 570, 530, 630, to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonfrontujemy to gdy trafię sobie jakiegos serii 7-- lub 8--, ale to wg mnie klocki stojące wyzej niz marantz pm-80.

a marantza wstawiłbym własnie na półke soniaków 500-600. marantz pm-80 jest przecietny. owszem, przez pól godziny odsłuchu jego zalet nie odnajdziemy. w kazdym razie- dynamika i neutralnosc sony+przestrzennosc, barwa i detale marantza. taki chciałbym wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz. koncowka mocy to nie to samo co integra o których tu pisałem. ale spokojnie, poluje, poluje;) i na pewno zdam szeroką relacje gdy sie juz trafi. a co do kolumn- są one OSTATNIM elementem mojego skromnego zestawu, który bym zmienił. jestem z nich naprawde zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy marantz pm-75 pracuje w klasie A?

a9000 nie miałem, a gdy chciałem od znajomego kupic, to mnie WYSMIAł i powiedział zebym sobie dupy gównem nie zawracał... mimo to tez poluje na jakiegos w przyzwoitej cenie, bo lubie sam sie przekonywac czy cos jest gówniane czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.